X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Endometrium 17mm!!
Odpowiedz

Endometrium 17mm!!

Oceń ten wątek:
  • olga84 Przyjaciółka
    Postów: 103 42

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, na usg w 16dc miałam endometrium 17mm-ladne, jednorodne, 2 dni po pęknięciu pęcherzyka. Czy to nie za dużo?? Az 17mm zaraz po owulacji? Miala ktoras z was podobnie?

    Olga
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w szczesliwym cyklu tuz przed ovu mialam gora 10 mm...a wiem, ze tydzien po zaplodnieniu jakies 16 mm

  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pod koniec cyklu miałam 18mm i ginka była zachwycona więc sama nie wiem jak to jest z tym endo :(

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • Kasia79 Ekspertka
    Postów: 230 122

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No własnie sama jestem ciekawa jak to z tym jest? Może inne dziewczyny się wypowiedzą jak szybko przyrasta endomedrium w ciąży?

  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zapytam lekarza w sobotę, bo będę na monitoringu to dowiem się jak to jest ztym endo, bo sama jestem ciekawa.

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w 16 dc cyklu miałam endo 10 mm a ginka mówiła, że owu miałam 2 czy 3 dni wcześniej. nie wiem czy to dobrze, ale ona nic nie mówiła, że źle....

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • olga84 Przyjaciółka
    Postów: 103 42

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle, że 17mm w 16dc to zdecydowanie za dużo ale jak na staraczke, pani doktor powiedziala "pieknie"

    Olga
  • Neli Przyjaciółka
    Postów: 73 22

    Wysłany: 14 lipca 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja tu dorzucę swoje 3 grosze.

    W 20 dc miałam robione usg i moje edno miało 15mm, lekarz stwierdził że to "trochę" za dużo jak na dzień po owulacji (nastąpiła w 19dc). Mam przyjść na usg w 1 fazie cyklu by sprawdzić co się dzieje z tym endometrium.

    8p3ow1d3joghk98e.png
  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 14 lipca 2014, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w 29 dc dzień przed terminem @ miałam endo 15,5mm i lekarz mówił, że jest dobre :) a wcześniej jak byłam na monitoringu w bodajże 24dc (już po owulacji) endo miałam chyba 10mm i lekarz mówił, że jak na ten dzień cyklu jest OK :) jak dla mnie to pod koniec cyklu miałam dość spore to endo, bo w innym cyklu tego samego dnia tj. 29dc moje endo miała 8mm z hakiem 8) a jak byłam w ciąży to miałam ok 11mm no ale ciąża się nie utrzymała..zdarza się...walczymy dalej .. ale z tego co wiem to norma jest właśnie najlepiej do ok 15mm chociaż w ciąży kobiety mają i grubsze..ale czy to źle czy dobrze..nie jestem ekspertem :)

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2014, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam 18mm jak poszłam wywoływać @ bo za długo nie przychodziła i stwierdził że to już za dużo, i teraz tak moja @ trwa już 10 dni :/ Ale jeśli chodzi o ciąże to dobrze jak jest trochę grubsze to zarodek łatwo może się zagnieździć :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2014, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:21

  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 15 lipca 2014, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "U kobiet miesiączkujących w okresie okołoowulacyjnym przeciętnie ma grubość 7–9 mm, a w drugiej fazie cyklu może dochodzić do 15 mm (za nieprawidłową grubość endometrium dla kobiet miesiączkujących uznaje się wartość powyżej 15 mm)."

    http://portal.abczdrowie.pl/pytania/jaka-jest-prawidlowa-grubosc-endometrium

    coś tu pseudo forum ale można podczytać:
    http://forum.gazeta.pl/forum/w,216,22777269,,grubosc_endometrium_prosba_o_odpowiedz_dr_Koali_.html?v=2

    no i ogółem... jak ja poszłam po owulce i miałam endo 15mm to gin oczy wytrzeszczył i zapytałam czy to źle a on powiedział że to pojęcie względne u młodych kobiet tyle że się zdziwił że była poprawa z 11mm na 15mm.. może gin się machnął u ciebie o te 0,02mm.. nie wiem sama, ale przed owulacją to jest chyba za duże...

    Nona lubi tę wiadomość

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 15 lipca 2014, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona endo może być za grube. W okolicach owu powinno być około 10mm a w lutealnej przed @ jakoś właśnie max 17mm z tego co mi lekarz mówił. Chociaż ja przed @ w majowym cyklu miałam 18mm i ginka była zachwycona. Także co lekarz to inna opinia.

    Nona lubi tę wiadomość

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2014, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:21

  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 15 lipca 2014, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak a pro po tematu dzisiejsza porada o OF :)
    "Abyś mogła cieszyć się ciążą, oprócz zapłodnienia (do którego potrzebna jest zdrowa komórka jajowa i odpowiedniej jakości nasienie) musi jeszcze dojść do zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej w macicy. Aby komórka jajowa była w stanie zagnieździć się w macicy (niestety wiele ciąż kończy się właśnie na tym etapie) potrzebna jest prawidłowa grubość błony śluzowej macicy (endometrium). W okresie okołoowulacyjnym endometrium powinno mieć około 10 mm (pomiędzy 8-13 mm). Jeśli zatem obserwujesz swój cykl u lekarza ginekologa, zapytaj o grubość endometrium. Na poprawę endometrium dobrze działa min. fasola, brązowy ryż, soczewica, pestki dyni i słonecznika, seler, buraki oraz suszone śliwki."

    Nona, mizzelka lubią tę wiadomość

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2014, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:22

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2014, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam rok temu taki przerost, jak mnie ?@ dopadła to trzymała 3 tygodnie z emga wielkimis krzepami - skończylo się łyżeczkowaniem w celu usunięcia nadmiaru endometrium

    Nona lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2014, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:22

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2014, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    O kurcze-miałaś tak grube że Ci je oczyszczali?
    Nie wiedziałam nawet że to możliwe.


    Nom niestety. Teraz muszę mieć regularnie cykle podtrzymywane żeby znowu się nie robiło. Ostatnio mialam cykl trwający 3 miesiące, w międzyczasie plamienia i lekarz nie wiedział czy to znowu sie przerost nie robi. Na usg wyszło że jest chyba za cienkie i nie ma co się złuszczać, wiec poszło mi w drugą stronę ;)

    Ale ogólnie mam powiedziane że muszę pilnować tego bo może mi to nawracać :/

  • Neli Przyjaciółka
    Postów: 73 22

    Wysłany: 15 lipca 2014, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja winko odstawiam, bo może to wpłynęło na grubość endo?
    Odstawiłam też Acard, gdzieś wyczytałam że wpływa to na endo... Jestem ciekawa jaką będzie miało grubość w przyszłym cyklu jeśli niczym będę je wspierać.

    Tak teraz mi się przypomniało, dlaczego mój lekarz poprosił abym przyszła w 1 fazie cyklu, zanim endo się zwiększy... chce sprawdzić czy przypadkiem nie mam jakiegoś polipa ;(

    Nona lubi tę wiadomość

    8p3ow1d3joghk98e.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ