X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czy ginekolog może prowadzić ciężę osoby z niedoczynnością tarczycy?
Odpowiedz

Czy ginekolog może prowadzić ciężę osoby z niedoczynnością tarczycy?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Demi_ Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałabym się dowiedzieć czy ginekolog może prowadzić moją ciążę. Mam chorobę Hashimoto i zastanawiam się czy do prowadzenia potrzebny jest ginekolog -endokrynolog, czy wystarczy jeżeli bedę kontrolowała hormony u endo, a ciąże będzie prowadził ginekolog. Macie jakieś doświadczenia czy takie rozwiązanie jest dobre?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 11:59

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jelsi masz Gin - endo moe prowadzic ale uwazaj bo moj gin endo np ne mogl mi wystawic skierownia na usg tarcycy bo jest ginekologiem.. a endokrynologia to dodatek..
    wiec proponuje isc owszem do Ginekologa- endokrynologa ale swoja droga chodic do endokrynologa..szcegolnie xcoroba Hashimoto . bo badani bedzies musiala czesciej robic

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też ciężko znaleźć ginekologa-endokrynologa, najbliżej to chyba Poznań, gdzie mam 100 km. Więc leczę się osobno u endo i gina.

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • Ciapulinka Ekspertka
    Postów: 184 161

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam Hashimoto i niedoczynność tarczycy -ciążę prowadzi mi właśnie gin -endo i jestem bardzo zadowolona -w czasie jednej wizyty ogarniam całość, badania też robię na raz -morfologia i TSH, bo TSH trzeba sprawdzać co miesiąc, na każdej wizycie mam korygowaną dawkę leku. Tak jest wygodnie zwłaszcza gdy się pracuje -nie trzeba tracić czasu na podwójne wizyty i badania. Grunt, to znaleźć dobrego lekarza, do którego mamy zaufanie. A dla dziewczyn, które leczą się prywatnie, to opcja 2 w 1 jest tańsza -płacisz za jedną wizytę, nie dwie. A tych wizyt jest naprawdę sporo potrzebnych -hormony w ciąży szaleją, ja zaczynałam od Euthyroxu 25, teraz biorę 100.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ