X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Chlamydioza
Odpowiedz

Chlamydioza

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Anijka Przyjaciółka
    Postów: 79 23

    Wysłany: 25 lipca 2013, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z was słyszała o chlamydzie? Jest to bakteria która powoduje rownież bezpłodność i uniemożliwia zajście w ciąże ... Podejrzewam że moge ją mieć jak to leczyć ?

    "najpiekniejsze kwiaty zakwitaja niespodziewanie"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2013, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chlamydia... choroba przenoszona droga pluciowa. czesto bez objawowa... moze doprowadzac do zapalenia maicy. Czemu podejrzewasz ze ja masz?
    jesli masz to do ginekologa bo to tylko antybiotykiem!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2013, 23:35

  • Anijka Przyjaciółka
    Postów: 79 23

    Wysłany: 26 lipca 2013, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo mam bardzo czesto opryszczkę na ustach. Czytalam że od tego wychodzi też ...

    "najpiekniejsze kwiaty zakwitaja niespodziewanie"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2013, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opryszczka a chlamydia to sa zupelnie dwie rozne choroby.... opryszczka na ustach jest wirusowa. chlamydia to bakteria. najlepiej idz do lekarza, zrobi wymazy i bedzie wiedziec. ale jesli masz chlamydie to towj partner tez musi sie leczyc.

    zreszta opryszczke na ustach ma 90% populacji. opryszczka na ustach ma wiecej wspolnego z opryszczka genitalji niz z chlamydia.

    Najlepiej do gina, na wymazy i wtedy bedziesz wiedziec. Bo sama tego nie wyleczysz

    Saramago lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2013, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opryszczka- choroba zakaźna wywołana przez wirusy HSV1 i HSV2 (Herpes simplex virus).

    HSV2 wywoluje opryszczke genitali
    HSV1 moze wywolac zapalenie opon mozgowych

    Chlamydia to Gram-ujemne bakterie wewnątrzkomórkowe.
    Zakażenia Chlamydia trachomatis są częstą przyczyną stanów zapalnych narządu rodnego, co w konsekwencji może prowadzić do bezpłodności lub powikłań ciąży.
    Występuje ok. 15 serotypów[2]:
    typy A, B, Ba, C - wywołują chorobę oczną jaglicę, główną przyczynę ślepoty na świecie;
    typy D-K są przyczyną niegonokokowego zapalenia cewki moczowej u mężczyzn i zapalenia szyjki macicy u kobiet, a także zapalenia spojówek i zapalenia płuc u noworodków;
    typy L1, L2, L3 - odpowiadają za powstawanie ziarniniaka wenerycznego.



    Takze Chlamydia(bakteria) w wirus opryszczki nie maja ze soba nic wspolnego.



  • Anijka Przyjaciółka
    Postów: 79 23

    Wysłany: 27 lipca 2013, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje :)

    "najpiekniejsze kwiaty zakwitaja niespodziewanie"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2013, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo prosze :)

  • Majka86 Ekspertka
    Postów: 197 186

    Wysłany: 12 listopada 2013, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dzwoniłam po wynik cytologii i gin mi powiedział, że mam chlamydię... przeraziło mnie to ogromnie dlatego proszę Was o wszelkie informacje na ten temat. Może ktoś już to miał??? Wizytę mam dopiero za tydzień :(

    Beta 2.01 - 4120 (19dpo)
    Beta 4.01 - 8317 (21dpo)
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 12 listopada 2013, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam robiony wymaz w tym kierunku poniewaz mial am nawracajace zapalenie pecherza. Na szczescie wyszlo ujmne, wiem to leczy sie to antybiotykiem i dosc szybko sie to leczy tak mi gin pow:-) a i owszem Twoj partner tez powinien sie leczyc a lepiej isc na wymaz z cewki moczowej i wtedy bedzie wszystko wiadomo.

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • Majka86 Ekspertka
    Postów: 197 186

    Wysłany: 12 listopada 2013, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie wiem dokładnie jak tam jest napisane, lekarz mi przez telefon powiedział ze to chlamydia, ale powiedział ze to "nic pilnego" i ze przy najbliższej wizycie się tym zajmiemy. A ja oczywiście google i szukam... no i wyszukałam duuuużo różnych informacji niekoniecznie pozytywnych.
    Ale pocieszające jest to co napisałaś Karola_aa :), że szybko się to leczy - mam nadzieję że tak jest.

    Beta 2.01 - 4120 (19dpo)
    Beta 4.01 - 8317 (21dpo)
  • Majka86 Ekspertka
    Postów: 197 186

    Wysłany: 13 listopada 2013, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    widzę, że nikt więcej chyba nie miał z tym stycznosci :/

    Beta 2.01 - 4120 (19dpo)
    Beta 4.01 - 8317 (21dpo)
  • Viki26 Autorytet
    Postów: 524 527

    Wysłany: 24 listopada 2013, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chlamydia jest do wyleczenia, lekarz przepisuje leki dla ciebie i partnera. Po skończonej kuracji (tygodniowej) ponownie badanie w laboratorium najlepiej przyszpitalnym, najlepiej ty i twój m. Cena badania około 70zł/os.

    2014 ISCI1 :( cp 2015 crio :( 05.2015 ISCI2 :) 2017 ISCI3 :( 02.2018 ISCI4 :( 2018 ...?i co teraz?
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2013, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda79 wrote:
    Chlamydia jest do wyleczenia, lekarz przepisuje leki dla ciebie i partnera. Po skończonej kuracji (tygodniowej) ponownie badanie w laboratorium najlepiej przyszpitalnym, najlepiej ty i twój m. Cena badania około 70zł/os.
    u mnie od 26 30 zl za badanie chlamydia

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2013, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wczoraj mialam pobierany wymaz do tego badania :) za tydz dopiero wyniki

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ