X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czy planować wyjazdy zagraniczne podczas starań o ciążę?
Odpowiedz

Czy planować wyjazdy zagraniczne podczas starań o ciążę?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 6 kwietnia 2014, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2014, 08:28

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 6 kwietnia 2014, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lulu jeśli chodzi o mnie to zaplanowałam urlop nad polskim morzem. Nie jest to może szczyt moich marzeń, ale biorąc pod uwagę wszystkie te rzeczy, o których napisałaś, tak po prostu będzie bezpieczniej, na wszelki wypadek. Nic się nie stanie jeśli trochę odpuszczę, Riwiera Olimpijska może przecież poczekać :D

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 6 kwietnia 2014, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajny temat :) Ja też się nad tym zastanawiałam szczerze mówiąc. Bo jak każda staraczka często myślę o tym czy i kiedy się uda. A na wakacje też chcę jechać. Jednak po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw uważam, że nie ma co podporządkowywać całego swojego życia pod starania i ewentualną ciążę, która do czasu ujrzenia dwóch kreseczek jest wciąż potencjalna. DO tego czasu może się udać, ale równie dobrze nie. I myślę, że jest tak jak napisałaś lulu - odwlekając plany wakacyjne z myślą o ciąży, tej ciąży do tej pory pewnie nie będzie...

    Myśląc racjonalnie - żyjmy normalnie. Przynajmniej do czasu potwierdzenia w końcu ciąży. Unikanie wielu rzeczy i życie pod starania to na dłuższą metę męka, a tak zdecydowanie nie powinno być.

    Reni lubi tę wiadomość

  • ewcia21k Autorytet
    Postów: 1354 1088

    Wysłany: 7 kwietnia 2014, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry temat :)
    My w tamtym roku mieliśmy zaplanowane Włochy,w sumie od początku roku,jednak w kwietniu zaszłam w ciążę i wyjazd odłożyliśmy.W tym roku obiecałam synowi,że na cały miesiąc pojedziemy do męża do Norwegii,mamy zamiar zwiedzić ile się da!Ale znów staramy się o dzidziusia,nie chciałabym popsuć wakacji synowi drugi raz,myślałam żeby odłożyć starania właśnie na ten czas wakacji,ale co ma być to będzie:)

    Nasz Madziulek kochany-zasnęła w 35tc.16.12.2013r.(*)
    aniolek-dziecko.gif
    Czekamy na Alicję :D
    ad68819281.png
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 7 kwietnia 2014, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2014, 08:28

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 7 kwietnia 2014, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2014, 08:28

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 7 kwietnia 2014, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2014, 08:28

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • Anastazjaaa Autorytet
    Postów: 8222 5632

    Wysłany: 7 kwietnia 2014, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej laseczki,

    u mnie jest tak, staram się drugi cykl, w czerwcu lecę samolotem do polski na wesele mojej siostry, pytałam się lekarza czy mogę lecieć w pierwszym trymestrze ciąży jeśli uda mi się zaciążyć do tego czasu, nie był zadowolony, miałam już jedno poronienie więc odradził mi, promieniowanie przyziemne (czy jak ono się tam nazywa) i zmiana ciśnienia nie służą maleństwu w pierwszym trymestrze.
    Doradził mi jeśli zajdę w ciążę do czerwca, abym jechała autem a nie leciała samolotem, to bezpieczniejsze dla maluszka ;)

    Anna255 lubi tę wiadomość

    mhsvqps6po41mjm3.png
    mhsv20mmt84wd0zt.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 7 kwietnia 2014, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez planujemy urlop gdzies dalej ale postanowilismy,ze nic nie bedziemy odkladac na pozniej ani staran ani wakacji. Czas pokaze jak sie sytuacja rozwinie.

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • ewcia21k Autorytet
    Postów: 1354 1088

    Wysłany: 7 kwietnia 2014, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie,ja byłam w październiku u męża samolotem-za zgoda gin oczywiście-ale to był 2 trymestr.

    Nasz Madziulek kochany-zasnęła w 35tc.16.12.2013r.(*)
    aniolek-dziecko.gif
    Czekamy na Alicję :D
    ad68819281.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 7 kwietnia 2014, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/2dec1fae7bd7.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2015, 13:54

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2014, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    Dobry temat dziewczyny, też tak myślałam co jeśli zajdę w ciąże przed planowanym urlopem co wtedy? Urlop już zaplanowany jedziemy z Mężem do Chorwacji, a o dziecko staramy się od 2 lat także nie sadze żeby akurat się teraz udało jak do tej pory nic. Co ma być to będzie. Trochę odpoczynku tez się przyda. Zobaczymy. :)

    Ewik lubi tę wiadomość

  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 7 kwietnia 2014, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2014, 08:28

    Ewik, Joana91 lubią tę wiadomość

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie trochę odpoczynku się należy:) Może zmiana klimatu dobrze Nam zrobi, może akurat tam się uda;) Tutaj cały czas myśl o dziecku, pilnowanie owulacji itd, trochę trzeba się odstresować, wyluzować;)

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie rację dziewczynki, ale ja niezbyt dobrze w ogóle funkcjonuję w wysokich temperaturach :) Leżenie plackiem na plaży i spanie to jedyne co mi wtedy wychodzi, a o ile to drugie ciąży nie zaszkodzi to jeśli chodzi o to pierwsze to raczej nadmiar słońca nie byłby wskazany. Będąc we wczesnej ciąży i znając swój organizm nie zamierzam po prostu męczyć się szukając cienia w związku z czym wybrałam dwutygodniowy urlop ale nad polskim morzem ;) Mam sentyment do Bałtyku, więc nie czuję się z tego powodu poszkodowana. Znalazłam fajne kwatery, 10 godz samochodem jakoś przeżyję, a temperatury nad polskim morzem powinny być bardziej sprzyjające, choć i to nie reguła, bo w ubiegłym roku trafiłam na falę upałów...:/ W gorącym klimacie muszę być na lekach przeciwbólowych bo od nadmiaru ciepła pęka mi głowa, puchną nogi i jeszcze cały zestaw mam takich dolegliwości, których będąc w ciąży wolałabym uniknąć. Jeśli jednak jesteście ciepłolubne, będziecie czuć się dobrze, a lekarz nie będzie miał przeciwskazań zdrowotnych to możecie jechać gdzie tylko zamarzycie. Skłaniałabym się jednak na szukanie ofert last minute, tak na wszelki wypadek, bo przecież nigdy nie wiadomo jak to się wszystko potoczy.

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A, ja chodzę po górach dosyć intensywnie i nie zamierzam tego zmieniać nawet w ciąży jeśli tylko lekarz nie zabroni. Oczywiście jeśli będę w ciąży to wyjazd na Orlą Perć i na Rysy sobie odpuszczę, ale już np. Śnieżki w czerwcu odpuścić nie zamierzam :) No chyba, że istniały by jakieś przeciwskazania medyczne, ale jeśli nie to zamierzam ją zdobyć i bez dyskusji :D Każda z nas po prostu wie sama na co może się zdecydować :D Więc jeśli czujecie, że Chorwacja w ewentualnym pierwszym trymestrze ciąży to dobry pomysł - jedźcie i cieszcie się urlopem i słoneczkiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2014, 13:44

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2014, 08:28

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • Martuśka Autorytet
    Postów: 928 590

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, ja tez mam ten temat teraz na topie! Stwierdzilismy z mezem ze trzeba korzystac, po tej calej bitwie o ciaze nalezy sie nam urlop. zarezerwowalismy Grecja Zakhyntos i mam odstawione leki stymulujace owulacje. a noz widelec sie uda bo w koncu przestalam liczyc i luzuje! :)
    i mam takie samo zdanie jak sie przez tyle czasu nie udalo to nie ma co rezygnowac z zycia bo w koncu starania nam cala radosc odbiora...

    polkosia lubi tę wiadomość


    0d229c8bca0a7a37441a14a4db12ea32.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2014, 08:28

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • Caribbean Przyjaciółka
    Postów: 72 54

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się zastanawiałam, czy organizować wczasy zagraniczne. Ale wybiorę opcję last minute w razie czego, będzie pewniej :) Więc jak się nie uda to gdzieś myślę w czerwcu albo pod koniec maja coś zaklepiemy. Może odpoczynek dobrze zrobi kto wie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2014, 12:11

    2fwarjjgjx3lpg1h.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ