X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Biorę Duphaston
Odpowiedz

Biorę Duphaston

Oceń ten wątek:
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 9 lutego 2019, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiula1990 wrote:
    Ja dopiero zacznę brać :)
    Próbuje ucelować te dni bo cykle mam rozjechane 25-55 dni najdłuższy...
    Czytałam ze w przypadku późniejszej owulacji działają jak antykoncepcja?
    Nie Jaskuła nie blokują owulacji, ja też biorę 16-25 jedną tabletka.Za pierwszym razem udało mi się po 2 opakowaniu i odnosiłem szczęśliwie.Potem nie brałam i poroniłam.Potem 3 opakowania, zaszła i poroniłam.Teraz zacznę 3 opakowanie i mam nadzieję do 3 razy sztuka.Musze myśleć pozytywnie bo oszaleję.

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • asiula1990 Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 9 lutego 2019, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie dobrze, od tego jest lek aby pomógł!
    Trzymam kciuki, ja dopiero zaczynam, wybieram się na monitoring żeby coś dokładniej określić...
    Byłaś tez ?

  • Lenisko Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 9 lutego 2019, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, od 10 msc staramy się z mężem o dzidziusia......myslac ze to taka łatwa sprawa patrząc na innych i niestety wielkie NIC.... :( moje badania tarczycy według endo w normie TSH - 2,22 ale przepisała mi euthyrox 25 zeby ciut jeszcze zejść z wynikami, byłam u ginekologa na badaniu usg wszystko w porządku , na wyniki cytologii czekam ale gdy wspomniałam mu o 26 dniowych cyklach które są skąpe przepisał mi duphaston 1 tab 2 razy dziennie od 16 do 25 dc. Ja jestem juz poowli załamana, że nasz dom będzie pusty a moim dzickiem bedzie pies....powiedźcie czy wam ten lek pomógł ? tez miałyście podobnie ?

    P.S. jestem tu nowa :)

    Lena12 lubi tę wiadomość

  • Annnnnna Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 10 lutego 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi co prawda skończyły się plamienia dzięki luteinie, ale w ciążę nie zaszłam. Też jestem zawiedziona. Zobaczymy co dalej. Za 2 tyg mam wizytę u gina. :/

    Najtrudniej przyznać, że nosi się w sobie diabła i umieć chwycić go za gardło w momencie, gdy tylko się ruszy.
    Ryszard Kapuściński
  • Lenisko Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 10 lutego 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak długo zażywasz luteinę ? ja dopiero zacznę teraz w 16 dc , znowu miałam skąpy okres w sumie trwał 3 dni ale to tak bardziej podczas sikania , zupełnie inaczej niz kiedyś.....no i wgl bezbolesny oprócz bólu jajników pare dni przed nie wiem czy to nie opóźniona owulka ....moze tak byc ?

  • Annnnnna Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 10 lutego 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja skończyłam już 5 cykl z luteina. Tylko, że ja dostałam ja z powodu niedomogi lutealnej, a nie na uregulowanie okresu. I na moje problemy pomogła,choc nie przyczyniła się do zajscia w ciążę. Być może to jeszcze nie mój czas, a być może problem tkwi jeszcze w czymś innym... Co do owulacji w trakcie okresu, to wydaje mi się niemożliwa.

    Najtrudniej przyznać, że nosi się w sobie diabła i umieć chwycić go za gardło w momencie, gdy tylko się ruszy.
    Ryszard Kapuściński
  • Lenisko Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 11 lutego 2019, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie w trakcie a z 5 dni przed......bo miałam kłucia jajnika jak na owulację byłam u gina na usg bo myslałam ze torbiel ale było czysto....

  • asiula1990 Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 11 lutego 2019, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nie mam doświadczeń bo dopiero pierwsze opakowanie przede mną.
    U mnie problem tkwi - tak mi się wydaje- z ulokowaniem owulacji. Teraz czas na monitoring jak się nie uda teraz to będę patrzyła dalej :)

  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 19 lutego 2019, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, licze na Wasze podpowiedzi. Od 8 mcy staramy sie z mezem o dziecko. W 2 cyklu zaliczyliśmy c.biochemiczną i od tamtej pory z każdym miesiącem jest gorzej. Cykle sie wydłużyły z 32 do 40-45dni, objawy owulacji zauważałam ok 25 dc.. Od grudnia biore duphaston. Najpierw 2x1 od 16 do 25dc. Ale do rzeczy.. W obecnym cyklu mialam monitoring od 13dc. Okazało sie za mam nawrót PCOS (wczesniej już się leczyłam przez kilka lat, niecałe 2 lata wszystko było ok i teraz znów to samo), mnostwo pęcherzyków, zaden dominujący. Dostałam od gina metformax 500 3x1, ovarin 2x1, a dupka miałam brac 1x1 od 14 do 25 dc. Na ostatniej wizycie w 22dc na prawym jajniku byl piekny pecherzyk (ok 20mm) ale gin stwierdził ze juz nie pęknie i kazał nie przerywać kuracji metformaxem i czekac na krwawienie po odstawieniu dupka. Ale.. Juz 9 dzien po odstawieniu a @ dalej nie ma, jeszcze nigdy tak długo nie czekałam, jedynie lekko pobolewa mnie brzuch jakby na @ a jakby tak nie..głównie w pracy gdy coś dzwigbę.. Już sama nie wiem.. Czy metformax mógł wpłynąć na opóźnienie @?
    Przepraszam za taką litanie

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Lena12 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 28 lutego 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Może któraś z Was mi odpisze. Ja jestem 3 dzień na Duphastonie II cały czas lekko kłuję mnie brzuch jak na okres. W 22dniu cyklu byłam u gin bo dalej miałam krótkie cykle i krótkie 3/4 dniowe krwawienia. Moje pytanie czy ten ból brzucha i ból piersi może być spowodowanany branie tego leku? Tak też brzuch mnie cmi i lekko ciągnie. Nie wiem. Teraz jestem w 24 dniu cyklu i do soboty biorę 1 tab. 2razy dziennie. Staramy się o dzidziusia z mężem 9miesiecy i mam nadzieję że się uda chociaż nie wiem skąd te moje bolesci.

    Lena12
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ