X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czy to juz ciąża?
Odpowiedz

Czy to juz ciąża?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • starająca.22 Znajoma
    Postów: 16 0

    Wysłany: 2 listopada 2018, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Staram sie z mężem o dziecko od ponad roku i jak narazie bez efektów. 2 miesiące temu stwierdzono ze mam tarczyce i zaczęło sie leczenie tabletkami.. 11 października dostałam normalną miesiaczke ale od ponad tygodnia dziwnie sie czuje. Następna miesiączke mam dostać 9 listopada a juz od tygodnia bardzo czesto oddaje mocz chociaż nie pije za dużo, mam nabrzmiale piersi i okropnie mnie bolą, mam czasami ochotę na różne smaki a czasami boli mnie prawy jajnik.. Mąż mówi ze na test jest za szybko i żebym sobie nie robiła nadziei.. Ja natomiast nie wiem co robić i myśleć. Dziękuję z góry za odpowiedzi.

  • Wróbel Autorytet
    Postów: 2657 2085

    Wysłany: 2 listopada 2018, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Generalnie rzecz biorąc fakt posiadania tarczycy jest pozytywny i nie jest wskazaniem do leczenia ;). Masz nadczynność, niedoczynność czy jeszcze coś innego?
    Twoje objawy mogą wskazywać na ciąże ale czy tak jest to nikt ci tu nie powie. Czekaj cierpliwie do miesiączki i rób test jak nie przyjdzie.

    Karolcia89, kark, Lechaim lubią tę wiadomość

    npV2p1.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 2 listopada 2018, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wkrecaj sobie nic tylko odczekaj kilka dni i zrob test. Nawet jesli doszlo do zaplodnienia to za wczesnie jeszcze na objawy. Mysle, ze to Twoja psychika robi Ci psikusa. Wiem, troche szorstko ale tez znam ten bol, trzeba odczekac, tez sto razy sobie wkrecalam objawy.

    Lechaim lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • starająca.22 Znajoma
    Postów: 16 0

    Wysłany: 2 listopada 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam niedoczynność tarczycy. Mój ginekolog stwierdził ze przez to nie mogę zajść w ciążę i przepisał mi tabletki na 3 miesiące..

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 2 listopada 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mam niedoczynnosc i biore Euthyrox 50. Ile wynosi Twoje TSH?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • starająca.22 Znajoma
    Postów: 16 0

    Wysłany: 2 listopada 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TSH 1.240, tez biorę euthyrox ale 25.

  • Wróbel Autorytet
    Postów: 2657 2085

    Wysłany: 2 listopada 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ładnie, akurat odpowiednio do starań. Pamiętaj żeby nie odstawić leku je#lu okaże się że zaciążyłaś i regularnie kontrolować TSH.

    npV2p1.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 2 listopada 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wynik :)

    Co do reszty- jak mowilam, trzeba jescze poczekac kilka dni. Tydzien przed okresem to bardzo wczesnie na objawy.. kiedy owulacje mialas?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • starająca.22 Znajoma
    Postów: 16 0

    Wysłany: 2 listopada 2018, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owulacja 25 październik.. Staram się nie nakręcić ale chciałabym juz mieć małego aniołka..

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 2 listopada 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    8dpo.. wg mnie za wczesnie na objawy.. a te co masz to moze przez owu? Mnie od owulacji np piersi troche bola. Tak czy siak trzeba jeszcze doczekac. Dawaj znac co na tescie wyjdzie :)

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • anusiak5 Autorytet
    Postów: 1657 522

    Wysłany: 2 listopada 2018, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    8dpo.. wg mnie za wczesnie na objawy.. a te co masz to moze przez owu? Mnie od owulacji np piersi troche bola. Tak czy siak trzeba jeszcze doczekac. Dawaj znac co na tescie wyjdzie :)
    hej jestesmy w podobnym wieku to może mi sie jeszcze uda zajsc w 2 ciąze

    anusiak=niedoczynnosc tarczycy i hashimoto
    iv09jw4z4iotag22.png whjt3csz8ywysrrm.png
    8fd339fb5b3915db6590d59424627848.png
  • starająca.22 Znajoma
    Postów: 16 0

    Wysłany: 2 listopada 2018, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz jak myślę o tym wszystkim to i ta ostatnia miesiączka była mniej obfita ale to juz chyba nie jest racjonalne myślenie.. Dam znać za pare dni co i jak ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2018, 18:55

  • starająca.22 Znajoma
    Postów: 16 0

    Wysłany: 12 listopada 2018, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety miesiączka przyszła.. Bardzo bolesna i bardzo obfita ;(

  • starająca.22 Znajoma
    Postów: 16 0

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Dawno mnie tu nie bylo i nie wiem czy ktoś jeszcze to przeczyta ale byłam ostatnio u ginekologa i znam przyczynę braku ciąży.. Najprawdopodobniej jest to spowodowane brakiem owulacji.. Doktor wczoraj zrobił mi szczegółowe badania i stwierdził ze nie mam w ogóle szans na owulacje a na dodatek mam przesunięta macice na lewą stronę.. Jestem trochę przerażona.. W sobotę mąż dostał skierowanie na badanie nasienia.. Jesli bedzie wszystko w porządku to mój ginekolog bedzie wywolywal mi owulacje.. I chciałam sie zapytać czy któraś z was miała ten sam problem i jak to wyglada bo od wczoraj ciągle mam to w głowie i sie boję..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    starająca.22 wrote:
    Witam. Dawno mnie tu nie bylo i nie wiem czy ktoś jeszcze to przeczyta ale byłam ostatnio u ginekologa i znam przyczynę braku ciąży.. Najprawdopodobniej jest to spowodowane brakiem owulacji.. Doktor wczoraj zrobił mi szczegółowe badania i stwierdził ze nie mam w ogóle szans na owulacje a na dodatek mam przesunięta macice na lewą stronę.. Jestem trochę przerażona.. W sobotę mąż dostał skierowanie na badanie nasienia.. Jesli bedzie wszystko w porządku to mój ginekolog bedzie wywolywal mi owulacje.. I chciałam sie zapytać czy któraś z was miała ten sam problem i jak to wyglada bo od wczoraj ciągle mam to w głowie i sie boję..

    Młodziutka chyba jesteś...
    Wywoływanie owulacji to nic innego jak lykanie tabletek które mają za zadanie pobudzić pracę jajników , nie bolesne poczujesz jedynie większą pracę jajników
    Powodzenia

  • starająca.22 Znajoma
    Postów: 16 0

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam 22 lata ale jestem ogólnie wszystkim przerażona, ponieważ w mojej rodzinie nigdy nie bylo problemów z zajściem w ciążę..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    starająca.22 wrote:
    Mam 22 lata ale jestem ogólnie wszystkim przerażona, ponieważ w mojej rodzinie nigdy nie bylo problemów z zajściem w ciążę..

    Spokojnie pamiętaj że taki stres nie sprzyja w zajsciu w ciążę

  • starająca.22 Znajoma
    Postów: 16 0

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stresu mam bardzo duzo i nie umiem sobie z nim radzić.. Staram sie ale nie mam nikogo zeby pogadać o tym moim problemie..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    starająca.22 wrote:
    Stresu mam bardzo duzo i nie umiem sobie z nim radzić.. Staram sie ale nie mam nikogo zeby pogadać o tym moim problemie..

    Właśnie po to jest to forum, nie każdy nas rozumie, musisz spróbować " wejść " w wątek dziewczyn, w podobnym Twoim wieku i na podobnym etapie starań. Ja już jestem dinozaurem w staraniach , i etap który przychodzisz teraz przechodziłam kilka dobrych lat temu co nie znaczy że Cię nie rozumiem...
    Jedyną dobra moja rada jest dobry lekarz i tzw wyluzowanie . Znajdź lekarza któremu zaufasz na 100 % , bo wyluzowanie nie pomoże jeśli przeszkoda jest jakiś problem z natury medycznej .

  • Paulina12 Znajoma
    Postów: 18 6

    Wysłany: 24 grudnia 2018, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    starająca.22 wrote:
    Witam. Dawno mnie tu nie bylo i nie wiem czy ktoś jeszcze to przeczyta ale byłam ostatnio u ginekologa i znam przyczynę braku ciąży.. Najprawdopodobniej jest to spowodowane brakiem owulacji.. Doktor wczoraj zrobił mi szczegółowe badania i stwierdził ze nie mam w ogóle szans na owulacje a na dodatek mam przesunięta macice na lewą stronę.. Jestem trochę przerażona.. W sobotę mąż dostał skierowanie na badanie nasienia.. Jesli bedzie wszystko w porządku to mój ginekolog bedzie wywolywal mi owulacje.. I chciałam sie zapytać czy któraś z was miała ten sam problem i jak to wyglada bo od wczoraj ciągle mam to w głowie i sie boję..

    Poleciłbym zmienić lekarza. Twój lekarz jest zbyt kategoryczny.
    Na przykład mam późną owulację i praktycznie nie można jej było śledzić, ale mimo to zaszłam w ciążę.
    Wielu lekarzy jest teraz tylko zastraszonych i przepisuje wiele dodatkowych pigułek.

    Szczęśliwа
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ