Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciepło, herbatka i test ciążowy – kobiecy październik💛
Odpowiedz

Ciepło, herbatka i test ciążowy – kobiecy październik💛

Oceń ten wątek:
  • Ananabanana Autorytet
    Postów: 698 877

    Wysłany: 21 października 2025, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Klimcia, kciuki zacisniete!

    Ananabanana kiedy planujesz coś zatestować?

    Jejku dziewczyny, położyłam sie spać z kurami, dziś tylko jedna pobudka na siku o 4:00, mąz przyznał mi rację, że jest duszno i w nocy podkręcił rekuperację. Tak czy siak wreszcie się wyspałam, mimo, że nadal mi się śnią jakieś głupoty.

    Córka jeszcze w domu ale już pełna energii, nie chrypie więc pewnie jutro ją puszczę do przedszkola.

    Jedziemy dziś zamówić w końcu materac do sypialni!

    Słuchajcie, po tej informacji, że owu była z prawego chyba mi tak stres zszedł, że kosmos. Czuję jak organizm odpuścił, może to pomoże ewentualnemu zarodkowi się zagnieździć? I myślę, że reż stąd moje wyspanie, organizm wiedział, że wreszcie czas wypocząć, że walka się skończyła :)

    Ananabanana, kiedy sikamy?

    Super, stres nie pomaga, zatem idealnie, że odpuścił. 🥰
    A no myślę że może już w sobotę lub niedzielę jakiś pierwszy sikaniec. 😏😀

    💁‍♀️31 💁‍♂️32 🐈🐈

    × niedoczynność tarczycy
    x insulinooporność
    x hiperprolaktynemia

    Starania od 05.2024
    25.10.2025 ⏸️

    preg.png
  • Roma95 Ekspertka
    Postów: 135 226

    Wysłany: 21 października 2025, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Ja już trochę odsapnelam po moim "wrzesniowym załamaniu", nawet trochę was podczytywałam ;)
    Ounai, bardzo sie ciesze, ze jednak owulka z odpowiedniego jajnika, trzymam kciuki! 🤞🤞🤞
    Ja jestem jakies 7-8 dpo, w dniu płodne działaliśmy, ale jestem już trochę zobojętniała. Czuję objawy podniesionego progesteronu, ale już nie doszukuje sie objawów "ciążowych" ani nic, za każdym razem jak coś poczuje, to pojawia sie mysl "oj juz mnie organizmie nie nabierzesz" 😂
    Jeśli jest możliwość jeszcze to proszę mnie wpisać na wolnego strzelca, bo być może nawet nie będę testować. Chociaż widziam wczoraj testy paskowe facelle w rossmanie po 3,50 zl 😊
    Jedyna szalona mysl na jaką sobie pozwoliłam to to, ze wyliczony czas ewentualnego porodu jesli dojdzie to zaplodnienia wypada na moje urodziny, i byłoby super dostać taki prezent... 💗
    A co do tematu pracy, jest to dość stresujące. Nikt mnie nie pyta, ja nic nie mówię, ale wiem ze byłaby to spora niedogodność, bo zostalam zatrudniona tak jakby w zastępstwo osoby która poszła na emeryturę, i jesli ja bym znikła to projekt zostaje bez opieki, a wdrożenie w moim przypadku trwało rok. Ale z drugiej strony mam już firmę mocno gdzieś, kierownik to naprawdę kretyn, i nawet jesli nie zajde w ciaze do końca roku to będę sie rozglądać za inną pracą.
    Miło znowu tu być 🥰

    Starania od 07.2025
    25.10.2025, 11dpo ⏸️
    27.10.2025, 13 dpo Beta 93,0 mlU/ml
    preg.png
  • Basiax Autorytet
    Postów: 644 362

    Wysłany: 21 października 2025, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roma95 wrote:
    Cześć dziewczyny!
    Ja już trochę odsapnelam po moim "wrzesniowym załamaniu", nawet trochę was podczytywałam ;)
    Ounai, bardzo sie ciesze, ze jednak owulka z odpowiedniego jajnika, trzymam kciuki! 🤞🤞🤞
    Ja jestem jakies 7-8 dpo, w dniu płodne działaliśmy, ale jestem już trochę zobojętniała. Czuję objawy podniesionego progesteronu, ale już nie doszukuje sie objawów "ciążowych" ani nic, za każdym razem jak coś poczuje, to pojawia sie mysl "oj juz mnie organizmie nie nabierzesz" 😂
    Jeśli jest możliwość jeszcze to proszę mnie wpisać na wolnego strzelca, bo być może nawet nie będę testować. Chociaż widziam wczoraj testy paskowe facelle w rossmanie po 3,50 zl 😊
    Jedyna szalona mysl na jaką sobie pozwoliłam to to, ze wyliczony czas ewentualnego porodu jesli dojdzie to zaplodnienia wypada na moje urodziny, i byłoby super dostać taki prezent... 💗
    A co do tematu pracy, jest to dość stresujące. Nikt mnie nie pyta, ja nic nie mówię, ale wiem ze byłaby to spora niedogodność, bo zostalam zatrudniona tak jakby w zastępstwo osoby która poszła na emeryturę, i jesli ja bym znikła to projekt zostaje bez opieki, a wdrożenie w moim przypadku trwało rok. Ale z drugiej strony mam już firmę mocno gdzieś, kierownik to naprawdę kretyn, i nawet jesli nie zajde w ciaze do końca roku to będę sie rozglądać za inną pracą.
    Miło znowu tu być 🥰
    Ja jestem 8-9 dpo. Wczoraj niby cień cienia ale pisałam tu, że facelle często kłamią i widać kreskę fabryczną. Objawy różne. Raz mocno okresowe.. raz jakieś inne bóle brzucha.. Teraz czuję ból w krzyżu. Także już sama nie wiem i trochę tracę nadzieję..

  • Reja13 Autorytet
    Postów: 325 535

    Wysłany: 21 października 2025, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie poddaje się i zamawiam mężowi nowe opakowanie Fertisim, globulki Feminum Pregna jeszcze mam, koniec listopada czas na kontrolę u endokrynologa i badania tarczycy jak tabletki zadziałały.

    Kiedyś się uda! 🥹💗

    Olinka1329 lubi tę wiadomość

    36 😍 39 😎
    Starania o pierwsze dziecko - luty 2025 🍓
    kwiecień 2026 - drożność, oba jajowody drożne

    💊 Suplementy, leki:
    Ona: Euthyrox 25, Omega 3-6, witamina D3, magnez, czysty folian, NAC, cynk, selen
    On: Omega 3-6, D3, czysty folian, magnez, cynk, selen
    Luty 2026 po badaniu nasienia
    liczba plemników 228 mln
    ruch całkowity 165 mln
    komórki okrągłe 1,30 mln/ml (norma od 5 mln/ml)
    morfologia 2% (norma od 4%)

    🕐 Długość cyklu - 29 - 30 dni

    Progesteron 8dpo - 10,69
    Estradiol 2dc - 14
    Tarczyca: TSH 2,26 (listopad 2025), FT3 - 4,9, FT4 - 14,2, ATG - 293,54, ATPO - 430,94
    Prolaktyna - 14,32
    Ferrytyna - 58
    Żelazo - 118
    D3 - 28,3
    AMH luty 2026 - 0,56
    FSH 2dc - 6,13
    LH 2dc - 2,47
  • Ounai Autorytet
    Postów: 17180 23901

    Wysłany: 21 października 2025, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2025, 17:42

    Roma95 lubi tę wiadomość

    👩🏻‍🦰41🧔🏻39
    👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
    👱🏻‍♀2020 3520g SN (1cs) 38+3

    6cs po usunięciu jajowodu
    CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)

    AMH (4dc) 1,83 ng/ml

    Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
    Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
    9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
    23.04 19+0 251g
    25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
    30.04 Gensulin N - insulina nocna
    13.05 20+5 379g

    Insulina nocna 12j

    Rośnij maluszku
    preg.png
  • Roma95 Ekspertka
    Postów: 135 226

    Wysłany: 21 października 2025, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiax wrote:
    Ja jestem 8-9 dpo. Wczoraj niby cień cienia ale pisałam tu, że facelle często kłamią i widać kreskę fabryczną. Objawy różne. Raz mocno okresowe.. raz jakieś inne bóle brzucha.. Teraz czuję ból w krzyżu. Także już sama nie wiem i trochę tracę nadzieję..
    To bardzo wcześnie. Ja w poprzednim cyklu mialam bardzo dużo objawów, ich analiza niestety nie przyniosła nic dobrego, duzo nadziei a potem upadek z wysoka i załamka. Ja już odrobiłam lekcję, ze takie objawy i odczucia o niczym nie swiadczą, jestem bardzo zdystansowana. Nadzieja zawsze jest, aż do @ :)
    Nawet już chlopowi sie z niczego nie zwierzam, bo on sie nakręca i kladzie mi głupoty do głowy typu "na pewno jestes w ciąży" 🫠

    Starania od 07.2025
    25.10.2025, 11dpo ⏸️
    27.10.2025, 13 dpo Beta 93,0 mlU/ml
    preg.png
  • Roma95 Ekspertka
    Postów: 135 226

    Wysłany: 21 października 2025, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do testów to nie ważne jakiej firmy, zawsze "widzialam" jakis cien 🤣 tylko czas marnowałam na ich ogladanie

    Starania od 07.2025
    25.10.2025, 11dpo ⏸️
    27.10.2025, 13 dpo Beta 93,0 mlU/ml
    preg.png
  • Remedios Autorytet
    Postów: 851 1044

    Wysłany: 21 października 2025, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roma95 wrote:
    A co do testów to nie ważne jakiej firmy, zawsze "widzialam" jakis cien 🤣 tylko czas marnowałam na ich ogladanie

    A moje zawsze są takie białe, że nie mam co się łudzić :) to już w sumie nie wiem co lepsze, mieć tą nadzieję i się zawieść czy czy zimna biel wizira 🧐

    Starania od 04.2025

    🤷🏽‍♀️30 lat
    Hashimoto, cechy adenomiozy

    🤷🏻‍♂️35 lat
    OAT
    Fragmentacja 26%

    IVF soon 🤞
  • Basiax Autorytet
    Postów: 644 362

    Wysłany: 21 października 2025, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    No wlasnie sprawdzilam, ze wpisalam sie na poniedzialek ale tez myslalam o siknieciu w niedziele. Zastanawiam sie czy wyjątkowo nie isc w poniedzialek na bete i zamknac temat

    Basiax a dzisiaj powtarzalas test?

    Roma fajnie Cie widziec :)
    Nie powtarzałam :) zrobiłam tylko dlatego, że miałam w domu gdzieś upchany w szafce. 🫢

  • Basiax Autorytet
    Postów: 644 362

    Wysłany: 21 października 2025, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale znów brzuch boli jak na @, jestem strasznie rozdrażniona od rana, więc pewnie okres przyjdzie. Akurat większość osób w tych szczęśliwych cyklach nie ma objawów właśnie.. albo same piersi.

  • Basiax Autorytet
    Postów: 644 362

    Wysłany: 21 października 2025, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze bałam się ciąży, to aktualnie powoli obawiam się, że nigdy w niej nie będę🤣🤣🤣 a od roku już nawet nie pije, (brzmi jak brzmi, ale kocham winko, drinki typu mojito, hugo spritz itd. 🙈) suplementuje, celuje w owulację i ech.

  • Basiax Autorytet
    Postów: 644 362

    Wysłany: 21 października 2025, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niepotrzebnie powiedziałam kilku osobom o staraniach ( a wyniknęło to z ciąży biochemicznej...) I teraz pytania czy MOGĄ JUŻ GRATULOWAĆ. 😔 na szczęście nikt z rodziny nie wiedział. ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2025, 10:15

  • Roma95 Ekspertka
    Postów: 135 226

    Wysłany: 21 października 2025, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiax wrote:
    Niepotrzebnie powiedziałam kilku osobom o staraniach ( a wyniknęło to z ciąży biochemicznej...) I teraz pytania czy MOGĄ JUŻ GRATULOWAĆ. 😔 na szczęście nikt z rodziny nie wiedział. ;)
    Wychodze z założenia, ze w pierwszym trymestrze mozna mowic o ciazy tym osobom, którym nie miałoby sie oporów powiedzieć również o poronieniu czy cb. Ja na tej liście nie mam rodziny czy przełożonych.

    Remedios lubi tę wiadomość

    Starania od 07.2025
    25.10.2025, 11dpo ⏸️
    27.10.2025, 13 dpo Beta 93,0 mlU/ml
    preg.png
  • Maalwii Autorytet
    Postów: 591 838

    Wysłany: 21 października 2025, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia mnie coś tam kuje od wczoraj wieczorem tak subtelnie w dole brzucha plus trochę krzyż.. nie wiem mam mieszane uczucia trochę jak na @ ale ten krzyż to zdecydowanie za szybko zawsze mnie bolał w dzień @.. z jedej strony czuję że może się udało a z drugiej totalnie że nie i pewnie nigdy mi się nie uda 🤦🏼‍♀️ (dziś 7dpo)

    M 💁🏽‍♀️ 28 | T 💁🏼‍♂️ 31 | K 🐕

    • starania od 06.2025

    ➡️ 💁🏽‍♀️ M
    TSH: 2,02 ✅
    Ferrytyna: 29,39 ⬆️
    Prolaktyna: 19,01 ✅
    Progesteron 7-8dpo: 11,90 ✅

    X cs 🙉
    20.06 - pierwsze w życiu ⏸️ 🥹
    22.06 - beta 17,52
  • Basiax Autorytet
    Postów: 644 362

    Wysłany: 21 października 2025, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roma95 wrote:
    Wychodze z założenia, ze w pierwszym trymestrze mozna mowic o ciazy tym osobom, którym nie miałoby sie oporów powiedzieć również o poronieniu czy cb. Ja na tej liście nie mam rodziny czy przełożonych.
    Ja też nie powiedziałam ani w pracy przełożonej, ani rodzinie. Kilka osób wiedziało z bliższego grona znajomych. Wiem, że te pytania nie mają na celu urazić, ale dotyka czasem.. w pracy miałam powiedzieć w 8 tyg, po usg, aby przygotować szefową, że za niedługo odejdę.. rodzinie i reszcie znajomych zamierzałam po skończeniu 1 trymestru.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2025, 10:28

  • Basiax Autorytet
    Postów: 644 362

    Wysłany: 21 października 2025, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maalwii wrote:
    Basia mnie coś tam kuje od wczoraj wieczorem tak subtelnie w dole brzucha plus trochę krzyż.. nie wiem mam mieszane uczucia trochę jak na @ ale ten krzyż to zdecydowanie za szybko zawsze mnie bolał w dzień @.. z jedej strony czuję że może się udało a z drugiej totalnie że nie i pewnie nigdy mi się nie uda 🤦🏼‍♀️ (dziś 7dpo)
    Ja wczoraj miałam nadzieję, a dziś znów się czuję bardzo okresowo i chyba się oszukuje, bo @ przyjdzie zapewne.. :( Kochana, może ten krzyż to jakiś znak też (mnie niestety zawsze pobolewał wcześniej). Za 3 dni testujesz? ❤️

  • Karinaaa Debiutantka
    Postów: 15 7

    Wysłany: 21 października 2025, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiax wrote:
    Ale znów brzuch boli jak na @, jestem strasznie rozdrażniona od rana, więc pewnie okres przyjdzie. Akurat większość osób w tych szczęśliwych cyklach nie ma objawów właśnie.. albo same piersi.
    Ja to samo wstałam i popłakałam się bez powodu 🙈 wczoraj wieczorem czułam bulgotanie i takie uczucie @ mówię pewnie wstanę rano z niespodzianka ale póki co cisza jak nie dostanę do jutra rana to testuję

  • Atomówka Autorytet
    Postów: 495 1083

    Wysłany: 21 października 2025, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karinaaa wrote:
    Ja to samo wstałam i popłakałam się bez powodu 🙈 wczoraj wieczorem czułam bulgotanie i takie uczucie @ mówię pewnie wstanę rano z niespodzianka ale póki co cisza jak nie dostanę do jutra rana to testuję
    Podziwiam za wytrwałość ☺️ miałyśmy ten sam dzień wpisany na testowanie ale ja się wyłamałam

    98 k
    97 m

    07.2022 - ciąża biochemiczna
    08.2023- zdrowa księżniczka <3

    03.03.2026 - II <3
    04.03.2026 - beta 23,9
    06.03.2026 - beta 69,8
    16.03.2026 - pęcherzyk ciążowy 0,87 cm
    24.03.2026 - 0,97cm dzidziusia z serduszkiem <3

    age.png
    preg.png
  • Karinaaa Debiutantka
    Postów: 15 7

    Wysłany: 21 października 2025, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do mówienia o ciąży ja nie popełnię nigdy tego samego błędu… zobaczyłam dwie kreski i odrazu się cieszyłam powiedziałam najbliższym a po paru dniach beta spadła i był to biochem nie zapomnę tego rozczarowania i żalu…

  • ChocoMonster Autorytet
    Postów: 5184 10426

    Wysłany: 21 października 2025, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atomówka wrote:
    Podziwiam za wytrwałość ☺️ miałyśmy ten sam dzień wpisany na testowanie ale ja się wyłamałam
    Będziesz jeszcze testować? 😉

    08.23 Stasieńko 🩵

    Runda druga 🦋 🕊️

    15.10.25 8dpo ⏸️✨
    28.10.25 (5+1) pęcherzyk w macicy 🫧
    03.11.25 (6+0) 0,59 cm 🍤 z serduszkiem 💞
    20.11.25 (8+3) 1,76 cm 🍒
    27.11.25 (9+3) 2,59 cm 🐼
    04.12.25 (10+3) 3,82 cm 🐭
    17.12.25 (12+2) I prenatalne, 6 cm Bobka, 💙?
    29.12.25 (14+0) girl? 🌸

    preg.png
‹‹ 88 89 90 91 92 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak interpretować wynik testu ciążowego i co robić dalej?

Testy ciążowe są jednymi z najczęściej stosowanych narzędzi diagnostycznych w warunkach domowych. Choć ich obsługa wydaje się prosta, interpretacja wyniku może wzbudzać wiele pytań - zwłaszcza gdy rezultat jest niejednoznaczny, pojawia się wcześniej niż zaleca producent lub gdy towarzyszą mu objawy wymagające szerszej oceny medycznej. Zrozumienie działania testów wykrywających gonadotropinę kosmówkową (hCG), a także świadomość ograniczeń tych metod pozwala trafniej ocenić sytuację i podjąć odpowiednie kroki.

CZYTAJ WIĘCEJ