X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża tuż przed końcem umowy na czas określony
Odpowiedz

Ciąża tuż przed końcem umowy na czas określony

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Triste Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 31 grudnia 2021, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2023, 14:59

  • Owca86 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Triste wrote:
    Cześć, mam pewien problem natury kadrowej, może była któraś z Was w podobnej sytuacji lub zna się na tym:(
    Mianowicie, mam w pracy umowę na czas określony do końca marca i niestety od tego czasu nie będzie dla mnie miejsca w zespole bo wróciła jedna dziewczyna z macierzyńskiego. W tym miesiącu rozpoczęliśmy z mężem procedurę in vitro i dziś miałam punkcję. Spodziewałam się, że transfer odbędzie się za kilka dni, co oznaczałoby formalny początek ciąży jeszcze w grudniu (18.12 pierwszy dc) i byłabym prawnie chroniona, bo jeżeli umowa rozwiązuje się po upływie 3 miesiąca ciązy to pracodawca musi przedłużyć do dnia porodu. Natomiast z powodu wysokiego estradiolu transfer został przełożony na przyszły cykl i nie uda się uzyskać ciąży starszej niż 3 miesiące, więc teoretycznie pracodawca nie musi przedłużać ze mną umowy :(( Pracuję w dużej międzynarodowej firmie, myślicie że podejdą przychylnie jeśli poproszę o przedłużenie umowy ze względu na ciąże czy raczej się wypną? Lub czy znacie jakieś myki na obejście tego, co byście zrobiły w mojej sytuacji? :( Dzięki

    Ja bym nic nie mówiła tylko starała się o przedłużenie umowy. Może jakaś rekrutacja wewnętrzna skoro jesteś na umowie na zastępstwo?
    Z doświadczeń moich i koleżanek raczej nie wierze, ze jakikolwiek pracodawca podszedłby pozytywnie do tego ze chcesz zajść w ciąże i chcesz przedłużyć umowe. To przykre, ale dla nich jesteś wtedy tylko kosztem ☹️

    Mój pracodawca obwinia mnie ze dziewczyna z mojego zespołu zaszła w ciąże po tym jak wywalczyłam jej podwyżkę, a ja ciagle slysze komentarze jak bardzo niepożądane jest to gdybym ja zaszła w ciąże.
    Nie zmieniam pracy tylko ze względu na umowe na czas nieokreślony i dlatego ze planuje ciaze.

    Trzymam kciuki żeby udało Ci się przedłużyć umowe i zajść w ciaze :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2022, 11:45

  • Miphuhiz Autorytet
    Postów: 1442 1934

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciężko mi określić co zrobią w firmie
    Z przedłużona umowa jest taki problem, że nalicza się urlop i po zakończeniu umowy trzeba wypłacić ekwiwalent.
    Współczuję sytuacji i to bardzo :(

    👩‍🦱84 - niewydolnosc przysadki (wtórna niewydolność tarczycy, nadnerczy, gonad)
    👨‍🦱85 wyniki siusiakowe OK. HLAC ❌

    AMH -1,01 ->1,59
    Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G ❌
    Kir AA ❌, białko S - 58% ❌
    Kariotypy OK, brak stanu zapalnego endometrium.

    12.2021 cb 😭
    08.2023 start ivf
    30.08 transfer 3BB 💔😭

    11.2023 II podejście do ivf
    ❄️❄️❄️ na zimowisku

    05.02 transfer 4AA (accofil, intralipid, encorton, prograf, bryophyllum, acard, heparyna)
    5dpt - beta 24; 7dpt - beta 93; 9dpt - beta 214; 11 dpt - beta 600 22dpt mamy ♥️
    8tc - 1,72 cm 🐣
    preg.png
  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie ma możliwości obejścia tego, od 12 tygodnia ciąży jest się chronionym dopiero (licząc od miesiączki).
    Jeżeli będziesz w ciąży to wniosek i prośbę o przedłużenie umowy czy znalezienie innego stanowiska możesz skierować ale jak to rozpatrzą to ich dobra wola i zależy od firmy. Może uda się znaleźć dla Ciebie inne stanowisko ale to musiałby być bardzo dobry pracodawca, który na chwilę znajduje miejsce dla ciężarnej. Może tacy się okażą. Mój okazał się wspaniały, znaczy umowę musiał mi przedłużyć ale dał mi na dłuższy okres i widać, że martwi się o mnie. Ewentualnie nowa praca, w której nie przyznasz się na rozmowie do ciąży ale to też moralnie nie za fajna opcja.

    Zajście w ciąże zaraz po podwyżce nie daje i tak za wiele chyba, że pracuje się długo jeszcze później i idzie późno na l4 licząc, że po drodze nie wpadnie ani dzień l4..

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ