X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czy któraś z Was tak miała? - podejrzenie ciąży
Odpowiedz

Czy któraś z Was tak miała? - podejrzenie ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Dramat Ekspertka
    Postów: 218 163

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalijka wrote:
    A tak z innej beczki. Wam tez organizm płata takie figle, że wszystko wskazuje na dzidzię, a i tak później okazuje się to okresem? :( kilka moich koleżanek tak właśnie mają, już cieszą się, ze się udało a tu @ :/
    Niestety.. . Tak to bywa. Zwłaszcza kiedy się nakręcamy i doszukujemy objawów, to one występują... Miałam taki cykl gdzie byłam na sto procent pewna , że się udało. To jak ja byłam taka pewna na sto procent, to wyobraź sobie moje rozczarowanie.... Także trzeba czasem troszkę odpuścić i mieć świadomość, że objawy mogą świadczyć o ciąży , ale nie muszą

  • Konwalijka Koleżanka
    Postów: 44 2

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie najgorsze jest to, że jestem bardzo nastawiona :( ciąża dla mnie byłaby cudem, gdyby nam się udała za pierwszym razem :) i nie potrafię dopuścić do siebie myśli, ze mogłoby nie wyjść :( to moj błąd, wiem o tym. Ale chyba każda z nas miałaby takie myśli, gdyby sytuacji pojawiła się jak u mnie, czyli plamienie 5 dni po owu, przy tym bóle podbrzusza, w dniu kiedy miałam trochę krwi było mi słabo, byłam blada, koleżanka w pracy spytała czy umieram… czekam do soboty, jak @ nie przyjdzie, to test. Jest test clearblue wczesne wykrywanie i zamierzam spróbować i akurat sobota to będzie 5 dzień przed dniem planowego okresu

    Andelulla lubi tę wiadomość

  • Andelulla Autorytet
    Postów: 835 1495

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalijka wrote:
    Właśnie najgorsze jest to, że jestem bardzo nastawiona :( ciąża dla mnie byłaby cudem, gdyby nam się udała za pierwszym razem :) i nie potrafię dopuścić do siebie myśli, ze mogłoby nie wyjść :( to moj błąd, wiem o tym. Ale chyba każda z nas miałaby takie myśli, gdyby sytuacji pojawiła się jak u mnie, czyli plamienie 5 dni po owu, przy tym bóle podbrzusza, w dniu kiedy miałam trochę krwi było mi słabo, byłam blada, koleżanka w pracy spytała czy umieram… czekam do soboty, jak @ nie przyjdzie, to test. Jest test clearblue wczesne wykrywanie i zamierzam spróbować i akurat sobota to będzie 5 dzień przed dniem planowego okresu


    Przez ten czas spróbuj zająć głowę czym innym, książka, film, masaż, spacer cokolwiek.
    I po cichutku trzymam kciuki ;)

    Mam obustronny niedosłuch (aparat+implant)🦻
    06.2017 - synek 🧒<3 (udało się w 3 cyklu starań)

    22.11 - ⏸ 🍀(7/8cykl)
    23.11 - Beta - 403,9 mIU/ml✊
    28.11 - II beta - 3478,00 mIU/ml✊(przyrost 130.3%)
    02.12 - III beta - 9768,00 mIU/ml ✊(przyrost 67.6%)
    06.12 - mamy pęcherzyk z ❤️
    16.01 - I USG prenatalne🤞🙏🏻 pomiary w normie + Pappa - ryzyka chorób niskie, jedynie ryzyko preeklampsji i porodu przedwczesnego wysokie ➡️ Acard 150 mg💊na noc, 💙?
    27.02 - (19+4) - ✅USG, 200g
    28.02-06.03 - (19+5)🏥, USG, krwinkomocz i białko w moczu.
    20.03 - (21+4) II USG, 430g dziewczynki 🧚‍♀️🌸
    22.05 - (30+4) - III USG, 1750g 🌸
    19.06 - (34+4) - ✅, 2800g 🌸
    29.06 - (36+0) - ✅, 3300g 🌸
    05.07 - (37+0) - 🏥, 3500g KTG, monitoring cukrów itp.
    17.07 - (38+4) - 🌸 Laura, 53 cm, 3750g🌸

    age.png
  • Aniulka1992 Przyjaciółka
    Postów: 141 38

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z was miała tak powinnam w sobotę dostać okresu ale nic narazie na to nie wskazuje . Jedynie do południa mam tak że odbija mi się i mnie mdli jak bym miała wymiotować jest mi raz zimno raz duszno i mam wrażenie takie jak bym zaraz miała zemdleć ? Czy to możliwe że coś z hormonami się dzieje ?? Nie ukrywam że wzrósł mi apetyt

  • Konwalijka Koleżanka
    Postów: 44 2

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka1992 wrote:
    Dziewczyny czy któraś z was miała tak powinnam w sobotę dostać okresu ale nic narazie na to nie wskazuje . Jedynie do południa mam tak że odbija mi się i mnie mdli jak bym miała wymiotować jest mi raz zimno raz duszno i mam wrażenie takie jak bym zaraz miała zemdleć ? Czy to możliwe że coś z hormonami się dzieje ?? Nie ukrywam że wzrósł mi apetyt

    Ja tak miałam przy ostatnich dwóch okresach, od kilku lat się nie zabezpieczamy i zawsze mogło nam się trafić. Zawsze taka myśl z tylu głowy była i ja taka myśl właśnie miałam. Przy przedostatnim okresie miałam tak ze czułam jakiś dziwny ucisk na jajnik i takie ciągniecie podbrzusza, latałam w kółko po testy.. do tego doszedł mi brak apetytu, wrażliwość na zapachy, wręcz mnie mdlilo jak jadłam i wchodziłam do toalety. Dopiero dzień przed okresem zaczął mi się ból. W ostatnim okresie miałam tak, ze brzuch zaczął mnie bolec dopiero w dniu kiedy go dostałam i nie miałam plamien, co zazwyczaj mam i nie miałam takiego bólu zwiastującego okres. Tez miałam takie odczucie, że raz ciepło raz zimno, bardziej zalewało mnie potem

  • Konwalijka Koleżanka
    Postów: 44 2

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka1992 wrote:
    Dziewczyny czy któraś z was miała tak powinnam w sobotę dostać okresu ale nic narazie na to nie wskazuje . Jedynie do południa mam tak że odbija mi się i mnie mdli jak bym miała wymiotować jest mi raz zimno raz duszno i mam wrażenie takie jak bym zaraz miała zemdleć ? Czy to możliwe że coś z hormonami się dzieje ?? Nie ukrywam że wzrósł mi apetyt

    Nie wiem jak Ty, ale ja mam niedoczynnosc tarczycy i od wielu lat przyjmuje hormon, taka nierównowaga u mnie może tez z tego wynikać. Obserwuj swój organizm, jeśli nigdy tak nie miałaś to jest szansa :)

  • Dramat Ekspertka
    Postów: 218 163

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalijka wrote:
    Właśnie najgorsze jest to, że jestem bardzo nastawiona :( ciąża dla mnie byłaby cudem, gdyby nam się udała za pierwszym razem :) i nie potrafię dopuścić do siebie myśli, ze mogłoby nie wyjść :( to moj błąd, wiem o tym. Ale chyba każda z nas miałaby takie myśli, gdyby sytuacji pojawiła się jak u mnie, czyli plamienie 5 dni po owu, przy tym bóle podbrzusza, w dniu kiedy miałam trochę krwi było mi słabo, byłam blada, koleżanka w pracy spytała czy umieram… czekam do soboty, jak @ nie przyjdzie, to test. Jest test clearblue wczesne wykrywanie i zamierzam spróbować i akurat sobota to będzie 5 dzień przed dniem planowego okresu

    No ale to już wiesz żeby się tak nie nastawiać , bo to nie musi być ciąża ;) Oczywiście życzę Ci aby była. To dopiero 1szy cykl starań , musisz nabrać cierpliwości;) Ale nie jest powiedziane , że się nie uda. Także czekamy co przyniesie czas ;)

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, czas da najlepszą odpowiedź.
    Lepiej się nie nastawiać i miło się zaskoczyć, niż się boleśnie rozczarować :)
    Przede wszystkim w czasie starań dobrze jest unormować wszystkie hormony, tak żeby stworzyć dzidzi przytulny domek :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2022, 14:14

    Konwalijka lubi tę wiadomość

  • Aniulka1992 Przyjaciółka
    Postów: 141 38

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalijka wrote:
    Nie wiem jak Ty, ale ja mam niedoczynnosc tarczycy i od wielu lat przyjmuje hormon, taka nierównowaga u mnie może tez z tego wynikać. Obserwuj swój organizm, jeśli nigdy tak nie miałaś to jest szansa :)
    Ja tarczycę mam dobrą

  • sara9555 Autorytet
    Postów: 469 312

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety jest tak, ze organizm po latach określonych praktyk okolomiesiaczkowych potrafi konkretnie nas wybić z rytmu swoim dziwnym zachowaniem. Plamienia implantacyjne miałam w 2 ciążach i zawsze było to delikatne bardzo plamienie brązowe ilość minimalna występujące jednorazowo lub dwudniowe. Kiedy przyszło mi raz brązowe plamienie przy staraniach ale zamieniło sie w bardzo skąpe różowe to juz po prostu u mnie musiał być okres- ciąży nie było, a tak samo sytuacja wystąpiła raz w ciągu kilkunastu lat z okresem. Jesli chodzi o zajście w ciążę tak jak dziewczyny piszą można czuć sie tak samo jak na okres. U mnie dodatkowo występuje choroba typu przeziębienie/angina/ból zęba (wysoka wrażliwość dziąseł u mnie w trakcie ciąży), a raz symptomy były tak uciążliwe np. okropny ból pleców, ze powiedziałam „rękę dam sobie uciąć, ze jutro przyjdzie okres”, a okres juz nie przyszedł. Także nic nie potwierdza i nic nie wyklucza. U mnie dodatkowo super zabawnie betahcg nie wykryła dwóch ciąż, kiedy juz jakis czas były. Także… cierpliwości może będę życzyła. :*

    Konwalijka, Andelulla lubią tę wiadomość

  • Konwalijka Koleżanka
    Postów: 44 2

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak u Was dokładnie wyglądało plamienie implantacyjne? U niektórych kobiet to delikatne plamienie a u innych np jedno, dwudniowe krwawienie.

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalijka wrote:
    A jak u Was dokładnie wyglądało plamienie implantacyjne? U niektórych kobiet to delikatne plamienie a u innych np jedno, dwudniowe krwawienie.
    Ja wcale nie miałam plamienia implantacyjnego :)

  • Konwalijka Koleżanka
    Postów: 44 2

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała87 wrote:
    Ja wcale nie miałam plamienia implantacyjnego :)
    Ogólnie dziwna sytuacja u mnie, 5 dni po owulacji plamienia przez 2-3 dni, przy tym ból podbrzusza jak na okres, dziś po dniu przerwy w plamieniu zero bólu i krwawienie delikatne jasnorozowe, czasem brązowe. Jestem 5 dni przed okresem, nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek dostała aż tak za szybko okres.. no i ustanie tych bóli mnie zastanawia

  • Aniulka1992 Przyjaciółka
    Postów: 141 38

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jutro powinna zacząć się @ lecz narazie żadnych objawów żeby miała nadejść za to wczoraj śluz jak galaretka dziś już lepki owulacja była w 19 dniu cyklu kochalam się z partnerem dwa dni przed owulka ale w kalendarzyku pora była bardzo dobra . Moja pani ginekolog powiedziała że najlepiej właśnie się kochac dwa dni lub dzień przed ... Zaznaczam dolegliwości i dziś zrobiłam test ale wyszedł negatywny może za wczesnie jeszcze ?

  • Dramat Ekspertka
    Postów: 218 163

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka1992 wrote:
    U mnie jutro powinna zacząć się @ lecz narazie żadnych objawów żeby miała nadejść za to wczoraj śluz jak galaretka dziś już lepki owulacja była w 19 dniu cyklu kochalam się z partnerem dwa dni przed owulka ale w kalendarzyku pora była bardzo dobra . Moja pani ginekolog powiedziała że najlepiej właśnie się kochac dwa dni lub dzień przed ... Zaznaczam dolegliwości i dziś zrobiłam test ale wyszedł negatywny może za wczesnie jeszcze ?
    Teoretynie test już powinien wyjść pozytywny . Ale wiem , że jest dużo przypadków gdzie dziewczynom pozytywny wychodzi dopiero po dni planowanej miesiączki . Śluzem bym się nie sugerowała za bardzo . Zobaczymy co przyniesie jutro . Daj znać a ja trzymam mocno kciuki

  • Aniulka1992 Przyjaciółka
    Postów: 141 38

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dramat wrote:
    Teoretynie test już powinien wyjść pozytywny . Ale wiem , że jest dużo przypadków gdzie dziewczynom pozytywny wychodzi dopiero po dni planowanej miesiączki . Śluzem bym się nie sugerowała za bardzo . Zobaczymy co przyniesie jutro . Daj znać a ja trzymam mocno kciuki
    Jak narazie nie czuje jak bym miała dostać okresu a zawsze czułam ...

  • Nat. Koleżanka
    Postów: 52 18

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam tak, że bolał mnie okropnie brzuch jak na okres, ale na okres było za wcześnie. Spóźnił się potem jeden dzień i do tej pory nie wiem co to było. Może po prostu w tym cyklu coś źle zjadłam, albo się stresowałam i stąd ten ból brzucha? Potem przy okresie ból również był.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ