X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Grudniowe testowanie-czyli święta we troje ❤
Odpowiedz

Grudniowe testowanie-czyli święta we troje ❤

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BB__Anna wrote:
    Niestety i mnie piątek 13.... test negatywny.
    Szkoda, ale jeszcze czekamy :)

  • kic83 Autorytet
    Postów: 8826 19894

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry!

    Dziewczyny bardzo wszystkim z Was dziękuję za wczorajsze życzenia! Jesteście kochane 😘
    Antybiotyk mnie totalnie zmiótł z nóg:(

    Córcia❤️05.2015 (3 cs) 39t1d - 2650 g hipotrofia // spadek do 2450 g SN
    Synek💙10.2020 (5cs) - 40t2d - 3100 g spadek do 2895 SN+CC
    mhsv9vvjge47oh9x.png[/url]
    nqtkdf9hy13p613h.png
    Autoimmunologiczne zapalenie tarczycy + jej niedoczynność
  • Lalia Autorytet
    Postów: 8436 18539

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 😘
    Nie odzywałam się wczoraj, bo nie miałam kiedy napisać, ale powoli wszystko nadrobiłam 😘

    Przykro mi z powodu Waszych @ ☹️ ale nowy cykl, nowe nadzieję i nie poddawajcie sie😘

    Mrs.C trzymam kciuki za betę ✊

    Justyna, super, że zdecydowalas się na badania 👍 co do anty tpo i anty tg to nie wiem, bo ja od razu robiłam komplet, potem kontrolne tylko część, ale endo powiedziała że jak znajdę w ciążę to też mam od razu zrobić komplet, usg tarczycy robiłam ale dlatego że TSH miałam wysokie 🙂

    Co do prawidłowego THS przy staraniach, to powiem Wam, że co lekarz to inna szkoła 🤷‍♀️ mój gin i stara endokrynolog mówili że poniżej 2,5, od koleżanki słyszałam że najlepiej ok. 1, a jak byłam ostatnio u nowej endo, takiej ekstra specjalisty to powiedziała że TSH powinno być między 0,5 a 2,0 i to są bezpieczne widełki 🤔

    A teraz Wam opowiem jakie jaja wyszły u mnie 🙈
    W poprzednim cyklu badalam prolaktyne i w:
    -9 dc wynik 33 (norma do 23)
    -21 dc wynik 91 (norma do 23)
    Więc poszłam do nowej endokrynolog i ona stwierdziła hiperprolaktynemie i kazała zrobić badania krwi:
    -prolaktyna
    -makroprolaktyna
    Żeby sprawdzić jaki jest powód wysokiej prppaktuny: czy błąd labo, czy zła budowa cząsteczek prolaktyny czy guz przysadki.
    Więc wczoraj pojechałam do labo, do Diagnostyki i zrobiłam te dwa badania.
    Okazało się, że ta makroprolaktyna jest badaniem wysylkowym i na wynik muszę czekać do 10 dni roboczych.
    Ale po południu zadzwonili do mnie do pracy i powiedzieli, że mogą mi zbadać tą prolaktynę dwa razy:
    1) pierwszy raz w labo na miejscu i wynik będzie jeszcze dzisiaj
    2) drugi raz jak jak będą badać tą makroprolaktyne w tym drugim labo i wynik będzie później
    No to powiedziałam, że mogą badać dwa razy, tylko kobieta mnie uprzedziła, że te wyniki mogą się później różnić, bo będą badane inną metodą i innym sprzętem.

    I słuchajcie, sprawdzam wczoraj wynik, tam:
    -PROLAKTYNA 12,04
    (norma 5-26)

    No hit!!! Na początku się mega ucieszyłam bo wychodzi piękna norma!! No ale tak się zastanawiam skąd takie wyniki w poprzednim cyklu, bo szczerze mówiąc mam teraz trzy wyniki i każdy jest inny:
    -9 dc 33 ng/ml
    -21 dc 91 ng/ml
    -11 dc 12 ng/ml
    I o co tu chodzi? 🤷‍♀️

    Jedyne co mnie jeszcze pociesza, że tą samą próbkę krwi zbadaja mi razem z tą makroprolaktyna i wtedy sobie porownam dwa wyniki z dwóch różnych labo, różnym sprzętem i różną metodą, ale te sama próbkę 🤔

    I bądź tu mądry 😂😂😂

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • Inaa89 Autorytet
    Postów: 3510 5808

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mój wynik progesteronu spójrzcie i powiedzcie czy z takim wynikiem jest jeszcze wg hakas szansa?? 🤔

    https://zapodaj.net/9b94c04a3655d.jpg.html

    02.06 13 dpo II
    03.06 14 dpo beta 181, prog 25,29
    06.06 17 dpo beta 700
    28+6 1496g <3
    17.12.2020 ur się Tymek 💙 2245g i 48cm szczęścia 🥰

    f2wlanliic1wg5qa.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13993 20523

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka wrote:
    Hah, mialam bardziej na myśli okres ochronny😁 że na umowach na czas okreslony zaczyna sie dopiero po 3 msc, na nieokreślony już od terminu ostatniej miesiączki😁
    Okres ochronny zaczyna się od razu, przy wszystkich umowach i w związku z tym kobiety w ciąży nie wolno zwolnić. Różnica jest taka, że jeśli umowa kończy się w trakcie 1 trymeatru, to po prostu się kończy i nikt jej nie musi przedłużać jeśli nie chce. Ale przed końcem tej umowy pracodawca nie może ciężarnej wręczyć wypowiedzenia bo jest właśnie chroniona prawem. A jeśli umowa kończy się w 2 trym lub później z automatu jest przedłużona do dnia porodu

    megson91, Kitka_87 lubią tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Lalia Autorytet
    Postów: 8436 18539

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inaa89 wrote:
    Dziewczyny mój wynik progesteronu spójrzcie i powiedzcie czy z takim wynikiem jest jeszcze wg hakas szansa?? 🤔

    https://zapodaj.net/9b94c04a3655d.jpg.html

    Masz piękny wynik progesteronu, który potwierdza że jest ogromna szansa, że owulacja była 👍

    Ale absolutnie żadne badanie progesteronu nie wskazuje na ciążę, tylko i wyłącznie beta hcg 🤷‍♀️

    Ktoś może mieć progesteron 12 i być w ciąży, a ktoś 23 i nie być niestety 😑

    megson91, Kitka_87 lubią tę wiadomość

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • Inaa89 Autorytet
    Postów: 3510 5808

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalia wrote:
    Masz piękny wynik progesteronu, który potwierdza że jest ogromna szansa, że owulacja była 👍

    Ale absolutnie żadne badanie progesteronu nie wskazuje na ciążę, tylko i wyłącznie beta hcg 🤷‍♀️

    Ktoś może mieć progesteron 12 i być w ciąży, a ktoś 23 i nie być niestety 😑


    Wiem wiem ☺️chodzilo mi bardziej o to czy na tym etapie nie jest za niski 😊 dziękuję za odpowiedź 😉

    02.06 13 dpo II
    03.06 14 dpo beta 181, prog 25,29
    06.06 17 dpo beta 700
    28+6 1496g <3
    17.12.2020 ur się Tymek 💙 2245g i 48cm szczęścia 🥰

    f2wlanliic1wg5qa.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13993 20523

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inaa89 wrote:
    Dziewczyny mój wynik progesteronu spójrzcie i powiedzcie czy z takim wynikiem jest jeszcze wg hakas szansa?? 🤔

    https://zapodaj.net/9b94c04a3655d.jpg.html
    Ale na co? Jeśli na ciąże to tak, ewidentnie jesteś po owulacji i progesteron jest w normie

    age.png

    age.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13993 20523

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja albo jestem 3dpo albo owu wcale nie było. A że przez jelitowke zawalilam to chyba pójdę się już powoli witać na styczniowkach ;)

    age.png

    age.png
  • Renatyslawa Przyjaciółka
    Postów: 109 212

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, przepraszam, że się nie odzwyalam tak długo ale sporo zajęć mam w tygodniu. Gratulacje dla wszystkich, którym się udało a za resztę bardzo trzymam kciuki aby udało się jak najszybciej.
    Ja wczoraj robił betę i wyszło 733 , czyli prawidłowo;) plqmoen żadnych na razie nie mam, śluzu też nie bardzo raczej sucho. A 23 jestem umówiona na wizytę u lekarza ;)
    Udanego dnia Wam życzę!

    agniesia8899, Nynka, Klaudia9212, Inaa89, Ounai, Niedziela_2007, Nona, Agafiga, motylek1909, boo123, emdar, BB__Anna, justyna1719, Kitka_87, Mlodamezatka, in_co_gni_to, Ignissa lubią tę wiadomość

    gann9n73ctx2srbn.png
  • Klaudia9212 Autorytet
    Postów: 330 156

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalia wrote:
    Hej dziewczyny 😘
    Nie odzywałam się wczoraj, bo nie miałam kiedy napisać, ale powoli wszystko nadrobiłam 😘

    Przykro mi z powodu Waszych @ ☹️ ale nowy cykl, nowe nadzieję i nie poddawajcie sie😘

    Mrs.C trzymam kciuki za betę ✊

    Justyna, super, że zdecydowalas się na badania 👍 co do anty tpo i anty tg to nie wiem, bo ja od razu robiłam komplet, potem kontrolne tylko część, ale endo powiedziała że jak znajdę w ciążę to też mam od razu zrobić komplet, usg tarczycy robiłam ale dlatego że TSH miałam wysokie 🙂

    Co do prawidłowego THS przy staraniach, to powiem Wam, że co lekarz to inna szkoła 🤷‍♀️ mój gin i stara endokrynolog mówili że poniżej 2,5, od koleżanki słyszałam że najlepiej ok. 1, a jak byłam ostatnio u nowej endo, takiej ekstra specjalisty to powiedziała że TSH powinno być między 0,5 a 2,0 i to są bezpieczne widełki 🤔

    A teraz Wam opowiem jakie jaja wyszły u mnie 🙈
    W poprzednim cyklu badalam prolaktyne i w:
    -9 dc wynik 33 (norma do 23)
    -21 dc wynik 91 (norma do 23)
    Więc poszłam do nowej endokrynolog i ona stwierdziła hiperprolaktynemie i kazała zrobić badania krwi:
    -prolaktyna
    -makroprolaktyna
    Żeby sprawdzić jaki jest powód wysokiej prppaktuny: czy błąd labo, czy zła budowa cząsteczek prolaktyny czy guz przysadki.
    Więc wczoraj pojechałam do labo, do Diagnostyki i zrobiłam te dwa badania.
    Okazało się, że ta makroprolaktyna jest badaniem wysylkowym i na wynik muszę czekać do 10 dni roboczych.
    Ale po południu zadzwonili do mnie do pracy i powiedzieli, że mogą mi zbadać tą prolaktynę dwa razy:
    1) pierwszy raz w labo na miejscu i wynik będzie jeszcze dzisiaj
    2) drugi raz jak jak będą badać tą makroprolaktyne w tym drugim labo i wynik będzie później
    No to powiedziałam, że mogą badać dwa razy, tylko kobieta mnie uprzedziła, że te wyniki mogą się później różnić, bo będą badane inną metodą i innym sprzętem.

    I słuchajcie, sprawdzam wczoraj wynik, tam:
    -PROLAKTYNA 12,04
    (norma 5-26)

    No hit!!! Na początku się mega ucieszyłam bo wychodzi piękna norma!! No ale tak się zastanawiam skąd takie wyniki w poprzednim cyklu, bo szczerze mówiąc mam teraz trzy wyniki i każdy jest inny:
    -9 dc 33 ng/ml
    -21 dc 91 ng/ml
    -11 dc 12 ng/ml
    I o co tu chodzi? 🤷‍♀️

    Jedyne co mnie jeszcze pociesza, że tą samą próbkę krwi zbadaja mi razem z tą makroprolaktyna i wtedy sobie porownam dwa wyniki z dwóch różnych labo, różnym sprzętem i różną metodą, ale te sama próbkę 🤔

    I bądź tu mądry 😂😂😂

    A w jakim labo robiłaś ? Ja ostatnio się dowiedziałam, ze w diagnostyce wychodzą takie jaja i koleżance W diagnostyce np AMH rosło 😂 z badania na badanie 😂 lekarz Od niepłodności się za głowę złapał i kazał powtarzać wszystkie badania w innym labo. 😂

    11.01.2022 8t3d (6t1d) 😔💔
    01.21 CB 😔💔
  • Inaa89 Autorytet
    Postów: 3510 5808

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Ale na co? Jeśli na ciąże to tak, ewidentnie jesteś po owulacji i progesteron jest w normie
    Szanse na ciaze oczywiście ☺️ narazie mam 10dpo zobaczymy co będzie za parę dni

    02.06 13 dpo II
    03.06 14 dpo beta 181, prog 25,29
    06.06 17 dpo beta 700
    28+6 1496g <3
    17.12.2020 ur się Tymek 💙 2245g i 48cm szczęścia 🥰

    f2wlanliic1wg5qa.png
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalia wrote:
    Hej dziewczyny 😘
    Nie odzywałam się wczoraj, bo nie miałam kiedy napisać, ale powoli wszystko nadrobiłam 😘

    Przykro mi z powodu Waszych @ ☹️ ale nowy cykl, nowe nadzieję i nie poddawajcie sie😘

    Mrs.C trzymam kciuki za betę ✊

    Justyna, super, że zdecydowalas się na badania 👍 co do anty tpo i anty tg to nie wiem, bo ja od razu robiłam komplet, potem kontrolne tylko część, ale endo powiedziała że jak znajdę w ciążę to też mam od razu zrobić komplet, usg tarczycy robiłam ale dlatego że TSH miałam wysokie 🙂

    Co do prawidłowego THS przy staraniach, to powiem Wam, że co lekarz to inna szkoła 🤷‍♀️ mój gin i stara endokrynolog mówili że poniżej 2,5, od koleżanki słyszałam że najlepiej ok. 1, a jak byłam ostatnio u nowej endo, takiej ekstra specjalisty to powiedziała że TSH powinno być między 0,5 a 2,0 i to są bezpieczne widełki 🤔

    A teraz Wam opowiem jakie jaja wyszły u mnie 🙈
    W poprzednim cyklu badalam prolaktyne i w:
    -9 dc wynik 33 (norma do 23)
    -21 dc wynik 91 (norma do 23)
    Więc poszłam do nowej endokrynolog i ona stwierdziła hiperprolaktynemie i kazała zrobić badania krwi:
    -prolaktyna
    -makroprolaktyna
    Żeby sprawdzić jaki jest powód wysokiej prppaktuny: czy błąd labo, czy zła budowa cząsteczek prolaktyny czy guz przysadki.
    Więc wczoraj pojechałam do labo, do Diagnostyki i zrobiłam te dwa badania.
    Okazało się, że ta makroprolaktyna jest badaniem wysylkowym i na wynik muszę czekać do 10 dni roboczych.
    Ale po południu zadzwonili do mnie do pracy i powiedzieli, że mogą mi zbadać tą prolaktynę dwa razy:
    1) pierwszy raz w labo na miejscu i wynik będzie jeszcze dzisiaj
    2) drugi raz jak jak będą badać tą makroprolaktyne w tym drugim labo i wynik będzie później
    No to powiedziałam, że mogą badać dwa razy, tylko kobieta mnie uprzedziła, że te wyniki mogą się później różnić, bo będą badane inną metodą i innym sprzętem.

    I słuchajcie, sprawdzam wczoraj wynik, tam:
    -PROLAKTYNA 12,04
    (norma 5-26)

    No hit!!! Na początku się mega ucieszyłam bo wychodzi piękna norma!! No ale tak się zastanawiam skąd takie wyniki w poprzednim cyklu, bo szczerze mówiąc mam teraz trzy wyniki i każdy jest inny:
    -9 dc 33 ng/ml
    -21 dc 91 ng/ml
    -11 dc 12 ng/ml
    I o co tu chodzi? 🤷‍♀️

    Jedyne co mnie jeszcze pociesza, że tą samą próbkę krwi zbadaja mi razem z tą makroprolaktyna i wtedy sobie porownam dwa wyniki z dwóch różnych labo, różnym sprzętem i różną metodą, ale te sama próbkę 🤔

    I bądź tu mądry 😂😂😂


    Moja odpowiedz bedzie malo popularna, ale generalnie wg. Najnowszych wytycznych prolaktyne nalezy badac wylacznie po obciazeniu, jezeli w ogole. Prolaktyna jest bardzo skokowym hormonem. Jej poziom naturalnie skacze w ciagu doby. Zazwyczaj najwyzsze stezenie jest ok 2-5 w nocy. No ale prolaktyna nie ma zegarka, te roznice wynikaja z naszego cyklu dobowego, jak ktos bardzo pozno chodzi spac i wstaje popoludniami to bedzie mial to przesuniete.
    Co dalej, prolaktyna jest bardzo zalezna od adrenaliny i kortyzolu, stres ja podnosi. Stresem moze byc za rowno klotnia, przewlekle problemy, jak i dla niektorych sam stres przed badaniami, bo np. Boi sie pobierania krwi moze skutecznie zafalszowac wynik. Stresem dla organizmu jest tez dluga przerwa w jedzeniu, wiec jezeli kolacje jedlismy wczesnie a na badania idziemy na czczo, to juz z marszu nam kortyzol rosnie, a z nim prolaktyna.

    Poza tym prolaktyne podnosi oczywiscie kp, sex i intensywna aktywnosc fizyczna.

    No i tak jak prolaktyna wyjdzie w badaniu niska, to super, znaczy ze spada do takiego poziomu to na plus. Ale jak jest wysoka to jeszcze nie znaczy ze zawsze jest wysoka, mogla byc wysoka w momencie badania i normalnie byc nizsza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2019, 11:37

    Klaudia9212, Kitka_87 lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • justyna1719 Autorytet
    Postów: 9965 5082

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No już jestem po pobraniu. W tym laboratorium to taka baba nie delikatna ze matko święta... Dwa razy sie wbijala bo żyły mam cienkie i krew nie chciała lecieć. Dołożyłam. Jeszcze atpo i atg jednak.... Dzięki dziewczyny 😘 dobrze ze jest to forum 😘 gdyby nie wy to bym nie wiedziała jakie badania robić... Amh dopiero koło wtorku ma być, bo to wysyłkowe a reszta chyba dziś..

    Kitka_87 lubi tę wiadomość

    63644240ef.png

    👱‍♀️33 lat, 🤵38 lat
    Starania od czerwca 2018
    ❌Problem męski azoospermia - zespół klinefeltera
    📌1 IUI - lipiec 2021 - nieudane ☹️
    📌2 IUI - październik nieudane ☹️

    🧫 04.11 IN VITRO
    🧫30. 11 punkcja-pobrano 18 cumulusow ✊✊ z czego 12 prawidłowych
    🧫31.11 - mamy 5 zarodków
    ❄️ Jeden zarodek C.C.C.
    🤢Grudzień - Stop Covid ☹️
    ⛄07.02 Transfer-Blastka 3CC 🙏
    👶3dpt - prog 41
    👶7dpt beta 38,2, prog 46,82
    👶9dpt 120,7
    👶11dpt - 409,5, prog 47,82
    👶15dpt - 1592, prog 40,82
    👶21dpt - 8735 - prog39,15
    ❤️04.03 (25dpt) mamy serduszko ❤️

    *AMH 2,35
    *TSH 2,97 - (Euthyrox) 1,56 (13.12)
    *FSH 6,36
    *Homocysteina 11,66 (28.10), 4,86 (13.12)
    *Insulinooporość - Glucophage 500
    Suplementy: kwas foliowy, witamina B12, ashawaganda, Magne B6, omega 3, preventic z wit D3, witamina C, koenzym Q10
  • Goldlemon Autorytet
    Postów: 335 199

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna1719 wrote:
    No już jestem po pobraniu. W tym laboratorium to taka baba nie delikatna ze matko święta... Dwa razy sie wbijala bo żyły mam cienkie i krew nie chciała lecieć. Dołożyłam. Jeszcze atpo i atg jednak.... Dzięki dziewczyny 😘 dobrze ze jest to forum 😘 gdyby nie wy to bym nie wiedziała jakie badania robić... Amh dopiero koło wtorku ma być, bo to wysyłkowe a reszta chyba dziś..
    Justyna, mam takie pytanie, mozesz oczywiscie nie odpowiadac jesli jest niewygodne. Ale chcialam spytać czy pracujesz ? Ostatnio spędzałas duzo czasu w domu i sklepach, może udaloby sie cos dorobić i poprawic sytauacje materialna rodziny :)
    Pytam bo ja mam dodatkową prace i tam zarabiam na przyjemności( badania zaliczam do przyjemnisci :D)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2019, 12:31

    Starania od marca 2018
    7u223e3k8pdpu5u1.png
  • justyna1719 Autorytet
    Postów: 9965 5082

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potem jak już będę w domu to nadrobię wasze wpisy 😘

    63644240ef.png

    👱‍♀️33 lat, 🤵38 lat
    Starania od czerwca 2018
    ❌Problem męski azoospermia - zespół klinefeltera
    📌1 IUI - lipiec 2021 - nieudane ☹️
    📌2 IUI - październik nieudane ☹️

    🧫 04.11 IN VITRO
    🧫30. 11 punkcja-pobrano 18 cumulusow ✊✊ z czego 12 prawidłowych
    🧫31.11 - mamy 5 zarodków
    ❄️ Jeden zarodek C.C.C.
    🤢Grudzień - Stop Covid ☹️
    ⛄07.02 Transfer-Blastka 3CC 🙏
    👶3dpt - prog 41
    👶7dpt beta 38,2, prog 46,82
    👶9dpt 120,7
    👶11dpt - 409,5, prog 47,82
    👶15dpt - 1592, prog 40,82
    👶21dpt - 8735 - prog39,15
    ❤️04.03 (25dpt) mamy serduszko ❤️

    *AMH 2,35
    *TSH 2,97 - (Euthyrox) 1,56 (13.12)
    *FSH 6,36
    *Homocysteina 11,66 (28.10), 4,86 (13.12)
    *Insulinooporość - Glucophage 500
    Suplementy: kwas foliowy, witamina B12, ashawaganda, Magne B6, omega 3, preventic z wit D3, witamina C, koenzym Q10
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalia wrote:
    Hej dziewczyny 😘
    Nie odzywałam się wczoraj, bo nie miałam kiedy napisać, ale powoli wszystko nadrobiłam 😘

    Przykro mi z powodu Waszych @ ☹️ ale nowy cykl, nowe nadzieję i nie poddawajcie sie😘

    Mrs.C trzymam kciuki za betę ✊

    Justyna, super, że zdecydowalas się na badania 👍 co do anty tpo i anty tg to nie wiem, bo ja od razu robiłam komplet, potem kontrolne tylko część, ale endo powiedziała że jak znajdę w ciążę to też mam od razu zrobić komplet, usg tarczycy robiłam ale dlatego że TSH miałam wysokie 🙂

    Co do prawidłowego THS przy staraniach, to powiem Wam, że co lekarz to inna szkoła 🤷‍♀️ mój gin i stara endokrynolog mówili że poniżej 2,5, od koleżanki słyszałam że najlepiej ok. 1, a jak byłam ostatnio u nowej endo, takiej ekstra specjalisty to powiedziała że TSH powinno być między 0,5 a 2,0 i to są bezpieczne widełki 🤔

    A teraz Wam opowiem jakie jaja wyszły u mnie 🙈
    W poprzednim cyklu badalam prolaktyne i w:
    -9 dc wynik 33 (norma do 23)
    -21 dc wynik 91 (norma do 23)
    Więc poszłam do nowej endokrynolog i ona stwierdziła hiperprolaktynemie i kazała zrobić badania krwi:
    -prolaktyna
    -makroprolaktyna
    Żeby sprawdzić jaki jest powód wysokiej prppaktuny: czy błąd labo, czy zła budowa cząsteczek prolaktyny czy guz przysadki.
    Więc wczoraj pojechałam do labo, do Diagnostyki i zrobiłam te dwa badania.
    Okazało się, że ta makroprolaktyna jest badaniem wysylkowym i na wynik muszę czekać do 10 dni roboczych.
    Ale po południu zadzwonili do mnie do pracy i powiedzieli, że mogą mi zbadać tą prolaktynę dwa razy:
    1) pierwszy raz w labo na miejscu i wynik będzie jeszcze dzisiaj
    2) drugi raz jak jak będą badać tą makroprolaktyne w tym drugim labo i wynik będzie później
    No to powiedziałam, że mogą badać dwa razy, tylko kobieta mnie uprzedziła, że te wyniki mogą się później różnić, bo będą badane inną metodą i innym sprzętem.

    I słuchajcie, sprawdzam wczoraj wynik, tam:
    -PROLAKTYNA 12,04
    (norma 5-26)

    No hit!!! Na początku się mega ucieszyłam bo wychodzi piękna norma!! No ale tak się zastanawiam skąd takie wyniki w poprzednim cyklu, bo szczerze mówiąc mam teraz trzy wyniki i każdy jest inny:
    -9 dc 33 ng/ml
    -21 dc 91 ng/ml
    -11 dc 12 ng/ml
    I o co tu chodzi? 🤷‍♀️

    Jedyne co mnie jeszcze pociesza, że tą samą próbkę krwi zbadaja mi razem z tą makroprolaktyna i wtedy sobie porownam dwa wyniki z dwóch różnych labo, różnym sprzętem i różną metodą, ale te sama próbkę 🤔

    I bądź tu mądry 😂😂😂
    Prolaktyna jest hormonem stresu - wystarczy jeden bodziec i już wzrasta. Dlatego bardziej miarodajne jest badanie prolaktyne z obciążeniem metoklopramidem :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inaa89 wrote:
    Dziewczyny mój wynik progesteronu spójrzcie i powiedzcie czy z takim wynikiem jest jeszcze wg hakas szansa?? 🤔

    https://zapodaj.net/9b94c04a3655d.jpg.html
    Jasne, że tak :)

    Inaa89 lubi tę wiadomość

  • Lalia Autorytet
    Postów: 8436 18539

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renatyslawa, piękna beta 😍😍😍

    Klaudia, pierwsze dwa badania prolaktyny robiłam w przychodni, w której jest tylko punkt pobrań a próbki są przewożone do szpitala 😘 a ten trzeci pomiar to w Diagnostyce właśnie 🤔

    Tymjanek, ja to wszystko wiem kochana 😘
    Przed pierwszym badaniem było zero współżycia, siłowni, stymulacji sutków itd. jedyne co to poszłam do przychodni pieszo, ale tam z 30 min na pewno siedziałam w kolejce i prolaktyna wyszła 33.
    Przy drugim badaniu to samo, zero wysiłku, dzień wcześniej pospalam po południu, do przychodni przyjechałam autem mimo że mam 5 min pieszo, a siedzeniem w kolejce i badaniem się nie stresowalam bo wchodzilam pierwsza.
    Rozmawiałam z endokrynolog i powiedziała, że owszem prolaktyna jest bardzo czulym badaniem, ale stres raczej nie jest w stanie podnieść ją aż tak wysoko poza normę, bo jest różnica między normą 23 a moim wynikiem 91. Zapytałam ją czy robić tą prolaktyne z obciążeniem to mówiła że nie, bo nie ma sensu podnosić wyniku prolaktyny która i tak wyszła w dwóch badaniach wysoka.
    Dlatego właśnie zleciała mi tą makroprolaktyne żeby sprawdzić czy moja prolaktyna nie łączy się w większe cząsteczki które fałszuja wynik prolaktyny.
    Teraz jak robiłam ten trzeci pomiar, to jakby w pdobonych warunkach stresowych 😂 bo nie lubię oddawać krwi, musiałam podjechać tam autem, nie czekałam w kolejce no i wiadomo że byłam ciekawa co wyjdzie w badaniu.

    Także sama nie wiem, poczekam na ten drugi wynik prolaktyny, z którym będzie też wynik makroptolaktyny 🤔

    tym_janek, justyna1719 lubią tę wiadomość

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • justyna1719 Autorytet
    Postów: 9965 5082

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goldlemon wrote:
    Justyna, mam takie pytanie, mozesz oczywiscie nie odpowiadac jesli jest niewygodne. Ale chcialam spytać czy pracujesz ? Ostatnio spędzałas duzo czasu w domu i sklepach, może udaloby sie cos dorobić i poprawic sytauacje materialna rodziny :)
    Pytam bo ja mam dodatkową prace i tam zarabiam na przyjemności( badania zaliczam do przyjemnisci :D)
    Nie nie jest niewygodne i już na nie odpowiadam, otóż razem z mężem prowadzimy gospodarstwo rolne 😊 mieszkamy na wsi 😊

    motylek1909 lubi tę wiadomość

    63644240ef.png

    👱‍♀️33 lat, 🤵38 lat
    Starania od czerwca 2018
    ❌Problem męski azoospermia - zespół klinefeltera
    📌1 IUI - lipiec 2021 - nieudane ☹️
    📌2 IUI - październik nieudane ☹️

    🧫 04.11 IN VITRO
    🧫30. 11 punkcja-pobrano 18 cumulusow ✊✊ z czego 12 prawidłowych
    🧫31.11 - mamy 5 zarodków
    ❄️ Jeden zarodek C.C.C.
    🤢Grudzień - Stop Covid ☹️
    ⛄07.02 Transfer-Blastka 3CC 🙏
    👶3dpt - prog 41
    👶7dpt beta 38,2, prog 46,82
    👶9dpt 120,7
    👶11dpt - 409,5, prog 47,82
    👶15dpt - 1592, prog 40,82
    👶21dpt - 8735 - prog39,15
    ❤️04.03 (25dpt) mamy serduszko ❤️

    *AMH 2,35
    *TSH 2,97 - (Euthyrox) 1,56 (13.12)
    *FSH 6,36
    *Homocysteina 11,66 (28.10), 4,86 (13.12)
    *Insulinooporość - Glucophage 500
    Suplementy: kwas foliowy, witamina B12, ashawaganda, Magne B6, omega 3, preventic z wit D3, witamina C, koenzym Q10
‹‹ 189 190 191 192 193 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ