X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • K4lina Ekspertka
    Postów: 134 129

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IK wrote:
    Super! 14 zajebistych dziewczyn, które kiedyś spotkają się na bellybestfriend ;)


    liczę na luty :) ciekawe jakie będziemy mieć statystyki :P
    ja chce luty !!!!!!

    testuje 10 lutego , a Wy?
    Może zrobimy listę która kiedy testuje? Być moze nie wszystkie jeszcze wiedzą kiedy, ale będziemy dopisywać i korygować ;-)

    K
    Mój Aniołek 29.10.2013 [*] 6tc
    Mój Aniołek 7.05.2016 [*] 9 tc

    relggu1r5ize5xx5.png
  • K4lina Ekspertka
    Postów: 134 129

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prace domową odrobiłam na forum, a tymczasem uciekam spaaaaaaaac, bo mnie muli i to strasznie. Pozdrawiam Was kochane i trzymam za nas wszystkie kciuka!

    mua!

    IK lubi tę wiadomość

    K
    Mój Aniołek 29.10.2013 [*] 6tc
    Mój Aniołek 7.05.2016 [*] 9 tc

    relggu1r5ize5xx5.png
  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K4lina praca domowa na 6 :) ja bede testowac 18 lutego :) oby fasoleczka juz byla :)
    Moj maz bardzo lubi czasy odkad sie staramy haha :) nie ma takiego parcia na dzidzie jak ja mowi jak bedzie to bedzie a ja bym chciala juz teraz a tu nima :(

    K4lina lubi tę wiadomość

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja was proszę nie róbcie listy, listy są na innych forach i to jest strasznie dołujące jak się człowiek co miesiąc zapisuje, czeka, 90 % zachodzi a ty przechodzisz z miesiąca na miesiąc i coraz mnie wokoło znajomych nicków :( Lepiej po prostu ogłosić radosną nowinę.. To tak z doświadczenia, ale nie narzucam swojej woli, zrobicie jak uważacie..

    Lucy lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • IK Przyjaciółka
    Postów: 81 86

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K4lina wrote:
    Witajcie kochane! mój wykres oszalał i wskazał mi owu ktorej nie ma :/ mam nadzieje, że się zmieni, w koncu to tylko komputer...
    jeszcze kilka dni, max tydzien

    Komputer zaznaczył linią przerywaną owulkę, pewnie dlatego, że śluz mu pasował. Mi trzy razy przesuwał zaznaczenie... :)

    IK
    bjmAp1.png
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się nigdzie nie wpisuję, bo u mnie w tym cyklu nic z tego, więc żądnego testowania nie będzie ;)
    Ale tak jak Olka pisze, wolę nie ;)

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • Kava Autorytet
    Postów: 1660 2397

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2015, 15:29

    IK, K4lina lubią tę wiadomość

    lprke6ydr0ivk1mg.png
    o148x1hplm8rceto.png
    [*] - 10.2014
    [*] - 02.2015
    [*] - 04.2017
  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie macie racje... bo ja sama nie wiem czy bede miec owulke czy nie.... lepiej byc mile zaskoczonym niz rozczarowanym :)

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podzielam zdanie Olki i Lucy.
    Nadejście kolejnej @ jest samo w sobie wystarczająco dołujące - chyba jednak wolę kolejnego minusa w swoim życiu nie oglądać tak czarno na białym...
    Za to fajnie, że lista staraczek z naszego rocznika się wydłuża :-)
    Przede mną dzisiaj zadanie za 100 punktów: umówić się do gina na 1-2 dzień cyklu (celem rozpoczęcia monitoringu i stymulacji). Tylko do diabła, jak mam zgadnąć, kiedy to wypadnie? Przy cyklach od 25 do 32 dni? Fazie lutealnej od 11 do 16 dni?
    I jeszcze żeby akurat przypadło to na dzień, kiedy mój gin przyjmuje?
    Rany, jakie to wszystko jest skomplikowane...


  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XYZ naprawde jestem w szoku ze w PL to wszystko tak skomplikowane.... u mnie w Holandii jak przez rok staran nie zajdziesz idziesz do lekarza i jak sie zdecydujesz zaczynaja cie przygotowywac do invitro...

    Ja jednak chyba narazie sie nie zdecyduje bede probowac wieze ze sie uda!!!

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziallena wrote:
    XYZ naprawde jestem w szoku ze w PL to wszystko tak skomplikowane.... u mnie w Holandii jak przez rok staran nie zajdziesz idziesz do lekarza i jak sie zdecydujesz zaczynaja cie przygotowywac do invitro...

    Ja jednak chyba narazie sie nie zdecyduje bede probowac wieze ze sie uda!!!

    Madzialleno, nam in vitro zaproponowano od razu, jak tylko pokazałam wyniki badań męża, które zrobilismy po ok. pół roku starań...
    Zmieniłam klinikę i lekarza, podrasowaliśmy trochę plemniki suplementami i teraz już kwalifikujemy się do inseminacji - tylko wahamy się, czy już do niej podchodzić, czy jeszcze próbować naturalnie, tyle że ze stymulacją.

    Skomplikowane jest dla mnie wciśnięcie się na wizytę do gina, który jest dość oblegany i ma zwykle pełny grafik, akurat w 1-2 dniu cyklu, skoro cykle mam tak różnych długości i teraz, w 25dc ni cholery nie wiem, kiedy przyjdzie @, a tym samym zacznie się nowy cykl. No i tak sobie siedzę i myślę, kiedy obstawić początek nowego cyklu, skoro @ mogę teoretycznie dostać między 25 a 30 stycznia...

    Sądzę, że przygotowania do in vitro są bardziej skomplikowane, bo dochodzi do tego wszystkiego jeszcze punkcja-pobieranie jajeczek, podczas gdy inseminacja jest prosta jak drut: stymulacja hormonalna, obserwacja, jak rosną jajeczka, i w odpowiednim momencie podanie nasienia.
    Niestety, kiedy się pracuje i to dużo, trochę może być problemem dogranie grafiku tych wszystkich wizyt i badań z pracą zawodową (zwłaszcza jeśli człowiek nie chce się afiszować swoimi problemami prokreacyjnymi w miejscu pracy, np. przynosząc L4 ostemplowane: "Klinika Leczenia Niepłodności").

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2014, 11:30


  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jednym slowem... my kobiety mamy przegwizdane.....

    XYZ lubi tę wiadomość

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • IK Przyjaciółka
    Postów: 81 86

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XYZ, ja na Twoim miejscu zapisałabym się na wcześniejszy termin do gina, zakładając krótszy cykl. Jeżeli okaże się, że jednak w tym czasie nie będziesz miała miesiączki, to lekarz sam powinien zaproponować Ci termin następnej wizyty, dopisując Cię np. między pacjentkami. Wtedy będziesz mu w stanie wytłumaczyć, dlaczego nie wcelowałaś akurat 1-2 dzień cyklu. A lepiej za wcześnie niż za późno :)

    IK
    bjmAp1.png
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak chyba zrobię! Albo zapiszę się na 2 terminy i potem z jednego zrezygnuję.
    Ciężkie to nasze staraczkowe życie - ciągle z kalendarzem i ołówkiem w ręku. Ciągle tylko kalkulowanie,przeliczanie, planowanie.
    No i jeszcze wszystko w warunkach konspiracji, żeby koleżanki z pracy przypadkiem niczego się nie domyśliły.
    Oj losie, losie...


  • Kava Autorytet
    Postów: 1660 2397

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2015, 15:36

    lprke6ydr0ivk1mg.png
    o148x1hplm8rceto.png
    [*] - 10.2014
    [*] - 02.2015
    [*] - 04.2017
  • Tina82 Koleżanka
    Postów: 52 23

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was.Jestem tu nowa :).Od 3 lat staramy się z mężem o dziecko oczywiście bezowocnie.Od 2,5 roku biorę Bromergon.Obecny cykle zaczęłam z Clo od 5dc do 9dc i ten cykl będzie moim drugim z Duphastonem od 16 dc do 25dc.Moje cykle są 27 dniowe.Męża oczywiście faszeruje naprzemiennie Androvidei i Salfazin.Mój gin. przepisał mi Clo i Duphaston na 4 kolejne cykle.Jeśli się nie uda to wysyła mnie na HSG drożność jajowaodów (czego wolałabym uniknąć)a męża na badanie nasienia.Mam za sobą jedno poronienie w 2008r w 8 tc.W tym cyklu zdecydowałam się też mierzyć temperaturę bo mam dużo wolnego.Normalnie jest to u mnie bezsensu ponieważ pracuje zmianowo 2 dni od 6-18 dzień wolny i 2 dni 18-6 i 3 dni wolnego.I tak się zastanawiam czy te tabsy przyniosą jakieś zmiany.Dodam że Clo ma przypisane na ładniejsze i bardziej dojrzałe jajeczka,ponieważ u mnie do owulacji dochodziło (potwierdzenie na usg)tylko lekarz stwierdził że może są po prostu zbyt małe i niedojrzałe i trzeba je wspomóc.

    IK lubi tę wiadomość

  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to bez monitoringu będziesz jadła to Clo?
    Lekarz stwierdził, że może są zbyt małe..
    Może :> Echh Ci lekarze

    Mi pare miesięcy temu lekarka też dała clo, duphaston i Bromergon. Oczywiście na czuja. Ale ja sama stwierdziłam, że idę do kogoś bardziej kompetentnego i będe się monitorować.
    Jak masz owulkę naturalnie to bardzo łatwo jest się przestymulować, a wtedy rosną torbiele jak pięść.

    No w każdym bądź razie witaj i dołączaj do nas :) Powodzenia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2014, 18:00

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • IK Przyjaciółka
    Postów: 81 86

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tina82 wrote:
    Witam Was.Jestem tu nowa :)

    Witaj!!!! :) U nas raźniej!!! Wszystkie zamartwiają się o to samo, ale trzeba myśleć pozytywnie no bo przecież w końcu się uda!!! :D

    IK
    bjmAp1.png
  • Tina82 Koleżanka
    Postów: 52 23

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie mnie to martwi.Wszędzie gdzie nie czytam to każda ma monitoring.Zaufałam lekarzowi bo to ordynator szpitala oddziału gonekologiczno-położniczego.Chyba jednak udam się do niego na wizyte na monitoring tak sama od siebie bo troszkę się przestraszyłam tych torbieli.Nie wiem tylko czy w tym cyklu ma to jeszcze sens.Czy nie jest za późno bo jestem dzisiaj 13dc a on przyjmuje w poniedziałki i piąki a piątek to będzie już chyba w ogóle za późno (o ile na piątek bym się dostała) bo to będzie 15dc i przy moich 27 dniowych cyklach będzie już po owulacji.O ile oczywiście to Clo nie namieszało....ehhh i bądź tu mądry człowieku...

  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tina, w każdym bądź razie trzymaj rękę na pulsie :)
    Takie czasy nastały, że niestety trzeba sobie pewne rzeczy wychodzić i wyprosić :>

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ