Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Bo i dla nas wyjdzie słońce 🤩
Odpowiedz

Bo i dla nas wyjdzie słońce 🤩

Oceń ten wątek:
  • Niezapominajka 🍀 Autorytet
    Postów: 1801 4761

    Wysłany: 7 października 2020, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannah te porady może z przymrużeniem oka, ale głupie nie są. Mój lekarz też zaleca wstrzemięźliwość przed owulacją żeby podhodować armię i serduszkowac w dniu zastrzyku i 2 kolejne dni. Ja przez to, że mierzę temperaturę i prowadzę obserwację to raczej wiem, że pęcherzyk pęka w dniu zastrzyku lub maksymalnie dzień później, ale jak już są żołnierze z 2 dni to i tak wystarcza 🙂 A chłodzenie i zdrowa dieta zawsze działają na plus. Co do orgazmu kobiecego to podobno pomaga też na drogę plemników do celu, ale nie ma na to wybitnych badań.

    MayMasza na pewno sobie nie zablokowalaś, dobrze, że wzięłaś od wczoraj, a nie od poniedziałku. Moim zdaniem owulka była wczoraj 🙂 Nie obserwujesz szyjki i śluzu? Może jakbyś więcej danych wpisała to by algorytm lepiej wyznaczył.

    Clausix, a właściwie z jakiego powodu dostałaś duphaston? Profilaktycznie? Twoje ostatnie wyniki proga były ok.

    hannah_92, MayMasza lubią tę wiadomość

    👩🏼29 PCOS, IO, PAI-1 4G/5G hetero, AMH 3.48
    🧔🏼31

    𝟐𝟎𝟏𝟗:
    Maj: rozpoczęcie starań 🌱
    𝟐𝟎𝟐𝟎:
    Maj: Gameta Gdynia
    🔸6 cykli stymulowanych
    𝟐𝟎𝟐𝟏:
    Czerwiec:
    🔸3 IUI (2 IUI CB💔) ➡️ 14dpi: 156, 16dpi: 404, 24dpi: 5280, 27dpi: ❤️
    𝟐𝟎𝟐𝟐:
    Luty: Łucja 3090g, 53cm 👶🏼🩷

    “𝐸𝑣𝑒𝑛 𝑚𝑖𝑟𝑎𝑐𝑙𝑒𝑠 𝑡𝑎𝑘𝑒 𝑎 𝑙𝑖𝑡𝑡𝑙𝑒 𝑡𝑖𝑚𝑒.” 🕊️
  • hannah_92 Autorytet
    Postów: 1548 1076

    Wysłany: 7 października 2020, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka 🍀 wrote:
    Hannah te porady może z przymrużeniem oka, ale głupie nie są. Mój lekarz też zaleca wstrzemięźliwość przed owulacją żeby podhodować armię i serduszkowac w dniu zastrzyku i 2 kolejne dni. Ja przez to, że mierzę temperaturę i prowadzę obserwację to raczej wiem, że pęcherzyk pęka w dniu zastrzyku lub maksymalnie dzień później, ale jak już są żołnierze z 2 dni to i tak wystarcza 🙂 A chłodzenie i zdrowa dieta zawsze działają na plus. Co do orgazmu kobiecego to podobno pomaga też na drogę plemników do celu, ale nie ma na to wybitnych badań.

    MayMasza na pewno sobie nie zablokowalaś, dobrze, że wzięłaś od wczoraj, a nie od poniedziałku. Moim zdaniem owulka była wczoraj 🙂 Nie obserwujesz szyjki i śluzu? Może jakbyś więcej danych wpisała to by algorytm lepiej wyznaczył.

    Clausix, a właściwie z jakiego powodu dostałaś duphaston? Profilaktycznie? Twoje ostatnie wyniki proga były ok.

    Ja tez twierdzę, że głupie te porady nie są:) Jedynie te godziny owulacji mnie dziwią. Ja nie potrafię określić czy to już faktycznie po czy jeszcze przed:( Ale nie ma co się zastanawiać, jak są regularne współżycia to plemniki są tam gdzie powinny.

    Wydaje mi się, że ja już raczej po owulacji jestem, bo już nie czuję tak jajnika jak wczoraj. Wręcz zaczynam się już czuć tak, jak zawsze czuje się w fazie lutealnej. Najgorszy czas nadchodzi:(

    "Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie".
  • MayMasza Autorytet
    Postów: 2361 1662

    Wysłany: 7 października 2020, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clausix wrote:
    Mam całą torbę testów od Jednorożca w szafce... hmmm :P
    Nie mam ani jednego :D :D :D

    8USFp2.png
    Witamina D -> 78
    HSG 2019 -> drożne
    AMH 1,91

    badanie nasienia 2019 vs 2021
    morfologia 4% -> 3% ❌
    Koncentracja 46,05 mln/ml (norma >15) ->111,50 Miliony / ml mln/ml ✅
    Całkowita liczba 115,13 mln (norma >39M/Próba) -> 490,60 M/Próba ✅
    Ruch postępowy 55% (norma >32%) -> 50,23 % ✅(zmalało ❌)
    Ruchome 58,14 %(2021) ✅
  • MayMasza Autorytet
    Postów: 2361 1662

    Wysłany: 7 października 2020, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama8latka wrote:
    Ja od razu mówię że testuje od 8dpo 😁😁😁😁 bez cykania się i zastanawiania, przyznaje się id razu że nie będę się powstrzymywać 😋😋😋😋

    Juliet nie miałam tych testow jeszcze to nie wiem czy są dobre czy nie..

    Maszka nie sądzę zebys zablokowala sobie owulke, jest dobrze 😙
    Obyś miała rację! <3 Mimo, że jestem spokojna i taka neutralna emocjonalnie, to pokładam nadzieję jakieś w tym cyklu, tak jakoś wewnętrznie. Październiku! Działaj! <3 :D

    hannah_92 lubi tę wiadomość

    8USFp2.png
    Witamina D -> 78
    HSG 2019 -> drożne
    AMH 1,91

    badanie nasienia 2019 vs 2021
    morfologia 4% -> 3% ❌
    Koncentracja 46,05 mln/ml (norma >15) ->111,50 Miliony / ml mln/ml ✅
    Całkowita liczba 115,13 mln (norma >39M/Próba) -> 490,60 M/Próba ✅
    Ruch postępowy 55% (norma >32%) -> 50,23 % ✅(zmalało ❌)
    Ruchome 58,14 %(2021) ✅
  • MayMasza Autorytet
    Postów: 2361 1662

    Wysłany: 7 października 2020, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka 🍀 wrote:
    Hannah te porady może z przymrużeniem oka, ale głupie nie są. Mój lekarz też zaleca wstrzemięźliwość przed owulacją żeby podhodować armię i serduszkowac w dniu zastrzyku i 2 kolejne dni. Ja przez to, że mierzę temperaturę i prowadzę obserwację to raczej wiem, że pęcherzyk pęka w dniu zastrzyku lub maksymalnie dzień później, ale jak już są żołnierze z 2 dni to i tak wystarcza 🙂 A chłodzenie i zdrowa dieta zawsze działają na plus. Co do orgazmu kobiecego to podobno pomaga też na drogę plemników do celu, ale nie ma na to wybitnych badań.

    MayMasza na pewno sobie nie zablokowalaś, dobrze, że wzięłaś od wczoraj, a nie od poniedziałku. Moim zdaniem owulka była wczoraj 🙂 Nie obserwujesz szyjki i śluzu? Może jakbyś więcej danych wpisała to by algorytm lepiej wyznaczył.

    Clausix, a właściwie z jakiego powodu dostałaś duphaston? Profilaktycznie? Twoje ostatnie wyniki proga były ok.

    Nie obserwuję śluzu bo..go nie mam :D jest sucho jak na pustyni... ale wiem, że w dniu wyznaczonej owulki (wg ovu) było w miarę mokro, ale generalnie u mnie jest z tym problem, więc ciężko obserwować. Szyjkę próbowałam, ale zupełnie mi to nie szło ;(

    8USFp2.png
    Witamina D -> 78
    HSG 2019 -> drożne
    AMH 1,91

    badanie nasienia 2019 vs 2021
    morfologia 4% -> 3% ❌
    Koncentracja 46,05 mln/ml (norma >15) ->111,50 Miliony / ml mln/ml ✅
    Całkowita liczba 115,13 mln (norma >39M/Próba) -> 490,60 M/Próba ✅
    Ruch postępowy 55% (norma >32%) -> 50,23 % ✅(zmalało ❌)
    Ruchome 58,14 %(2021) ✅
  • Clausix Autorytet
    Postów: 7069 5915

    Wysłany: 7 października 2020, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka 🍀 wrote:
    Clausix, a właściwie z jakiego powodu dostałaś duphaston? Profilaktycznie? Twoje ostatnie wyniki proga były ok.

    No właśnie nie powiedziała mi, ale myślę, że to profilaktycznie po tym poronieniu.

    34 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    02.2025 - start IVF - 10🪩➡️ 8🥚➡️ 5❄️(5.1.1, 5.1.1., 6.2.2., 6.2.3., 4.2.2.)
    07.04.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔9 tc
    12.11.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔7 tc
    30.04.2026 - FET 6.2.2 ❄️ ❌
    01.06.2026 - FET 4.2.2❄️bhcg 7dpt 54,1 9dpt 120,4 14 dpt 1043 17dpt 3210,7🤞
    6+0 3,5mm❤️

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."

    preg.png
  • MayMasza Autorytet
    Postów: 2361 1662

    Wysłany: 7 października 2020, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clausix wrote:
    No właśnie nie powiedziała mi, ale myślę, że to profilaktycznie po tym poronieniu.
    to tym bardziej nie powinnaś robić przerwy dluższej niż 48h. Na ulotce jest informacja, że po 48h przerwy moze już wystąpić krwawienie, więc przy ewentualnej ciaży 48h może być długo. Oczywiście to tylko wg mnie :)

    8USFp2.png
    Witamina D -> 78
    HSG 2019 -> drożne
    AMH 1,91

    badanie nasienia 2019 vs 2021
    morfologia 4% -> 3% ❌
    Koncentracja 46,05 mln/ml (norma >15) ->111,50 Miliony / ml mln/ml ✅
    Całkowita liczba 115,13 mln (norma >39M/Próba) -> 490,60 M/Próba ✅
    Ruch postępowy 55% (norma >32%) -> 50,23 % ✅(zmalało ❌)
    Ruchome 58,14 %(2021) ✅
  • Clausix Autorytet
    Postów: 7069 5915

    Wysłany: 7 października 2020, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MayMasza wrote:
    to tym bardziej nie powinnaś robić przerwy dluższej niż 48h. Na ulotce jest informacja, że po 48h przerwy moze już wystąpić krwawienie, więc przy ewentualnej ciaży 48h może być długo. Oczywiście to tylko wg mnie :)

    Zobaczę, może mi na tego maila coś odpisze 😉 i tak pewnie zrobię test wcześniej więc nie będzie problemu czy odstawić czy nie 😜 jak wytrzymam 12dpo to max 😂

    Juliet lubi tę wiadomość

    34 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    02.2025 - start IVF - 10🪩➡️ 8🥚➡️ 5❄️(5.1.1, 5.1.1., 6.2.2., 6.2.3., 4.2.2.)
    07.04.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔9 tc
    12.11.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔7 tc
    30.04.2026 - FET 6.2.2 ❄️ ❌
    01.06.2026 - FET 4.2.2❄️bhcg 7dpt 54,1 9dpt 120,4 14 dpt 1043 17dpt 3210,7🤞
    6+0 3,5mm❤️

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."

    preg.png
  • MayMasza Autorytet
    Postów: 2361 1662

    Wysłany: 7 października 2020, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clausix wrote:
    Zobaczę, może mi na tego maila coś odpisze 😉 i tak pewnie zrobię test wcześniej więc nie będzie problemu czy odstawić czy nie 😜 jak wytrzymam 12dpo to max 😂
    wytrzymaj! <3 chociaż te 10 dni :D

    8USFp2.png
    Witamina D -> 78
    HSG 2019 -> drożne
    AMH 1,91

    badanie nasienia 2019 vs 2021
    morfologia 4% -> 3% ❌
    Koncentracja 46,05 mln/ml (norma >15) ->111,50 Miliony / ml mln/ml ✅
    Całkowita liczba 115,13 mln (norma >39M/Próba) -> 490,60 M/Próba ✅
    Ruch postępowy 55% (norma >32%) -> 50,23 % ✅(zmalało ❌)
    Ruchome 58,14 %(2021) ✅
  • Papillon Autorytet
    Postów: 1348 2227

    Wysłany: 7 października 2020, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do owulakow i ciążowych to ja miałam z one step i pokazały cienie wtedy kiedy faktycznie była ciąża, a owulacyjne mi się super wybarwiały😁💜
    A i nie sprawdzajcie owulakami ciąży, bo mi jak wyszła kreska na ciążowym to owulak był blady, 🤣🤣🤣🤣bo chciałam właśnie to sprawdzić. Także nie polecam. Nie ma się co stresowac

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2020, 18:21

    Reikja lubi tę wiadomość

    35 👩🏼‍🦰35🧔‍♂️

    06.2021 synek
    27.03 😇 9 tydzień
    16.06 ⏸️ 11dpo
    23.06 beta 816,20
    Progesteron 21,70
    25.06 1635🫶
    7.07 jest ❤️
    21.07 usg 8+2
    22.08 prenatalne (12+6)

    preg.png
  • Juliet Autorytet
    Postów: 3009 2695

    Wysłany: 7 października 2020, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clausix wrote:
    Zobaczę, może mi na tego maila coś odpisze 😉 i tak pewnie zrobię test wcześniej więc nie będzie problemu czy odstawić czy nie 😜 jak wytrzymam 12dpo to max 😂

    Ja to samo xD

    Dh3Vp2.png

    31.01.21 - cień ⏸🍀 10dpo
    01.02.21 - ⏸ 🍀 11dpo
    03.02.21 - beta 44 🤞🥰 13dpo
    05.02.21 - beta 159 😍 ⬆️ 252% 15dpo
    19.02.21 - 9:30 - nasze pierwsze spotkanie ❤ Maleństwo 4mm z bijącym serduszkiem 🥰
    04.03.21 - kroplówki, dzidzia 1,39cm 😍
    06.04.21 - USG 12+4 🤞zdrowy bobasek 6,70cm 🥰 prawdopodobnie chłopiec 💙😍
    09.06.21 - USG 21+4 🤞Kazio waży 551 gram i jest zdrowym chłopcem 💙😍
    26.07.21 - 1340g 🥰💙
    13.08.21 - USG 30+5 🤞 synek waży 1989g
    07.10.21 - 3920g 💙
    13.10.21 - o 12:36 Kazio przyszedł na Świat 😍 4270g 59cm 💙

    03.2020 💔 9tc poronienie zatrzymane

    Starania od 04.2020

    Nasienie:
    Koncentracja 29,94 mln/ml (> 15mln/ml) ✔
    Całkowita liczba 128,74 M/próba (> 39 M/próba) ✔
    Ruch postępowy 58,49% (> 32%)✔
    Ruchome 70,28% (> 40%) ✔
    Morfologia 2% (> 4%) ➖
    Zwiększona lepkość ➖
  • Papillon Autorytet
    Postów: 1348 2227

    Wysłany: 7 października 2020, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clausix doczytałam, że będą bliźniaki. No powiem szczerze, że z grubej rury zaczęłaś ten cykl 😁😍💜

    MayMasza, Clausix, hannah_92 lubią tę wiadomość

    35 👩🏼‍🦰35🧔‍♂️

    06.2021 synek
    27.03 😇 9 tydzień
    16.06 ⏸️ 11dpo
    23.06 beta 816,20
    Progesteron 21,70
    25.06 1635🫶
    7.07 jest ❤️
    21.07 usg 8+2
    22.08 prenatalne (12+6)

    preg.png
  • Clausix Autorytet
    Postów: 7069 5915

    Wysłany: 7 października 2020, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papillon wrote:
    Clausix doczytałam, że będą bliźniaki. No powiem szczerze, że z grubej rury zaczęłaś ten cykl 😁😍💜

    Myślałam o tym dzisiaj jak jechałam na badania... mam mieszane uczucia :P W sensie strasznie chciałabym mieć dziecko, i może fajnie nawet mieć bliźniaki przez tę więź jaką mają itd, ale z drugiej strony - ciąża obarczona większym ryzykiem, poród CC, dwa płaczące maluchy... będzie co ma być :D Oby jakiś bardziej ruchliwy żołnierz się do nich przedarł :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2020, 18:37

    Reikja, Papillon, Karenira lubią tę wiadomość

    34 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    02.2025 - start IVF - 10🪩➡️ 8🥚➡️ 5❄️(5.1.1, 5.1.1., 6.2.2., 6.2.3., 4.2.2.)
    07.04.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔9 tc
    12.11.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔7 tc
    30.04.2026 - FET 6.2.2 ❄️ ❌
    01.06.2026 - FET 4.2.2❄️bhcg 7dpt 54,1 9dpt 120,4 14 dpt 1043 17dpt 3210,7🤞
    6+0 3,5mm❤️

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."

    preg.png
  • Misiaczeka Autorytet
    Postów: 283 266

    Wysłany: 7 października 2020, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2021, 23:17

    Reikja lubi tę wiadomość

    31cs ten szczęśliwy ❤️

    qdkk9vvjj51mot1a.png
  • Papillon Autorytet
    Postów: 1348 2227

    Wysłany: 7 października 2020, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clausix dokładnie co ma być to będzie. Życzę Ci chociaż jednego Malucha 💚💕

    Misiaczeka który to dzień cyklu 🤔?

    Clausix, MayMasza lubią tę wiadomość

    35 👩🏼‍🦰35🧔‍♂️

    06.2021 synek
    27.03 😇 9 tydzień
    16.06 ⏸️ 11dpo
    23.06 beta 816,20
    Progesteron 21,70
    25.06 1635🫶
    7.07 jest ❤️
    21.07 usg 8+2
    22.08 prenatalne (12+6)

    preg.png
  • Misiaczeka Autorytet
    Postów: 283 266

    Wysłany: 7 października 2020, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2021, 23:17

    31cs ten szczęśliwy ❤️

    qdkk9vvjj51mot1a.png
  • Misiaczeka Autorytet
    Postów: 283 266

    Wysłany: 7 października 2020, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2021, 23:17

    31cs ten szczęśliwy ❤️

    qdkk9vvjj51mot1a.png
  • Misiaczeka Autorytet
    Postów: 283 266

    Wysłany: 7 października 2020, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2021, 23:18

    Papillon, Achna lubią tę wiadomość

    31cs ten szczęśliwy ❤️

    qdkk9vvjj51mot1a.png
  • Papillon Autorytet
    Postów: 1348 2227

    Wysłany: 7 października 2020, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaczeka wrote:
    Papillon 27 lub 28 dc dziś. Kompletnie oblałam cykl założyłam z góry że jest stracony bo m wyjechał przed owulacja a na dodatek męczyłam się z choroba a jakoś tydzień po owulacji znowu przeziębienie 🤦
    O mateczko, a cykle ilu dniowe 😀???

    No to weź nam pokaż te cienie. Kobieto jeszcze zdjęcia nie wrzuciłaś 😂? Daj mnie tu foty ❤️❤️❤️💜💜💜

    35 👩🏼‍🦰35🧔‍♂️

    06.2021 synek
    27.03 😇 9 tydzień
    16.06 ⏸️ 11dpo
    23.06 beta 816,20
    Progesteron 21,70
    25.06 1635🫶
    7.07 jest ❤️
    21.07 usg 8+2
    22.08 prenatalne (12+6)

    preg.png
  • Achna Autorytet
    Postów: 1369 1954

    Wysłany: 7 października 2020, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaczeka u mnie objawy choroby były objawami ciąży... Właśnie tydzień po owu.... Pokazujjj te Cienie :) ♥️

    04.11.2021 ⏸️🍀
    28.06.2022 Blanka 🥰 Julia 🥰


    👼11.2020r. 11tc💔

    👱‍♀️ 29 lat
    3dc:
    AMH- 5,53
    Tsh-1.55-->2,1 -->1,73-->2,02
    Lh-7.78-->6,84✔️
    Fsh-7.48-->8,57✔️
    Estradiol-59.54--> <20 ❌
    Prolaktyna-11.45--> 7,17✔️
    Testosteron-0.27✔️
    👱‍♂️29 lat
    morfologia 4 %--->5%✔️
    Koncentracja 58.70 mln/ml --->88.61mln/ml✔️

    “Dalej. Otwórz drzwi, o których mówiono, że nie da się ich otworzyć. Tam czeka życie”
‹‹ 185 186 187 188 189 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen w ciąży i po porodzie – jak regulowane podparcie ciała wpływa na kręgosłup i miednicę?

Oczekiwanie na przyjście na świat nowego członka rodziny to moment pełen emocji, który wiąże się z ogromnymi zmianami zachodzącymi w anatomii przyszłej mamy. Rosnący brzuszek stopniowo przesuwa środek ciężkości ciała, co bardzo często skutkuje uciążliwym dyskomfortem towarzyszącym kobiecie nawet podczas nocnego odpoczynku. Znalezienie wygodnej pozycji staje się prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza kiedy tradycyjne poduszki i akcesoria przestają przynosić upragnioną ulgę zmęczonym plecom. Prawidłowa regeneracja jest warunkiem zachowania sił witalnych, dlatego warto zrozumieć, jak powierzchnia, na której śpisz, realnie oddziałuje na twoje zmieniające się ciało.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ