X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża po laparoskopii
Odpowiedz

Ciąża po laparoskopii

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sela wrote:
    Anet_86 a możesz mi jeszcze napisać jak u Ciebie z owulacją?? Bo u mnie niby testy owulacyjne zawsze wychodzą, jajeczko podobno pęka (na ostatniej wizycie gin tak stwierdziła)...

    Sela, endomenda ma to do siebie, że usunięcie torbieli nie rozwiązuje problemu, wszystko może się odnawiać i tak właśnie było u mnie. U Ciebie nie ma jeszcze diagnozy, więc nie zaprzątaj sobie tym głowy :) co do owulek o dziwo są naturalne z jajnika zajętego torbielą. Nie mniej jednak do zapłodnienia nie dochodzi.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibi_Ka wrote:
    Czy ktoś Cię diagnozował w kierunku policystycznych jajników? Takie torbiele mogą z tego wynikać.

    Nikt nie diagnozował mnie w kierunku PCOS, a jaki to ma związek z endometriozą?

  • AleksandraW Autorytet
    Postów: 551 159

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sela u mnie już za późno. Laparo była 18.08.2017

    xnw4ugpjxa3k91nv.png
    05.03.2018: 202,4;
    07.03.2018: 455;
    13.03.2018: 3300
    <3 20.03.2018
    _____________________________________
    Ig: hazel_eye16
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo napisałaś, że laparo miałaś z uwagi na torbiele jajników. A to może być objaw policystycznych jajników i warto byłoby sprawdzić.

    Ja znowu mam podejrzenie endometriozy, więc w październiku czeka mnie laparoskopia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 06:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam endometrioze, dlatego miałam laparo, hormony mam w normie, nikt nie wspominał o PCOS. Jak to się diagnozuje?

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet ja miałam torbiele nawet dwukomorowa i teraz wyszlo ze mam pcos, wystarczą hormony lh i fsh w 3dc a objawia sie u mnie właśnie torbielami na jajnikach nieregularne cykle ,brak owulacji i trądzik

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Anet ja miałam torbiele nawet dwukomorowa i teraz wyszlo ze mam pcos, wystarczą hormony lh i fsh w 3dc a objawia sie u mnie właśnie torbielami na jajnikach nieregularne cykle ,brak owulacji i trądzik

    Nie mam objawów, o których piszesz. Czytałam trochę o PCOS i endometrioze i na razie nie znalazłam powiązania.

  • AleksandraW Autorytet
    Postów: 551 159

    Wysłany: 1 września 2017, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zrobiłam wczoraj hormony. Wg norm (faza lutealna ) jest wszystko ok. Ale stosunek wychodzi 0.33 chyba spieprzylam sprawę. Bo w złym terminie zrobiłam albo kolejny problem wyplynal

    xnw4ugpjxa3k91nv.png
    05.03.2018: 202,4;
    07.03.2018: 455;
    13.03.2018: 3300
    <3 20.03.2018
    _____________________________________
    Ig: hazel_eye16
  • Sela Autorytet
    Postów: 1523 943

    Wysłany: 2 września 2017, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie i moja gin stwierdziła, że endometrium idealne (jednorodne i jakieś tam) także laparo odpada, chociaż w trakcie takiego zabiegu pewnie by posprawdzali wszystko, bo jednak ciąży jak nie było tak nie ma...

    W końcu się udało...

    qb3cwn152gntqsgf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2017, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety to, że endometrium jest piękne niewiele daje, problem może leżeć dużo głębiej. Ale jeśli lekarze nie decydują się na laparo to może i mają rację, to jednak obciążenie dla organizmu w postaci znieczulenia no i możliwość zrostów po. Z drugiej strony daje jakiś obraz tego co mamy w środku.

  • Sela Autorytet
    Postów: 1523 943

    Wysłany: 3 września 2017, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie dlatego mi zależało na laparoskopii, bo może w środku leży przyczyna moich niepowodzeń... a teraz to już sama nie wiem co mi jest... w przyszłym tyg mam jeszcze jedną wizyte aby potwierdzić owulacje. Jak nadal nic się nie uda to zmienie gin

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2017, 09:14

    W końcu się udało...

    qb3cwn152gntqsgf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2017, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sela, dobry lekarz to podstawa, mój poprzedni dał mi clo bez monitoringu i nawet nie sprawdził, że na mnie clo nie działa... Tak więc zasada zaufaj i sprawdź znajduje zastosowanie zwłaszcza w odniesieniu do lekarzy.

  • Sela Autorytet
    Postów: 1523 943

    Wysłany: 3 września 2017, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet_86 dlatego wolę ją sprawdzić i po następnej wizycie dreptam grzeczniutko do poprzedniego lekarza :)

    W końcu się udało...

    qb3cwn152gntqsgf.png
  • Tynka1990 Autorytet
    Postów: 1068 783

    Wysłany: 4 września 2017, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zaskoczyło w drugim cyklu po laparo. Mam rocznego synka a teraz bez leczenia druga ciąża. Mam endo 2 stopnia, wcześniej problem z prolaktyna i gruczolakiem przypadki mózgowej. Po ciąży już go nie ma. Za to pojawiła się niedoczynność tarczycy. Trzymam za wszystkie kciuki :)

    MisiaABC, k91 lubią tę wiadomość

    1cb90e9c99.png
    a9013fc3de.png
    Aniołek 8tc
    06cf3d1f83.png
    fe7c1817d8.png
  • miamia Koleżanka
    Postów: 40 1

    Wysłany: 11 września 2017, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem 1,5 mies po laparo. Miałam właśnie w ten sposób sprawdzana drożność jajowodów ( okazało się ze oba niedrożne- staraliśmy się 18 cykli) Jeden ledwo, ale udało się udrożnić drugi nie. Wykryli drobne ogniska endometriozy) Niestety ten cykl bezowocny... zobaczymy co dalej...Cykle mam owulacyjne i regularne,

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2017, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miamia wrote:
    Ja jestem 1,5 mies po laparo. Miałam właśnie w ten sposób sprawdzana drożność jajowodów ( okazało się ze oba niedrożne- staraliśmy się 18 cykli) Jeden ledwo, ale udało się udrożnić drugi nie. Wykryli drobne ogniska endometriozy) Niestety ten cykl bezowocny... zobaczymy co dalej...Cykle mam owulacyjne i regularne,

    Ja też mam endometriozę, nie wiem kt stopień, torbiele na jajnikach, lewy jajnik nie wiadomo czy działa. Obydwa jajowody drożne, owulacje z prawego jajnika, potwierdzone monitoringiem. Krótka fl. Niestety ciąży brak. Przy endomendzie trzeba sprawdzić AMH, rezerwa może być obniżona. Masz teraz jajniki wyciszane czy od razu działacie? Jaki plan ma Twój gin?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2017, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Ja miałam laparo 31.08 a 3.09 owu najprawdopodobniej i nie odpuscilam tego cyklu. Także zobaczymy ale wątpię że coś z tego wyszło. Z samego badania stwierdzili ze mam tylozgiecie i to dość mocne,była to bardziej laparo diagnostyczna. Jajowody oba drożne,wpuszczony był kontrast ,bez żadnych zmian patologicznych , jajniki ładne. Niby wsio cacy. Procz tego tylozgiecia :( juz rok się staramy o drugie i cisza. Teraz 5 dni do @, niby wszystko się może zdarzyć. Do dziewczyn które miały endometrioze, na badaniu laparo było ja odrazu widać ? U mnie wszystko ponoc w normie. Hormony sobie badałam na własną rękę, tsh miałam za wysokie bo ponad 3 ale też nie wpływało to na cykl bo owu co miesiąc,teraz już kolo 2.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2017, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet_86 wrote:
    Mam endometrioze, dlatego miałam laparo, hormony mam w normie, nikt nie wspominał o PCOS. Jak to się diagnozuje?

    Badania hormonalne: androstendion, testosteron, LH, fsh, amh do tego usg,no i ewentualne objawy jak: wypadanie włosów, trądzik, nadmierne owłosienie (które dla Ciebie może wydawać się być całkiem normalne), długie cykle powyżej 30 dni.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2017, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibi_Ka wrote:
    Badania hormonalne: androstendion, testosteron, LH, fsh, amh do tego usg,no i ewentualne objawy jak: wypadanie włosów, trądzik, nadmierne owłosienie (które dla Ciebie może wydawać się być całkiem normalne), długie cykle powyżej 30 dni.

    Większość badań miałam właśnie zrobione czekam na wyniki, z wyjątkiem androstendionu, tego nie pamiętam. Pod koniec września mam wizytę i wtedy też odbiorę badania, to się okaże. Nadmierne owłosienie i trądzik raczej też odpada, włosy możliwe, że trochę wypadają, nie wiem czy to jest w normie. Cykle 27-31 dni.

    Dzięki za odpowiedź!

  • miamia Koleżanka
    Postów: 40 1

    Wysłany: 12 września 2017, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet_86
    Słyszałam właśnie że warto sprawfzic rezerwe. Działamy od razu. Gin stwierdził że im szybciej tym lepiej. Zrosty moga znowu się pojawic i zapchac całkiem drugi jajowód.

    Kasia12384 lubi tę wiadomość

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ