X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ból owulacyjny z nie tego jajnika? + Ból brzucha po wiesiołku?
Odpowiedz

Ból owulacyjny z nie tego jajnika? + Ból brzucha po wiesiołku?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Limosa Autorytet
    Postów: 1346 554

    Wysłany: 10 maja 2021, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam dwie sprawy.
    Jestem w 15dc, owulacja zwykle ok. 18 dc. W 4 lub 11 dc (na jednej z tych w izyt, nie pamiętam której) lekarka mówiła, że owulacja będzie z prawego jajnika. Ja natomiast dziś mam morze śluzu i ból lewego jajnika taki kłujący przy chodzeniu, kaszlu... Czy możliwe jest, że lekarka się pomyliła? A może to nie od tego ból? Ale zawsze wiązałam go z owulacją...
    Druga sprawa to jestem jeden cykl po sono. Badanie starsznie bolało, ale po badaniu nie czułam żadnych dolegliwości. Teraz jednak od czasu po okresie boli mnie brzuch jak przy okresie, nie mocno i nie cały czas, ale czuję. Zastanawiam się czy ma to związek z kapsułkami z olejem z wiesiołka (odstawiłam kilka dni temu, ok 10 dc) - słyszałam, że powoduje skurcze, czy to jakaś infekcja po badaniu....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2021, 13:56

    3jgx90bvoj1fla1b.png
  • Mia88 Autorytet
    Postów: 307 240

    Wysłany: 13 maja 2021, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limosa wrote:
    Dziewczyny, mam dwie sprawy.
    Jestem w 15dc, owulacja zwykle ok. 18 dc. W 4 lub 11 dc (na jednej z tych w izyt, nie pamiętam której) lekarka mówiła, że owulacja będzie z prawego jajnika. Ja natomiast dziś mam morze śluzu i ból lewego jajnika taki kłujący przy chodzeniu, kaszlu... Czy możliwe jest, że lekarka się pomyliła? A może to nie od tego ból? Ale zawsze wiązałam go z owulacją...
    Druga sprawa to jestem jeden cykl po sono. Badanie starsznie bolało, ale po badaniu nie czułam żadnych dolegliwości. Teraz jednak od czasu po okresie boli mnie brzuch jak przy okresie, nie mocno i nie cały czas, ale czuję. Zastanawiam się czy ma to związek z kapsułkami z olejem z wiesiołka (odstawiłam kilka dni temu, ok 10 dc) - słyszałam, że powoduje skurcze, czy to jakaś infekcja po badaniu....

    Hej, ciężko jest odpowiedzieć bo każdy przypadek jest inny, najlepiej byłoby się skonsultować z lekarzem. Wydaje mi się że istotne jest w którym dniu cyklu lekarka Ci tak powiedziała, jeśli w 4 to wydaje mi się że jest prawdopodobne że owulka mogła być jednak z drugiego jajnika, ale jeśli 11dc to chyba mniej prawdopodobne bi wtedy raczej bylby już widoczny dobrze pęcherzyk dominujący. Co do sono to ja też jestem po tym badaniu (dokładnie tydzień), powinnam mieć owulację z prawego jajnika bo był tam największy pęcherzyk ale szczerze mówiąc nic nie zauważyłam bo wlasnie od tamtej pory zmagam się z infekcją. Co do wiesiołka to raczej nie powinien dawać takich objawow, zrobiłam tak samo że odstawilam około 10dc i po badaniu miałam podobne bóle brzucha więc raczej wiąże to z badaniem. Ale jeśli badanie miałaś cykl wcześniej to raczej stawiałabym na owulację której pomógł ten wiesiołek.
    Ewentualnie może to było jakieś klucie w jelitach? Czasami występują podobne bóle przy zaparciach lub gazach.
    Niemniej jesli zauważysz coś naprawdę niepokojącego, powinnaś zgłosić się do lekarza.

    Starania o pierwszego maluszka od 2018 ❤️
    ~kwiecień-czerwiec 2021 konsultacja w klinice 🇫🇷 -> badania + kwalifikacja do IUI lub IVF
    ~brak decyzji, wiele przeciwności
    ~grudzień 2022 wracamy do kliniki
    ~2023: styczeń - stymulacja do IUI - nie odbyła się :(
    2x IUI: luty❌ marzec ❌
    IVF stymulacja z gonalem
    06.06 punkcja - 5 oocytów, 3 zarodki
    11.06 transfer ❌
    Mamy ❄❄

    - drożność OK
    - adenomioza
    - obniżona ruchliwość plemników -> trochę udało się poprawić
  • Limosa Autorytet
    Postów: 1346 554

    Wysłany: 13 maja 2021, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia88, dziękuję za wypowiedź.
    Po owulacji ból w stylu miesiączkowego ustał. Może to jakieś hormony. Minął też ból a la owulacyjny ze strony nieowulującej. Sama nie wiem jak to rozumieć, ale ponieważ bez histeroskopii nie zajdę w ciążę, to nie emocjonuję się owulacją. Wąż e że nie boli 🙂
    Przymierzam się do histeroskopii więc będę pytać czy badają wycinek również pod kątem infekcji, chciałabym mieć spokojną głowę, że wszystko w porządku od tej strony.
    A może rzeczywiście jelita są przyczyną?, chyba że mięśniaki też dają takie bóle.

    3jgx90bvoj1fla1b.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ