Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Idzie jesień 🎃 gaz drożeje ↗️ dorwę chłopa, niech mnie grzeje 🔥🌡️
Odpowiedz

Idzie jesień 🎃 gaz drożeje ↗️ dorwę chłopa, niech mnie grzeje 🔥🌡️

Oceń ten wątek:
  • Ancalime Autorytet
    Postów: 1474 2113

    Wysłany: 28 października 2022, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też. Paru lekarzy diagnozowalo tyłozgięcie, ale słyszałam też o przodozgieciu. Nie był to jeden gin! Aż się zastanawiałam, czy to może się zmieniać

    siesiepy lubi tę wiadomość

    Starania od 01.20
    18.01. Beta 3454 prog 9,5
    24.01. Beta 10319 (44%)
    28.01. USG 6+1 CRL 4,7mm, YS 3,9mm
    03.02. USG 6+4 CRL 6,2mm
    ❤️ zostań z nami
    age.png
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 8960 17999

    Wysłany: 28 października 2022, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avelinee trzymam kciuki za kropka i żeby krwiak się wchłonął. 🤞 Na pewno da radę mimo "młodego wieku". 😁

    Wiara Nadzieja Miłość dajmy czadu w listopadzie! 🤞🔥

    Wiara Nadzieja Miłość, Avelinee lubią tę wiadomość

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022, bez zabezpieczenia od 2019
    01.24 LEEP szyjki macicy (CINIII i HPV)
    07.24 puste jaja płodowe 💔💔
    9 x letrozol ❌

    30♀️35♂️
    ◾PCOS, mała tarczyca, arytmia, łuszczyca, APCA i Castle, hiperlipoproteinemia
    ◾KIR AA, PAI hetero, MTHFR C677 hetero
    ◾crossmatch 25,3%
    ◾MSOME: 0% + 1%

    03.25 IMSI 💉13MII →1❄️ 5BB
    04.25 FET beta 10dpt <0,1
    05.25 IMSI + FertileChip💉14MII→1❄️ 3AB

    🌈naturals po scratchingu
    30.07 ⏸️
    accofil, neoparin, acard, encorton, luteina →neoparin 0,8
    Kubuś 💙 5.04.2026 🐣
    age.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3837 7352

    Wysłany: 28 października 2022, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macica na pewno na czas ciąży zmienia swoją pozycję - wszystkie stają się wtedy naturalnie przodozgiete. U niektórych kobiet z teamu tylozgietych (choć bardzo rzadko) po ciąży macica może zostać w tej wersji przodozgietej, ale w większości przypadków wróci do swojej naturalnej pozycji. To jest kwestia anatomii, genetyka, więc chyba nie za wiele da się tu zrobic. Doczytalam teraz że macica może być w nabytym tyłozgięciu, w efekcie powikłań po stanie zapalnym albo np. endometriozie. Ale to niewielki odsetek, większość tyłozgiec ma charakter pierwotny, wrodzony. W drugą stronę raczej się nie obserwuje, choć wiadomo - człowiek to skomplikowana maszyna, więc kto wie co tam się dzieje w środku jak nikt nie patrzy 😄

    siesiepy, czarneniebo, Ancalime, Anett93, Babova lubią tę wiadomość

  • Avelinee Ekspertka
    Postów: 238 304

    Wysłany: 28 października 2022, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    Aaa, rozumiem. Pytam bo u mnie już na pierwszej wizycie była widoczna na USG rozbieżność tych 3 dni w stosunku do daty ostatniej miesiączki, dlatego ciekawa jestem jak to będzie wyglądać na kolejnej wizycie - czy kropek nadrobi, czy może tak już zostanie :D Podejrzewam raczej to drugie, bo wiem z monitoringu że owulacja była później. Dużo mi to daje teraz, mniej się stresuje że coś idzie nie tak niż gdybym opierała się stricte na dacie z OM. I kiedy kolejna wizyta u ciebie? Lekarz założył Ci już kartę ciąży?

    Namisa, u mnie na początku chyba w ogóle nie brał pod uwagi USG tylko datę tej miesiączki, a dzis jak już było serduszko to zrobił ten pomiar i stwierdził, że ciąża jest młodsza. Być może już przy poprzedniej wizycie była tylko on tego nie wziął pod uwagę :p Tak, założył kartę, kolejna wizyta za 2,5tygodnia..mam nadzieję, że ten krwiak już się nie pojawi na kolejnym USG...

    01.12 👫

    06.22 💒

    11.22 poronienie samoistne 8/9 tydz. 💔

    03.23 rozpoczęcie starań o 🌈 dzidzię
    04.23 cb 💔
    06.23 ⏸💙

    👩30 👨32
  • justme Autorytet
    Postów: 437 413

    Wysłany: 28 października 2022, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jesteście tu czy na wątku listopadowym?

    🤰staramy się od 08.2022 r.
    ⏸️(lipiec 2023 r.) 💔6 tc
  • Agwinka Ekspertka
    Postów: 243 415

    Wysłany: 28 października 2022, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justme wrote:
    Dziewczyny jesteście tu czy na wątku listopadowym?
    Ja ciągle tu jestem.. czekam na swoje testowanie i obserwuje co się dzieje chociaż tamten wątek się rozwija 😁🥰

    preg.png
  • oloska Autorytet
    Postów: 1023 1929

    Wysłany: 28 października 2022, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siesiepy, Mistrzynio, dziękuję Ci pięknie za ten wątek, za super prowadzenie, aktualizacje, atmosferkę, chyba nawet brak wielkich afer (były?). Super było tu spędzać z Wami czas ❤️
    Kciuki za testujące w te ostatnie dni, będę tu, żeby Wam pogratulować 😉🤞
    I nudnych ciąż drogie "brzuchatki" ❤️ będę Was podglądać 😉🤞

    Paprota9418, siesiepy, ChocoMonster, Rica, Anett93, oli23, dominikawa lubią tę wiadomość

    ♀️ 35
    ♂️ 33

    07.02.2025 Alicja ❤️
    age.png

    04.08.2023 Oliwia ❤️
    age.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3837 7352

    Wysłany: 28 października 2022, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Październikowe mamasity tradycyjnie zostają na tym wątku 🙋 choć ja to jestem tu i tu, gdzie się da 😆

    siesiepy, Anett93, Babova lubią tę wiadomość

  • Paprota9418 Autorytet
    Postów: 1724 3030

    Wysłany: 28 października 2022, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oloska jak po andrologu ? :)

    oloska lubi tę wiadomość

    👩👨‍🦱 30 lat 🐕
    💒17.09.2022

    IUI 8.12🙏🍀
    31.08 17:59 Henio na świecie 🦖 2950g 51cm szczęścia 🍀🍀


    age.png
  • Paprota9418 Autorytet
    Postów: 1724 3030

    Wysłany: 28 października 2022, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oloska doczytałam na listopadowym :)

    oloska lubi tę wiadomość

    👩👨‍🦱 30 lat 🐕
    💒17.09.2022

    IUI 8.12🙏🍀
    31.08 17:59 Henio na świecie 🦖 2950g 51cm szczęścia 🍀🍀


    age.png
  • dr_katarzyna Przyjaciółka
    Postów: 93 244

    Wysłany: 28 października 2022, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się właśnie zastanawiałam czy w ciąży to się zmienia, bo cały czas różni ginekolodzy stwierdzali u mnie tyłozgięcie, a na ostatniej karcie z wizyty mam "przodozgiecie". Ale raczej zmienia się to na dalszym etapie, a nie na samym początku....

  • 2+3 Autorytet
    Postów: 661 1197

    Wysłany: 28 października 2022, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki:
    SHBG 55,01 [32,40-128] [52,40 miałam 17.08.2022 więc mam teraz więcej, ale w normie]
    DHEA-SO4 [368,8 [60,9-337] [374,60 miałam 17.08.2022 ciut teraz spadło, ale nadal powyżej normy :|]
    Androstendion 2,37 [przed menopauzą 0,4-3,4]
    Testosteron 37,10 [8,40-48,10] [34,50 miałam 17.08.2022 teraz ciut do góry ale w normie]
    Coś powinnam z tym zrobić, czy jest ok?

    Na pokładzie:
    💙 09.2012 sn
    💜 04.2015 cc
    💜 05.2017 cc

    09.2019 cichutko marzy mi się 4...
    01.2022 starania na serio...
    03.2022 BC 💔😭

    16 cykl starań po BC...
    17.05.23 15:15 szok ⏸️ ❤️🌈
    18.05.23 beta 261,90 // prog 28,10 ❤️🙏
    29.05.23 beta 29165 😲❤️ // prog 17,20 😥🙏
    30.05.23 wizyta - pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym, bez echa zarodka ❤️🙏
    13.06.23 1,5 cm dzidzi i jest serduszko ❤️
    22.06.23 [wizyta kontrolna przez plamienia] 2,44 cm i bije ❤️
    03.07.23 wizyta 4 cm i bije ❤️
    12.07 14:00 prenatalne
    preg.png
  • ChocoMonster Autorytet
    Postów: 5184 10426

    Wysłany: 28 października 2022, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agwinka wrote:
    Ja ciągle tu jestem.. czekam na swoje testowanie i obserwuje co się dzieje chociaż tamten wątek się rozwija 😁🥰
    Ja jestem i tu i tu, choć bardziej już na listopadowym ze względu na prowadzenie wątku 😌

    Anett93, A-6 lubią tę wiadomość

    08.23 Stasieńko 🩵

    Runda druga 🦋 🕊️

    15.10.25 8dpo ⏸️✨
    28.10.25 (5+1) pęcherzyk w macicy 🫧
    03.11.25 (6+0) 0,59 cm 🍤 z serduszkiem 💞
    20.11.25 (8+3) 1,76 cm 🍒
    27.11.25 (9+3) 2,59 cm 🐼
    04.12.25 (10+3) 3,82 cm 🐭
    17.12.25 (12+2) I prenatalne, 6 cm Bobka, 💙?
    29.12.25 (14+0) girl? 🌸

    preg.png
  • Tabaluska Koleżanka
    Postów: 35 131

    Wysłany: 28 października 2022, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, przepraszam że tak wpadam ale też mnie zdziwił temat przodo lub tyłozgięcia. Ja całe życie miałam przodozgięcie, ale jak zaszłam w ciążę to macica raz była w przodo a raz w tyłozgięciu, w sumie nie wiem od czego to zależało. Dowiedziałam się o tym dopiero chwilę przed łyżeczkowaniem, jak mi o tym lekarz powiedział to byłam w szoku, ale potem połączyłam fakty że faktycznie trochę inaczej to tam w środku wyglądało. Potem po wszystkim dopytalam o co chodzi bo na kontroli znowu przodozgięcie, i lekarz powiedział że to normalne, bo mi tam wszystko się rozciągało, więzadła zmieniały położenie itp. i stąd takie zmiany.

    Ze swojej strony nauczyłam się rozpoznawać czy macica jest w przodo czy w tyłozgięciu, u mnie łatwo to rozpoznać po szyjce macicy. Jak jest przodozgięcie to bardzo łatwo wyczuć palcem wejście do szyjki, jest ono tak na wyciągnięcie palca, a jak jest tyłozgięcie, to wejście do szyjki jest skierowane ku górze, ku spojeniu łonowym i ja wtedy wejścia do szyjki wyczuć nie mogłam :)

    Ona 26, On 28
    Starania od 05.2022


    17.08 ⏸️ 😍 3cs
    25.08 beta HCG 552 mlU/ml

    Pierwsza wizyta 07.09 - ciąża o 15 dni młodsza niż OM.

    03.10 - Poronienie chybione. 💔

    Hashimoto - po roku walki zielone światło ✅/ Euthyrox 75
    TSH 1,59 ✅
    FT4 1,44✅
  • Amunicja Autorytet
    Postów: 1274 5366

    Wysłany: 28 października 2022, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siesiepy
    Gwiazdo! Dzięki za szefowanie wątkowi na tak wysokim poziomie. Październik nie okazał się dla mnie łaskawy, ale to była wielka przyjemność śledzić z jakim zaangażowaniem nas tu wszystkie prowadzisz i jak dbasz o zainteresowanie się każdą z nas. Medal za uważność, obowiązkowość i serdeczność 🥇

    siesiepy, Anett93, A-6, Emka06, dominikawa lubią tę wiadomość

    🙋🏼‍♀️
    AMH 2,2
    regularne cykle, potwierdzone owulacje
    jajowody drożne
    hormony w 3 dc ✅
    krzywe glukozowa i insulinowa ✅
    histeroskopia, CD138 ✅
    TSH 1,05 (Euthyrox)

    🙋🏻‍♂️
    teratozoospermia- morfologia 1% 👎🏻
    pozostałe parametry wysoko ponad normy✅
    fragmentacja ✅
    posiewy✅
    hormony ✅
    brak żpn


    Po 22cs:
    02.2024 IVF 2x❄️
    I FET 22.05.2024👎🏻
    II FET 18.06.2024 ✨
    6dpt ⏸️ betaHCG 24,7 mIU/ml, prog 25,2 ng/ml
    8dpt betaHCG 89,9 mIU/ml, prog 29,2 ng/ml
    10dpt betaHCG 248,3 mIU/ml, prog 31,7 ng/ml
    27dpt zarodek z bijącym ❤️
    niskie ryzyka, NIPT- dziewczynka 🌸🩰💕

    02.03.2025 (40+0) Ania 🥰 3010g, 55cm
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 8960 17999

    Wysłany: 28 października 2022, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, niezmiernie mi miło. 🥰

    Pamiętajcie że jestem tu z Wami do końca a potem z chęcią będę śledzić dalej i notować ważne daty wizyt lekarskich naszych brzuchatek. 🤰

    Beezi, oloska, A-6, Rica lubią tę wiadomość

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022, bez zabezpieczenia od 2019
    01.24 LEEP szyjki macicy (CINIII i HPV)
    07.24 puste jaja płodowe 💔💔
    9 x letrozol ❌

    30♀️35♂️
    ◾PCOS, mała tarczyca, arytmia, łuszczyca, APCA i Castle, hiperlipoproteinemia
    ◾KIR AA, PAI hetero, MTHFR C677 hetero
    ◾crossmatch 25,3%
    ◾MSOME: 0% + 1%

    03.25 IMSI 💉13MII →1❄️ 5BB
    04.25 FET beta 10dpt <0,1
    05.25 IMSI + FertileChip💉14MII→1❄️ 3AB

    🌈naturals po scratchingu
    30.07 ⏸️
    accofil, neoparin, acard, encorton, luteina →neoparin 0,8
    Kubuś 💙 5.04.2026 🐣
    age.png
  • Mart768 Autorytet
    Postów: 997 2406

    Wysłany: 29 października 2022, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jeszcze jestem tutaj :) do samego końca będę trzymać kciuki za testujące dziewczyny 💪🏻😘

    Agwinka, siesiepy, dominikawa lubią tę wiadomość

    🙋‍♀️33 🙋‍♂️ 45

    08.09.23 - II
    13.05.24 - Oliwka jest z nami :)

    25.04.25 - II
    TP 30.12.25 :D
  • A-6 Autorytet
    Postów: 1737 3340

    Wysłany: 29 października 2022, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mart768 wrote:
    Ja też jeszcze jestem tutaj :) do samego końca będę trzymać kciuki za testujące dziewczyny 💪🏻😘
    Dokładnie!

    No, to dziewczyny, sikamy te ⏸️, sikamy! Trzeba statystyki podnieść 😁

    Agwinka lubi tę wiadomość

    ♀️♂️'96
    PCOS
    Krótkie fazy lutealne

    Zakończenie antykoncepcji 09.2021
    4cs (liczony)
    08.2022 cb 💔
    11.10 - kuzyn ciotecznej babki ojca cienia 😉
    12.10 - cień ⏸️, beta 21,59
    28.10 - jest pęcherzyk, 5w0d🍀
    10.11 - jest serduszko, 7w1d ❤️
    29.12 - 9,73 cm bobofruta, CRP 42, antybiotyk 🧐
    09.01 - czyżby chłop? 😏♂️
    30.01 - prenatalne 2 trym. 🍉 oficjalnie staje się.. chłopcem!
    16.06.23 Ognik przychodzi sprawnie i szczęśliwie na świat 🥹

    27.06.25 - cień ⏸️
    30.07- piękne ⏸️
    17.07 - pierwsza wizyta, mamy serduszko 🥰 (plus torbiel 58 mm)
    02.09 - ryzyko trisomii 21 1:118, robimy NIFTY
    age.png
    preg.png
  • Babova Autorytet
    Postów: 2036 4991

    Wysłany: 29 października 2022, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    Aaa, rozumiem. Pytam bo u mnie już na pierwszej wizycie była widoczna na USG rozbieżność tych 3 dni w stosunku do daty ostatniej miesiączki, dlatego ciekawa jestem jak to będzie wyglądać na kolejnej wizycie - czy kropek nadrobi, czy może tak już zostanie :D Podejrzewam raczej to drugie, bo wiem z monitoringu że owulacja była później. Dużo mi to daje teraz, mniej się stresuje że coś idzie nie tak niż gdybym opierała się stricte na dacie z OM. I kiedy kolejna wizyta u ciebie? Lekarz założył Ci już kartę ciąży?

    Powiem Ci, ze w moim przypadku, gdzie miałam owulacje 29dc, to gdybym się miała opierać na dacie OM to byłabym o dwa tygodnie do przodu 😂 U mnie na pierwszej wizycie od razu zaznaczyłam, ze owulacja była później, a Pani wyliczyła tydzień na 5+1 wtedy, przyszłam dwa tygodnie później i Dzidziut był 7+1, wiec standardowo, równiutko :)

    Starania od 01.2022.
    1.10.2022 – ⏸ 🙏
    Beta 1.10. – 169,200, progesteron – 32,37
    Beta 3.10. – 399,130
    10.10. – pęcherzyk 6x7mm w macicy 🍀
    24.10. – 1cm Dzidziutka, jest serduszko! 💗
    7.11. – Dzidziut ma 2,3cm, rośnie zdrowo 💗
    2.12. – prenatalne – niskie ryzyka, w pełni zdrowy Dzidziutek ❤️
    2.01 – 200 gramów Synka 💙
    27.01 –połówkowe – zdrowy 400-gramowy Chłopiec 💙
    20.02 – 700 gramów ruchliwego Chłopczyka 🥰
    7.04 – USG III trymestru – 1634 gramy Syneczka 💙
    26.05 – 2800 gramów Szkraba gotowego do życia poza brzuchem 💙

    20.06 – Beniamin, 56 cm, 3190 g 🥰

    👩 27 l.
    Niedoczynność tarczycy, Hashimoto - euthyrox 88
    Regularne cykle
    Progesteron ✅
    Glukoza i insulina ✅
    Badania z 3dc ✅

    Pueria Duo, MagneB6 💊

    🧑 27 l.
    Wszystko w normie

    Solgar MaleMultiple 💊

    age.png
  • Kamsi Autorytet
    Postów: 729 981

    Wysłany: 29 października 2022, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj 8 dpo (testy) dalej wodnisty śluz podbarwiony krwią, zauważyłam w notatkach, że podobnie miałam w czerwcu i sierpniu. Czy to może być objaw niedoboru progesteronu?

    👱🏻‍♀️27
    🧑🏻‍🦱29
    👧🏼 8.09.2020
    🍀 12.03.2024
    preg.png
‹‹ 400 401 402 403 404 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ