X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz tu, Shafu, trochę czarnego humoru na odgonienie deprechy. Jakoś mnie rozbawiło :)
    138739_smiech-dziecka-jest-czyms-cudownym.jpg

    Shafuli, Płatek szkarłatny, Allmita, Ulcia83 lubią tę wiadomość

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • Kasia_82 Ekspertka
    Postów: 163 70

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam zapytanie bo nie daje mi to spokoju. Czy kiedykolwiek zdarzyło sie Wam plamienie po aktywnosci fizycznej?
    W weekend pojezdzilam na rowerze i po powrocie do domu zauwazylam plamienie.. :/ pewnie wczesniej nie zwrocilabym na to uwagi ale odkąd skrupulatnie zaczelam obserwowac co sie dzieje ze mna podczas cyklu to zaczelo mnie to martwić. Dodam ze nie byla to ekstremalna jazda na rowerze :) tylko jazda rowerem miejski po miescie, lagodna trasa.
    Zdarzylo sie to w oba dni :( jestem przed owulacja wiec moze to ma wplyw ..

    Pozdrowienia :))



  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia_82 wrote:
    Dziewczyny, mam zapytanie bo nie daje mi to spokoju. Czy kiedykolwiek zdarzyło sie Wam plamienie po aktywnosci fizycznej?
    W weekend pojezdzilam na rowerze i po powrocie do domu zauwazylam plamienie.. :/ pewnie wczesniej nie zwrocilabym na to uwagi ale odkąd skrupulatnie zaczelam obserwowac co sie dzieje ze mna podczas cyklu to zaczelo mnie to martwić. Dodam ze nie byla to ekstremalna jazda na rowerze :) tylko jazda rowerem miejski po miescie, lagodna trasa.
    Zdarzylo sie to w oba dni :( jestem przed owulacja wiec moze to ma wplyw ..

    Pozdrowienia :))


    ja tak swojego czasu miałam, jeszcze jak sie nie starałam...tyle że raczej przy ekstrymalnym wysiłku, bo przy chodzeniu po górach w upał i takie tam...wtedy jeszcze sie nie starałam, wiec nie mam pojecia czy było to w ok owu czy nie, ale zaniepokoiło mnie to...mój niegdysiejszy gin zapisał mi wtedy lutkę,ale teraz jak rozmawaiałam z moja ginka nowa o tym to mówi że mogło byc to plamienie ok-owulacyjne, choc to dziwne bo normalnie takich nie miewam...tak czy siak od kiedy jestem na luteinie nie powtórzyło to sie ,wiec może jednak cos pomaga....

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • Kasia_82 Ekspertka
    Postów: 163 70

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno przekaze to gineko na nastepnej wizycie. Dopiero w maju.. Dzieki za odpowoedź :)

  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, dziewczyny, że już mnie to wszystko przestaje bawić. Jedyna korzyść z tych obserwacji cyklu i starań to to, że co do minuty jestem w stanie określić, kiedy dostanę @. It is my, ku**a, superpower, what is yours?

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • Kasia_82 Ekspertka
    Postów: 163 70

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha, to jest moj pierwszy cykl taki z mierzeniem temp i jestem narazie dumna ze swojej systematycznosci :) ale tak sobie pomyslalam, ze to moze byc mega flustrujace tak na dluzsza mete.. :( ten portal jest uzalezniajacy i fajnie narazie bo dowiaduje sie wiele cennych rzeczy ale nie chcialabym zawitac tu na dluzej :/

  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, życzę Ci, żebyś nie musiała gościć tu zbyt długo. I nam wszystkim tego życzę. To prawda, portal jest fajny i dziewczyny zajebiste, ale lepiej by było spotkać sie przy innej okazji. Na przykład na porodówce. Albo na piwie ;)

    Allmita, Płatek szkarłatny lubią tę wiadomość

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • Noelli Znajoma
    Postów: 21 9

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tak, zycze nam tego wszytskim... Niestety w tym cyklu znow nic... dostalam okres, ale jakis taki mega dziwny (niby to okres ale skapy, to jednak niestety wiecej niz plamienie...,-( Postanowilam isc za rada Kasi i zrobilam dzis wszystkie babskie testy krwi to znaczy LH, FSH, prolaktyna, do tego hormon tarczycy (TSH) i oestradiol E2 - cokolwiek to jest). W zeszlym tygodniu byl test na Progesteron i wyszedl 18.. To rzeczywiscie wszystko przestaje bawic, a dokola mnie tylko wszyscy stresuja, ze 82 to powazny rocznik na ciaze! sorry za te smuty, jakos mnie to troche przybilo.. jakos tak troche podswiadomie czulam, ze tym razem jednak sie uda.. pozdrawiam wszytskie staraczki!

    c55f43r8o19u3iq8.png
  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie niby troche bardziej pozytywnie bo pęcherzyk wreszcie urósł-ma 22 mm, wczoraj dostałam pregnyl...się zobaczy....

    ale jakos wiekszych nadziei sobie nie robię z tego cyklu, kiepsko sie zaczął,jakieś mega wahania tempki,a i teraz po pregnylu narazie nie drgnie w góre... tylko tyle że nastrój mam całkiem, całkiem- to chyba efekt tych ziół, hehe..;)

    ja myślę że dłużej niż rok nie pociągnę w staraniach, a może i krócej...dopiero 4 cs a mnie juz przebłyski przez głowę przechodzą,że może to rzucić w piz.u i iść na żywioł.....;)

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady In Red wrote:
    Powiem Wam, dziewczyny, że już mnie to wszystko przestaje bawić. Jedyna korzyść z tych obserwacji cyklu i starań to to, że co do minuty jestem w stanie określić, kiedy dostanę @. It is my, ku**a, superpower, what is yours?
    Ja nawet tego nie umiem :/

    Lady In Red, Shafuli lubią tę wiadomość

  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatek szkarłatny wrote:
    Ja nawet tego nie umiem :/

    Hehehe, Płatek, po raz pierwszy się dzisiaj uśmiechnęłam przez Ciebie i Twoją odpowiedź :)

    Płatek, widziałam, że się kiedyś zastanawiałaś tu na forum, jak to jest z CLO i rezerwą jajnikową. Też się zaczynam zastanawiać (martwić?). Czy to dobry pomysł, że wchodzę na CLO, skoro problem jest z plemnikami, a ja mam ładną owulację? Jak to było u Ciebie - miałaś normalne owulacje przed CLO?

    Płatek szkarłatny lubi tę wiadomość

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby miałam normalnie owulację, tzn. tak to wyglądało jakbym miała. Brałam clo na podrasowanie jajek.
    Ostatnio natomiast zastanawiałam się nad inną okropną rzeczą. Znów przewaliłam internet w poszukiwaniu rozwiązania i znalazłam informacje, że to, że są dobre wyniki hormonów, pęknięty pęcherzyk i ciałko żółte, to uwaga! - wcale nie musi potwierdzać owulacji! Patrz niżej:

    W licznych badaniach nad procesem owulacji (Marik i Hulka, Kerin, Killick i Elstein czy Craft, Tanger i Yovich, Rauscher i Ulm, Hilgers, Coulam) stwierdzono występowanie wielu anomalii które mogą stanowić przyczyny niewyjaśnionej niepłodności przy prawidłowym przebiegu cyklu:
    • Luteinized unruptured follicle (LUF), czyli „nie pęknięty zluteinizowany pęcherzyk”, pęcherzyk Graafa, który nie pękł i nie została uwolniona komórka jajowa, a zmienił się w normalnie funkcjonujące ciałko żółte,
    • Ovum retention, czyli „retencja komórki jajowej”, przy której dochodzi wprawdzie do pęknięcia pęcherzyka Graafa, ale komórka jajowa nie zostaje uwolniona, a zatrzymana w ściance pęcherzyka i uwięziona w tworzącym się ciałku żółtym,
    • „Zespół pustego pęcherzyka”, czyli rozwój pęcherzyka Graafa bez komórki jajowej oraz wzgórka jajonośnego.

  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatek, weźże nie czytaj takich rzeczy. Ja nie czytam. Za dużo mam już problemów, o których wiem. Co do reszty wolę być błogo nieświadoma.

    Allmita, Shafuli lubią tę wiadomość

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • Kasia_82 Ekspertka
    Postów: 163 70

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zakaz czytania takich rzeczy :) łatwo popaść w paranoje :) ale czasami jak usiade w necie to wyszukuje sobie dolegliwosci i o dziwo wszystkie choroby pasują do mnie :))
    Damy rade dziewczyny, grunt to pozytywne myślenie :) uściski :)

    Shafuli, Noelli lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam LUF potwierdzony i pewnie wszystkie choroby wliczając raka jajników :D

    Dzisiaj byłam cały dzień u mojej przyjaciółki która ma 4 miesięcznego Miłosława i powiem Wam, że mnie się powoli już nie chce...wydawać pieniędzy, łazić po lekarzach o dziwnych godzinach, łykać leków od których utyłam już 6 kg i widać dalej tyję pomimo diety.
    Jestem zmęczona. I tak sobie myślę czy może nie lepiej być ciotką dla dzieciaków znajomych a starania w pizdu rzucić ....bo w sumie nie mam na to żadnego wpływu. Na ivf mnie nie stać i nie będzie stać więc nawet o tym nie myślę, z resztą aż tak zdesperowana nie jestem i aż tak mocno nie chce być matką.
    Hmmm a może w tym jest mój problem ...że za mało chcę...

    Po prostu czuję sie zrezygnowana :(

    P.S - i w pizdu z pozytywnym myśleniem :D

  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm ja tez często myśle podobie jak TY Shafuli- (wogóle generalnie wydaje mi sie że nadajemy na podobnych falach..:) )- że za mało chce dziecka...
    bo...dlugo nie chciałam, nie odczuwałam potrzeby i w sumie mówiąc szczerze to jakoś strasznie nie odczuwam tej potrzeby teraz, gorzej-dzieciaki mnie często irytują(te starsze, bo te leżące mi nie przeszkadzają..;) )
    i z jednej strony myśle sobie że fanie by było, a z drugiej- że wielkiej tragedii nie będzie..
    ale...może tak jest lepiej że tak myślimy- łatwiej nam bedzie przyjąć pewne fakty....
    i tak se gadam gadam, a jak wzrośnie tempka albo cuś to pewnie zacznie sie nakręcanie od nowa..;)

    Shafuli, Lady In Red, Ulcia83 lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dziewczyny, jakbym o sobie czytała...

    Tak sobie myślę, że jeśli się w ogóle nie uda (co nie jest w moim przypadku takie mało realne), to przecież też spoko. Na pewno czasem mnie gdzieś tam ukłuje, czasem się poryczę, że dlaczego ja i takie tam standardowe użalanie. Ale no przecież końca świata z tego nie będzie. Jedni mają to, inni tamto - no życie.

    Tyle tylko, że nasze społeczeństwo nas obciąża tą całą presją, że jak nie masz dziecka, to musisz być nieszczęśliwa, bo nie doświadczasz najwspanialszej rzeczy na świecie. I wszyscy patrzą na Ciebie ze współczuciem. Tzn. jak nie masz dziecka, bo nie możesz. Bo jeżeli nie masz z wyboru, to jesteś suką.

    I owszem, jak się człowiek będzie tym zamartwiał, to faktycznie nie doświadczy się tego, co najpiękniejsze, bo życie jakoś tak przecieknie przez palce.

    Shafuli, Allmita lubią tę wiadomość

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady In Red wrote:
    Płatek, weźże nie czytaj takich rzeczy. Ja nie czytam. Za dużo mam już problemów, o których wiem. Co do reszty wolę być błogo nieświadoma.
    Niby racja ale czasem mam taka potrzebę, żeby odkryc przyczynę. Nie umiem siedzieć bezczynnie. Moja bezsilność mnie zabija.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to dziewczyny - trza koniecznie na browara gdzieś skoczyć :D
    Co ma być to będzie - ja swoje życie bardzo lubię i generalnie też za dziećmi nie przepadam :P
    Myślę, że to kwestia takiego stwierdzenia - dlaczego ja nie mam a inni mają ...czemu jestem inna? No i w sumie to tyle :P
    Pewnie byłabym zajebistą matką ale skoro nie będę to niech ten kogo matką nie zostanę, żałuje :P

    No i jesteśmy super i to jest najważniejsze :)

    Płatek szkarłatny, Lady In Red, Allmita lubią tę wiadomość

  • Kasia_82 Ekspertka
    Postów: 163 70

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jak fajnie, ze wlasnie tu do Was trafilam :)
    Ja do grudnia to nawet nie myślałam o dzieciach a jak ktos mi wspominal o wieku, że to czas itd. to śmiać mi sie chcialo ;) przeciez wygodnie mi bez dziecka, mam fajna lekka prace, wielu przyjaciol, czesto podrozuje, kochajaca osobe wiec czego chcec wiecej.. Kiedy nagle moj narzeczony wpadl na pomysl o dziecku.. Na poczatku myslalam sobie przerażona, ze moze tak tylko gada.. Ale on tak na powaznie ! Wiec sie zgodzilam.. Mysle sobie a czemu nie. Niech tak sie stanie :) i odkad sie staramy i nie wychodzi to zaczelam chciec tego bardziej i bardziej, ze az mnie to denerwuje.. Ale jakby mi ktos jeszcze pol roku temu powiedzial, ze bede chciala dziecko tak bardzo to bym sie rozesmiala.. Zreszta nawet nie wiem czy dalabym sobie z dzieckiem rade, przez to wygodnictwo ;)
    Fajny ten rocznik 82 ;)

    Allmita, Shafuli lubią tę wiadomość

‹‹ 132 133 134 135 136 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ