X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne gienkolog/endokrynolog
Odpowiedz

gienkolog/endokrynolog

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ShopGirl Koleżanka
    Postów: 34 14

    Wysłany: 2 lutego 2015, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OvuFriendki doradźcie uśmiech
    Na wstępie powiem, że staram się od 2,5roku (zupełnie na luzie - bez stresu uśmiech )
    Ostatnio zbadałam tarczycę i mój wynik to 2,99mlU/l, gdzie zakres referencyjny to 0,27-4,20. Właśnie zmieniam lekarza, bo poprzedni nie zalecił mi żadnych badań - z własnej ciekawości zbadałam TSH. Na forum typowo ciążowym, wiele kobie pisze, że zalecany wynik to 1-2mlU/l. I tu moje pytanie. Czy powinnam bardziej kierować się do ginekologa czy do endokrynologa. Niestety, ale komfort korzystania z usług 2in1 ginekologa-endokrynologa odpada, bo do najbliższego TAKIEGO specjalisty mam 150km uśmiech

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 2 lutego 2015, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endokrynologa zdecydowanie :)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 2 lutego 2015, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z tarczycą poszłam do endokrynologa dlatego, że akurat mój ginekolog "nie ogarniał". Obecnie chodze do dwóch - ginekolog (mimo, że juz zmieniony i daje radę z tarczycą ale specjalizacji z endokrynologii nie ma) i endokrynolog.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2015, 13:23

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • gigsa Autorytet
    Postów: 4915 2638

    Wysłany: 2 lutego 2015, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ShopGirl ja chodzę do endokrynologa ginekologa, ale skoro jest tak jak piszesz to zdecydowanie jeśli chodzi o tarczycę to endokrynolog

    Dominik i Michał <3 <3 NASZE DWA SKARBY <3 <3
    6 maja 2015, 30t4d, ciąża dwukosmówkowa dwuowodniowa, Dominik 1460 g, Michał 1300 g
    zrz6jw4zxz0ng6cu.png
  • Mistica Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 2 lutego 2015, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdecydowanie endokrynolog...

    f3a78f9bc95dea54aa882cb051727bdc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2015, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Popieram endokrynolog.

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 3 lutego 2015, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy takim TSH można zajść w ciążę ;) Ten zalecany wynik dopiero od kilku lat jest zalecanym ;) Kiedyś nie był wyznacznikiem. Moja endo powiedziała, że na razie nie ma się co faszerować lekami, jeśli się dobrze czuję, a FT3 i FT4 mam w normie. Ja też około 3 mam i zaszłam :) To tak, żebyś się nie stresowała... A jeśli starasz się o dziecko, to najlepiej endokrynolog-ginekolog.

    Mona_M lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2015, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi moja endo powiedziała, że jak będę planowała dziecko to do 2,5 trzeba zejść. Teraz mam TSH 2,29. Tyle że ja mam Hasi i kupę przeciwciał antytarczycowych we krwi, więc Euthyrox będzie ze mną jeszcze bardzo długo.

  • Madelaine Debiutantka
    Postów: 6 5

    Wysłany: 3 lutego 2015, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny może doradzicie mi gdzie udać się do dobrego ginekologa-endokrynologa we Wrocławiu?Staramy się z mężem o dzidziusia od pół roku,mam podwyższony poziom androgenów,z tego powodu przez kilka lat przyjmowałam doustną antykoncepcję.Do tej pory nie wnikałam za bardzo w problem,tak mnie leczono i tyle,aż do momentu gdy dał o sobie znać instynkt macierzyński:-)Obecnie od ponad pół roku antykoncepcja odstawiona,pojawiły się znowu zmiany na skórze,tak jak przed rozpoczęciem leczenia wiele lat temu,lub w momencie gdy ostawiałam antykoncepcję,by zrobić tzw przerwę.Zastanawiam się czy na początku udać się do endokrynologa czy od razu szukać kliniki zajmującej się diagnozowaniem niepłodności?Sensowniejsza wydaje mi się jednak opcja by początkowo gruntownie przebadać się endokrynologicznie.Co o tym sądzicie?

    Non puo piovere per sempre:-)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ