X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciążę wokół
Odpowiedz

Ciążę wokół

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2023, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak dajecie rade przy koleżankach/ dziewczynach z rodziny w ciąży? My już 10 miesięcy staran, niskie amh, a wokół nas sane ciaze... oglądanie zdjęć usg, rozmowy o imionach. Ledwo wytrzymuje :(

  • Niesia90 Autorytet
    Postów: 952 985

    Wysłany: 17 kwietnia 2023, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się ich szczęściem i wspieram. Kiedyś wbiłam sobie w głowę że mi się nie udaje bo zazdroszczę innym i starałam się poprawiać, tak sie poprawiłam ze calkiem przestałam. Nie robi mi żadnego problemu gdy słyszę o zdjęciach usg, bobaskach itd. Nawet u sporej ilości koleżanek to ja byłam ta pierwsza która się dowiedziala o ciąży 🙂 sama zagaduje jak się czują lub co fajnego kupiły dla malca lub dla siebie.

    Starania od 08.2016
    PCOS IO
    👩🏻🧔🏽‍♂️👦🏼🐈🐈‍⬛
    Syn 2016 ❤️
  • Łati90 Autorytet
    Postów: 369 160

    Wysłany: 18 kwietnia 2023, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandarynka92 wrote:
    Dziewczyny, jak dajecie rade przy koleżankach/ dziewczynach z rodziny w ciąży? My już 10 miesięcy staran, niskie amh, a wokół nas sane ciaze... oglądanie zdjęć usg, rozmowy o imionach. Ledwo wytrzymuje :(

    Hej.
    My staramy sie juz ponad 3 lata.
    Na początku miałam tak samo jak Ty.
    Było mi smutno jak się dowiadywałam że któraś z moich znajomych jest w ciąży a my dalej nic.
    Nawet starałam sie unikać spotkań z osobami które były w ciąży albo miały małe dzieci bo zazwyczaj temat rozmowy toczył sie wokół pieluch i porodów.
    Teraz po tak długim czasie zupełnie mi przeszło.
    Staram sie nie zwracać na to uwagi. Bardziej denerwuje mnie teraz jak ktos wie że sie leczymy z mężem i wypytuje o badania itd.. albo radzi : " a moze spróbuj isc do innego lekarza... Albo zrób testy owulacyjne... "
    Niektórzy uważają Chyba ze to jest wszystko takie proste. A nie jest.
    Mam nadzieję że w końcu wam sie uda i twoje zmartwienia znikną 😉

    Ona: 34lat
    On: 33lat

    Starania o dzidziusia od marca 2020r.

    ON - badanie nasienia Ok.
    Morfologia -3%.
    ONA:
    08.2019- konizacja szyjki macicy (powód: dysplazja,CIN3)
    Niedoczynność tarczycy - tabl. Euthyrox 25.
    Witaminy pregna start + omega 3.
    Małopłytkowość nieokreślona - PLT miedzy 70-90 tyś (leczenie farmakologiczne nie wskazane)
    12.2022- histeroskopia i laparoskopia - wykryta endomatroza małego stopnia. Ogniska usunięto.
    Jajowody drożne.
    Badania:
    TSH : 1,62
    Cytologia -OK
    Ureaplasma- nie wykryto
    Chlamydia -nie wykryto
    Toxoplasmosa IGG/IGM- nie wykryto.
    AMH- 1,6
    Prolaktyna i Progesteron w normie.
    ANA1 - dodatnie.
    ANA3- ujemne.
    P/C przeciwplemnikowe- nie wykryto.
    KIR Bx brak 2DS3
    Cross Match OK
    Allo MLR 30 %
    Cytokiny rozjechane

    1 IUI : 25.05.2023- ❌😞
    2IUI- 17.06.2023- ❌ 😞

    Immunolog-leczenie przeciwzapalne plus accofil, encorton.

    Immunolog dr.S -kolejna wizyta 22.05.

    "Trzeba wierzyć, że sie uda... "
  • Markotka Przyjaciółka
    Postów: 82 64

    Wysłany: 18 kwietnia 2023, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u nas podobny okres starań, póki co jestem na etapie że mimo wszystko jest mi ciężko. Wiem, że nie należy zazdrościć, fajnie że innym się układa, a tak na prawdę nie wiemy z czym się borykają, no i to w żaden sposób nie wpływa na naszą sytuację. Nie okazuję oczywiście żadnych negatywnych uczuć :) ale jakoś tak jest mi smutno. Mam wrażenie, że całe życie mieliśmy pod górkę, teraz miało być tylko lepiej, a okazuje się że spotyka nas niepłodność, coś co nie miało być w ogóle problemem, i takie poczucie niesprawiedliwości :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2023, 17:32

    Początek starań 06/2022
  • Agata98 Autorytet
    Postów: 504 118

    Wysłany: 18 kwietnia 2023, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z partnerem staramy się od 4 lat. Na początku było ciężko bo było przykro gdy ktoś mówił o ciąży a zwłaszcza gdy mówił że to wpadka i nie są gotowi by być rodzicami. Jednak z czasem to przeszło a teraz ciąża kogoś z rodziny bardzo cieszy i czekam na tego bobasa jak na swoje dziecko☺️

    Ona♀️:
    -PCOS
    -Cukrzyca typ 2
    -Hiperandrogenizm
    -💊Inofem, Ovulomed max, siofor 3x1000, kwas foliowy, miovelia nac, Wit. A, D, E, K, kwas Omega 3-6-9
    -badania podstawowe w normie

    On♂️:
    -wszystkie badania w normie

    Starania od 2 lat z przerwami po poronieniach oraz leczeniu, czekamy na⏸️ w 2023❤️
  • Nielubiekawy Autorytet
    Postów: 812 405

    Wysłany: 19 kwietnia 2023, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Złość, zwątpienie, poczucie zawodu i niesprawiedliwości tez mi towarzyszyły jakiś czas temu gdy pomimo starań nie mogłam zajść w ciąże, a wokół innym się udawało ot tak. Pomogła mi psychoterapia i przepracowanie tematu.

    👩🏼31
    09.2018 Początek starań
    02.2019 ciąża-> poronienie samoitne 7tc.
    02.2021 sonoHSG - niedrożny prawy jajowód
    04-07.2021 4 cykle stymulacji -bez efektu, słaby lewy jajnik

    AMH 2.02 -> 1.5 ->0,9 🫣
    mthfr homo, pai-1 hetero
    IVF 03.2022 -Krótki protokół, brak ❄️, transfer 3-dniowca->bHCG - 0
    Psychoterapia ✅

    03.2023 laparohisteroskopia -> udrożniony prawy jajowód 🥳🤩, endometrioza I st.
    Immunologia ✅
    🧔‍♂️31
    Morfologia 9%-> zapalenie jądra ⬇️ 1% -> jest poprawa

    9.2023 IVF długi protokół (Antrotop, AH, Gonapeptyl, Mensinorm, Omnitrope)
    2.11 transfer 8A brak ❄️
    11 dpt bHCG 1,89 ⬇️13 dpt -bHCG 1,28 biochem
  • lubiekawee Znajoma
    Postów: 27 12

    Wysłany: 29 kwietnia 2023, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podobnie jak Nielubiekawy, ale staram się koncentrować na myślach pozytywnych i leczenie. Zwracanie uwagi i zadrość nic nie zmieni w mojej sytuacji. Jest jak jest, i muszę iść do przodu w swoim życiu.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ