X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne DNA plemników
Odpowiedz

DNA plemników

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Vanessa 85 Autorytet
    Postów: 269 419

    Wysłany: 15 września 2022, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wrzucam tutaj bo może szybciej dostanę odpowiedź
    Dostaliśmy wyniki DNA plemników
    Odsetek plemników z prawidłową strukturą chromatyny DNA 56%
    Odsetek plemników z fragmentacja chromatyny DNA 38%
    O niedojrzałej chromatyny 6%
    Czy to bardzo źle?
    Wg wyniku źle
    Miał ktoś podobnie?
    Da się to poprawić?

  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 640 267

    Wysłany: 15 września 2022, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 37% fragmentacji DNA, po konsultacji, fertilmanplus, dużo warzyw i owoców. Można zobaczyć na USG czy nie ma żylaków powrozka nasiennego. Jak morfologia plemnikow wyglądała, bo to też ważne

  • Vanessa 85 Autorytet
    Postów: 269 419

    Wysłany: 15 września 2022, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #Aleksandra wrote:
    U nas 37% fragmentacji DNA, po konsultacji, fertilmanplus, dużo warzyw i owoców. Można zobaczyć na USG czy nie ma żylaków powrozka nasiennego. Jak morfologia plemnikow wyglądała, bo to też ważne
    Ogólnie 98% zła budowa plemników ale ilościowo ok qiec lekarz powiedział, ze nie jest źle
    Jutro kolejna wizyta z tymi wynikami
    Ja poroniłam więc pewnie dlatego zlecił m.in to badanie

  • Vanessa 85 Autorytet
    Postów: 269 419

    Wysłany: 15 września 2022, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #Aleksandra wrote:
    U nas 37% fragmentacji DNA, po konsultacji, fertilmanplus, dużo warzyw i owoców. Można zobaczyć na USG czy nie ma żylaków powrozka nasiennego. Jak morfologia plemnikow wyglądała, bo to też ważne
    Żylak usunięty końcem 2018r i bez zmian

  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 640 267

    Wysłany: 16 września 2022, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa 85 wrote:
    Ogólnie 98% zła budowa plemników ale ilościowo ok qiec lekarz powiedział, ze nie jest źle
    Jutro kolejna wizyta z tymi wynikami
    Ja poroniłam więc pewnie dlatego zlecił m.in to badanie

    Ja też poroniłam, i u nas też 98% nieprawidłowych plemników (witki) za to ilość 400mln w ejakulacie także kolosalna :D Tylko jeśli o nieprawidłową budowę plemników to trzeba wziąć pod uwagę,że oni z tego ejakulatu biorą dosłownie odrobinę i badają. Gdyby trafiła się lepsza próbka to mógłby całkowicie inny wynik wyjść dlatego nie przywiązuje się zbytnio uwagi do tego. Ważniejsza jest ilość, ruchliwość i żywotność.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2022, 18:08

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ