X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne IMIONA DLA DZIECI
Odpowiedz

IMIONA DLA DZIECI

Oceń ten wątek:
  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 7 marca 2014, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tamka wrote:
    padłam ;)

    no ale tego rodzice już nie mogli przewidzieć ;)

    Matka w sądzie też, ale zrozumiała sytuacje i dopisała ładne słowo - zarządu :P

    I fakt nie mogli, trudno przewidzieć, że twoje dziecko za 20 lat będzie członkiem zarządu jakiejś spółki.
    I zgadzam się MonikaDM, o tej Pani Adwokat Mai Pszczółce. Średnio pasuje, ale... do małej dziewczynki jak najbardziej. Z drugiej strony nie można dobierać imienia, z myślą że za X lat moje dziecko będzie bardzo ważną osobą więc musi mieć dumnie brzmiące imię...

    MonikaDM lubi tę wiadomość

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 7 marca 2014, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam koleżankę, prawnik, która ma na nazwisko Perełka , rodzice nadali jej eleganckie klasyczne imię i pięknie to brzmi

    wydaje mi się, że pewne rzeczy należy/można przewidzieć i nazwisko Pszczółka z imieniem np. Magdalena bądź Katarzyna gwarantowałoby pewną powagę w każdej sytuacji

    Fedra lubi tę wiadomość

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 7 marca 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marronek lepiej wychodzić z założenia, że dziecko będzie ważną osobą a nie np. tancerką w klubie go-go i właśnie wybrać jakieś neutralne, eleganckie imię. :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2014, 12:56

    rewelka, Fedra lubią tę wiadomość

    atdck6nlmznf5qze.png
  • sroczka83 Debiutantka
    Postów: 11 8

    Wysłany: 7 marca 2014, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was dziewczyny :) mnie od zawsze marzyła się córka ,ale los dał mi ślcznych I zdrowych 2 synków. mąż od zawsze chcial miec syna Patryka I tak nazwał mimo ze ja nie do konca bylam przekonana do tego imienia,ale poszlam na ustępstwo I powiedzialam ze on wybiera pierwszego dziecka imie a ja reszty :) dla drugiego syna wybralam imie które z kolei męzowi nie do konca pasowalo ale byla moja kolej :) dla wypragnionej córki trzymam imię AMELKA LUB LILIANA LUB LENA ale mąz nawet nie chce slyszec o kolejnym dziecku :/ a jakbym miala kolejnego syna to nie mam pojecia jakbym nazwala bo zadne juz imie mi sie nie podoba albo kojarzy mi sie z kims zle. dodam jeszcze ze zawsze chcialam nazwac corke/syna takim imieniem zeby sie nie odmienialo np. ANNA -ANIA-ANKA tylko n zeby sylwia byla sylwią albo patrycja poprostu patrycją :)

    Fedra lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2014, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tamka wrote:
    Śląska ;)

    a jeszcze Wam powiem w formie ciekawostki i radosnych pomysłów, że znajoma ma znajomą, której rodzice zaszaleli i nazwali córkę Ewa Krzysztofa, nic by w tym dziwnego nie było gdyby nie ich nazwisko, niecenzuralne, które brzmiało Ruch..ła

    podobno to prawda, choć mnie ciężko w to uwierzyć

    Prawda czy nieprawda zaśmiewam się do łez. Mój mąż też :)
    Historia Marronek też niezła, i też mężowi sprzedana :) A ta Maja to jeszcze dziecko małe (historia była moze z 4 lata temu, więc teraz dziewczynka ma moze 7-8 lat), nie wiadomo kim będzie, to była takie nasze gdybanie w pracy; jeżeli będzie dobra w tym co będzie robiła to nazwisko jej nie przekreśli przecież. I racja dla małej dziewczynki to słodkie, ale później jakoś ja bym się nie czuła chyba rewelacyjnie z tak niepoważnym imieniem i nazwiskiem. Jak Tamka napisała - np. Katarzyna Pszczółka chyba byłoby wg mnie lepiej. nie ma co gdybać, tak jest i tak zostanie min. do jej 18 urodzin, niech tylko jej nikt nie dokucza i nie pyta gdzie ma swojego Gucia.
    A apropo Gucia, moi snajomi mają właśnie małego Gucia, a bez zdrobnienia: Gustaw Ciszewski - mnie sie strasznie podoba :)

    Tamka, Fedra lubią tę wiadomość

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 11 marca 2014, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makcza wrote:
    Do dziewczyn mieszkających w Polsce - polecam sprawdzić listy najpopularniejszych imion, wyobraźcie sobie, że od 10 lat (!!!) co roku najwięcej dziewczynek dostaje imię Julia, a najwięcej chłopców Jakub. Co roku! To są rzesze Kubusiów i Julek. Następnie Lena i Maja, Zuzanna, Natalia - tu kolejność się tylko zmienia. A chłopcy Kacper i Szymon, potem Filip.

    Dokładnie :) Ja wbrew wszystkim chciałabym dać imiona, które są mało popularne i na tej liście znajdują się na szarym końcu :P Ale niestety większość rodziny protestuje i będzie Grześ i/lub Klementysia (ew. Matylda).

    kaarolaa, Fedra lubią tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2014, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polkosia wrote:
    Dokładnie :) Ja wbrew wszystkim chciałabym dać imiona, które są mało popularne i na tej liście znajdują się na szarym końcu :P Ale niestety większość rodziny protestuje i będzie Grześ i/lub Klementysia (ew. Matylda).
    ja tak samo mysle, gdzie sie nie obejrzysz słyszysz tylko te słynne Julki, Majki i Kubusie...trzeba cos nowego, swiezego i mało popularnego. i nie chodzi mi o imiona obcobrzmiace tylko nasze polskie :)

    Cynamonek30, Fedra lubią tę wiadomość

  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 11 marca 2014, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś Miriam napisała na forum, że jej sąsiad chciał córkę nazwać Kurtyzana, bo w filmie usłyszał i mu się to "imię" spodobało. Zdziwił się, kiedy w urzędzie mu powiedziano, co to słowo oznacza.

    iwcia77, Magdas, Fedra lubią tę wiadomość

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2014, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też wolę imiona mniej pospolite teraz, polskie jak najbardziej np Helena, Aniela, Gustaw mi się podobają, te bardziej powszechne teraz też np Antosia, Amelka, Julia ale jak już było napisane zawołasz Julka to pół podwórka przybiegnie ;p wiem coś o tym bo pracuje z dziećmi i jest masakra, połowa grupy to Julki, druga połowa Amelki i może kilka innych imion. tak samo z Kubusiem, Jasiem, Antosiem.... ja mam chyba uraz po siostrze, ma na imię Magdalena i jest z lat 80 tych gdzie był bum na te imię, miała w klasie oprócz siebie 7 Magd ! :( zawsze mówiła to rodziców, że mi dali Michalina mniej pospolite imię, bratu Gabriel (wtedy było naprawdę mało popularne!) a jej jakąś Madzie wymyślili ;p

    My wstępnie wybraliśmy Łucja albo Helena :) mężowi podoba się Jaśmina, a dla chłopca w sumie ciągle nam się zmienia ;p

    Fedra lubi tę wiadomość

  • iwcia77 Autorytet
    Postów: 8558 34365

    Wysłany: 12 marca 2014, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Another wrote:
    Rodzice bywają bezlitośni :P

    padlam po prostu :) ale fantazja ulanska :)

    mi z dziweczecych bardzo sie podoba Aurora i Carmen :)
    a z meskich lubie Krzyskow i Tomkow

    Fedra lubi tę wiadomość

  • iwcia77 Autorytet
    Postów: 8558 34365

    Wysłany: 12 marca 2014, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marronek wrote:
    Czasami nawet ze zwykłych imion i nazwisk wychodzą... ciekawe kwiatki.
    Nie wiem czy wiecie, ale jak są różnego rodzaju dokumenty np. w sądzie gospodarczym to się podpisują -> Jan Kowalski - kierownik, lub prezes w domyśle jest słowo zarządu. Ostatnio przyszedł petent z prośbą o dopisanie tego słowa - zarządu, bo się wszędzie z niego śmiali. A czemu, a no bo jego podpis wyglądał tak:
    Jan Krótki - członek :P

    umarlam w butach :D hahahhahahahah :):)

  • tomiika Koleżanka
    Postów: 38 9

    Wysłany: 16 marca 2014, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moi imienni faworyci to dla synka Krystian a dla córeczki Paulina i będę się trzymała tej wersji choćby nie wiem co. A jak jest u Was z drugi imieniem? W mojej rodzinie panuje tradycja, żeby drugie imię było imieniem dziadka lub babci . Natomiast u moje męża drugie imię jest wybrane po ojcu (w przypadku brata męża) lub też, że drugie imię również podobało się na równi z pierwszym.

    Fedra lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2014, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie syn bedzie miał drugie imie po mezu, czyli bedzie najpewniej Marceli Piotr, a dla dziewczynki nie mam drugiego imienia, chyba wybiore takie zeby pasowało do pierwszego :)

    Fedra lubi tę wiadomość

  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 16 marca 2014, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LENA ALEKSANDRA, FABIAN ALEKSANDER :)

    kaarolaa, samira, Fedra lubią tę wiadomość

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bo za długie bedzie :)
    anastazja karolina
    berenika karolina
    marcjanna karolina
    długie strasznie, chociaz moje imie mi sie podoba, ale dziecku chyba bym go nie dała :)

    Anutka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2014, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka wrote:
    Ja się właśnie zastanawiam czy dam po sobie ale raczej tak :)
    Landryneczka a jak masz na imie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2014, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w podstawowce byłam tylko jedna, w zadnej klasie nie było karolci :) a teraz znam tyle dziewczyn o tym imieniu...i moze dlatego nie chce dawac imienia po sobie...imiona babc i mam tez mi sie nie podobaja...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2014, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja Genowefa lub Elzbieta lub Lucyna lub Małgorzata....
    a poza tym ja mam na drugie Elzbieta...

  • tomiika Koleżanka
    Postów: 38 9

    Wysłany: 16 marca 2014, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa wrote:
    bo za długie bedzie :)
    anastazja karolina
    berenika karolina
    marcjanna karolina
    długie strasznie, chociaz moje imie mi sie podoba, ale dziecku chyba bym go nie dała :)

    Podoba mi się bardzo Anastazja Karolina :)

    kaarolaa, Fedra lubią tę wiadomość

  • Cynamonek30 Autorytet
    Postów: 447 497

    Wysłany: 18 marca 2014, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a Ja byłabym za imieniem po "dziadkach" :) Marianna,Antoninna,Irenka też mi się podoba Rozalia,Janina,<Janka> i jeszcze pare by sie znalazło :) ale poki co,, nie ma Babla nie ma Gdybania..

    Fedra lubi tę wiadomość

    zi13skjo0ong6u20.png
‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ