X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Chlamydia, ureoplasma, mycoplasma i candidia...
Odpowiedz

Chlamydia, ureoplasma, mycoplasma i candidia...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • slash Autorytet
    Postów: 3192 6436

    Wysłany: 1 maja 2014, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, czy ktoś z was robił te badania?
    Będę wdzięczna za informacje.
    Czytałam trochę o tych bakteriach i drożdżach - candidia. Moj gin mówi ze zdania na ten temat są podzielne bo często jest tak ze moze się okazac zę będą chodować w labolatorium bakterię na bakterii. Ale mnie w sumie ciekawi fakt czy one u mnie są czy nie. Jeśli robiłyście badanie to proszę napiscie jakie bo zauważyałam w necie ze są badania na różne rodzje tych bakterii.

    klz98u696p33kjce.png
  • Drzwiona Autorytet
    Postów: 464 386

    Wysłany: 1 maja 2014, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, ja rok temu robilam wszystko wyszlo ok ,ale teraz po stracie tez ginka kazala mi powtorzyc.
    W poniedzialek odbieram wyniki. Czesto te bakterie sa powodem poronien.
    Ja musialam zrobic wymaz z pochwy plus antybiogram oraz wymaz z kanalu szyjki macicy na chlamydie ureoplazme i mycoplazme. Mam nadz. ze nie mam nic z tych paskudztw :) juz same nazwy sa oblesne ;)

    25.09.2015 urodził się mój ukochany Dawid <3
    <3 mój Aniołek 15.02.2014 r. (8tc)
    <3 mój Aniołek 01.06.2014 r. (6tc)
    Św. Dominiku czuwaj nad nami...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2014, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drzwiona a możesz mi powiedzieć jak u Ciebie wyglądały badania na te trzy paskudztwa? Bo ja właśnie miałam tydzień temu te badania (miał być to posiew z kanału szyjki macicy) a odebrałam wczoraj wyniki i w nagłówku jest napisane "wymaz z kanału szyjki macicy badanie bakteriologiczne"

    Czy ten wymaz to to samo co posiew? Już wariuję, powinnam powtarzać te badania?

    A w wyniku napisali, że w warunkach tlenowych patogennej flory bakteryjnej i grzybów drożdżopodobnych nie wyhodowano, brak wzrostu gardnerella vaginalis; wyhodowano liczne kolonie Lactobacillus.


  • Drzwiona Autorytet
    Postów: 464 386

    Wysłany: 1 maja 2014, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie no nie powtarzaj wszystko ok :)
    u mnie tez pisalo wymaz z pochwy. Tylko ze ja mialam tam rozpisane na komorki nablonka, leukocyty, lactobacillus, inne bakterie, grzyby kwasowsc, komorki clue celles , jakis test aminowy i stopien czystosaci i jeszcze bylo ze nie stwierdzono bakterii telenowych, beztlenowych grzybow i trichomonas vaginalis.
    no i ja dodatkowo robilam te chlamydie i inne czorty i to bylo z kanalu szyjki.

    25.09.2015 urodził się mój ukochany Dawid <3
    <3 mój Aniołek 15.02.2014 r. (8tc)
    <3 mój Aniołek 01.06.2014 r. (6tc)
    Św. Dominiku czuwaj nad nami...
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 1 maja 2014, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po poronieniu gin kazał mi zrobić i wyszedł streptococcus agalactae, czyli paciorkowiec, myco/ureaplasma i chlamydia na szczęście nie obecne, a lactobacillus to akurat dobrze jak są, bo chronią przed atakiem innych bakterii

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 1 maja 2014, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5 lat temu mialam tez strepotococa,teraz ide powtorzyc posiwe na inne tez dziadostwa,mam nadzieje ze nic nie wyjdzie bo sie chyba zalame jak jeszcze jakis syf mi sie przypaletal


    u5cvp2.png
  • slash Autorytet
    Postów: 3192 6436

    Wysłany: 1 maja 2014, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za odzew z Waszej trony. Moja gin nie chciała mi dac skierowania twierdzac ze u mnie jest wszystko ok, nie podobało mi sie to, bo w poprzedniej cytologii wyszła mi infekcja bakteryjna, a to było prawie rok temu i teraz znów miałam jakas infekcje ale przeleczyłam ją sama. Zasugerowała ze jesli sie tak bardzo upre to moge zrobic prywatnie te badania bo one nie są refundowane. U mnie w przychodni znalazłam taki wykaz, ktora mam wybrac tą chlamydie albo mykoplasme i nie widze nigdzie w cenniku candidia. Nie mam pojęcia dlaczego ich tyle tu jest ponizej:?

    Pakiet I - HPV nisko i wysokoonkogenny (35 typów) 259 zł
    Pakiet II - HPV wysokoonkogenny (14 typów) 110 zł
    Pakiet III - Chlamydia trachomatis/ureaplasma uraliticum 155 zł
    Pakiet IV - Chlamydia trachomatis/mycoplasma genitalium 155 zł
    Pakiet V - Chlamydia trachomatis/mycoplasma genitalium/ureaplasma uraliticum 145 zł
    Pakiet VI - Chlamydia pneumoniae/mycoplasma pneumoniae 160 zł

    Chlamydia pneumoniae IgA 35 zł
    Chlamydia pneumoniae IgG 35 zł
    Chlamydia pneumoniae-PCR 95 zł
    Chlamydia trachomatis IgA 35 zł
    Chlamydia trachomatis IgG 35 zł
    Chlamydia trachomatis-PCR 90 zł
    Mycoplasma genitalium-PCR 105 zł
    Mycoplasma pneumoniae IgG 35 zł
    Mycoplasma pneumoniae IgM 35 zł
    Mycoplasma pneumoniae-PCR 129 zł

    W sumie bakterie a drożdze to róznica prawda?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2014, 18:11

    klz98u696p33kjce.png
  • Drzwiona Autorytet
    Postów: 464 386

    Wysłany: 1 maja 2014, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdecydowana róznica. Drozdze wychodza w zwyklym posiewie/wymazie z pochwy razem z podstawowymi bakteriami.
    Chlamydie mozna zrobic z krwi ale slyszalam ze lepiej zrobic wymaz z szyjki i wtedy od razu ta mycoplazme i ureoplasme.
    ja na Twoim miejscu poszlabym do lab. i powiedziala , ze chce wymaz z pochwy z antybiogramem (tu beda ewentualne grzyby czy bakterie beztlenowe i tlenowe) oraz wymaz z szyjki macicy na chlamydie, myco i ureoplasme. Babki beda wiedzialy o co chodzi. Ja za to wszystko zaplacilam 210 zl w krakowie w laboratorium na jana.

    25.09.2015 urodził się mój ukochany Dawid <3
    <3 mój Aniołek 15.02.2014 r. (8tc)
    <3 mój Aniołek 01.06.2014 r. (6tc)
    Św. Dominiku czuwaj nad nami...
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 1 maja 2014, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie w wawie w alabie cena za posiew z szyjki w kier myco i urea to 60 zl a posiew z pochwy 45 zl,takze cena dosc niska:) ide we wtorek


    u5cvp2.png
  • Drzwiona Autorytet
    Postów: 464 386

    Wysłany: 1 maja 2014, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mega dobra cena :D

    25.09.2015 urodził się mój ukochany Dawid <3
    <3 mój Aniołek 15.02.2014 r. (8tc)
    <3 mój Aniołek 01.06.2014 r. (6tc)
    Św. Dominiku czuwaj nad nami...
  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 1 maja 2014, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam badania na:
    mycoplasma pneumoniae IgG, IgM
    chlamydia pneumoniae IgG, IgM
    chlamydia trachomatis IgG, IgM.

    Wszystko z krwi.
    Te dwa pierwsze dodatnie, trzecie na szczęście ujemne. A ceny w okolicach 30-40 zł.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2014, 18:42

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • slash Autorytet
    Postów: 3192 6436

    Wysłany: 1 maja 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drzwiona a ten wymaz z szyjki to wówczas pobiera pielęgniarka, czy jak to się odbywa?
    Olencja to faktycznie fajna cena.

    klz98u696p33kjce.png
  • Drzwiona Autorytet
    Postów: 464 386

    Wysłany: 1 maja 2014, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak pielegniarka, ja bylam w takim labolatorium gdzie wlasciwie sa same wymazy z roznych okolic ^^ trwa to chwileczke.

    25.09.2015 urodził się mój ukochany Dawid <3
    <3 mój Aniołek 15.02.2014 r. (8tc)
    <3 mój Aniołek 01.06.2014 r. (6tc)
    Św. Dominiku czuwaj nad nami...
  • slash Autorytet
    Postów: 3192 6436

    Wysłany: 1 maja 2014, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, to poparzę jeszcze w necie gdzie we Wrocławiu się udać do labolatorium.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2014, 19:36

    klz98u696p33kjce.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 1 maja 2014, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Slash, alab jest tez we wroclawiu


    u5cvp2.png
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 1 maja 2014, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    Slash, alab jest tez we wroclawiu
    ale nie w każdym alab pobierają, więc trzeba się dowiedzieć, ale już laboratoria szpitalne często pobierają, bo sa tam położne

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • slash Autorytet
    Postów: 3192 6436

    Wysłany: 1 maja 2014, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    Slash, alab jest tez we wroclawiu
    Dzięki, już szukam w necie gdzie się mieści.

    klz98u696p33kjce.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 1 maja 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szpilka wrote:
    ale nie w każdym alab pobierają, więc trzeba się dowiedzieć, ale już laboratoria szpitalne często pobierają, bo sa tam położne
    zgadza się,trzeba zadzwonic i spytac:)

    szpilka lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • slash Autorytet
    Postów: 3192 6436

    Wysłany: 1 maja 2014, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie są we Wrocławiu, jutro zadzwonię bo nie ma cennika.
    We Wrocławiu jest jeszcze polecany Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN tez tam podzwonię.

    klz98u696p33kjce.png
  • slash Autorytet
    Postów: 3192 6436

    Wysłany: 2 maja 2014, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś chyba nie pracują bo nie mogę się nigdzie dodzwonić, zatem po wekendzie spróbuję jeszcze raz. Póki co poczytam jeszcze trochę na ten temat w internecie, może jeszcze czegoś ciekawego się dowiem.

    A długo leczyłyście te bakterie?

    klz98u696p33kjce.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ