Forum Staraj膮c si臋 - og贸lne Czerwcowy seks w plenerze 馃悋 w marcu na porod贸wk臋 mnie zabierze 馃け馃徎
Odpowiedz

Czerwcowy seks w plenerze 馃悋 w marcu na porod贸wk臋 mnie zabierze 馃け馃徎

Oce艅 ten w膮tek:
  • Ivanka93 Autorytet
    Post贸w: 1096 913

Wys艂any: 1 lipca, 19:56

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Gizmo 11 wrote:
    Sorki 偶e tutaj pisze, w膮tek chyba ju偶 zamkni臋ty i nie na temat ale tu mog臋 si臋 wypisa膰" bez zastanawiania" czy zostan臋 dobrze zrozumiana. 馃檲馃檲

Je偶eli potrzebujesz co艣 z siebie wyrzuci膰 to wyrzucaj ul偶y Ci wiadomo, 偶e na takie tematy nie z ka偶dym porozmawiasz bo niestety nie ka偶dy zrozumie, co do lekarzy to fakt tez mam czasami wra偶enie 偶e nie robi膮 wszystkiego co mog膮 tylko jako艣 tak olewaj膮 pacjent贸w m贸j ginekolog niby w porz膮dku jak przyszlam i powiedzialam ze nie mog臋 zaj艣膰 po poronieniu ( nie by艂am u niego z ciaza bo pracowa艂 w jednoimiennym szpitalu)to powiedzia艂 偶e mam przykro i niby zleci艂 jakies badania I monitoringi a potem powiedzia艂 zeby odci膮偶y膰 g艂ow臋 bo to na pewno przez to, wiec diagnostyk臋 robie prywatnie na w艂asn膮 r臋k臋.
    Co do empatii u lekarzy to nigdy nie zapomn臋 jak posz艂am na usg na kt贸rym lekarz stwierdzi艂 poronienie i rzuci艂 do mnie tekstem: "nie ma pani co p艂aka膰 niech si臋 pani cieszy 偶e pani zaszla"

Starania o pierwsze 馃懚 od 06.2020
    馃檵鈥嶁檧锔
    28 lat
    06.2020 鈴
    07.2020 poronienie zatrzymane 馃挃
    07.2021 cb 馃挃
    08.2021 HSG 鉁
    09.2021 pierwszy cykl z Clo 馃
    MTHFR C677T hetero鉂
    PAI1 4G hetero 鉂
    Hormony 鉁
    Plamienia przed 馃惖鉂
    馃拪acard 150, ovarin, euthyrox 25, luteina, olej z wiesio艂ka

馃檵鈥嶁檪锔
    30 lat
    Badania nasienia 06.2021
    Ilo艣膰 139 mln 鉁
    Ruch post臋powy 58%鉁
    呕ywotno艣膰 82%鉁
    Morfologia 5% 鉁

馃拪Supramen
  • Anjucha Ekspertka
    Post贸w: 158 216

Wys艂any: 1 lipca, 19:59

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Ja od lekarza na telwporadzie us艂ysza艂am, ze nie ma czego艣 takiego jak ci膮偶a biochemiczna. I to sobie kobiety wymy艣li艂y, bo nie umiej膮 czeka膰 na to, 偶eby zrobi膰 bet臋 w normalnym terminie. I p贸藕niej p艂acz, 偶e poroni艂y 馃う鈥嶁檧锔

Za to ja dzisiaj wyl膮dowa艂am w szpitalu.
    Wczoraj Beta pi臋kna 391, a dzisiaj dosta艂am krwawienia..
    Na usg ci膮偶y nie wida膰-zak艂adaj膮, 偶e bardzo wczesna. Endometrium te偶 niezbyt du偶e i cia艂ka 偶贸艂tego nie ma
    Ewentualnie ju偶 si臋 zacz臋艂o poronienie - co 艣rednio wyglada przy tej wczorajszej becie - lub kosm贸wka si臋 odkleja.
    Przepisali mi.. nospe i duphaston. Je艣li Beta wzro艣nie, zostaje na 3 dni na obserwacji, je艣li spadnie wracam jutro do domu bo diagnoza znana
    Nadzieje jeszcze mam, cho膰 pod艣wiadomie czuje, 偶e nie ma si臋 co 艂udzi膰

Gizmo trzymaj si臋, tu si臋 zawsze mo偶esz wygada膰

M膮偶: 31
    Starania od: Listopad 2020
    ja: niedoczynno艣膰 tarczycy, tsh 2,67
    estriadol poni偶ej 15
    badanie nasienia: wszystko ok

14.05.2021 beta 129
    17.05.2021 beta 91
    20.01.2021 poronienie/cb

28.06.2021 beta 90
    30.06.2021 beta 391
    02.07.2021 poronienie/cb

13.09.2021 beta 12,10
    15.09.2021 beta 49,0
    wdro偶one leki:
    standard: euthyrox 75 + ovarin
    +
    duphaston 3x1
    fraxiparine 1x1
  • Gizmo 11 Kole偶anka
    Post贸w: 51 74

Wys艂any: 1 lipca, 20:08

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Anjucha wrote:
    Ja od lekarza na telwporadzie us艂ysza艂am, ze nie ma czego艣 takiego jak ci膮偶a biochemiczna. I to sobie kobiety wymy艣li艂y, bo nie umiej膮 czeka膰 na to, 偶eby zrobi膰 bet臋 w normalnym terminie. I p贸藕niej p艂acz, 偶e poroni艂y 馃う鈥嶁檧锔

Na usg ci膮偶y nie wida膰-zak艂adaj膮, 偶e bardzo wczesna. Endometrium te偶 niezbyt du偶e i cia艂ka 偶贸艂tego nie ma
    Ewentualnie ju偶 si臋 zacz臋艂o poronienie - co 艣rednio wyglada przy tej wczorajszej becie - lub kosm贸wka si臋 odkleja.
    Przepisali mi.. nospe i duphaston. Je艣li Beta wzro艣nie, zostaje na 3 dni na obserwacji, je艣li spadnie wracam jutro do domu bo diagnoza znana

Nadzieje trzeba mie膰. Zobaczysz b臋dzie dobrze. Trzymam kciuki.

Ja us艂ysza艂am wczoraj w szpitalu od Pani na recepcji " s膮 czyli to nie by艂a 偶adna ci膮偶a " w g艂owie si臋 nie mie艣ci.

Nie wszystkie moje obawy wyl膮duje do m臋偶a bo wiem 偶e on si臋 stresuje tym wszystkim, chyba bardziej ni偶 ja , chocia偶 ukrywa

Gosia
    馃鈥嶁檧锔 28l.
    Acard 150mg, Pregna Plus,
    Duphaston

馃鈥嶁檪锔30l.
    MultVit , WitC

Pierwsza ci膮偶a

14.12.2020 馃挃8 tc.
    29.06.2021馃挃 5,4tc
    26.07.2021 鈴 12dpo 馃挆
    13.08.2021 jest serduszko 馃挄
    09.09.2021 jest 2.52 maluszka 馃槏

Cykle 31 -32 dni

Na stanie kot 馃樆馃樆

Faza lutealna
    TSH 0,935 鉁
    FSH 2,31 鉁
    Estradiol 168,00 鉁
    Prolaktyna 15,76 鉁
    Testosteron 18,50 鉁

FT4 0,99鉁
    Cytomegalia IgG (+), IgM (-) 鉁
    Toxoplasmoza IgG (+), IgM (-) 鉁
  • Ivanka93 Autorytet
    Post贸w: 1096 913

Wys艂any: 1 lipca, 20:36

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Anjucha trzymam za Ciebie kciuki, mam nadziej臋 偶e to krwawienia to nic gro藕nego i beta ruszy z kopyta.
    Ta znieczulica jest straszna ja rozumiem 偶e lekarze nie mog膮 si臋 rozczula膰 nad ka偶da pacjentka ale niekt贸re teksty mogliby sobie darowa膰.

Starania o pierwsze 馃懚 od 06.2020
    馃檵鈥嶁檧锔
    28 lat
    06.2020 鈴
    07.2020 poronienie zatrzymane 馃挃
    07.2021 cb 馃挃
    08.2021 HSG 鉁
    09.2021 pierwszy cykl z Clo 馃
    MTHFR C677T hetero鉂
    PAI1 4G hetero 鉂
    Hormony 鉁
    Plamienia przed 馃惖鉂
    馃拪acard 150, ovarin, euthyrox 25, luteina, olej z wiesio艂ka

馃檵鈥嶁檪锔
    30 lat
    Badania nasienia 06.2021
    Ilo艣膰 139 mln 鉁
    Ruch post臋powy 58%鉁
    呕ywotno艣膰 82%鉁
    Morfologia 5% 鉁

馃拪Supramen
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Post贸w: 2173 1335

Wys艂any: 2 lipca, 00:15

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Obie ci膮偶 donoszone prrowadzi艂am u lekarza kt贸ry pracuje w szpitalu.Drug膮 prowadzi艂am u jeszcze jednego lekarza,ale to inna historia.W obu ci膮偶ach le偶a艂am du偶o w szpitalu.Z kuchark膮 偶artowa艂am,偶e przyjecha艂am na wczasy do szpitala.Kiedy艣 le偶a艂a ze mn膮 dziewczyna,kt贸rej ci膮偶a obumar艂a w 10tygodniu.Dosta艂a leki i czeka艂a,gdy ju偶 si臋 zacz臋艂o dzia膰 posz艂a do po艂o偶nej,kt贸ra gada艂a i gada艂a przez telefon.Jak sko艅czy艂a to posz艂y do gabinetu zabiegowego i tam nie zd膮偶y艂a usi膮艣膰 na fotel bo p艂贸d wylecia艂.Doktorek stwierdzi艂:Pani z baga偶em.Spojrza艂 na po艂o偶n膮 i stwierdzi艂: trzeba posprz膮ta膰.Doktorek dla mnie mi艂y,ale....

• KaJa Autorytet
    Post贸w: 1617 1464

Wys艂any: 2 lipca, 02:38

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Anjucha, trzymam kciuki 偶eby jednak wszystko dobrze sie sko艅czy艂o.
    Ludzie sobie nawet nie zdaj膮 sprawy ile kobieta musi czasami przej艣膰 偶eby doczeka膰 sie upragnionego dziecka. Takie zachowanie lekarzy daje nam w ko艣膰 ale te偶 uczy 偶ycia. Ja bardzo zmieni艂am podej艣cie i teraz walcze o swoje i nie siedze cicho jak s艂ysz臋 jakie艣 g艂upie tek艣ciki i widz臋 brak profesjonalizmu.

Anjucha, a kt贸ry masz dpo? Wiem, 偶e krwawienia si臋 zdarzaj膮 na pocz膮tku w dniu kiedy mia艂a by膰 @. Mo偶e u Ciebie tak jest i nic z艂ego sie nie dzieje. Ci膮偶y na usg nie wida膰 i to normalne bo jest bardzo wczesna. Na majowym w膮tku jest dziewczyna (mo偶e to czyta to sie wypowie) i te偶 ju偶 mieli usuwa膰 ci膮偶e a okaza艂o sie, 偶e zarodek sie pojawi艂 i wszystko jest dobrze. Tak偶e lekarze te偶 mog膮 sie pomyli膰. Dobrze, 偶e dosta艂a艣 dupka i trzymam kciuki 偶eby by艂o dobrze ale nawet je艣li nie b臋dzie to pami臋taj 偶e ka偶de takie do艣wiadczenie czyni nas silniejszymi nawet je艣li na pocz膮tku jest ci臋偶ko. Trzeba mimo wszystko i艣膰 do przodu, spe艂nia膰 swoje marzenia i w ko艅cu sie uda馃槉

Poronienie zatrzymane 24.03.2021 (8tydz) 馃挃

Badania
    鉁 jest ok
    鈽 ok, ale mo偶na poprawi膰
    鈿狅笍 do poprawy/ dalszej diagnostyki

Badania (morfologia, mocz, glukoza,insulina,tarczyca, zaka藕ne,lh,fsh,prl,shbg,estriadol,)鉁
    LH:FSH = 1,2 鉁
    FAI = 3,3 鉁
    HOMA = 1,49 鉁
    Testosteron 51,7 鈿狅笍
    DHEA SO4 648,7 鈿狅笍
    Homocysteina 10,20鈿狅笍
    Ferrytyna 鉁
    呕elazo 鈽
    Kwas foliowy, b12 鈽
    Wit D 24 鈿狅笍
    Androstendion 4,73鈿狅笍 (0,4 - 3,4)
    17OH prog 鉁
    Kortyzol 鉁
    ACTH 鉁

PCOS - nie stwierdzono鉁
    Endometrioza - nie stwierdzono鉁
    Cytologia 鈽 Candida 鈿狅笍
    Nadnercza鉂
    Przeciwcia艂a IgG (toxoplasmoza, r贸偶yczka, cytomegalia)

Pa藕dziernik鉃★笍 pakiet infekcyjny MUCHA + HPV
    2022r.鉃★笍 badania na trombofilie, kariotyp, uk艂ad pokarmowy

Do wyleczenia:
    Cykle w wi臋kszo艣ci bezowulacyjne
    D艂ugie cykle (40-56 dni)

馃懚馃崁
  • Vivian Autorytet
    Post贸w: 535 285

Wys艂any: 2 lipca, 08:48

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    KaJa to straszne co piszesz, co prze偶y艂a艣 馃槬 przykro mi dziewczyny, 偶e tak si臋 to potoczy艂o u Was 馃様

Ja w艂a艣nie przy poronieniu nie chcia艂am i艣膰 do szpitala bo strasznie si臋 ba艂am :( plus pandemia to musia艂abym by膰 tam ca艂kiem sama 馃様 "na szcz臋艣cie" je艣li mo偶na tak napisa膰, to by艂o wcze艣nie wi臋c wszystko samo si臋 oczysci艂o, ale te czekanie na to jak ju偶 wiesz 偶e nic nie b臋dzie, 偶e t膮 ci膮偶臋 ju偶 straci艂a艣 .. to jest straszne i bylo chyba najbardziej bolesne w moim zyciu, mam wgl wra偶enie 偶e ja sobie jeszcze z tym nie poradzi艂am A min臋艂o ju偶 10 miesi臋cy

Pierwsza ci膮偶a
    09.2020 馃挃6 tyg.

Cykle 31 -32 dni, prawdopodobnie bezowulacyjne

04.2021 pierwszy cykl z Clo + Ovitrelle
    05.2021 drugi cykl z Clo + Ovitrelle
    Przerwa
    08/09.2021 pierwszy cykl z Lamett膮 + Pregnyl
  • milam Autorytet
    Post贸w: 450 218

Wys艂any: 2 lipca, 14:00

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Anjucha wrote:

Jak tam Anjucha sytuacja u ciebie?

馃 2013
    馃 2016
    Starania o trzecie od 10.2020 (z przerw膮 w lutym i maju-szczepienie)

11.2020 cb
    06.2021 cb

mutacja pai1 homo
    acard 75
  • Patka22 Ekspertka
    Post贸w: 191 115

Wys艂any: 3 lipca, 09:19

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Dziewczyny pisze dopiero teraz bo mia艂am problem z zalogowaniem si臋 na konto, mia艂am ju偶 stwarza膰 nowe ale udalo mi si臋 je odzyska膰. Ja wczoraj dosta艂am 馃惖, tydzie艅 sp贸藕nienia, robi艂am test za testem i wszystko negatywne a od wczoraj mam ostry b贸l brzucha a dok艂adniej szyjki macicy tak偶e chodze ca艂a zgi臋ta..

• conte Autorytet
    Post贸w: 281 177

Wys艂any: 3 lipca, 18:35

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    A ja dzis 21 dc i kurde jakiego艣 jasno czerwonego plamienia dosta艂am ale to dos艂ownie ze 3 kropelki na bieli藕nie... 馃

Ona: 27 lat
    On: 38 lat

cykle 45-35 dni
    6 miesi臋cy po odstawieniu tabletek
    5 cykl stara艅.
  • Vivian Autorytet

Wys艂any: 4 lipca, 22:39

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    conte wrote:
    A ja dzis 21 dc i kurde jakiego艣 jasno czerwonego plamienia dosta艂am ale to dos艂ownie ze 3 kropelki na bieli藕nie... 馃

Mo偶e to Plamienie implantacyjne ? :) kiedy testujesz?

Pierwsza ci膮偶a
    09.2020 馃挃6 tyg.

Przerwa
  • conte Autorytet

Wys艂any: 4 lipca, 22:42

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Vivian wrote:
    Mo偶e to Plamienie implantacyjne ? :) kiedy testujesz?
    Hejka, to by艂a pierwsza my艣l ale p贸藕niej powi膮za艂am to z globulkami. Ostatni cykl by艂 bezowulacyjny, teraz chyba te偶 bo objaw贸w poowulacyjnych nie mam 偶adnych a dzi艣 plamienie si臋 nasili艂o. To raczej wy艂azi ze mnie "syf" po albothylu.

cykle 45-35 dni
    5 cykl stara艅.
  • conte Autorytet

Wys艂any: 5 lipca, 01:37

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Aktualizacja: tak, to ten "syfik" ze 艣rodka. Nie chcia艂am obrzydza膰 Wam zdj臋ciami bo ju偶 sam ostatni opis o uczuciu "ligniny w 艣rodku" by艂 mocno nasycony synonimami acz i tak mega obrzydliwy ale to co dzi艣 ze mnie wysz艂o po tych globulkach 馃檳 kojarzycie skarpetki sluszczaj膮ce do st贸p? Te globulki dzia艂aj膮 identycznie tylko "od srodka". Dos艂ownie. Ostatnia wizyta w WC to znalezisko na papierze ogromnych rozmiar贸w, oczywi艣cie wszystko to, ta wcze艣niej opisana "lignina".
    Je艣li miesi膮czka nie pojawi si臋 si臋 czasie, zrobi臋 test czyli za jaki艣 tydzie艅, bo niby szanse s膮馃 by艂am u Starego przed spodziewan膮 owu zanim lekarz zaleci艂 kilkumiesi臋czn膮 przerw臋 na wyleczenie torbiela. Wi臋c za chwil臋 zapisze si臋 w lipcowym w膮tku na testowanie.

cykle 45-35 dni
    5 cykl stara艅.
  • Vivian Autorytet

Wys艂any: 5 lipca, 08:05

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    conte wrote:
    Aktualizacja: tak, to ten "syfik" ze 艣rodka. Nie chcia艂am obrzydza膰 Wam zdj臋ciami bo ju偶 sam ostatni opis o uczuciu "ligniny w 艣rodku" by艂 mocno nasycony synonimami acz i tak mega obrzydliwy ale to co dzi艣 ze mnie wysz艂o po tych globulkach 馃檳 kojarzycie skarpetki sluszczaj膮ce do st贸p? Te globulki dzia艂aj膮 identycznie tylko "od srodka". Dos艂ownie. Ostatnia wizyta w WC to znalezisko na papierze ogromnych rozmiar贸w, oczywi艣cie wszystko to, ta wcze艣niej opisana "lignina".
    Je艣li miesi膮czka nie pojawi si臋 si臋 czasie, zrobi臋 test czyli za jaki艣 tydzie艅, bo niby szanse s膮馃 by艂am u Starego przed spodziewan膮 owu zanim lekarz zaleci艂 kilkumiesi臋czn膮 przerw臋 na wyleczenie torbiela. Wi臋c za chwil臋 zapisze si臋 w lipcowym w膮tku na testowanie.

鈥媙oo po tych skarpetkach to ca艂a sk贸ra p艂atami schodzi, jejku masakra 馃槺 偶ycz臋 Ci szybkiego powrotu do zdrowia 馃槝! no i oczywi艣cie 鈴葛煠

Pierwsza ci膮偶a
    09.2020 馃挃6 tyg.

Przerwa
  • conte Autorytet

Wys艂any: 5 lipca, 08:35

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Vivian wrote:
    鈥媙oo po tych skarpetkach to ca艂a sk贸ra p艂atami schodzi, jejku masakra 馃槺 偶ycz臋 Ci szybkiego powrotu do zdrowia 馃槝! no i oczywi艣cie 鈴葛煠

Nie dzi臋kuj臋 :D :*

Vivian lubi t臋 wiadomo艣膰

cykle 45-35 dni
    5 cykl stara艅.
  • conte Autorytet

Wys艂any: 5 lipca, 22:13

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Kontynuuje relacje z albothylu. Po wczorajszym du偶ym "oczyszczeniu" uda艂o mi si臋 dzi艣, zbada膰 szyjk臋! Jeju艅ciu, jak tam si臋 znowu "fajnie" zrobi艂o 馃槄 tak, normalnie. I znikn膮艂 guzek!!! Co prawda nie wiem nic na temat owulacji bo musialam przerwa膰 mierzenie temperatury, testy by艂y negatywne ale zaczyna mnie sypa膰 na twarzy, wi臋c chyba by艂a. Wracam do pomiar贸w do wyst膮pienia miesiaczki, p贸藕niej odpuszczam z uwagi na przypisany na 3 miesi膮ce kontracept.

cykle 45-35 dni
    5 cykl stara艅.
  • Majetta Autorytet
    Post贸w: 628 270

Wys艂any: 10 lipca, 20:19

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Cze艣膰 dziewczyny!

bardzoooooo dawno mnie tu nie by艂o (nawet nie pami臋tam kiedy by艂am po raz ostatni na Ovu!

Mo偶e kilka s艂贸w o mnie:

Z zaj艣ciem w pierwsz膮 ci膮偶臋 mieli艣my pewne problemy ale jak to uj臋li lekarze problem by艂 bardziej w g艂owie (badania by艂y w normie). po 2,5 roku uda艂o si臋, zdrowa ci膮偶a, por贸d w porz膮dku i Mi艣ka lada dzie艅 b臋dzie ko艅czy膰 4 latka <3

Od roku z m臋偶em starali艣my si臋 o rodzie艅stwo ale ju偶 o wiele spokojniej i bez presji.
    Ostatni okres mia艂am 24/05 (cykle 28dni). 04/07 dwa testy wysz艂y pozytywne, w poniedzia艂ek 05/07 beta 1099, dzisiaj wizyta USG i .... masakra :( brak p臋cherzyka ci膮偶owego + 艣lady p艂ynu w zatoce.

Mam w pn powt贸rzy膰 bet臋 ale chyba od razu p贸jd臋 na drugie usg.

Tutaj lekarz powiedzia艂, 偶e szanse s膮 50/50 :( brak plamie艅, nic nie boli od kilku dni lekkie md艂o艣ci wi臋c by艂am przekonana, 偶e dzisiejsza wizyta to formalno艣膰 a tu dooopa :(

07/2017 <3 Misia
    07/2021 馃挃7tc Anio艂ek
    08 / 2021 鈴革笍
    15/09 6 mm szcz臋艣cia <3
    9ewnk0s3j30yxwos.png
鈥光 128 129 130 131 132
Zg艂o艣 post
Od:
Wiadomo艣膰:
Zg艂o艣 Anuluj

Zainteresuj膮 Ci臋 r贸wnie偶:

4 Problemy z zaj艣ciem w ci膮偶臋, kt贸re mo偶esz wykry膰 z pomoc膮 aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci si臋 tylko z wyznaczaniem dni p艂odnych i terminu owulacji? Jego mo偶liwo艣ci s膮 du偶o wi臋ksze! Aplikacja mo偶e by膰 pomocna w wykrywaniu problemów zwi膮zanych z p艂odno艣ci膮 na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co mo偶esz wykry膰 z pomoc膮 kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WI臉CEJ

Jak przygotowa膰 si臋 do ci膮偶y i czy na pewno warto?

Czy zastanawia艂a艣 si臋 nad tym czy powinna艣 jako艣 szczególnie przygotowa膰 si臋 do ci膮偶y? Mo偶e odwiedzi膰 lekarza, zmieni膰 diet臋 lub styl 偶ycia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ci膮偶臋?! Jednak eksperci s膮 zgodni - kobiety, które 艣wiadomie planuj膮 swoj膮 ci膮偶臋 i przygotowuj膮 si臋 do niej, w wi臋kszo艣ci przypadków 艂atwiej w ni膮 zachodz膮 i ich ci膮偶a jest zdrowsza i cz臋艣ciej przebiega prawid艂owo. Przeczytaj zatem co mo偶esz zrobi膰, 偶eby bardziej 艣wiadomie i szcz臋艣liwie wej艣膰 w macierzy艅stwo. 

CZYTAJ WI臉CEJ

Starania o dziecko i ci膮偶a po poronieniu - prawdziwe historie 鈾

"Prawdziwe historie kobiet staraj膮cych si臋 o dziecko" - opowie艣膰 o Karolinie, która do艣wiadczy艂a bolesnej straty w 21. tygodniu ci膮偶y... Jak sama mówi: wszystko uk艂ada艂o si臋 idealnie, nic nie wskazywa艂o na to, 偶e co艣 mo偶e by膰 nie tak. "Starania o dziecko i ci膮偶a po poronieniu" -  o bólu, bezsilno艣ci, traumie, ale równie偶 o pi臋knym odrodzeniu, niegasn膮cej nadziei i szcz臋艣liwym zako艅czeniu. 

CZYTAJ WI臉CEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozw贸j Narodowe Centrum Bada艅 i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego