X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne IMIONA DLA DZIECI
Odpowiedz

IMIONA DLA DZIECI

Oceń ten wątek:
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 5 marca 2014, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chłopcy: Aleksander, Tymon, Olaf, Leon, Filip, Kamil, Wiktor, Gabriel
    Dziewczynki: Natalia, Nina, Liliana


    Fedra lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 6 marca 2014, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie część z was mnie zlinczuje, ale trudno...

    Przetacza się tu wiele różnych imion - mniej i bardziej popularnych. Wasze dzieci - wasza sprawa, nadacie im takie imiona jakie chcecie. Ale... weźcie też pod uwagę jedno - czy takie imię nie jest zbyt... dziwne.
    Ja miałam koleżankę Kunegunde Gertrudę (po babciach), dziewczyna bała się przedstawić bo zaraz każdy prosił o powtórzenie, co bardziej złośliwi wyśmiewali. Potem się jako Kasia przedstawiała i jak tylko skończyła 18 lat od razu zmieniła imię na Kasia właśnie. To było 6 lat temu - jej rodzice do dziś są na nią obrażeni i dalej się Kunegunda zwracają...

    Wszystko też zależy od tego gdzie się mieszka - czy w Polsce czy za granicą. Jednak uważam, że przy wyborze imienia powinno się dobrze zastanowić, aby przypadkiem, niechcący nie wyrządzić dziecku krzywdy. Bo są dzieci które sobie z problemem wyśmiewania imienia poradzą (jedna z was tu taki przypadek opisywała), ale są też takie które sobie nie poradzą (moja koleżanka - po zmianie imienia, zmieniła się też całkowicie z charakteru).

    To tyle, a teraz... czekam na lincz co bardziej wrażliwych forumowiczek.

    malufka, Pisellini, Beata.D lubią tę wiadomość

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2014, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się podobają strasznie imiona typu Robert, Norbert ale mąż narzeka, a o Kostku to słyszeć nie chce... Tymek, Maks i Antoni póki co zaakceptował :)
    a na dziewczynkę absolutnie nie mam pomysłu, Lilka, może Alina, albo Zuzka
    na razie i tak musi nam się udać, potem będziemy się martwić jak damy na imię :)

    co do koleżanki u góry, to w 100% popieram, ale wybierając imię, też ciężko przewidzieć co będzie za 10 lat, teraz są modne Kubusie i Julki, a jak będą dzieci dorastać to może się okazać, że te imiona będą śmieszne.
    poza tym dzieci jak dzieci zawsze się naśmiewają, od waszego dziecka będzie zależało jak na to będzie reagowało, bo rymowanki typu marcelina-trampolina czy jacek-placek zawsze będą. dzieci mają bujną wyobrażnię :)
    najważniejsze żeby imie lub jego zdrobnienie było na tyle proste żeby dziecko się go szybko nauczyło i żeby wymówienie go wspólnie z nazwiskiem nie powodowało połamania jezyka :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2014, 10:37

    Fedra lubi tę wiadomość

  • sara_nar Autorytet
    Postów: 1527 2097

    Wysłany: 6 marca 2014, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chłopiec: Jaś, Oskar albo Alan - jak byłam małą dziewczynką, to postanowiłam, że nazwę synka Alan ;)
    Dla dziewczynki Wiktoria, Róża, Matylda albo Klara. Mąż będzie musiał coś wybrać.

    Anastazjaaa, Fedra lubią tę wiadomość

    relgh371g4so40bs.png
    klz9krhmiwshxnlc.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 6 marca 2014, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj rozmawiałam z Lubym na temat imion dla dzieci, bo wpadłam na to, że może jak już chociaż wybierzemy imię, to szybciej nastąpi realizacja nadania tego imienia ;)

    No i tak... dla dziewczyny udało się dojść do porozumienia - Maria Antonina.
    Dla chłopaka jest problem, bo ja chyba chcę Franka, ale druga strona uparła się i chce Henia. Chciałabym syna, ale Henryk? Sama nie wiem...

    zizia_a, Fedra lubią tę wiadomość

  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 6 marca 2014, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje imię dla chłopczyka to Franio...zakochałam się w tym imieniu już dawno i zostało to zaakceptowane...a dla dziewczynki niestety wybiera mój małżonek...i chce Karolinkę..ale ja wolałabym Madzie...zobaczymy czy się uda:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2014, 13:17

    kaarolaa, Fedra lubią tę wiadomość

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 6 marca 2014, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My się nad imionami nie zastanawialiśmy jeszcze, oby jak najszybciej było kogo nazywać ;)

    a podoba mi się ich mnóstwo, jeśli chodzi o brzmienie bardzo podoba mi się Leila

    tematycznie - Aurelia i Aureliusz ;)

    mąż lubi imiona Hania i Staś ale są zbyt popularne ostatnio

    Aniela brzmi elegancko

    Fedra lubi tę wiadomość

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2014, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdej z nas podoba się co innego...ale ja powiem to samo co już tu było przytoczone: imie i nazwisko musi ze sobą współgrać. Kiedys byłam z koleżanką w przedszkolu po jej malucha i wisiała jakaś lista z nazwiskami i imionami dzieci; jakie było moje zdziwienie jak na liście w oczy rzuciło mi się: Jessica Kiełbasa...Dla mnie katastrofa! A drugi przykład, znajomy ma córę, w jej grupie w przedszkolu jest dziewczynka o wdzięcznym jakże imieniu i nazwisku: Maja Pszczółka! Moja koleżanka syna nazwała Brajan...nazwisko Kowalski-jakoś gryzie mi się. Kiedys czytałam artykuł, że im większa patologia tym dziewniejsze imię - to nie jest moje zdanie, i nie do końca się z tym zgadzam ale może coś w tym faktycznie jest, bo jak ostatnio byłam w mieście gdzie długo mieszkałam i przechodziłam przez własnie taką "biedniejszą" dzielnicę, to słyszałam na podwórkach większość Kevinów, Vanessy, Jessici i Brajany właśnie.

    santoocha, Marronek, Fedra lubią tę wiadomość

  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 6 marca 2014, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propos, moja siostra chodziła do klasy z dziewczynką, która nazywała się Malinka Kwiatek ;) cudnie ;)

    i zgadzam się, o gustach się nie dyskutuje ale poza "lubieniem" trzeba mieć jeszcze troszkę zdrowego rozsądku

    ja mam akurat takie nazwisko, że choć imię Leila brzmi jak dla mnie uroczo, to córce tak nie dam na imię

    Fedra lubi tę wiadomość

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 6 marca 2014, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikaDM wrote:
    Każdej z nas podoba się co innego...ale ja powiem to samo co już tu było przytoczone: imie i nazwisko musi ze sobą współgrać. Kiedys byłam z koleżanką w przedszkolu po jej malucha i wisiała jakaś lista z nazwiskami i imionami dzieci; jakie było moje zdziwienie jak na liście w oczy rzuciło mi się: Jessica Kiełbasa...Dla mnie katastrofa! A drugi przykład, znajomy ma córę, w jej grupie w przedszkolu jest dziewczynka o wdzięcznym jakże imieniu i nazwisku: Maja Pszczółka! Moja koleżanka syna nazwała Brajan...nazwisko Kowalski-jakoś gryzie mi się. Kiedys czytałam artykuł, że im większa patologia tym dziewniejsze imię - to nie jest moje zdanie, i nie do końca się z tym zgadzam ale może coś w tym faktycznie jest, bo jak ostatnio byłam w mieście gdzie długo mieszkałam i przechodziłam przez własnie taką "biedniejszą" dzielnicę, to słyszałam na podwórkach większość Kevinów, Vanessy, Jessici i Brajany właśnie.

    O tak, zgadzam się z tym dopasowaniem. Jak byłam mała to leciała taka telenowela Esmeralda. Potem na osiedlu były dwie Esmeraldy... Esmeralda Mucha i Esmeralda Knapik...
    Niektórych po prostu za bardzo ponosi wyobraźnia/chwilowy trend...

    kaarolaa, MonikaDM, Fedra, momo1009 lubią tę wiadomość

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2014, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeśli będę miała syna to będzie Jaś a jak corka to Hania.

    MonikaDM, zizia_a lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2014, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tamka - Malinka Kwiatek faktycznie uroczo, prawie jak ta Maja Pszczółka.
    Marronek - pamiętam ten trend na Esmeraldy, i imię śliczne, ale dla mnie ni w zab nie pasuje do typowo polskich nazwisk.

    Racja, niektórych za bardzo wyobraźnia ponosi; ale są gusta i guściki i kropka :)

    Aha...kilku dziewczynom tutaj podoba się Marcel (imię) ale mężowie mają obiekcję. U nas jest dokładnie tak samo :) Może mężowie boją się Marcelów?? hihi

    Tamka, Marronek lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2014, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Synuś będzie Oliwier Córeczka Nikola :)))

    Landryneczka, Fedra lubią tę wiadomość

  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 6 marca 2014, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikaDM wrote:
    Każdej z nas podoba się co innego...ale ja powiem to samo co już tu było przytoczone: imie i nazwisko musi ze sobą współgrać. Kiedys byłam z koleżanką w przedszkolu po jej malucha i wisiała jakaś lista z nazwiskami i imionami dzieci; jakie było moje zdziwienie jak na liście w oczy rzuciło mi się: Jessica Kiełbasa...Dla mnie katastrofa! A drugi przykład, znajomy ma córę, w jej grupie w przedszkolu jest dziewczynka o wdzięcznym jakże imieniu i nazwisku: Maja Pszczółka! Moja koleżanka syna nazwała Brajan...nazwisko Kowalski-jakoś gryzie mi się. Kiedys czytałam artykuł, że im większa patologia tym dziewniejsze imię - to nie jest moje zdanie, i nie do końca się z tym zgadzam ale może coś w tym faktycznie jest, bo jak ostatnio byłam w mieście gdzie długo mieszkałam i przechodziłam przez własnie taką "biedniejszą" dzielnicę, to słyszałam na podwórkach większość Kevinów, Vanessy, Jessici i Brajany właśnie.
    Jeśli do Pszczółki pasowało imię Maja, to jakie pasuje do nazwiska Kiełbasa? :D Bardzo mnie to interesuje :P

    Fedra lubi tę wiadomość

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2014, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Another :) Ja myślę, iż to że do Pszczółki "pasowało" imię Maja to nie znaczy, że tak od razu trzeba nazwać córkę :) - pomijając fakt, że zazwyczaj - choć nie zawsze - dziewczyny zmieniają nazwiska przy ślubie, jakoś nie wyobrażam sobie pani dyrektor czy zdwokat Mai Pszczółki, ale to tylko dgybanie :) Co do nazwiska Kiełbasa, jakoś strasznie niefajnie brzmi dla mnie ta Jessica. Mam wujostwo o nazwisku Kiełbasa ich córki mają imiona Patrycja i Agnieszka, jakoś normalniej mnie się to wydaje. (tak prywatnie to myślę, ze do Kiełbasa bardzo by pasowało "jałowcowa") :) :) :)

    Another, kaarolaa, Ag..., rotaszek, Fedra, momo1009 lubią tę wiadomość

  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 7 marca 2014, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śląska ;)

    a jeszcze Wam powiem w formie ciekawostki i radosnych pomysłów, że znajoma ma znajomą, której rodzice zaszaleli i nazwali córkę Ewa Krzysztofa, nic by w tym dziwnego nie było gdyby nie ich nazwisko, niecenzuralne, które brzmiało Ruch..ła

    podobno to prawda, choć mnie ciężko w to uwierzyć

    Another, santoocha, kaarolaa, sara_nar, Ita, MonikaDM, agawa, Ag..., Misty87, Fedra lubią tę wiadomość

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 7 marca 2014, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tamka wrote:
    Śląska ;)

    a jeszcze Wam powiem w formie ciekawostki i radosnych pomysłów, że znajoma ma znajomą, której rodzice zaszaleli i nazwali córkę Ewa Krzysztofa, nic by w tym dziwnego nie było gdyby nie ich nazwisko, niecenzuralne, które brzmiało Ruch..ła

    podobno to prawda, choć mnie ciężko w to uwierzyć
    Rodzice bywają bezlitośni :P

    Tamka, iwcia77, Fedra lubią tę wiadomość

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 7 marca 2014, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tamka, padłam jak to przeczytałam!

    Ja natomiast od znajomego słyszałam, że ma klientkę o nietypowym imieniu za to bardzo typowym nazwisku: Szeherezada Wiśniewska (a może Kowalska? nie pamiętam :) )

    Tamka, Fedra lubią tę wiadomość

    atdck6nlmznf5qze.png
  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 7 marca 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasami nawet ze zwykłych imion i nazwisk wychodzą... ciekawe kwiatki.
    Nie wiem czy wiecie, ale jak są różnego rodzaju dokumenty np. w sądzie gospodarczym to się podpisują -> Jan Kowalski - kierownik, lub prezes w domyśle jest słowo zarządu. Ostatnio przyszedł petent z prośbą o dopisanie tego słowa - zarządu, bo się wszędzie z niego śmiali. A czemu, a no bo jego podpis wyglądał tak:
    Jan Krótki - członek :P

    Tamka, Ag..., iwcia77, Fedra lubią tę wiadomość

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 7 marca 2014, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    padłam ;)

    no ale tego rodzice już nie mogli przewidzieć ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2014, 12:19

    Fedra lubi tę wiadomość

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ