Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Bo i dla nas wyjdzie słońce 🤩
Odpowiedz

Bo i dla nas wyjdzie słońce 🤩

Oceń ten wątek:
  • Achna Autorytet
    Postów: 1368 1954

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takkk termofor na @ to zbawienie dla mnie i wtedy bez tabletek to przechodzę. Oczywiście jak jestem w domu bo w pracy to mało realne do wykonania. Chociaż ja przy @ mam bole krzyżowe i wtedy plastry te co daja ciepło. Ja ogólnie mam wysoki próg bolu i zebym musiala brać tabletki to juz musi być ostry ból.

    A ja sie czuje dzis jakby ktos mi zabrał cala energię życia. Jestem po dwóch kawach a oczy mi sie same zamykają... Dramat

    04.11.2021 ⏸️🍀
    28.06.2022 Blanka 🥰 Julia 🥰


    👼11.2020r. 11tc💔

    👱‍♀️ 29 lat
    3dc:
    AMH- 5,53
    Tsh-1.55-->2,1 -->1,73-->2,02
    Lh-7.78-->6,84✔️
    Fsh-7.48-->8,57✔️
    Estradiol-59.54--> <20 ❌
    Prolaktyna-11.45--> 7,17✔️
    Testosteron-0.27✔️
    👱‍♂️29 lat
    morfologia 4 %--->5%✔️
    Koncentracja 58.70 mln/ml --->88.61mln/ml✔️

    “Dalej. Otwórz drzwi, o których mówiono, że nie da się ich otworzyć. Tam czeka życie”
  • bambusek93 Autorytet
    Postów: 432 446

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, mnie to raz na rok boli brzuch przed okresem. Tak to nic, żadnych innych dolegliwości. Sam okres też mi się zmienił. Ostatnio były to tylko 3 dni i to w dodatku skąpe. Nie wiem czemu tak się dzieje. Rozmawiałam z lekarzem i mówi, że jest to okej. Endometrium na ostatnim monitoringu też miałam ładne, więc może taki okres to moja natura. :D

    iv09hdgernzbn7dp.png

    10.2019 początek starań
    05.06.2020 poronienie samoistne w 6tym tygodniu👼💔

    14.02 ❣️⏸️❣️
    15.02 Beta hCG 205,6 mIU/mL
    17.02 Beta hCG 480,0 mIU/mL
    22.02 Beta hCG 4320,0 mIU/mL
  • PannaAnna35 Autorytet
    Postów: 278 105

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny A jaka może być wina że skrócil mi się cykl do 26 dni z 28,29?

    👧 A. 3️⃣5️⃣l. Lipiec 2020.
    Anty TG 581,7 ❌ Lh 2.41 Fsh 4.82
    Prolaktyna 29.08 AMH 3.05❤ ✅
    Mutacja f2 wariant 20210 G >A ❌
    Mutacja Pai 1❌
    BMI >40 😪 🍏Dieta od 01.2021..

    🧒R. 4️⃣0️⃣l. 08.2021
    Całkowita ilość 231mln >39 mln ✅
    Plemniki żywe o ruchu postępowym 35%
    Plemniki żywe o ruchu całkowitym 52 %
    W 1 ml 66 mln ✅
  • PannaAnna35 Autorytet
    Postów: 278 105

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bambusek93 wrote:
    Kurde, mnie to raz na rok boli brzuch przed okresem. Tak to nic, żadnych innych dolegliwości. Sam okres też mi się zmienił. Ostatnio były to tylko 3 dni i to w dodatku skąpe. Nie wiem czemu tak się dzieje. Rozmawiałam z lekarzem i mówi, że jest to okej. Endometrium na ostatnim monitoringu też miałam ładne, więc może taki okres to moja natura. :D
    Ja też cale życie mam takie okresy..I 3 dni tylko..może dlatego jestem mniej płodna😂

    👧 A. 3️⃣5️⃣l. Lipiec 2020.
    Anty TG 581,7 ❌ Lh 2.41 Fsh 4.82
    Prolaktyna 29.08 AMH 3.05❤ ✅
    Mutacja f2 wariant 20210 G >A ❌
    Mutacja Pai 1❌
    BMI >40 😪 🍏Dieta od 01.2021..

    🧒R. 4️⃣0️⃣l. 08.2021
    Całkowita ilość 231mln >39 mln ✅
    Plemniki żywe o ruchu postępowym 35%
    Plemniki żywe o ruchu całkowitym 52 %
    W 1 ml 66 mln ✅
  • Martyna33 Autorytet
    Postów: 5200 5899

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaAnna35 wrote:
    Dziewczyny A jaka może być wina że skrócil mi się cykl do 26 dni z 28,29?

    Nie ma w tym nic złego jeśli faza lutealna trwa min 12 dni :) w którym dc masz owu?
    A co do przyczyna - może jakie suple skróciły

    25.12.2020 (8cs)- 8tc [*]
    10.05.2021-⏸🥰 ➡️14dpo bhcg 467➡️ 18dpo bhcg 2523
    19.01.2022- synek na Świecie 💙 55 cm i 3600g szczęścia
  • PannaAnna35 Autorytet
    Postów: 278 105

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna33 wrote:
    Nie ma w tym nic złego jeśli faza lutealna trwa min 12 dni :) w którym dc masz owu?
    A co do przyczyna - może jakie suple skróciły

    Ja nie badam owulacji póki co. Tzn zamierzam robić sobie testy od przyszłego testu

    👧 A. 3️⃣5️⃣l. Lipiec 2020.
    Anty TG 581,7 ❌ Lh 2.41 Fsh 4.82
    Prolaktyna 29.08 AMH 3.05❤ ✅
    Mutacja f2 wariant 20210 G >A ❌
    Mutacja Pai 1❌
    BMI >40 😪 🍏Dieta od 01.2021..

    🧒R. 4️⃣0️⃣l. 08.2021
    Całkowita ilość 231mln >39 mln ✅
    Plemniki żywe o ruchu postępowym 35%
    Plemniki żywe o ruchu całkowitym 52 %
    W 1 ml 66 mln ✅
  • Martyna33 Autorytet
    Postów: 5200 5899

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaAnna35 wrote:
    Ja nie badam owulacji póki co. Tzn zamierzam robić sobie testy od przyszłego testu

    A nie masz bóli owulacyjnych ?
    To w następnym cyklu zwróć uwagę na długość fazy lutealnej ☺️ Jeśli jest krótsza niż 12 dni to może być niedomaga lutealna czyli za mało progesteronu. Może to utrudniać zajście w ciąże

    25.12.2020 (8cs)- 8tc [*]
    10.05.2021-⏸🥰 ➡️14dpo bhcg 467➡️ 18dpo bhcg 2523
    19.01.2022- synek na Świecie 💙 55 cm i 3600g szczęścia
  • PannaAnna35 Autorytet
    Postów: 278 105

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna33 wrote:
    A nie masz bóli owulacyjnych ?
    To w następnym cyklu zwróć uwagę na długość fazy lutealnej ☺️ Jeśli jest krótsza niż 12 dni to może być niedomaga lutealna czyli za mało progesteronu. Może to utrudniać zajście w ciąże
    Oj ja to się tak nie znam jak sprawdzić fazę itp 😪

    👧 A. 3️⃣5️⃣l. Lipiec 2020.
    Anty TG 581,7 ❌ Lh 2.41 Fsh 4.82
    Prolaktyna 29.08 AMH 3.05❤ ✅
    Mutacja f2 wariant 20210 G >A ❌
    Mutacja Pai 1❌
    BMI >40 😪 🍏Dieta od 01.2021..

    🧒R. 4️⃣0️⃣l. 08.2021
    Całkowita ilość 231mln >39 mln ✅
    Plemniki żywe o ruchu postępowym 35%
    Plemniki żywe o ruchu całkowitym 52 %
    W 1 ml 66 mln ✅
  • Asia9031 Autorytet
    Postów: 316 113

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jestem nowa. Cykle regularne do 29 dni. Syn 5 lat. Starania 2cykl o rodzeństwo. Czy też tak któraś ma z. Was że po owulacji ból jajnika zostaje przy siadaniu poruszaniu czy nawet podczas stosunku? Zawsze boli prawy jajnik. W dzieciństwie miałam operacje na lewym jajniku i podejrzewam że jest nieczynny bo nigdy go nie odczuwam. Za to prawy zawsze podczas stosunku. Owulacji. W tym miesiącu po owulacji został lekki ból. Czy któraś z was też tak ma? Bardzo mnie to niepokoi. Lekarz pół roku temu zlecił antykoncepcję na bolące owulacje. Jednak wiadomo decyzja o dziecku wiąże się z odstawieniem antykonceocji. Proszę niech któraś napisze i wesprze :)

  • Clausix Autorytet
    Postów: 7023 5830

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaAnna35 wrote:
    Oj ja to się tak nie znam jak sprawdzić fazę itp 😪

    Ja też nie odczuwam owulacji, mam prawie bezbolesne miesiączki, trwające 3 max 4 dni, raczej skąpe. Na monitoringach zawsze ładne endometrium, więc widocznie taka moja natura ;)
    Co do faz to rozróżnić możemy trzy - fazę folikularną (przed owu), owulację i fazę lutealną (po owu). U mnie ładnie wychodzą testy owulacyjne więc łatwo stwierdzić kiedy mniej więcej jest, ale moim zdaniem lepszym sposobem jest jednak pomiar temperatury (najlepiej w pochwie) - codziennie przed wstaniem z łóżka, o tej samej godzinie, tym samym termometrem. Jest to tańsza metoda niż testy owu, bo większość ludzi ma termometr w domu, a na początku możesz potrzebować większej ilości testów, jeżeli nie wiesz chociaż mniej więcej kiedy masz owu ;) Ja mierzę zwykłym szklanym, starodawnym, bezrtęciowym. Niektórym na początku wydaje się to trochę dziwne, ale szybko się człowiek przyzwyczaja ;) Ja nie mierzę w czasie okresu, zaczynam 4-5 dnia cyklu jak już nie krwawię.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2021, 17:00

    34 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    02.2025 - start IVF - 10🪩➡️ 8🥚➡️ 5❄️(5.1.1, 5.1.1., 6.2.2., 6.2.3., 4.2.2.)
    07.04.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔9 tc
    12.11.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔7 tc
    30.04.2026 - FET 6.2.2 ❄️ ❌
    01.06.2026 - FET 4.2.2❄️bhcg 7dpt 54,1 9dpt 120,4 14 dpt 1043 17dpt 3210,7 🤞

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."

    preg.png
  • Clausix Autorytet
    Postów: 7023 5830

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia9031 wrote:
    Hej dziewczyny. Jestem nowa. Cykle regularne do 29 dni. Syn 5 lat. Starania 2cykl o rodzeństwo. Czy też tak któraś ma z. Was że po owulacji ból jajnika zostaje przy siadaniu poruszaniu czy nawet podczas stosunku? Zawsze boli prawy jajnik. W dzieciństwie miałam operacje na lewym jajniku i podejrzewam że jest nieczynny bo nigdy go nie odczuwam. Za to prawy zawsze podczas stosunku. Owulacji. W tym miesiącu po owulacji został lekki ból. Czy któraś z was też tak ma? Bardzo mnie to niepokoi. Lekarz pół roku temu zlecił antykoncepcję na bolące owulacje. Jednak wiadomo decyzja o dziecku wiąże się z odstawieniem antykonceocji. Proszę niech któraś napisze i wesprze :)

    Hej ;) ja niestety nie znam tego z autopsji, bo nie odczuwam prawie nigdy bólu owulacyjnego, ale może warto skonsultować z fizjoterapeutą uroginekologicznym? :) Może jest tam jakiś napięcie, które można rozpracować.

    34 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    02.2025 - start IVF - 10🪩➡️ 8🥚➡️ 5❄️(5.1.1, 5.1.1., 6.2.2., 6.2.3., 4.2.2.)
    07.04.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔9 tc
    12.11.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔7 tc
    30.04.2026 - FET 6.2.2 ❄️ ❌
    01.06.2026 - FET 4.2.2❄️bhcg 7dpt 54,1 9dpt 120,4 14 dpt 1043 17dpt 3210,7 🤞

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."

    preg.png
  • PannaAnna35 Autorytet
    Postów: 278 105

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clausix wrote:
    Ja też nie odczuwam owulacji, mam prawie bezbolesne miesiączki, trwające 3 max 4 dni, raczej skąpe. Na monitoringach zawsze ładne endometrium, więc widocznie taka moja natura ;)
    Co do faz to rozróżnić możemy trzy - fazę folikularną (przed owu), owulację i fazę lutealną (po owu). U mnie ładnie wychodzą testy owulacyjne więc łatwo stwierdzić kiedy mniej więcej jest, ale moim zdaniem lepszym sposobem jest jednak pomiar temperatury (najlepiej w pochwie) - codziennie przed wstaniem z łóżka, o tej samej godzinie, tym samym termometrem. Jest to tańsza metoda niż testy owu, bo większość ludzi ma termometr w domu, a na początku możesz potrzebować większej ilości testów, jeżeli nie wiesz chociaż mniej więcej kiedy masz owu ;) Ja mierzę zwykłym szklanym, starodawnym, bezrtęciowym. Niektórym na początku wydaje się to trochę dziwne, ale szybko się człowiek przyzwyczaja ;) Ja nie mierzę w czasie okresu, zaczynam 4-5 dnia cyklu jak już nie krwawię.
    To że są fazy to wiem itp A jeśli chodzi o mierzenie temp to kupię sobie taki specjalny co Jest niby bardziej dokładny. Z 2 stopniami po kropce. I jaki ma być skok temperatury ?

    👧 A. 3️⃣5️⃣l. Lipiec 2020.
    Anty TG 581,7 ❌ Lh 2.41 Fsh 4.82
    Prolaktyna 29.08 AMH 3.05❤ ✅
    Mutacja f2 wariant 20210 G >A ❌
    Mutacja Pai 1❌
    BMI >40 😪 🍏Dieta od 01.2021..

    🧒R. 4️⃣0️⃣l. 08.2021
    Całkowita ilość 231mln >39 mln ✅
    Plemniki żywe o ruchu postępowym 35%
    Plemniki żywe o ruchu całkowitym 52 %
    W 1 ml 66 mln ✅
  • Martyna33 Autorytet
    Postów: 5200 5899

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia9031 wrote:
    Hej dziewczyny. Jestem nowa. Cykle regularne do 29 dni. Syn 5 lat. Starania 2cykl o rodzeństwo. Czy też tak któraś ma z. Was że po owulacji ból jajnika zostaje przy siadaniu poruszaniu czy nawet podczas stosunku? Zawsze boli prawy jajnik. W dzieciństwie miałam operacje na lewym jajniku i podejrzewam że jest nieczynny bo nigdy go nie odczuwam. Za to prawy zawsze podczas stosunku. Owulacji. W tym miesiącu po owulacji został lekki ból. Czy któraś z was też tak ma? Bardzo mnie to niepokoi. Lekarz pół roku temu zlecił antykoncepcję na bolące owulacje. Jednak wiadomo decyzja o dziecku wiąże się z odstawieniem antykonceocji. Proszę niech któraś napisze i wesprze :)

    Hej! Mam to samo. Podobno to norma, także nie martw się:)
    W ostatnim cyklu gdy zaciążyłam to mieliśmy seksy w owu (potwierdzone monitoringiem) i czułam jajnik, po seksie tak samo- ból jajnika . Z jednej strony to fajne, bo nie potrzebuje żadnych testów owu 😂

    25.12.2020 (8cs)- 8tc [*]
    10.05.2021-⏸🥰 ➡️14dpo bhcg 467➡️ 18dpo bhcg 2523
    19.01.2022- synek na Świecie 💙 55 cm i 3600g szczęścia
  • Asia9031 Autorytet
    Postów: 316 113

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna33 wrote:
    Hej! Mam to samo. Podobno to norma, także nie martw się:)
    W ostatnim cyklu gdy zaciążyłam to mieliśmy seksy w owu (potwierdzone monitoringiem) i czułam jajnik, po seksie tak samo- ból jajnika . Z jednej strony to fajne, bo nie potrzebuje żadnych testów owu 😂
    Dzięki bardzo za wsparcie. Od tego miesiąca pije ziiolka. Przwwrtonik krwawnik plus pokrzywa

  • Clausix Autorytet
    Postów: 7023 5830

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaAnna35 wrote:
    To że są fazy to wiem itp A jeśli chodzi o mierzenie temp to kupię sobie taki specjalny co Jest niby bardziej dokładny. Z 2 stopniami po kropce. I jaki ma być skok temperatury ?

    U każdego trochę inaczej. U części rośnie dosyć powoli, u części jest skok np o 0,5 stopnia. Po pierwszym cyklu jak będziesz prowadzić wykres, to już potem ogarniesz ;) generalnie powinna być faza niskich przed owu i faza wysokich temperatur po owu.

    34 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    02.2025 - start IVF - 10🪩➡️ 8🥚➡️ 5❄️(5.1.1, 5.1.1., 6.2.2., 6.2.3., 4.2.2.)
    07.04.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔9 tc
    12.11.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔7 tc
    30.04.2026 - FET 6.2.2 ❄️ ❌
    01.06.2026 - FET 4.2.2❄️bhcg 7dpt 54,1 9dpt 120,4 14 dpt 1043 17dpt 3210,7 🤞

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."

    preg.png
  • bambusek93 Autorytet
    Postów: 432 446

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłoby ekstra, gdyby czas w fazie lutealnej szybciej mijał :D

    nick nieaktualny, Juliet lubią tę wiadomość

    iv09hdgernzbn7dp.png

    10.2019 początek starań
    05.06.2020 poronienie samoistne w 6tym tygodniu👼💔

    14.02 ❣️⏸️❣️
    15.02 Beta hCG 205,6 mIU/mL
    17.02 Beta hCG 480,0 mIU/mL
    22.02 Beta hCG 4320,0 mIU/mL
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bambusek93 wrote:
    Byłoby ekstra, gdyby czas w fazie lutealnej szybciej mijał :D
    dokładnie u mnie dopiero pierwszy dzień fazy lutealnej a jeszcze tyle dni to bedzie wieczność :D

  • PannaAnna35 Autorytet
    Postów: 278 105

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane A ja mam takie pytanie do Was o ❤. Czy robicie to regularnie 3,4 razy w tyg jak zalecają (Nie wiem komu by wie tyle chcialo;)) czy tylko bardziej w okresie owulacji ? I czy w czasie owulacji dzień po dniu ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2021, 20:59

    👧 A. 3️⃣5️⃣l. Lipiec 2020.
    Anty TG 581,7 ❌ Lh 2.41 Fsh 4.82
    Prolaktyna 29.08 AMH 3.05❤ ✅
    Mutacja f2 wariant 20210 G >A ❌
    Mutacja Pai 1❌
    BMI >40 😪 🍏Dieta od 01.2021..

    🧒R. 4️⃣0️⃣l. 08.2021
    Całkowita ilość 231mln >39 mln ✅
    Plemniki żywe o ruchu postępowym 35%
    Plemniki żywe o ruchu całkowitym 52 %
    W 1 ml 66 mln ✅
  • Martyna33 Autorytet
    Postów: 5200 5899

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaAnna35 wrote:
    Kochane A ja mam takie pytanie do Was o ❤. Czy robicie to regularnie 3,4 razy w tyg jak zalecają (Nie wiem komu by wie tyle chcialo;)) czy tylko bardziej w okresie owulacji ? I czy w czasie owulacji dzień po dniu ?

    My co 2-3 dni w ciągu całego cyklu się staramy. Podobno w takim rozkładzie plemniki są najlepszej jakości:)
    Wiadomo- czasem coś wypadnie i nie ma. Ale zauważyłam ze w moim przypadku najlepiej sprawdza się jak bzyki są w dzień owu (wtedy zaszłam w ciąże właśnie).

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    25.12.2020 (8cs)- 8tc [*]
    10.05.2021-⏸🥰 ➡️14dpo bhcg 467➡️ 18dpo bhcg 2523
    19.01.2022- synek na Świecie 💙 55 cm i 3600g szczęścia
  • Mama8latka Autorytet
    Postów: 4836 3215

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaAnna ja z mezem mamy ❤ kiedy jest ochota 😉 on nie wie nawet koedy mam plodne, czasem się domyśla bo inaczej się zachowuje 😉 ale zazwyczaj nie wie bo my raczej regularnie czy są plodne czy nie 😉

    nick nieaktualny, PannaAnna35 lubią tę wiadomość

    👶 2012r (syn)--> Anty --> 2017r rozpoczęcie starań
    👼 2019r -15tc 💔
    👼 2019r - 9tc 💔
    2 x CB 💔
    06.2023r - CB 💔
    06.2024r - CB 💔

    ❌Toczeń [10.2023r Remisja Ana 1:5120-> 1:360]/ Endometrioza ❌
    ______________
    Starania zakończone w 04.2025r
    05.2025 założenie własnej działalności i "wylogowanie" z forum . zaglądam co u Was:)
    Zapisany w gwiazdach jeden Syn <3 tak miało być. <3
    pozdrawiam.!
‹‹ 446 447 448 449 450 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ