X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne dlugie cykle
Odpowiedz

dlugie cykle

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • kasia m Koleżanka
    Postów: 75 6

    Wysłany: 14 listopada 2013, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy ktoras z Was ma dlugie cykle? jesli tak to jak to jest z Wasza owulacja?umiecie ja rozpoznac?czy Ovufriend ktorej pomogl w tym?piszcie :) :)

    kasia :)
  • yojiona Przyjaciółka
    Postów: 63 28

    Wysłany: 14 listopada 2013, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj, ja również mam długie cykle, ok 35-38 dni. Ovufriend pomógł mi bardzo ponieważ, dzięki tej aplikacji dowiedziałam się ze mam krótka faze lutealną.

    kasia m, kasiullla lubią tę wiadomość

    9ltfxzdvgzik0s92.png

  • kasia m Koleżanka
    Postów: 75 6

    Wysłany: 14 listopada 2013, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a dlugo juz starasz sie o fasolke? :)

    kasia :)
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 14 listopada 2013, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia_m: moje cykle wahają się od 28 do 51 dni w tym roku, więc to istna huśtawka. W krótszych, mam owulkę książkowo, zawsze 14 dni przed okresem, nie mam problemu, żeby rozpoznać ją po śluzie i bólu jajników, przy najdłuższych cykle są w ogóle bezowulacyjne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2013, 17:00

    48f411ed51.png
  • kasia m Koleżanka
    Postów: 75 6

    Wysłany: 14 listopada 2013, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli raczej mam marne szanse na owulacje i zajscie w ciaze?? :(

    kasia :)
  • Blondi22 Autorytet
    Postów: 6648 8129

    Wysłany: 14 listopada 2013, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mialam dlugie cykle a owulacjie poprostu czułam i sie udalo po kilku miesiacach bez zabezpieczania sie ja mialam roznie cykle ale tak od 35 do 60 pary dni

    kasia m lubi tę wiadomość

    a.png
    a.png
  • Blondi22 Autorytet
    Postów: 6648 8129

    Wysłany: 14 listopada 2013, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja owu zawsze 14 dni przed @ mialam mimo długich cykli

    a.png
    a.png
  • kasia m Koleżanka
    Postów: 75 6

    Wysłany: 14 listopada 2013, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje, zawsze mam teraz jakas nadzieje, ze sie moze uda w koncu :) pozdrawiam

    kasia :)
  • yojiona Przyjaciółka
    Postów: 63 28

    Wysłany: 14 listopada 2013, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    długi cykl nie oznacza braku wystąpienia owulacji, zacznij zapisywać parametry swojego ciała. Ja zanim zaczęłam starania o fasolke to miałam problem z poprawnym wyczuciem owulacji, teraz idzie mi to znacznie lepiej ;)

    kasia m lubi tę wiadomość

    9ltfxzdvgzik0s92.png

  • Blondi22 Autorytet
    Postów: 6648 8129

    Wysłany: 14 listopada 2013, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia m wrote:
    dziekuje, zawsze mam teraz jakas nadzieje, ze sie moze uda w koncu :) pozdrawiam
    kiedys musi sie udac ;)

    kasia m lubi tę wiadomość

    a.png
    a.png
  • veoh Przyjaciółka
    Postów: 75 31

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 02:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy ktos tu jeszcze zagloda? od paru miesicey mam bardzo dlugie cykle po 45/46 dni moja gin poki co mnie uspokaja i tak jak pisala blondi ovu wystepuje przewaznie na 14/15 przed spodziewana kolejna @ niezaleznie od dlugosci cyklu.

    dziewczyny jakie badania byscie zalecaly przy takich dlugich cyklach i co ewentualnie moze byc pwoodem tej zmiany.?

  • Truskaffeczka Autorytet
    Postów: 713 313

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 02:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeciętnie długość cyklu miesiączkowego u kobiety utrzymuje się w przedziale 26-32 dni (liczymy od pierwszego dnia krwawienia). O cyklach nieregularnych mówimy wtedy, gdy krwawienie miesięczne nie pojawia się w takich samych odstępach czasowych. Nie oznacza to jednak, że trzeba się przejmować, jeśli np. raz miesiączka pojawia się po 27 dniach, raz po 31. Dopóki długość cyklu mieści się w przedziale normy, takie różnice nie mają znaczenia, mogą być związane choćby z trybem życia (sen, podróż, stres - to wszystko może przyspieszyć lub opóźnić miesiączkę).

    Nieregularne miesiączki zdarzają się fizjologicznie nastolatkom (do dwóch lat od pierwszej miesiączki), a także paniom po czterdziestce, wchodzącym w okresu okołomenopauzalny. W przypadku pozostałych wskazane jest wykluczenie zaburzeń miesiączkowania związanych z nieprawidłowościami hormonalnymi.

    Uwaga! Niektóre kobiety mają cykle 25-dniowe i trwające do 35 dni, a wciąż jest to norma. Warto jednak upewnić się u lekarza, że taka jest "nasza uroda".

    plemnik.gif
    20121110570117.png
  • violijka Ekspertka
    Postów: 274 61

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam,
    Jam mam bardzo dlugie cycle obecny trwa juz ponad 200 dni,co prawda to moj pierwszy cykl podczas ktorego mierze temperaturke I sprawdzam sluz.Wiec jeszcze nie wiem dokladnie jak to wszystko sprawdzac.

    58783feaec3e9132ab67a6f0b4667e63.png
  • veoh Przyjaciółka
    Postów: 75 31

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    violka, ojej az 200 dni to bardzo dlugo, mlasz zdognozowana jakas chorobve pcos? , albo cos innego? konsultowlas to z lekarzem?

    masz jakis lek przepisany na wywolanie @ ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2014, 12:21

  • violijka Ekspertka
    Postów: 274 61

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam zdiagnozowane Pcos od 5 lat, a od roku niedroznosc jajowodu, biore od 2 miesiecy metformine ale narazie nic niedala, 2 wrzesnia ide na probe udroznienia z mozliwoscia rozszezenia operacji na usuniecie jajowodow.

    58783feaec3e9132ab67a6f0b4667e63.png
  • veoh Przyjaciółka
    Postów: 75 31

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rozumiem, a czy nie proponoali ci cos innego, nie da sie w jakis inny sposob tego zalatwic? nie wiem jak to wyglada w sytuacji kiedy jajowody sa niedrozne.. w takim wypadku tylko in vitro?
    ja jestem po cp mam jeden jajowod, ale drozny.

  • violijka Ekspertka
    Postów: 274 61

    Wysłany: 22 sierpnia 2014, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak naprawde co do in vitro to sie okaza dopiero po operacji, bo wtedy bedzie wiadomo co mi zostalo z jajowodow I jesli zostana usuniete to wtedy tak tylko in vitro.

    A ty z jednym jajowodem jak sie czujesz?

    58783feaec3e9132ab67a6f0b4667e63.png
  • veoh Przyjaciółka
    Postów: 75 31

    Wysłany: 22 sierpnia 2014, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po laparoskopi i usuniecu jajwodu mialam cykle ksiazkowe ,bardzo regularne meisiaczki normlanie ideal , od jakeigos czasu dokladnie gdzie 7miesiecy mam bardzo dlugie cykle ,skape i krotkie meisiaczki, ...wszytsko sie poknocilio mam mierzyc temp i ponownie zjawic sie z tymi mojimi pomiarami u mojej gin w pazdziernkiu bo we wrezsniu jest na urlopie. jezeli sie okarze ze nie mam ovu czeka mnie clomid..
    wiesz violka momentami mma doscy i chaialbym zeby w cholere usneli ten drugi jajowod i zgodzili sie na in vitro ;) ale niestety nie zgodza sie do poki mam jeszcze jeden jajowd ..
    zadnej roznicy nie odczulam po usunieciu, z reszta innej mozliwosci nie bylo bo pekl.

  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam strasznie długie cykle... nawet do 44 dni... a najkrótsze miałam 39 dni. dopiero od 3 cykli wróciło wszystko do normy po prawie roku od odstawienia tabletek hormonalnych ( wtedy cykl mi zanikł na 4 miesiące nawet) po prostu źle zareagowałam na odstawienie leków, a musiałam brać je przez 2 lata ( dużo przeszłam i po prostu cykl mi się zepsuł konkretnie, krwawiłam non stop)
    no ale dzięki tej aplikacji dowiedziałam się że owulkę mam od 25dc do 27dc.. a fazę lutealną tylko 12 dni :) i udało się :) za drugim razem jak obserwowałam cykl :) także lepiej mieć dłuższy cykl niż za krótki bo wszystko ma czas na dojrzewanie :) Powodzenia :) Pozdrawiam :)

    kasiullla, przedszkolanka:) lubią tę wiadomość

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • kasiullla Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny!
    dopiero rozpoczynam staranie się o dzidziusia z kontrolowaniem swojej temperatury i od paru dni z przyjmowaniem wiesiołka i kwasu foliowego. Czy któraś z was przyjmowała, bądź przyjmuje ten lek?
    Jestem ciekawa czy naprawde jest skuteczny? Na forach też polecają niepokalanek mnisi.. Czy polecałybyście coś innego?
    Moje cykle również są dość długie ok 45dn. Na razie kontroluje temperature, biorę witaminy i nie leniuchujemy z M, chociaż nie wiem czy nie lepiej byłoby zrobić badania hormonalne i już być pod stałą kontrolą lekarza :( ale jak rozmawiam z koleżankami , które miały problemy z zajściem w ciąże wybór dobrego lekarza, który nam pomorze też nie jest taki prosty.

    Pozdrawiam :)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ