X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża po kilku latach antykoncepcji hormonalnej
Odpowiedz

Ciąża po kilku latach antykoncepcji hormonalnej

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 3 grudnia 2013, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pigułka ma 53 lata, obecne badania wykazują,że ich stosowanie zmniejsza ryzyko zachorowania na raka macicy i jajników.
    "Badania nad pigułkami nowej generacji nie wskazują na żadne powiązanie między zażywaniem tabletek, a rakiem piersi."

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • yojiona Przyjaciółka
    Postów: 63 28

    Wysłany: 3 grudnia 2013, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://adonai.pl/life/?id=81 polecam lekturę. Nawet na ulotce informacyjnej tabletek jest informacja o zwiększonym ryzyku raka piersi. Gdyby nie było nic na rzeczy nie pisali by o tym na ulotce.
    Co prawda wiedziałam o tym wcześniej niż zaczęłam brac tabletki, ale pokusa tabletek i wygoda jest większa niż ryzyko...

    9ltfxzdvgzik0s92.png

  • Martii Autorytet
    Postów: 762 335

    Wysłany: 3 grudnia 2013, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz do tabletek nie wrócę noł łej!! Jak uda mi sie w koncu zafasolkowac, to bede dumac nad srodkiem zastępczym;) Moja nauczycielka od biologii mawiala ze najlepszym środkiem antykoncepcyjnym jest slowo"nie", tylko nie wiem, czy mężowi sie to spodoba:-p

    Amaranta lubi tę wiadomość

    w5wq2n0a3flpwu4d.png

    20100918610117.png
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 4 grudnia 2013, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również już nie wrócę do antyków. Nie ma mowy :D
    Pozostawiły mi jedynie zawyżoną prolaktynę i potworny ból głowy. Więc nie ma bata, w życiu nie łyknę. Jak się dowiedziałam o hiperprolaktynemii to wyrzuciłam w złości opakowanie, które mi zalegało w szafce hehehe :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2013, 07:58

    Martii, Ciapulinka lubią tę wiadomość

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • Kajoni Autorytet
    Postów: 2084 2912

    Wysłany: 7 grudnia 2013, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saramago wrote:
    Tabletki, zwłaszcza tej nowej generacji nie mają wpływu na płodność. Samoistny powrót do miesiączki świadczy o tym, że hormonów tych "sztucznych" nie ma już w organiźmie i podwzgórze-przysadka-jajnik został odblokowany.
    Są kobiety, które latami stosowały anty.i zaszły w pierwszych cyklach starań, są kobiety, któe nigdy nie stosowały pigułek i mają problem z zajściem w ciąże, są takie które stsowały krótko i nie mogą, więc nie ma tu zależności między braniem pigułek a czasem kiedy zachodzi sie w ciąże po odstawieniu.
    Bywa też tak, że lekarze celowo zapisują kobiecie starającej się o dziecko pigułki, aby po nich uzyskać z tzw. "odbicia" owulację. W sieci jest wiele artykułów na ten temat, np. http://parenting.pl/portal/ciaza-po-antykoncepcji-hormonalnej

    Nie stwierdzono aby pigułki miały wpływ na płód, wady itp.
    Ja stosowałam 15 lat pigułki. To mój 3 cykl starań. Po odstawieniu i pierwszym USG nie stwierdzono żadnych przeciwskazań.

    bardzo popieram. ja brałam tabletki 7 lat z jedną kilkumiesięczną przerwą. Na początku tego września odstawiłam, zrobiłam troszkę przerwy i w połowie listopada zaczęliśmy się starać, czyli to taki w sumie 1 normalny cykl po tabletkach i pierwszy cykl starań i mam zieloną kropkę, a przynajmniej z testów siuśkowych tak wynika, dziś będzie wynik bety.

    Saramago lubi tę wiadomość

    relgi09k4o218c6j.png
  • Martii Autorytet
    Postów: 762 335

    Wysłany: 7 grudnia 2013, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super, że udało Ci się zajść w ciążę tak szybko :-D
    Cieszę się, że większość z Was przekonuje, że tabsy nie mają większego wpływu. Choć tak sobie dumam, że może same w sobie nie, ale potrafią rozregulować cykl, co nie ułatwia zafasolkowania...a mój cykl jest po nich jakiś dziwny.Mam plamienia na tydzień (zdarzało się i 2tyg)przed @, czego przed ich braniem nie było.

    w5wq2n0a3flpwu4d.png

    20100918610117.png
  • dba Autorytet
    Postów: 1198 1008

    Wysłany: 7 grudnia 2013, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brałam rok harmonet, od razu po odstawieniu zaszłam w ciążę

    Saramago, Konwalia lubią tę wiadomość

  • Martii Autorytet
    Postów: 762 335

    Wysłany: 7 grudnia 2013, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dba wrote:
    brałam rok harmonet, od razu po odstawieniu zaszłam w ciążę
    Ja też brałam Harmonet, tylko że 6 lat, bez robienia przerw.Już 5 cykl jak nie mogę doczekać się fasolki :-(

    w5wq2n0a3flpwu4d.png

    20100918610117.png
  • dba Autorytet
    Postów: 1198 1008

    Wysłany: 8 grudnia 2013, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martii spokojnie, do pół roku masz czas, później przebadaj hormony

    Saramago, Martii lubią tę wiadomość

  • Martii Autorytet
    Postów: 762 335

    Wysłany: 8 grudnia 2013, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To po kolejnym cyklu musze wziąć sie do roboty i przebadać. Ale byłam naiwna myśląc, ze w pierwzym sie uda ;-) i zakladalam bliźniaki :-p z racji brania tych tabsow

    w5wq2n0a3flpwu4d.png

    20100918610117.png
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 8 grudnia 2013, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny dopiero teraz jak się tak staramy zdałam sobie sprawę, że te wszystkie młode dziewczyny które powpadały musiały mieć okrutnego pecha zachodząc. My staramy się ileś tam cykli zanim się uda i świadomie sobie pomagamy różnymi ziołami, lekami, olejami.
    Aczkolwiek znam osobę która musi ogromnie uważać bo jej antykoncepcja nie do końca pomaga

    Martii lubi tę wiadomość

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • dba Autorytet
    Postów: 1198 1008

    Wysłany: 8 grudnia 2013, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chanela nie zawsze wpadka jest pechem, wiele moich koleżanek wpadło i są szczęśliwe z takiego obrotu sytuacji. Poza tym gdyby nie wpadki mniej ludzi byłoby na świecie

    Martii lubi tę wiadomość

  • Kajoni Autorytet
    Postów: 2084 2912

    Wysłany: 9 grudnia 2013, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martii wrote:
    Ja też brałam Harmonet, tylko że 6 lat, bez robienia przerw.Już 5 cykl jak nie mogę doczekać się fasolki :-(

    mam wiele znajomych, które nigdy nie brały hormonów i w ciążę przez długi czas nie mogły zajść. Mam obecnie koleżankę zafasolkowaną w lipcu w pierwszym cyklu po odstawieniu (po 4 latach) tabletek, ja tez w pierwszym cyklu. Znajoma nawet w czasie brania tabletek zaszła. Różnie bywa. Myślę, że to nie zalezy od hormonów sztucznych, ale predyspozycji partnerki i oczywiście partnera. Bo mam też znajomą, która nie mogła X lat zajść, zrobiła chyba wszystkie możliwe badania i wszystko było ok, a okazało się że to jej mąż ma bardzo słabe nasienie i to w nim leżała wina. Poza tym moim zdaniem, nic na siłę. Organizm reaguje na stres.

    Saramago lubi tę wiadomość

    relgi09k4o218c6j.png
  • Kajoni Autorytet
    Postów: 2084 2912

    Wysłany: 9 grudnia 2013, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chanela wrote:
    dziewczyny dopiero teraz jak się tak staramy zdałam sobie sprawę, że te wszystkie młode dziewczyny które powpadały musiały mieć okrutnego pecha zachodząc. My staramy się ileś tam cykli zanim się uda i świadomie sobie pomagamy różnymi ziołami, lekami, olejami.
    Aczkolwiek znam osobę która musi ogromnie uważać bo jej antykoncepcja nie do końca pomaga

    no właśnie, może dlatego, że za poważnie się do tego podchodzi. Ja rozumiem, że jak ktoś nie wiadomo ile się stara, to już w końcu łapie się wszystkiego i szuka jakiegokolwiek sposobu. A wpadki najczęściej są wynikiem spontanu, radości, braku nerwów i ciągłego powtarzania w głowie "tak, to musi być to, już muszę zajść w ciążę, byle by tylko się udało", itd., itp.

    Saramago lubi tę wiadomość

    relgi09k4o218c6j.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ