X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Covid szczepienie
Odpowiedz

Covid szczepienie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kamaaaaa Koleżanka
    Postów: 61 6

    Wysłany: 29 grudnia 2021, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy szczepicie się na covid w trakcie starań o maluszka ?

  • Kamaaaaa Koleżanka
    Postów: 61 6

    Wysłany: 29 grudnia 2021, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro mam iść na 1 dawkę i się boję. Jestem w 19 dc i staramy się od roku o dzidzie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2021, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się szczepiłam w lutym 2021 a w czerwcu zaszłam w ciąże. Teraz tez przyjęłam 3 dawkę. Słyszałam, ze wiele kobiet po zaszczepieniu zaszło w ciąże.
    Poza tym, sprawdziłam na własnej skórze 3-krotnie działanie szczepionki i uchroniła mnie od zakażenia, a miałam kontakt bliski z osobami COVID+

  • Kamaaaaa Koleżanka
    Postów: 61 6

    Wysłany: 29 grudnia 2021, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pcosik_2 wrote:
    Ja się szczepiłam w lutym 2021 a w czerwcu zaszłam w ciąże. Teraz tez przyjęłam 3 dawkę. Słyszałam, ze wiele kobiet po zaszczepieniu zaszło w ciąże.
    Poza tym, sprawdziłam na własnej skórze 3-krotnie działanie szczepionki i uchroniła mnie od zakażenia, a miałam kontakt bliski z osobami COVID+

    Ja idę na moderne jutro. I dziś dostałam wielkiego stresu.
    Zawsze szczepienie odkladalismy bo może w danym miesiącu zajdę w ciążę Ale teraz lekarz mi mówi żeby na nic nie czekać tylko się szczepic.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2021, 13:09

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2021, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamaaaaa wrote:
    Ja idę na moderne jutro. I dziś dostałam wielkiego stresu.
    Zawsze szczepienie odkladalismy bo może w danym miesiącu zajdę w ciążę Ale teraz lekarz mi mówi żeby na nic nie czekać tylko się szczepic.
    Jeżeli byś zaszła w ciąże, to na tak wczesnym etapie nic się maluchowi nie stanie. U mnie na mamusiowym wątku są dziewczyny które nie wiedziały ze są w ciąży w dniu spodziewanej 🐵 się zaszczepiły. Maluszki się zdrowo rozwijają.
    Moim zdaniem nie ma się czego obawiać, a w ręcz nie czekać na nic, bo szczepienie może Cię uchronić od poważnych komplikacji po zakażeniu, zwłaszcza jak byś zaszła w ciąże. Ja brałam pfizera, bo taka nas szczepili w szpitalu. Moderna to tez mRNA, wiec nie martw się. Możesz się spodziewać bólu ręki i przez ok 1,5 dnia stanu „grypowego” i ewentualnie bólu głowy. Ale nie koniecznie musisz mieć nopa.

  • Kamaaaaa Koleżanka
    Postów: 61 6

    Wysłany: 29 grudnia 2021, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pcosik_2 wrote:
    Jeżeli byś zaszła w ciąże, to na tak wczesnym etapie nic się maluchowi nie stanie. U mnie na mamusiowym wątku są dziewczyny które nie wiedziały ze są w ciąży w dniu spodziewanej 🐵 się zaszczepiły. Maluszki się zdrowo rozwijają.
    Moim zdaniem nie ma się czego obawiać, a w ręcz nie czekać na nic, bo szczepienie może Cię uchronić od poważnych komplikacji po zakażeniu, zwłaszcza jak byś zaszła w ciąże. Ja brałam pfizera, bo taka nas szczepili w szpitalu. Moderna to tez mRNA, wiec nie martw się. Możesz się spodziewać bólu ręki i przez ok 1,5 dnia stanu „grypowego” i ewentualnie bólu głowy. Ale nie koniecznie musisz mieć nopa.
    Dziękuję za odpowiedź. Minimalnie się uspokoilam:)

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 29 grudnia 2021, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaszłam cykl po szczepieniu mąż szczepił się w tym samym czasie mniej więcej co ja - narazie mała się rozwija wzorowo.
    Szwagierka zaszła też cykl lub dwa po zaszczepieniu się i też jest wszystko dobrze.

    Jak pisze Pcosik - jeżeli ten cykl byłby szczęśliwy dla Ciebie to to nadal etap gdzie zarodkowi nie zagrażają czynniki zewnętrzne jeszcze bo dopiero się zagnieżdża i lokuje.

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • Kamaaaaa Koleżanka
    Postów: 61 6

    Wysłany: 29 grudnia 2021, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izi wrote:
    Ja zaszłam cykl po szczepieniu mąż szczepił się w tym samym czasie mniej więcej co ja - narazie mała się rozwija wzorowo.
    Szwagierka zaszła też cykl lub dwa po zaszczepieniu się i też jest wszystko dobrze.

    Jak pisze Pcosik - jeżeli ten cykl byłby szczęśliwy dla Ciebie to to nadal etap gdzie zarodkowi nie zagrażają czynniki zewnętrzne jeszcze bo dopiero się zagnieżdża i lokuje.
    Dziękuję uspakajacie mnie trochę 😍

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 29 grudnia 2021, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamaaaaa wrote:
    Czy szczepicie się na covid w trakcie starań o maluszka ?

    Oczywiście :) Szczepiłam się trzecią dawką 30.11 i to było w okolicy spodziewanej owulacji, która ostatecznie przesunęła się o tydzień. Nie wiem czy to przez szczepienie czy przypadek, ale w tym samym cyklu zaszłam :)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Olenkaa Autorytet
    Postów: 943 722

    Wysłany: 29 grudnia 2021, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam 2 dawkę w czerwcu, a z sierpniowej owulacji będzie bobas :)

    eiktflw1q59xy68t.png
    09.09.2021 ⏸️
    5.11 - 1 prenatalne, synek 💙
    31.12 - polowkowe ✊🙏
    26+0- 996g
    30+5- 2010g

    Euthyrox, Clexane, Acard

    04.2021 17tc 💔
  • JoannaM Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 1 stycznia 2022, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej;) zaczelam brać kwas foliowy i planujemy zacząć starać się w kolejnym cyklu tj około połowa lutego. ;) jednak mam jeden problem. 3 dawką mogę się zaszczepić dopiero po 28 lutym. Raczej chce się zaszczepić. Czy w takim razie starać się o dziecko juz od lutego czy zaczekać do marca? Co sądzicie? Nie ukrywam ze mnie to stresuje.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ