X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Darmowe konsultacje lekarskie Invicta Wrocław
Odpowiedz

Darmowe konsultacje lekarskie Invicta Wrocław

Oceń ten wątek:
  • freya Ekspertka
    Postów: 224 158

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    Czy któraś z was korzystała z promocji Invicty we Wrocławiu na darmowe konsultacje lekarskie? Jakie wrażenia? Co było omawiane na wizycie? Czy konsultacja coś wniosła do leczenia?

    nmbem08.png
    Aniołek (24.07.2013r.) 7 tc
    02/03.2015r.- I ICSI- Brak zarodków
    05.2015 r.- II ICSI- P8B :(
    12.02.2016r. III ICSI-ET 3-dniowego zarodka- CB :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, kurcze nawet nie wiedziałam ze juz sie otwarli we wrocławiu:) konsultacje są z tego co widziałam do 31 sierpnia;)

  • freya Ekspertka
    Postów: 224 158

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I co Ania umawiasz się? Ja już wypełniłam ankietę :)

    nmbem08.png
    Aniołek (24.07.2013r.) 7 tc
    02/03.2015r.- I ICSI- Brak zarodków
    05.2015 r.- II ICSI- P8B :(
    12.02.2016r. III ICSI-ET 3-dniowego zarodka- CB :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    freya wrote:
    I co Ania umawiasz się? Ja już wypełniłam ankietę :)
    Kochana ja tak naprawde nie mam z czym , w sensie jestem dopiero przed kompleksowymi badaniami, miałam robione takie czastkowe typu prolaktyna... bo mi rok staran dopiero minąl, a tam raczej trzeba przedstawic jakies wyniki i historie leczenia..:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Freya mam pytanie bo wypełniałaś ankiete i chciałam się zapytać czy kontaktował się ktoś z Tobą? Bo my z mężem też planujemy wypełnić tylko nie jestem pewna czy napewno dzwonią..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga90 wrote:
    Hej dziewczyny. Freya mam pytanie bo wypełniałaś ankiete i chciałam się zapytać czy kontaktował się ktoś z Tobą? Bo my z mężem też planujemy wypełnić tylko nie jestem pewna czy napewno dzwonią..
    Moze ja Ci odpowiem :) bo tez jednak idziemy na konsultacje teraz w poniedziałek :) a wiec tak jak wypełnisz ankiete to w ciagu 48h ktos do Ciebie oddzwoni aby umowic termin :) do mnie babeczka oddzwoniła po 3-4 h od wypełnienia formularza:)
    aa i napewno oddzwaniaja do mojej kumpeli oddzwonili na drugi dzien po wypełnieniu :)


    ps. Aga Ty z Wrocka?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2014, 13:21

  • eleonora Debiutantka
    Postów: 6 3

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, ja byłam na tych konsultacjach miesiąc temu (pod koniec lipca), od lutego 2014 leczę się w invimedzie (niepłodność idiopatyczna, w kolejnym cyklu pierwsza IUI), byłam ciekawa co nam powiedzą w invikcie.

    Podczas pobytu w przychodni - a było to 1-2 godziny, byliśmy jedynymi pacjentami na terenie placówki, ciągle chodziły za nami 2 kobiety (a było to bardzo dziwne:P), które się chyba uczyły... obserwowały wszystko, co robią starsze koleżanki.

    Widać że dopiero startują. Po tonie dokumentów do podpisania na początku, przeszliśmy do położnej, która zrobiła z nami wywiad dotyczący dotychczasowego leczenia i zeskanowała wszystkie wyniki, które mieliśmy przy sobie.

    Następnie udałam się na usg do gabinetu obok, przyjął mnie dr Jakubów. W tym czasie nasze zeskanowane wyniki odglądała już doktorka, z którą mieliśmy się spotkać potem. Jakubów zrobił mi badanie ginekologiczne i bardzo dokładne usg, wszystko pomierzył, policzył drobne pęcherzyki, stwierdził że owulacja właśnie trwa i że endometrium ma az 10,5 mm. Doktor był baaardzo miły i czułam się "obsłużona" jak najlepiej potrafił :)

    Następnie była wizyta u dr waleśkiewicz - i tu pierwsza ciekawostka. Ja się umawiałam z zupełnie innym lekarzem, z dr Gruszczyńską :| Coś mi nie grało podczas wizyty, a że umawiałam się mailowo, sprawdziłam po powrocie do domu, że rzeczywiście mieliśmy iść do kogoś innego :|

    dalej: opisaliśmy doktórce naszą drogę w invimedzie, zadała milion pytań, dokładnie opowiedziała, co może nas czekać itd., co się dzieje z parami, które są w podobnej sytuacji, a potem zaproponowała przed inseminacją (bo powiedziałam że invimed nam to zaproponował) następujące badania:
    - fragmentacja dna - mąż, aby dokładniej przyjrzeć się nasieniu
    - oboje - kariotyp, aby przyjrzeć się naszym genom
    - badanie wrogości śluzu (aby sprawdzić, czy to była przyczyna dotychczasowych niepowodzeń)
    - w kolejnym kroku u mnie histeroskopia, aby obejrzeć macicę - to na nfz w szpitalu.

    dopiero po tym, jej zdaniem, można stwierdzić, czy w ogóle jest sens robienia inseminacji.

    Koszt tych badań to ponad 1000 zł, dlatego po wyjściu stwierdziliśmy że zostajemy przy invimedzie. Zapytalam w invimedzie o to zalecone badania i doktor mi powiedział, że od testu na wrogość śluzu się odchodzi, bo wyniki bywały bardzo niejednoznaczne. Pozostałe oczywiście można zrobić. Na razie się nie zdecydowałam.

    Ania1986, freya lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eleonora wrote:
    hej dziewczyny, ja byłam na tych konsultacjach miesiąc temu (pod koniec lipca), od lutego 2014 leczę się w invimedzie (niepłodność idiopatyczna, w kolejnym cyklu pierwsza IUI), byłam ciekawa co nam powiedzą w invikcie.

    Podczas pobytu w przychodni - a było to 1-2 godziny, byliśmy jedynymi pacjentami na terenie placówki, ciągle chodziły za nami 2 kobiety (a było to bardzo dziwne:P), które się chyba uczyły... obserwowały wszystko, co robią starsze koleżanki.

    Widać że dopiero startują. Po tonie dokumentów do podpisania na początku, przeszliśmy do położnej, która zrobiła z nami wywiad dotyczący dotychczasowego leczenia i zeskanowała wszystkie wyniki, które mieliśmy przy sobie.

    Następnie udałam się na usg do gabinetu obok, przyjął mnie dr Jakubów. W tym czasie nasze zeskanowane wyniki odglądała już doktorka, z którą mieliśmy się spotkać potem. Jakubów zrobił mi badanie ginekologiczne i bardzo dokładne usg, wszystko pomierzył, policzył drobne pęcherzyki, stwierdził że owulacja właśnie trwa i że endometrium ma az 10,5 mm. Doktor był baaardzo miły i czułam się "obsłużona" jak najlepiej potrafił :)

    Następnie była wizyta u dr waleśkiewicz - i tu pierwsza ciekawostka. Ja się umawiałam z zupełnie innym lekarzem, z dr Gruszczyńską :| Coś mi nie grało podczas wizyty, a że umawiałam się mailowo, sprawdziłam po powrocie do domu, że rzeczywiście mieliśmy iść do kogoś innego :|

    dalej: opisaliśmy doktórce naszą drogę w invimedzie, zadała milion pytań, dokładnie opowiedziała, co może nas czekać itd., co się dzieje z parami, które są w podobnej sytuacji, a potem zaproponowała przed inseminacją (bo powiedziałam że invimed nam to zaproponował) następujące badania:
    - fragmentacja dna - mąż, aby dokładniej przyjrzeć się nasieniu
    - oboje - kariotyp, aby przyjrzeć się naszym genom
    - badanie wrogości śluzu (aby sprawdzić, czy to była przyczyna dotychczasowych niepowodzeń)
    - w kolejnym kroku u mnie histeroskopia, aby obejrzeć macicę - to na nfz w szpitalu.

    dopiero po tym, jej zdaniem, można stwierdzić, czy w ogóle jest sens robienia inseminacji.

    Koszt tych badań to ponad 1000 zł, dlatego po wyjściu stwierdziliśmy że zostajemy przy invimedzie. Zapytalam w invimedzie o to zalecone badania i doktor mi powiedział, że od testu na wrogość śluzu się odchodzi, bo wyniki bywały bardzo niejednoznaczne. Pozostałe oczywiście można zrobić. Na razie się nie zdecydowałam.
    hej, a jak sadzisz czy opłaca sie isc na taka konsultacje jak sie ma tylko wyniki badania nasienia ktore wyszły ponizej normy? ja jeszcze nic nie mam bo rok staralismy sie naturalnie i dopiero zaczynamy z badaniami

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2014, 14:10

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 dzieki za odpowiedz:)
    Ja nie z Wrocka ale nie daleko bo z Legnicy:)

  • freya Ekspertka
    Postów: 224 158

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    Ja wypełniając ankietę zaznaczyłam, że preferuje kontakt mailowy i pisałam sobie z panią maile :) Odpowiedź była zawsze bardzo szybka. Jestem umówiona na wizytę w czwartek z Profesorem Krzysztofem Łukaszukiem. Przy okazji, będąc we Wrocku zrobimy wymaz na chlamydię, mycoplasmę i ureaplasmę.

    Ania myślę, że warto iść na wizytę, lekarz was pokieruje, zleci jakieś badania. Mam nadzieję, że szybko uda się poprawić parametry nasienia. My staramy się trzy lata, mam kupę badań, więc trochę zajmie im skanowanie :)

    Aga witaj, ja mieszkam niedaleko, bo w Lubinie :)

    nmbem08.png
    Aniołek (24.07.2013r.) 7 tc
    02/03.2015r.- I ICSI- Brak zarodków
    05.2015 r.- II ICSI- P8B :(
    12.02.2016r. III ICSI-ET 3-dniowego zarodka- CB :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freya a lekarza sama wybieralas? Czy to juz oni tam umawiaja di konkretnego lekarza?

  • freya Ekspertka
    Postów: 224 158

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga oni sami proponują lekarza.

    nmbem08.png
    Aniołek (24.07.2013r.) 7 tc
    02/03.2015r.- I ICSI- Brak zarodków
    05.2015 r.- II ICSI- P8B :(
    12.02.2016r. III ICSI-ET 3-dniowego zarodka- CB :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to tak wlasnie myslalam. Jak juz bedziesz po wizycie to daj znac co Wam powiedzielu i zaproponowali :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dzieczyny! ja juz po wizycie, wchodzac tam byłam pełna obaw a wyszłam z nadzieją ze bedzie tylko dobrze innej opcji nie ma! cały personel bardzo przyjemny,kompetentny, ja miałam konsultacje z dr Gruszczynska babka super taka z jajem ;) badanie przeprowadzał dr Jakubów -miły , delikatny, dokładny ! my dostalismy plan działania poprawy nasienia meza(bo u mnie wsio ok) a jesli nic sie nie poprawi to startujemy z invitro od nowego roku...a i zostajemy w invikcie nie szukamy juz dalej:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2014, 20:15

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny:) Ania1986 i widzisz dobrze ze sie wybraliscie:) ja wlasnie wypełniłam ankiete i czekam teraz na kontakt:)

  • freya Ekspertka
    Postów: 224 158

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej :)

    Ania super, że u Was pozytywnie i są nadzieję na poprawę wyników. Widzę, że wizyta konkretna i warto było iść. Ciekawe co nam zaproponują. Dam znać w czwartek :)

    Aga daj znać kiedy i u kogo masz wizytę :)

    nmbem08.png
    Aniołek (24.07.2013r.) 7 tc
    02/03.2015r.- I ICSI- Brak zarodków
    05.2015 r.- II ICSI- P8B :(
    12.02.2016r. III ICSI-ET 3-dniowego zarodka- CB :(
  • eleonora Debiutantka
    Postów: 6 3

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, pewnie że warto iść. Nie tylko dlatego, że to bezpłatne. Ale też dlatego, że być może już z nimi zostaniesz, będą cię prowadzić. Ja nie zostałam u nich, ale i tak polecam :) Invicta ma dobre opinie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;)
    U nas było trochę zawirowania bo nie mogliśmy z mężem zgrać terminu żeby pojechać na wizytę. Byliśmy umówieni już na dzisiaj ale okazało się że muszę iść dzisiaj do pracy akurat w godzinie wizyty ale ale na szczęście udało się przełożyć wizytę na jutro do profesora Łukaszuka :) Więc Freya czekam wieczorem na relację z wizyty :) i trzymam kciuki :*

  • freya Ekspertka
    Postów: 224 158

    Wysłany: 22 sierpnia 2014, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam, że dopiero teraz piszę, ale wczoraj późno wróciliśmy i byłam już zmęczona. Ogólne wrażenia bardzo pozytywne, wszyscy mili :) Najpierw było spotkanie z położną, która przeprowadziła wywiad dotyczący wcześniejszych badań i chorób, oraz zeskanowała wszystkie dotychczasowe wyniki badań. Następnie było USG, które robiła mi dr. Gruszczyńska, bardzo miła doktor z poczuciem humoru :) Następnie wizyta u prof. Łukaszuka. Super wrażenia, pośmialiśmy się z rewelacji jakie słyszałam od moich wcześniejszych lekarzy :) Mówił, że opłacało mu się z Gdańska przyjechać, żeby tak się pośmiać :) Chciałam skonsultować słuszność przeprowadzenia laparoskopii, którą miałam mieć we wrześniu, ale profesor odradził. Mąż wyniki nasienia ma rewelacyjne, ewenement w skali kraju :) Ja bardziej popsuta, mnóstwo pęcherzyków w jajnikach :( Prof zalecił mi badania AMH, Inhibina B, mężowi fragmentację DNA plemnika, powtórne badanie nasienia, oraz dla nas test PCT po stosunku. I w zależności od wyników albo IUI cztery razy, albo od razu In vitro. Jestem strasznie rozbita, bo koszty badań kosmiczne. Musimy to porządnie przemyśleć :)

    Aga trzymam kciuki za wizytę, daj znać po jak Twoje odczucia :)

    nmbem08.png
    Aniołek (24.07.2013r.) 7 tc
    02/03.2015r.- I ICSI- Brak zarodków
    05.2015 r.- II ICSI- P8B :(
    12.02.2016r. III ICSI-ET 3-dniowego zarodka- CB :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wyglądało to podobnie :) najpierw była rozmowa z położną na temat wszystkich wcześniejszych badań, później usg które przeprowadzała dr. Gruszczyńska i na końcu wizyta u dr. Łukaszuka. Na początek zalecił badania AMH, Inhibina B i jeszcze pare innych które zostały zrobione od razu, w poniedziałek mam jechać na następną wizytę żeby sprawdzić czy jest jakiś dominujący pęcherzyk. Następnie mamy wykonać test PCT i drożność jajowodów i po tych wszystkich badaniach będziemy decydować co dalej. Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne, wszyscy bardzo mili i pomocni więc na dzień dzisiejszy zostajemy w tej klinice :)

    Ania1986 lubi tę wiadomość

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ