X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Co zrobię dla siebie zanim zajdę w ciążę :)
Odpowiedz

Co zrobię dla siebie zanim zajdę w ciążę :)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 16 listopada 2014, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    Postanowiłam założyć nowy temat ponieważ dostałam od lekarza zakaz ze staraniami póki nie poprawię wyników. Wiem, że jest tu kilka osób w podobnej sytuacji do mnie z różnych powodów. Zapraszam również wszystkich, którym wynik wyszedł ujemny by zrobiły coś dla siebie zanim zaczną starania od nowa, może ten wątek podniesie niektórych na duchu a innych w jakiś sposób natchnie :)

    Nona lubi tę wiadomość

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 16 listopada 2014, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, więc zaczynam pierwsza. Moja lista będzie się tworzyć spontanicznie. Na ten moment omijając grudniowe starania zrobię sobie keratynowe prostowanie, postaram zapisać się na siłownie (odstersowywało mnie to). W planie mam też udać się do dietetyka by pomógł mi przyzwyczaić się do zdrowego odżywiania co później zaowocuje. Jeśli nie będę w ciąży to prawdopodobne, że w styczniu polecę do Egiptu ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 16 listopada 2014, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja, jak moje starania się przedłużały bez efektu, to skończyłam studia podyplomowe - poznałam tam świetną dziewczynę, z którą nawiązała się niteczka przyjaźni :) a jak studia się skończyły i ciąży nadal nie było to zaczęłam chodzić znów na angielski :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2014, 18:29

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 16 listopada 2014, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie też chcę sobie znaleźć zajęcie, najlepiej takie na które później nie będzie czasy kiedy przyjdzie ciąża ;) gospodorując sobie czas szybciej on zlatuje i człowiek się mniej stresuje dlatego czekam też na wasze pomysły :)

    Nona lubi tę wiadomość

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 16 listopada 2014, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cindy - możesz spróbować, mi się ostatnio spodobały :) są 2 części Nowego wymiaru :)

    http://www.youtube.com/watch?v=jMY7b2iIuW0

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2014, 18:50

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 16 listopada 2014, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślałam też o wyrwaniu kolejnej 8, żeby mi później nie przeszkadzała, ale to już zależy od finansów, bo przyjemność taka kosztuje 600zł ;) kto wie, może i poprawię permanentny jak mi finanse na to pozwolą, na razie sporo kasy idzie na wizyty u lekarzy ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 16 listopada 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka mówisz, że polecasz ;) ? Sprobuję się przemóc choć ciężko mi wychodzą ćwiczenia w domu, wychodzenie z spośród 4 ścian dobrze mi robi, ale kto wie może tym razem się uda :D

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 16 listopada 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam w planach zabranie sie za siebie. Przed zajsciem w ciaze biegalam, jezdzilam do pracy na rowerze 25km (w obie strony) i cwiczylam w domu. Chcialabym pozbyc sie kilku kg zanim przybiore nowe;) Do tego chcialabym sie zdazyc obronic jeszcze w tym roku. Myslalam tez zeby poprawic swoj angielski i zapisalam sie tez na kurs zarzadzania zasobami ludzkimi.

    I poki co szukam pracy, poprzednia umowa skonczyla mi sie we wrzesniu, bylam w ciazy i nie szukalam innej, a teraz licze ze jakos szybciej mi czas minie:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2014, 20:03

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 16 listopada 2014, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szukanie pracy jest bardzo "pracochłonne" więc stanowi doskonałe gospodarowanie czasu :) świetnie, że inwestujesz w siebie kiedy masz jeszcze czas :)
    Wiecie, że kiedy się wyrabia formę przed ciążą łatwiej jest spowrotem wrócić do kondycji ? To m.in przez pamięć mięsni ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2014, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chcę jeszcze schudnąć :) Do końca roku chcę zobaczyć 55 kg :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2014, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również chcę zadbać o formę ;) tyle, że boję się, że ćwiczenia mogą przeszkodzić w zagnieżdżeniu dlatego postanowiłam ćwiczyć od @ do owulki, a później już spokój... ;) poza tym jeśli nie będę w ciąży to zaczynam szukać nowej pracy i gdzieś wyjechać :)

  • bosa Autorytet
    Postów: 786 2725

    Wysłany: 16 listopada 2014, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chcę poprawić mój angielski no i wzmocnić mięśnie brzucha ;)

    iv09krhm9j559ocl.png
    "Proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.
    Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą."

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2014, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka :)
    U nas nie jest wesoło ze względu na wyniki męża (nie związane z jego nasieniem etc), ale po prostu ma poważne problemy zdrowotne i chcemy najpierw to rozwiązać.

    Dlatego w końcu wymieniamy sprzęt na narty i deskę - wcześniej było szkoda, bo jak będzie ciąża to sprzęt będzie leżał.

    Zapisałam się z kumpelą na squash'a , ona ma do zrzucenia dwie ciąże a ja 3 kg które mi w czasie starań doszły. Ogólnie chcę też poprawić kondycję.

    Bieganie. Ojj... jak bardzo chcę zacząć, ale chciałabym biegać z mężem, a jemu jeszcze troszkę motywacji brakuje i zaczniemy :)

    I te nasze wymarzone tatuaże, od prawie roku tak je non stop odkładamy... Bardziej mąż niż ja, bo ciągle coś mu się w jego "projekcie" zmienia. Ja to co sobie dawno wymyśliłam, niezmiennie chcę zrobić. A że postanowiliśmy, że robimy razem to czekam :)


    Ciągle korci mnie taka konkretna zmiana mojego wizerunku. Już pozbyłam się części ciuchów, zaczęłam zapuszczać włosy, ale na kupno nowych zawsze brak kasy i tak dochodzi po 2-3 ciuszki ;)

  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 17 listopada 2014, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa99, a jaki masz projekt swojego tatuazu?

    Ja zeby zmienic wizerunek przefarbowalam sie 1,5 roku temu w ciemnego brazu na blond i... jest mi w nim o niebo lepiej! Jak bylam mala, to mialam blond loczki, po 3 urodzinach mi przeszlo ;)

    Ciuchy tez mieniam powoli. Wczesniej mialam taka prace, ze mialo mi byc po prostu wygodnie, a teraz chce wygladac kobieco!

    Ewa99 lubi tę wiadomość

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 17 listopada 2014, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mnie jeszcze naszlo. Skoro tyle z nas chce poprawic swoja forme, to moze umowilybysmy sie na konkretna godzine i kazda w swoim domu/parku/silowni by cwiczyla? Mnie taka motywacja pomaga, latem robilam taki zdalny trening z przyjaciolka, bo samej to juz gorzej mi szlo.

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2014, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka, wymarzyłam sobie kiedyś taki łapacz snów. Docelowo miał być wzdłuż kręgosłupa, ale zdecydowałam się na mniejszy na przedramieniu. Prosty kolorowy, ale kolejno będę dorabiać w nim piórka, które oznaczałyby dla mnie najważniejsze osoby w moim życiu. Może daty w tych piórkach, albo imiona. Tak - jestem sentymentalna ;P
    Kolejny chcę na żebrach. Na pewno abstrakcję, ale nie wiem jeszcze co dokładniej, to już pewnie będzie jakiś większy i niestety droższy tatuaż ;)

    Natka, jeśli motywacja w takim stylu to mnie pomagają aplikacje w stylu runkeeper, endomondo, nike+
    Możliwość porównania wyników i rywalizacja mocno nakręca ;)

    Ja właśnie też chcę wyglądać bardziej kobieco, ale raczej coś pod kątem elegancji z pazurem niż dziewczęcej delikatnosci. U mnie wizerunek zawsze był ekstremalny, do lat 14-15 chłopczyca, a później, aż do teraz (chociaż co raz mniej) punkówa, ale raczej rurkowa, skórzana niż w miniówkach ;)
    Ciągle mam problem pożegnać się z moim irokezem, ale mężu nie raz przebąknie, że chciałby żebym miała dłuższe, bo lubi sobie nie raz "szarpnąć" więc będę zapuszczać ;)
    Potem glany i trampki w odstawkę, będzie ciężko. Na razie powyrzucałam kraciaste koszule, czarne porozciagane bluzy i koszulki ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2014, 09:55

  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 17 listopada 2014, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endomondo mam i rywalizuje w kilku dyscyplinach. Poki kolega byl tuz za mna w bieganiu (ilosc kilometrow), to czulam mobilizacje, ale jak ja bylam chora, a ten w 1,5 tygodnia przebil mnie o prawie 150km, to jakos stracilam mobilizacje :(

    Kiedys po niecalym miesiacu z Chodakowska schudlam (tylko) 1,5kg, ale centymetrow razem ubylo mi 11:) Ale nie daje rady cwiczyc przy jej spokojnym glosie. Lubie bardzo za to Tiffany Rothe i Jillian Michaels, z tym ze ja cwiczyc sama w domu nie lubie stad pomysl z treningiem zdalnym ;)

    Ja sie lepiej czuje w dziewczecej delikatnosci, ale (moj facet ma racje) lepiej wygladam w czyms z pazurem, a nie jak dziewczynka z odpustu ;D

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2014, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to może spróbuj uszczęśliwić swojego faceta ;)

    No bo nie waga jest ważna tylko wymiary ;) Wagę możesz właściwie wyrzucić, tylko centymetr w dłoń! :)
    Tłuszcz zamienia się w mięśnie, temu kg nie ubywa, a nie raz przez to się tylko niepotrzebnie zrazisz ;)

    Ja w ogóle nie mogę ćwiczyć z Chodakowska, Mel b i tym podobne, to nie dla mnie ;)

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 17 listopada 2014, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi sie Chodakowska nie podobala a Cindy juz duzo lepiej :)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 18 listopada 2014, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez jakos mam cala kolekcje chodakowskiej a jakos nie moge sie przelamac. Najdluzej chyba cwiczylam miesiac z nia, wkurza mnie, ze nie ma momentu na oddech i tak katuje tymi cwiczeniami ;)
    Ja postanowilam zrobic mezowi badania, bo jest promocja w dializach :P juz mu zapowiedzialam, ze to bedzie prezent mikołajkowy :P ja chyba zrobie sobie posiew oczu zeby wykluczyc jakies zakazenie, bo mam zespol suchego oka. Myslicie, ze np zapalenie spojowek może byc rowniez niebezpieczne dla plodu?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ