X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne ciąża po tabletkach antykoncepcyjnych
Odpowiedz

ciąża po tabletkach antykoncepcyjnych

Oceń ten wątek:
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 7 września 2013, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy lekarz odmawia Ci badań, poproś grzecznie o odmowę na piśmie :)
    Wtedy może zmienić zdanie:)

    Martynika lubi tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • tweety_ Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 9 września 2013, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach, no tak rację macie, nie powiem że nie. Ale jednak podczas porodu nie wiem na kogo mogę trafic.. a nie chciałabym zeby zmiana lekarza miała wpływ na przebieg porodu. Nie mam zastrzeżeń co do mojego pierwszego porodu, ale byłam dość młoda i nie miałam pojęcia co i jak, a jakos tak nie szperałam w poszukiwaniu informacji i na pewno czuła bym sie lepiej wiedząc więcej.
    No mam obawy jak to będzie z drugą ciążą u tego lekarza, ale najpierw spróbuję porozmawiać o plamieniach z moim lekarzem. Może jednak się nie rozczaruję :) Oby...

    Zastanawiałam się niedawno czy wszystkie kobiety mają badanie krwi i moczu po kilka razy robione w ciąży, czy to tylko tak w niektórych przypadkach.

    Co do plamień nastraszyłyście mnie, a jakoś tak mam ze bardzo boję się poronienia, taki mój lęk, jak pewnie u wielu z Was.

  • Modelka Autorytet
    Postów: 857 1104

    Wysłany: 9 września 2013, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam tabletki jakieś 7-8 lat, w tym ROK DIANĘ! Zanim sama nie zaczęłam szperać w internecie i nie dowiedziałam się, jakie to gówno, lekarka przepisywała mi to raz za razem, na "problemy z cerą"... Aż takich problemów nie miałam... Potem bralam yasmin i czułam się na nim świetnie - żadnych efektów ubocznych nie odczuwałam.

    W każdym razie - odstawiłam w marcu, od tego czasu cykle mam 25-30 dni, najczęściej 27. Z pozytywnych efektów - cellulit zniknął, libido jakby większe (chociaż to już prawie niemożliwe), no i nawilżenie większe (a to wielki plus).

    Nie wrócę do tabletek, ale dlatego, że już nie chcę mieć cellulitu ;)

    A dzidzia - no mam nadzieję, że już w drodze. Moja siostra cioteczna brała 10 lat i ma dwójkę ślicznych bobasów. Mam nadzieję na to samo :)

    mycha28 lubi tę wiadomość

    zem3upjygjyf6uag.png
  • mycha28 Autorytet
    Postów: 1145 1372

    Wysłany: 10 września 2013, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mniejmy nadzieje dziewczynki że te tabletki tylko na jakis czas nam rozchwiały organizm i że wszystkie mimo ich wieloletniego brania zostaniemy niedługo szczęśliwymi mamusiami :)

    Martynika lubi tę wiadomość

    Wojtus 2530 g, 50 cm <3 Szymus 2380 g, 50 cm <3
    201602151781.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2013, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobiety! Ginekolozka powiedziala mi dzis, ze problemy z poczeciem NIE MAJA ZWIAZKU z tabletkami!!! Ja bralam je w sumie na uregulowanie cykli i cel osiagniety. Gina kazala zbadac hormony, bo nie bylo to zrobione przed pierwsza recepta, wiec w sumie nie wiadomo co i jak.

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 10 września 2013, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się tego strasznie bałam , ale podobno to nie ma powiązań. Zresztą mam mase koleżanek ,które zaskoczyły w 2 miesiącu od odstawienia. Jeśli ktoś miał wcześniej wszystko ok to na niego to nie ma wpływu, innym ukryło to problem i po odstawieniu wraca do punktu wyjścia..

    biedronka1982, mycha28 lubią tę wiadomość

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2013, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blysk_kotka wrote:
    Ja się tego strasznie bałam , ale podobno to nie ma powiązań. Zresztą mam mase koleżanek ,które zaskoczyły w 2 miesiącu od odstawienia. Jeśli ktoś miał wcześniej wszystko ok to na niego to nie ma wpływu, innym ukryło to problem i po odstawieniu wraca do punktu wyjścia..

    DOKLADNIE!!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2013, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    n

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2021, 21:44

  • Olgenek Ekspertka
    Postów: 208 186

    Wysłany: 25 września 2013, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez prawie 6 lat brała Novynette. Byłam bardzo zadowolona, no i bardzo młoda. Cieszyłam się, że mam pod kontrolą swoją płodność.

    Teraz od równiutko roku nie biorę, staramy się dopiero od sierpnia. Po odstawieniu pojawiła mi się torbiel na jajniku, ale maleje sama z siebie :)

    Mam tylko nadzieję, że już wkrótce nam się uda, na moje nieszczęście jestem bardzo niecierpliwa, poza tym co noc śnią mi się bobasy :D

    Myslę, że wszystko jest dla ludzi, kobiety od lat 60-70 używają tabletek, bardzo nas to wyemancypowało. Co do skutków, to każda zareaguje inaczej na leki. Grunt to czesto sie badać, przed przyjeciem tabletek i po. No i znaleźć dobrego lekarza! :)

    Dla każdej z Was, i dla mnie :), powodzonka i szczęścia!

    1bf4fbaaea42d99c70b356c72a75b59c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2013, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    n

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2021, 21:44

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2013, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja przed tabletkami miałam cykle nieregularne i raczej obfite. Trwały około 5-7 dni. Po 12 latach szprycowania tabsami i odstawieniu, cykle wróciły do normy, tyle, że przez pierwsze 3 miesiące moja miesiączka trwała 1,5 dnia a krwawienie było znikome. Tabletki odstawiłam w styczniu tego roku. Teraz cykle są mniej więcej 29-33 dniowe a @ trwa 3-4 dni i chyba jest "normalna". To, co jest ważne, to to, że wcześniej miałam problemy z libido i generalnie zero ochoty na seks. Teraz mam dużo większy popęd zwłaszcza w okolicach owulacji :) Tylko przy tabletkach nie było czegoś takiego, jak pms, a teraz zamieniam się w wiedźmę :/

    Amaranta lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2013, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    felice gatto wrote:
    Hej, ja przed tabletkami miałam cykle nieregularne i raczej obfite. Trwały około 5-7 dni. Po 12 latach szprycowania tabsami i odstawieniu, cykle wróciły do normy, tyle, że przez pierwsze 3 miesiące moja miesiączka trwała 1,5 dnia a krwawienie było znikome. Tabletki odstawiłam w styczniu tego roku. Teraz cykle są mniej więcej 29-33 dniowe a @ trwa 3-4 dni i chyba jest "normalna". To, co jest ważne, to to, że wcześniej miałam problemy z libido i generalnie zero ochoty na seks. Teraz mam dużo większy popęd zwłaszcza w okolicach owulacji :) Tylko przy tabletkach nie było czegoś takiego, jak pms, a teraz zamieniam się w wiedźmę :/

    :) Mam podobnie.

    Co do tego PMS, myslałam że to przekroczenie magicznej liczby 30 spowodowało moje humorki przed @

  • izabelka04 Autorytet
    Postów: 1649 1605

    Wysłany: 26 września 2013, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja brałam tabletki b.długo, potem zrobilam przerwe na kilka miesiecy po czym lekarz mi znów przypisał, bo miałam plamienia okołoowulacyjne, wywołał mi miesiaczke chemicznie i zaczelam brac yasminelle ale tylko prze osiem dni bo cos mi nie sluzyla i przerwalam,od razu przytulalismy sie z mezem bez zabezpieczenia i juz nie dostalam krwawienia z odstawienia tabl....po 2 tyg beta 17,86 było to prawie 5 lat temu, a teraz mam śliczna coreczke i marzy mi się synus :) pozdrawiam

    mycha28 lubi tę wiadomość

    <3 WOJTUŚ <3 moje słodkie słodkości <3

    7v8rw1d340v3rocf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2013, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja brałam anty 3 miesiace po to żeby zajść w ciążę :/
    A po odstawieniu miała byś super chiper owulacja ale jak narazie wszystko pod górkę idzie :/

  • izabelka04 Autorytet
    Postów: 1649 1605

    Wysłany: 26 września 2013, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AGA 30 nie trać nadzieji,bo ona umiera ostatnia...a odstawilaś po skończonym opakowaniu??? czy w trakcie brania??? ja lekarzem nie jestem ale tabl blokuja owu tak? a jak przerwiesz branie w środku opakowania to ją odblokowujesz...spróbuj może warto...powodzenia

    <3 WOJTUŚ <3 moje słodkie słodkości <3

    7v8rw1d340v3rocf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2013, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabelka04 wrote:
    AGA 30 nie trać nadzieji,bo ona umiera ostatnia...a odstawilaś po skończonym opakowaniu??? czy w trakcie brania??? ja lekarzem nie jestem ale tabl blokuja owu tak? a jak przerwiesz branie w środku opakowania to ją odblokowujesz...spróbuj może warto...powodzenia

    Nadzieja u mnie ostatnia umiera :/
    Odstawiłam po skończeniu paczki tak mi gin kazał i jak narazie chyba 3 albo już 4 cykl po tsh i prl w górę poszło biorę leki od dwóch miesięcy wróciło do normy wszystko:-)
    Na następny cykl wprowadzę monitoring żeby zobaczyć co i jak :-)

  • tweety_ Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 12 października 2013, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z moimi plamieniami, o których wczesniej pisałam, wybrałam sie do lekarza. Jednak niepotrzebnie się obawiałam co on mi tam powie, ze zlekceważy problem. Dostałam luteinę, dwie tabletki na dzień pod język. Podejrzenie za niskiego poziomu progesteronu albo rozregulowanie po tabletkach....
    Ale co mi to da jeszcze nie wiem. Dopiero pierwszy cykl za mną ( tzn. biorę 10 dni, potem odstawiam i za jakieś 2-3 dni @).
    Lekarz zalecił brać minimum przez 3 cykle. W tym trzecim planowałam postarać się o dzidziusia, ale teraz się boję. Jeśli przyczyną jest ten niski progesteron boję się że nie utrzymam ciąży. A chyba moze tak być, bo lekarz powiedział, " jeśli Pani zajdzie to będziemy walczyć.." Teraz bije sie z myślami. Póki co mimo brania luteiny w tym miesiącu plamiłam jak zwykle, około tygodnia przed @.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2013, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również przez 5 lat brałam tabletki, ale ze względu na to, że mam PCOS to najlepsze co mogłam zrobić. Gdybym nie brała dopiero mógłby być problem.

  • Martuśka Autorytet
    Postów: 928 590

    Wysłany: 13 października 2013, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja przez 2 lata brałam tabletki, aby uregulowac cykle, polepszyć wygląd cery no i przedewszystkim aby działały antykoncepcyjnie ;)
    w maju zeszłego roku odstawiłam no i cykle sie rozchwiały, później uregulowały, potem znów rozchwiały i uregulowały i tak nam stop przez 1,5 roku i zobaczymy jak teraz dostane okres (oby nie i było zielono:)). Miałam robione USG dopochwowo i jest wszystko ok, po odstawieniu życie sexualne nabrało smaku i nawilżenie lepsze. I jak na razie myslimy jak tu zmajstrować małego człowieczka :D


    0d229c8bca0a7a37441a14a4db12ea32.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • tweety_ Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 13 października 2013, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a wiecie czego ja moge sie spodziewać po tej luteinie? to znaczy jakie objawy i po jakim czasie świadczą że jest lepiej?

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ