X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czy któraś z Was stosowała zioła na podwyższenie progesteronu ? Jakie efekty?
Odpowiedz

Czy któraś z Was stosowała zioła na podwyższenie progesteronu ? Jakie efekty?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • wyczekujacnamaj Koleżanka
    Postów: 34 1

    Wysłany: 29 listopada 2014, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ,wraz z moim T. zamierzamy starać się o dzidziusia w maju. Od niecałego miesiąca zaczęłam przygotowania , biorę kwas foliowy ,zdrowa diet to juz utrzymuje sie od 2 lat ,aktywnosc fizyczna jak najbardziej. Mój bierze androvit i staram się go przekonać do jedzenie więcej warzywa ,on raczej mięso woli :) Zaczęłam równiez mierzyć temp ,cykle mam srednio 24-27 max. Bardzo się zmartwiłam ponieważ wyszło ,że moja fl ma 9 dni :( Jeśli oczywiście dobrze odczytałam wykres. Do gin zamierzam isc dopiero po nowym roku. Teraz chciałam spróbować "metod naturalnych" na wydłuzenie fl i podwyzszenie progesteronu. W sieci znalazłam taki przepis :
    NA DRUGĄ FAZĘ CYKLU - wzmacniająca produkcję progesteronu

    Skład:
    przywrotnik - 40g
    pokrzywa - 40g
    krwawnik - 40g

    Dawkowanie:
    Łyżkę zaparzyć szklanką wrzątku, pić 3 razy dziennie.

    Teraz pytanie do Was dziewczyny ...czy któraś stosowała ? jakie efekty ?

    Pozdrawiam wszystkie staraczki i zafasolkowane :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2014, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akurat ziołowe naprawianie progesteronu jest ciężkie. Najlepiej jakbyś ok 7 dnia po owulacji poszła na pobieranie krwi i zbadała poziom progesteronu. Będziesz wtedy wiedziała jakiego typu masz problem.

  • wyczekujacnamaj Koleżanka
    Postów: 34 1

    Wysłany: 29 listopada 2014, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KMK dzięki za odpowiedz, właśnie też myślałam nad tym ale przed wizyta u gina zrobic wszystkie badanie i nimi do niej zawitać. A poki co przez ten cykl bede mierzyć temp ,może w zeszłym cyklu była to jednorazowa anomalia. Bardzo boje się ze przez tą niedomogę lutalna mogą być problemy z zajściem w ciąże,ehh jeszcze niecałe pół roku do tego czasu a ja już się boję. Może to wina tego ,że moja mam miała problemy np z donoszeniem ciązy ok 4-5 mc traciłą ją. Mam nadzije,że to nie jest genetyczne ...:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2014, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeśli to nie pomoże, to proponowała bym szybszą wizytę u Gin i poprosić o luteinę bądź duphaston ;)

    Ogólnie sprawdzić czy w ogóle owulacja u Ciebie występuje, bo to już dłuższy czas walki jest ;)

    ps: Wspomniałaś o witaminach dla męża. Mam na zbyciu dwa opakowania za 48 zł ;)

  • wyczekujacnamaj Koleżanka
    Postów: 34 1

    Wysłany: 29 listopada 2014, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki,ze pomyslalas o mnie z tymi witaminkami ale zaopatrzylam sie w trzy opakowania bo tyle min wynosi kuracja :) Co do wizyty u gina nie wiem czy jak pojde wczesniej i ona zapisze mi ten dup, to czy jest sens skoro starania zaczynamy w maju. Jesli chodzi o mnie moglabym jak najszybciej ale moj sie uparl ze wtedy i koniec. Wiec musze sie dostosowac... To co polecacie dziewczyny?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o starania, to możecie poczekać do Maja ;)
    ale Ty zawsze możesz przebadać się wcześniej i chodzić na monity czy w ogóle owulka występuje ;) aby później nie marnować czasu ;)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ