Odpowiedz

hormony

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • anka Koleżanka

Wysłany: 11 maja 2019, 17:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka :)
    kiedy najlepiej zrobić badania (lh,fsh, prolaktyna testosteron) nie zapytalalam sie na ostatniej wizycie :/
    w pon mam 16dc cyklu

• anka Koleżanka

Wysłany: 11 maja 2019, 18:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    to chyba serio musze czekać te 2 tygodnie na nowy cykl :(
    prolaktyne można podobno też w pierwszej fazie bo ja skierowanie mam i tak dziwnie w innych terminach wole wszystko za jednym zamachem bo jeszcze glukoza w tym jest

• Anuśla Autorytet

Wysłany: 11 maja 2019, 20:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prolaktyna powinna być badana ok 21-22 dc.

Staramy się od sierpnia 2016
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zanizone bialko s 60%.
    Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych. HLA-C C1C2.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed.
    ET 5-dniowej Blastocysty: 😞
    28.02 - histeroskopia.
    Marzec - transfer? (atosiban+intralipid+accofil)
    2 Blastki na zimowisku.

"I myśli sobie Ikar co nieraz już w dół runął, jakby powiało zdrowo, tobym jeszcze raz pofrunął."
  • anka Koleżanka

Wysłany: 11 maja 2019, 20:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie mam wgl owulacji dlatego musze zrobić hormony i glukoze :)

• anka Koleżanka

Wysłany: 11 maja 2019, 20:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    najbardziej chodzilo mi też o hormony lh,fsh wiec bede musiała czekać do początku nowego cyklu , a prolaktyna to jednak hormon który cały czas sie zmienia wiec z nim trzeba ostrożnie

• sialalaKoniczynaDwa Autorytet

Wysłany: 11 maja 2019, 20:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    w 2-3 dniu cyklu.
    Wtedy sa najbardziej miarodajne gdy sa " wyciszone"
    Prog 7dni po owulacji.

2007 - syn.
    Starania 10lat o rodzeństwo.
    2018-nieudane hsg, histeroskopia( usunięcie 2 polipow z szyjki, lyzeczkowanie, zrosty w macicy - część uwolniono)
    Laparoskopia diagnostyczna - obustronna niedroznosc jajowodów.
    2019.05 - start IVF krótki protokół.
    17.05 punkcja: z 6 zaplodnionych sa 2 blastki 4aa i 4bb ❄❄
    FET- może kiedyś się doczekam..
    Cienkie endometrium
    Mutacje Pai-1 i Mthfr
    14.08.2019 - SIS- cała macica w zrostach, zrosniety prawy róg.
    Pojemność macicy bez zrostow 0.3ml..
    5.11.2019 - histeroskopia operacyjna - usuniete zrosty, udalo sie otworzyć macice.
    20.11 c.d.leczenia - balonowanie macicy

26.01 NATURALNY CUD...9tc[*]
  • anka Koleżanka

Wysłany: 11 maja 2019, 21:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    to zrobie w tym 3 .. lh i fsh i raczej testosteron i prolaktyne i glukoze bo mam skierowanie i raczej nie ma sensu zebym robila w roznych jesli nie ma takiej potrzeby..
    progesteron nie bo to nie ma sensu jak brak owulacji

• maria.marysia Koleżanka

Wysłany: 13 czerwca 2019, 13:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    to zrobie w tym 3 .. lh i fsh i raczej testosteron i prolaktyne i glukoze bo mam skierowanie i raczej nie ma sensu zebym robila w roznych jesli nie ma takiej potrzeby..
    progesteron nie bo to nie ma sensu jak brak owulacji

noo, zrób 3 ;) A gdzie robisz?

• anka Koleżanka

Wysłany: 14 czerwca 2019, 11:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ju robilam :) u siebie w szpitalu bo skierowanie dostałsm ;)

• maria.marysia Koleżanka

Wysłany: 31 lipca 2019, 13:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    ju robilam :) u siebie w szpitalu bo skierowanie dostałsm ;)

aha :) oby z tymi hormonami było wszystko dobrze..

• anka Koleżanka

Wysłany: 1 sierpnia 2019, 21:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie było :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)