X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne ciąża u dziewicy
Odpowiedz

ciąża u dziewicy

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzelka wrote:
    Wow, a ja wam zazdroszczę, że po tylu latach wmawiania, jak to trzeba się zabezpieczać, bo tak łatwo zajść w ciążę od preejakulatu, nigdy nie miałyście ciążowego schizu w okresie, gdy ciąża byłaby katastrofą. Mi raz się spóźniał okres ponad tydzień i to był kosmiczny stres. Mało mnie wtedy obchodziło, że nie było wytrysku i bez prezerwatywy tylko przez chwilę... Okresu nie było, a zawsze był regularnie i tyle. A tu dziewczyna nawet ma dodatnie testy i hihi, jaka idiotka, myśli że od palca można zajść. To, że wam się nie udało przez wiele miesięcy z pełnym wytryskiem w okresie owulacji, nie daje prawa do wyśmiewania osób, które nie chcą ciąży.


    Jak się bzykałaś tylko co miesiąc to nic dziwnego, że nie wychodziło. Trzeba się było bzykać, a nie 🙃

    Wiesz, bo jak są dziewczyny, które się starają to są już obeznane w temacie i dla nich to "ujma" taka niewiedza ale pewnie część z nich właśnie tak jak piszesz, w wieku nastoletnim, kiedy rozpoczęła przygody z chłopakiem, co miesiąc się zstanawiała czy przypadkiem coś się nie dostało. Łatwo się naśmiewać z czyjejś niewiedzy bo szybko się zapomina jakim się było kiedyś.... i to nie jest kwestia edukacji szkolnej bo w szkole takich rzeczy nie uczą, tam rzucają ogólnikami - jest owylacja, można zajść w ciąże, jak zajdziesz to nie masz okresu a jak nie zajdziesz to przyjdzi eokres. No dajcie spokój, nikt w szkole nie uczy tego, czego się dowiadujemy w chwili, kiedy zapragniemy mieć dziecko i okazuje się, ze nie jest to takie łatwe jak uczyli w szkole...
    już więcej się dowiesz na naukach przedmałżeńskich niż w szkole 😅 tam przynajmniej omawia się kalendarzyk, wykres itp. z szkoły takich rzeczy nie pamiętam 😅

  • Clausix Autorytet
    Postów: 5603 3462

    Wysłany: 16 września, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę, że to jednak nie jest najlepsze pytanie na forum "Starając się"

    Kessa, S.Roszpunka lubią tę wiadomość

    32 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    💊 Euthyrox 50/75, Metformina 750, Acard 150, Dostinex 0,5, Prograf 1, + worek supli 😅

    💊 M - Fertilman Plus 2x1

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."
  • Kessa Autorytet
    Postów: 2499 3164

    Wysłany: 16 września, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wg mnie to jest idiotyzm. To jest jednak jest wiedza podstawowa, mimo wszystko. I nie, nigdy nie zrozumiem takich pytań..zwłaszcza od osób, które twierdzą, że są dorosłe.
    A jeśli mamy taki okres w życiu, w którym ciąża byłaby dla nas katastrofa to powinniśmy się zabezpieczać tak, żeby nie mieć wątpliwości. I pisze to jako 30latka, która nigdy, naprawdę nigdy nie musiała obawiać się niczego, jeśli miesiączka jej się spóźniała, a mnie w szkole też takich rzeczy także nie uczyli.

    Już pomijając fakt, że jest to forum staraczkowe i taki wątek wygląda jak nabijanie się z tych właśnie staraczek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września, 22:41

    S.Roszpunka lubi tę wiadomość

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰 13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸 21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀 25+2 -> 903g małej królewny 🥰 30+0 -> 1730g pannicy ♥️ 34+2 -> 2960g 🎀
    40+3 -> Królewna jest z nami 😍 4070g,62cm 💕
    age.png
    Na feriach ❄️❄️❄️
  • Rzelka Debiutantka
    Postów: 15 4

    Wysłany: 17 września, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessa wrote:
    A wg mnie to jest idiotyzm. To jest jednak jest wiedza podstawowa, mimo wszystko. I nie, nigdy nie zrozumiem takich pytań..zwłaszcza od osób, które twierdzą, że są dorosłe.
    Każdy dorosły wie, co poza ciążą może powodować dodatnie testy ciążowe? Naprawdę według ciebie to jest wiedza podstawowa?
    Ja wiedzę o warunkach potrzebnych do zapłodnienia miałam wtedy już na dość wysokim poziomie i z dużą pewnością radziłam innym, czy po minucie seksu bez prezerwatywy mogą być w ciąży czy nie, a mimo to jak raz w życiu okres mi się tak bardzo spóźnił to miałam WTF i co drugi dzień robiłam testy i nic po mojej wiedzy i pewności siebie.

  • Kessa Autorytet
    Postów: 2499 3164

    Wysłany: 17 września, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy dorosły POWINIEN wiedzieć, że ciąży u dziewicy nie będzie. Nie pisałam tu nic, a nic na temat chorób. Poza tym, jeśli już jesteśmy przy tym temacie to autorka pisze jak byk, że wie że te dodatnie testy to może być jakaś choroba. Twierdzi też, że chodzi do ginekologa, a przy tym nadal drąży temat ciąży u dziewicy. I kilkukrotnie dopytuje czy aby na pewno nikt tu nie zna takiego przypadku. Także tak.
    A co do drugiej części wypowiedzi to już pisałam. Jak jest nie czas na ciążę to zabezpieczamy się podwójnie albo nie bzykamy, oszczędzi to stresów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września, 20:07

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰 13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸 21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀 25+2 -> 903g małej królewny 🥰 30+0 -> 1730g pannicy ♥️ 34+2 -> 2960g 🎀
    40+3 -> Królewna jest z nami 😍 4070g,62cm 💕
    age.png
    Na feriach ❄️❄️❄️
  • Kc1234 Autorytet
    Postów: 252 145

    Wysłany: 17 września, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ludzie w dużych emocjach chyba nie myślą poprostu rzetelnie, emocje wygrywają z rozumem.
    Tutaj są panie które dwa dni po owulacji zaczynają testy robić ciążowe robią je dwa razy dziennie codziennie do okresu, przecież to tak samo bez sensu.
    Chęć posiadania dziecka a także niechęć do tego to naprawdę skrajne emocje

    🧍‍♀️92 🧍‍♂️92 + 🐕 🐕
    Starania od 04/24

    Ona:
    Niedowaga ❌, ferrytyna 26 ❌, b12 50% normy ❌ (4/09)
    AMH 2,0
    Monitoring owulacji ✅, cykle regularne ✅, histeroskopia z hp bez stanu zapalnego endo✅,
    jajowody drożne ✅, hormony5dc+tarczyca ✅, hormony 7dp (prog 27,8, estradiol 165) ✅, cytologia ✅, wymazy zwykle+MUCHa (przeleczona ureaplasma) ✅, bad. kału (w tym giardia, helikobakter, owsiki) ✅, pozostałe badania krwi ✅

    On:
    Test hba 54% ❌
    Stres oksy. 1,6 ❌
    Reszta ✅

    Oboje:
    Suplementacja+żel ✅

    I iui : 11/24
    Plan na ten miesiąc: obie krzywe? +?
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak czuć się wygodnie w każdych warunkach? Cykl menstruacyjny bez tajemnic

Przeczytaj, co dzieje się w poszczególnych fazach cyklu oraz jaki może to mieć wpływ na kobiecy organizm. Sprawdź, jak możesz zadbać o swój komfort fizyczny i psychiczny na przestrzeni cyklu menstruacyjnego. 

CZYTAJ WIĘCEJ