Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziwna owulacja?
Odpowiedz

Dziwna owulacja?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Cinka Koleżanka
    Postów: 48 48

    Wysłany: 28 lutego 2024, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Obecnie jestem w 19 dniu cyklu. Od ginekologa wiem, że 15 dc miałam na lewym jajniku dwa pęcherzyki 14mm i 13mm. Owulację miewam dość późno (w zeszłym miesiącu w 20 dc). Same cykle trwają 32-34 dni. Wczoraj test owulacyjny wyszedł prawie biały (prócz kreski kontrolnej). Dzisiaj pojawiła się już kreska, jednak nie na tyle ciemna, by stwierdzić owulację. Temperatura dzisiaj wzrosła nieznacznie (z 36,12 na 36,18). Martwi mnie jednak śluz z plamieniem. Nigdy nie miałam takich objawów i nie wiem, czy jest to normalne. Wydzielina jest rozciągliwa (jasnoróżowa, czasem delikatny brąz). Poza tym kłuje mnie jajnik, na którym były pęcherzyki. Co o tym sądzić? Martwić się?

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 10136 10820

    Wysłany: 28 lutego 2024, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rób testy do momentu piku. Mogą to być plamienia okołoowulacyjne.

    03.2023💔 6tc ciąża naturalna
    03.2025 💔 7tc (ET 5.1.2)
    07.2025 💔 7tc (FET 3.1.1) 👧🏼
    10.2025 💔 8tc (FET 3.1.2)
    03.2026 💔 8tc ciąża naturalna

    🔸niepłodność immunologiczna
    🔸adenomioza
  • Cinka Koleżanka
    Postów: 48 48

    Wysłany: 29 lutego 2024, 06:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A te plamienia to przed czy po?

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 10136 10820

    Wysłany: 29 lutego 2024, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cinka wrote:
    A te plamienia to przed czy po?
    Mogą być i przed i po :)

    03.2023💔 6tc ciąża naturalna
    03.2025 💔 7tc (ET 5.1.2)
    07.2025 💔 7tc (FET 3.1.1) 👧🏼
    10.2025 💔 8tc (FET 3.1.2)
    03.2026 💔 8tc ciąża naturalna

    🔸niepłodność immunologiczna
    🔸adenomioza
  • Nadzieja99 Przyjaciółka
    Postów: 154 32

    Wysłany: 1 marca 2024, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, od ponad roku staramy się z mężem o bobasa, mąż miał badania które wyszły okey. Natomiast ja jestem po dwóch stymulowanych cyklach. Pierwszym razem dostałam Clarzole od 3 do 7 dc, później Ovestin globułki od 9-13 DC, kiedy zgłosiłam się na w 12 dc miałam już torbiel 56mm. Dwa cykle musiałam czekać aż się wchłonie. W lutym znowu dostałam Clarzole od 2-5 DC. I ovestin od 5-10, w 5 dniu cyklu miałam już pęcherzyk 18mm następnego miałam podany zastrzyk Ovitrelle. Czułam jak jajnik mnie kłuje, od kilku dni dokucza mi katar i kichanie boję się że przez to może znowu nic nie wyjść, nie mam podwyższonej temperatury. Od zastrzyku minęło 8 dni jak myślicie kiedy zrobić test? Dodam że od 16 dc mam brać dwa razy dziennie duphaston przez 10 dni i mam zazwyczaj długi cykl ok 30/31 dni? Czy któraś miała podobnie? Udało się którejś? Na stałe biorę również ovarin

    Starania od 01.2023, stymulacja pełna od 02.2024
    Ona👰🏻‍♀️24l.
    PCOS
    Leki w ciąży:
    2x Progesteron benis 100 1 tab.,
    1X Cyclogest 400 1 glob.,
    3x2 Rutinoscorbin,
    Witaminy,
    Acard 150 od 14 tyg. raz dziennie
    On🤵🏽‍♂️24l.
    Badania nasienia w porządku
    "Wiara i nadzieja umierają ostatnie"
    06.05 progesteron 43
    08.05 ⏸️, HCG 24.20
    10.05 HCG 93.19
    16.05 wizyta u gin 👩🏼‍⚕️
    31.05 widzieliśmy twoje serduszko ♥️
    1.07 krwiaczek
    15.07 Pierwsze prenatalne, ślicznie rośniesz maluszku <3
    05.09 💙💙
    🎂13.12.2024 35+5, 1630g
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 10136 10820

    Wysłany: 1 marca 2024, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja99 wrote:
    Hejka, od ponad roku staramy się z mężem o bobasa, mąż miał badania które wyszły okey. Natomiast ja jestem po dwóch stymulowanych cyklach. Pierwszym razem dostałam Clarzole od 3 do 7 dc, później Ovestin globułki od 9-13 DC, kiedy zgłosiłam się na w 12 dc miałam już torbiel 56mm. Dwa cykle musiałam czekać aż się wchłonie. W lutym znowu dostałam Clarzole od 2-5 DC. I ovestin od 5-10, w 5 dniu cyklu miałam już pęcherzyk 18mm następnego miałam podany zastrzyk Ovitrelle. Czułam jak jajnik mnie kłuje, od kilku dni dokucza mi katar i kichanie boję się że przez to może znowu nic nie wyjść, nie mam podwyższonej temperatury. Od zastrzyku minęło 8 dni jak myślicie kiedy zrobić test? Dodam że od 16 dc mam brać dwa razy dziennie duphaston przez 10 dni i mam zazwyczaj długi cykl ok 30/31 dni? Czy któraś miała podobnie? Udało się którejś? Na stałe biorę również ovarin
    Na tym etapie, jeśli byłabyś w ciąży, zarodkowi nie zaszkodzi Twój katar. Co do zastrzyku, to zależy. Jednej się będzie utrzymywał w organizmie 10 dni, drugiej 14. Także najlepiej 14 dni po zastrzyku zrobić test i betę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2024, 18:50

    03.2023💔 6tc ciąża naturalna
    03.2025 💔 7tc (ET 5.1.2)
    07.2025 💔 7tc (FET 3.1.1) 👧🏼
    10.2025 💔 8tc (FET 3.1.2)
    03.2026 💔 8tc ciąża naturalna

    🔸niepłodność immunologiczna
    🔸adenomioza
  • Nadzieja99 Przyjaciółka
    Postów: 154 32

    Wysłany: 1 marca 2024, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję spróbuję poczekać jeszcze trochę i zrobię testy 🫶

    Starania od 01.2023, stymulacja pełna od 02.2024
    Ona👰🏻‍♀️24l.
    PCOS
    Leki w ciąży:
    2x Progesteron benis 100 1 tab.,
    1X Cyclogest 400 1 glob.,
    3x2 Rutinoscorbin,
    Witaminy,
    Acard 150 od 14 tyg. raz dziennie
    On🤵🏽‍♂️24l.
    Badania nasienia w porządku
    "Wiara i nadzieja umierają ostatnie"
    06.05 progesteron 43
    08.05 ⏸️, HCG 24.20
    10.05 HCG 93.19
    16.05 wizyta u gin 👩🏼‍⚕️
    31.05 widzieliśmy twoje serduszko ♥️
    1.07 krwiaczek
    15.07 Pierwsze prenatalne, ślicznie rośniesz maluszku <3
    05.09 💙💙
    🎂13.12.2024 35+5, 1630g
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak obliczyć dni płodne?

Czy starając się zajść w ciążę powinnaś wiedzieć kiedy występuje owulacja i kiedy są dni płodne? Czy nie wystarczy zadbać o to, żeby kochać się regularnie przez cały cykl i prędzej czy później i tak zajdziesz w ciążę? Nie zawsze. Każdego cyklu masz zaledwie 20% szans na zajście w ciążę, a pary z obniżoną płodnością mają ich dużo mniej. Warto wiedzieć jak obliczyć dni płodne i poznać wady i zalety każdej z metod.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ