X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne IMIONA DLA DZIECI
Odpowiedz

IMIONA DLA DZIECI

Oceń ten wątek:
  • Agnieszka GreenApple Autorytet
    Postów: 311 157

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dla chłopca : Mieszko, Eryk, Sebastian, Aleksander
    dla dziewczynki : Dobrawa, Rozalia, Antonina

    i jeszcze z waszych imion spodobała mi się Zoja

    to jednak prawda - przynajmniej w moim przypadku, że wybierając imię dla dziecka okazuje się, jak wielu osób nie darzę sympatią :P

    Fedra lubi tę wiadomość

    od początku 2014 starania z pomocą med
    23.04.16 IUI/18.06.16 IUI/12.07.16 IUI/ 07.09.16 IUI
    09.17 IVF 9tc [*]
  • Ania_XxX Koleżanka
    Postów: 33 41

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2014, 18:55

    Cynamonek30, Fedra lubią tę wiadomość

    82do20mmeofbbylm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka GreenApple wrote:

    to jednak prawda - przynajmniej w moim przypadku, że wybierając imię dla dziecka okazuje się, jak wielu osób nie darzę sympatią :P


    to racja, jak z mężem szukaliśmy imion, to najgorzej było dla dziewczynki. co mąz jakieś imię powiedział to ja od razu: niee, bo ta małpa tak ma, albo tamta :D

    Agnieszka GreenApple lubi tę wiadomość

  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_XxX wrote:
    Cześć dziewczyny:)
    Muszę przyznać, że tak sobie czytam i muszę stwierdzić, że dajecie fajne pomysły na imię:D Ja niestety w ciąży co prawda nie jestem, ale już w głowie mam imiona dla dzieci:) Moi rodzice dali mi na imię Anna. Jeżeli o mnie chodzi to nienawidzę wprost swojego imienia, ponieważ wolę jak się do mnie zwraca Anka, Ania aniżeli Anna!!! Jest to imię dla mnie za proste, w samej klasie w liceum oprócz mnie były 4 Anie, dlatego też było to bardzo kłopotliwe, jak ktoś wołał Anka, to każda się odwracała, więc klasa każdej z Nas dała swoje przezwiska... Moje siostry: Katarzyna, Natalia i Karolina mimo, że mają także imiona popularne nie miały tego problemu co ja i są zadowolone:) więc myślę, że wybierając imiona każdy może kierować się swoimi własnymi doświadczeniami:)

    Moje ulubione imiona na dzień dzisiejszy (chociaż pewnie jeszcze ulegną zmianie:D) są takie:
    *dziewczynka: Nicole, Laura, Rozalia, Jessica, Pola
    *chłopiec: Dastin, Brajan, Axel, Wiktor

    I tak naprawdę mimo, że ktoś Nam sugeruje, że imiona są brzydkie, to myślę, że skoro już tu jesteśmy i się ciężko staramy o dzidziusia to mamy prawo wybrać imię jakie tylko chcemy:) U mnie w rodzinie słyszę tylko krytykę, a ja postawię i tak na swoim! :D

    Aniu a ty mieszkasz w Polsce? Jak nie to ok ale jesli w Polsce to moze jednak daruj dzieciom te Jessici i Brajany. Nie obraz sie, ale te imiona w naszym kraju brzmia jednak ladnie mowiac dziwnie. Nie musisz wspominac, ze to twoja sprawa jak nazwiesz dziekco bo to oczywiste ;)

    Ja bede stawiac na imiona ktore stosunkowo latwo wymowic i zapameitac w roznych krajach. Napewno nei nazwe dziecka Krzysztof albo Szczepan...
    Moi znajomi mowia, ze co ich to obchodzi, ze jakis Amerykanin, Niemiec albo Chinczyk bedzie miec problem z wymowa imiona ich dziecka -to ich problem. A ja sie tu nie zgadzam. Ja sie neizmiernie ciesze ze mam na imie Monika bo imie nie jest jakos bardzo popularne ale praktycznie kazdy potrafi je wymowic, zapisac i szybko zapameitac niezaleznie od tego skad pochodzi (tylko w Jordanii pewien pan mial problem;P).
    Rowniez sie zgadzam z niektorymi co do orginalnosci imienia. Nie chcialabym miec w klasie 5 innych Monik. Dlatego imie bede wybierac na zasadzie przeciwienstwa. Poszukam na forach i jak zobacze, ze co druga chcce nazwyc corke Pola albo Antonia to wlasnie tych imion nei wybiore :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2014, 18:08

    Elfik lubi tę wiadomość

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Popieram Kotkę Psotkę w wyborach "dziwnych imion". Żadne Brajany, Dżesiki Aarony czy Alany, na prawdę to są dziwne imiona tu w Polce i raczej wywołują ironiczny uśmiech i współczucie na przyszłość dziecku noszące takie imię u obcej osoby słyszącej te imiona.
    nie mówię tego aby kogoś obrazić lub urazić ale niestety taka jest prawda.
    często nawet w internecie są artykuły "jak NIE dawać dziecku na imię aby go nie skrzywdzić na przyszłość" i niestety te imiona są przodujące.
    Ale Laura bardzo ładnie:)
    zwróćcie uwagę żeby imię również pasowało do nazwiska.
    jak ciężkie nazwisko to imię powinno je "zmiękczyć"
    a mi nie przeszkadzało że w mojej klasie jest 5 Kasiek;) tylko nie lubię jak ktoś do mnie zwraca się Katarzyna;) reszta okej.

    kapturnica, Elfik, ilenka, Fedra lubią tę wiadomość

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23855 63939

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W klasie mojego syna Dawida jest 5 Dawidow ;D
    I kurde jak wybieralismy imie dla niego w 2001r nie przypominam sobie zeby ono znow bylo takie popularne .A jednak :D

    Robotka1, sara_nar, Fedra lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Złota Autorytet
    Postów: 3150 2406

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chłopiec: Tadeusz, Kazimierz, Jan

    Dziewczynka: Elżbieta, Aniela, Barbara

    To moje typy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2014, 10:14

    Cynamonek30, sara_nar, kapturnica, Fedra lubią tę wiadomość

    dfe327de15eec3b7764af72f3785c2ef.png
  • Złota Autorytet
    Postów: 3150 2406

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalina też ładne, ale już jest jedna w rodzinie - JA :D

    dfe327de15eec3b7764af72f3785c2ef.png
  • Ania_XxX Koleżanka
    Postów: 33 41

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2014, 18:54

    82do20mmeofbbylm.png
  • Złota Autorytet
    Postów: 3150 2406

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_XxX wrote:
    A Wy dziewczyny sądzicie, że imię Brajan wywołuje ironię i współczucie na przyszłość dziecku, które je nosi?:(

    Zdecydowanie. Tak jak Nikola, Dżessika, Dżasmina itp. Zazwyczaj odbiera się takie dzieci z politowaniem. Nie twierdzę, ze to słuszne, ale mi się te spolszczone anglosaskie imiona, czy francuskie, strasznie nie podobają.

    Krokodylica, kapturnica, Fedra lubią tę wiadomość

    dfe327de15eec3b7764af72f3785c2ef.png
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_XxX wrote:
    Dziewczyny: KotkaPsotka; Robotka1

    Tak mieszkam w Polsce i uważam, że imię Brajan jest już u Nas częściej spotykane. Oczywiście napisałam, że podaję imiona, które mi się osobiście podobają, a nie, że jestem gotowa już je dać;) Może być tak, że za rok, za dwa całkowicie zmienię swoje typy..

    W interniecie znalazłam oryginalne imiona, które rodzice dają swoim dzieciom:
    *dziewczynkom: Astrida, Calineczka, Chiara, Etiennette, Gryzelda, Guantanamera, Jarzyna, Karin, Lana, Maura, Nemesis, Selina, Selma, Zeira, Żywia;

    *chłopcom: Andreas, Armand, Barabasz, Esmee, Kaj, Hugo, Janko, Martin, Patrycjusz, Sindi, Sylas.

    Ja osobiście takich imion bym nie dała, ponieważ nie są w moim guście. Imię powinno od razu określać płeć - to dla mnie najważniejsze. Oczywiście każdy ma swoje zdanie. Mi się Brajan mimo wszystko bardzo podoba. I chyba jest już bardziej popularne..
    A Wy dziewczyny sądzicie, że imię Brajan wywołuje ironię i współczucie na przyszłość dziecku, które je nosi?:(


    No niestety tak jest. Ale to ma swoje uzasadnienie. Takie imiona najczesciej nadawali niedawno ludzie ktorzy pojechali do Anglii na zarobek. Czesto byli to lub sa ludzie, z pewnych dosc charakterystycznych grup spolecznych. Teraz to sie ze tak powiem rozprzestrzenilo bardziej ale na poczatku takei imiona wlasnie nadawali ludzie ktorzy z malego miasteczka lub wsi wyjechali czesto bez znajomosci angielskiego na dorobek na Wyspy. Wrocili, wybudowali chalupe a Dzesika z Kewinem chodza teraz do Polskiego przedszkola.

    Imiona ktore napisalas sa bardzo ciekawe. Niektore mi sie bardzo podobaja. Ja uwielbiam imie Mercedes ale kurcze chyba jednak sie nie odwaze i nie zrobie tego dziecku.

    Wklejam z jakiegos bloga. Nie hejtujcie mnei za to bo to nei moj tekst ;). I tez jak dla mnie jest zbyt ostro napisany ale oddaje jednak w jakis sposob to o czym mowie.

    "Panna Alicja: Wymyślne imiona a patologia
    I oto znów fejsbukowa dyskusja zainspirowała mnie na tyle, by porozwodzić się na pewien temat. Zbychu zainstalował na fejsie linka do ciekawego artykułu z "Gazety Prawnej" - a mianowicie zestawienia setki najczęściej nadawanych imion w RP w roku ubiegłym.

    Imiona damskie zaczynają się Julią, Mają i Zuzanną (faktycznie, sporo takich dziewczątek). Już na miejscu dziesiątym nieledwie o apopleksję przyprawiła mnie NIKOLA.

    U chłopaków nieco lepiej, dopiero na 25-tym miejscu pojawia się pretensjonalny Oliwier, chociaż on jakoś jeszcze ujdzie. Gorzej z miejscem 34-tym, bo tam zagnieździł się ALAN.

    Wedle badań socjologów Jurgena Gerhardsa i Stanleya Liebersona takie imiona - związane z idolami popkultury (w przypadku Polski rozszerzyłabym tę kategorię na imiona pachnące "zachodniościom") - nadają swoim latoroślom rodzice z niższych warstw społecznych. To przypomniało mi tezę, której hołdowałam od zawsze - debilnie wymyślne i "zagramaniczne" miana (Gracjana, Nikola, Dżesika, Kewin, Alan, Tina) oznaczają bachora z patologii.

    Niższe warstwy poprzed nadanie dzieciakowi serialowego imienia pragną podarować mu inny start (wydaje się takim rodzicom, że lepszy). Imię ma wznieść dzieciaka poza szarość życia w bloku z wielkiej płyty na najgorszej dzielnicy, wzieść ponad inne brudne dzieciaki z osiedla, ponad ubóstwo czy beznadzieję codzienności, wulgarności i braku zainteresowań ich rodzicieli.

    Jakoś nie zdarza się, by Kewiny, Wanessy czy Brajany (za samą chęć nadania dziecku imienia Brajan powinno się moim zdaniem odbierać prawa rodzicielskie) występowały w rodzinach ludzi z wyższym wykształceniem. Pewnie nie zdarzają się również nagminnie rodzicom ze średnim, chociaż mogą się trafić, co jest wówczas przejawem skrywanego kołtuństwa. Ale córka fryzjerki z przedmieścia na Nikolę już może liczyć. Jako że patologia najczęściej wyrasta z braku wykształcenia i biedy, ogłaszam niniejszym kolejny *szufladkujący i niesprawiedliwy pogląd Alicji - wymyślne imię równa się patologia.* Kiedy słyszę, że ktoś nazywa się Alan czy Nikola, spierdalam jak najszybciej. Nie chce mi się poznawac takiej osoby, zresztą - do tej pory osoby z idiotycznymi imionami, które zdarzyło mi się przelotnie poznać, dziwnym trafem były albo typem "fura, skóra i komóra", albo "mam białe rękawiczki i jadem na manieczki", albo "zasnęłam w solarium na kilka godzin, ale potem jebnęłam sobie mega tipsy". Pato. Po prostu pato.

    P.S. Ciekawa sprawa jest też z imiona klasy pseudowyższej. Ci za nic nie nadadzą dziecku imienia Dżesika, no bo nie są debilami. Małgorzata jednak też się u nich nie uchowa, o nie! To za pospolite, nie można dzieciaka nazwac tak, żeby wszyscy myśleli, że to ten sam motłoch. Ci ludzie z reguły nadają dzieciakom imiona bardzo tradycyjne, żeby podkreślić, że nie boją się takich, a za to są nobliwi i wysoce wyształceni, może nawet szlachta (yhy, jaaasne). I tak powstają młodzi Franciszkowie, Stanisławowie, Szymony, Gabriele oraz Antoniny (ostatnio był prawdziwy wysyp, każda mamuśka aspirująca do wyższej klasy chciała mieć Tosię).

    Jedno żałosne i drugie żałosne. Jedno patologia (osoba nazywająca się Brajan, podkreślę jeszcze raz, nie może NIE wywodzić się z patologii), drugie karierowiczostwo i zadzieranie nosa.

    P.S.2. Kiedy w zeszłe lato siedziałam w parku, zorientowałam się w piaskownicy nieopodal bawią się trzy Oliwie w podobnym wieku. Pato.

    Nie krzywdźmy dzieci. Jeśli bardzo kusi egzotyczne imię, dajmy je progeniturze jako drugie. Wtedy da się z tym żyć.

    *EDIT - pamiętajmy, że ktoś może nazwać syna Franciszek nie dla szpanu, ale na przykład na cześć dziadka, prawujka czy inszego przodka. To jest akurat w pełni zrozumiałe. Za to z Brajanami sprawa prosta. Nizina."

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2014, 13:30

    Ewa99, kapturnica, lulu_ovufriend lubią tę wiadomość

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie osobiście trzęsie jak słyszę na jakimś zapyziałym blokowisku jak mama drze się na trzepak Dastin, Venessa, Chantal lub podobne.
    ale mam znajomą która jest dumna ze swojego imienia i gdy miała 18 lat zmieniła jego pisownie na oryginalną, bo rodzice nazwali ją Dżesika.

    wszystko zależy gdzie mieszkamy, jak imię będzie się zgrywać z nazwiskiem ( wyobraźcie sobie Brajan Grabowski a już na przykład Jessica Banach) i jak dziecko i otoczenie będzie do tego podchodzić (ale tego niestety nie przewidzimy)
    ja wolę dmuchać na zimne i ewentualnie nie krzywdzić dziecka nietypowym imieniem...

    o, zgadzam się w 100% z postem nade mną

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2014, 13:40

    Złota, kapturnica, samira, lulu_ovufriend, Fedra lubią tę wiadomość

  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa99 wrote:
    mnie osobiście trzęsie jak słyszę na jakimś zapyziałym blokowisku jak mama drze się na trzepak Dastin, Venessa, Chantal lub podobne.
    ale mam znajomą która jest dumna ze swojego imienia i gdy miała 18 lat zmieniła jego pisownie na oryginalną, bo rodzice nazwali ją Dżesika.

    wszystko zależy gdzie mieszkamy, jak imię będzie się zgrywać z nazwiskiem ( wyobraźcie sobie Brajan Grabowski a już na przykład Jessica Banach) i jak dziecko i otoczenie będzie do tego podchodzić (ale tego niestety nie przewidzimy)
    ja wolę dmuchać na zimne i ewentualnie nie krzywdzić dziecka nietypowym imieniem...

    o, zgadzam się w 100% z postem nade mną

    No i jeszcze to pisownia... Jessica wyglada normalnie ale Dzesika...?

    A z darciem sie przed blokiem an dzieci to jest w ogole jakis odrebny temat :D. Mam wrazenie ze kobiety w Polsce bardzo lubia sie tak drzec ;).

    kapturnica lubi tę wiadomość

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_XxX wrote:
    Dziewczyny: KotkaPsotka; Robotka1

    Tak mieszkam w Polsce i uważam, że imię Brajan jest już u Nas częściej spotykane. Oczywiście napisałam, że podaję imiona, które mi się osobiście podobają, a nie, że jestem gotowa już je dać;) Może być tak, że za rok, za dwa całkowicie zmienię swoje typy..

    i tego Ci życzę z całego serca - aby zmieniły się Twoje typy

    kapturnica lubi tę wiadomość

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój znajomy z dziecinnych lat dochował się syna, kiedyś będąc u rodziców usłyszałam jak go woła z okna" TAJGER! Nie wytrzymałam, parsknęłam śmiechem i z tego co zauważyłam sporo osób tak reagowało. Naprawdę chcecie coś takiego zrobić swojemu dziecku? Jaka przyszłość jest dla niego? Wyobrażacie sobie np pana prezesa Tajger Suśniak? A nawet pracownika infolinii który tak się przedstawi? Dla mnie to jest totalna głupota i brak odpowiedzialności, no ale... o gustach ponoć się nie dyskutuje ;-)

    Ewa99, kapturnica, samira, lulu_ovufriend lubią tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Złota Autorytet
    Postów: 3150 2406

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Livia, może to ksywka była? czasem rodzice wołają na dzieci nie po imieniu, tylko kurczaku, misiaczku, Tajgerze :D ?

    dfe327de15eec3b7764af72f3785c2ef.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wydaje mi się :D Chyba że w szkole nauczyciele też do niego po ksywce sie zwracają :D (przeprowadziłam dochodzenie bo nie mogłam uwierzyć, że tak dziecko skrzywdzili)...

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KotkaPsotka wrote:
    No niestety tak jest. Ale to ma swoje uzasadnienie. Takie imiona najczesciej nadawali niedawno ludzie ktorzy pojechali do Anglii na zarobek. Czesto byli to lub sa ludzie, z pewnych dosc charakterystycznych grup spolecznych. Teraz to sie ze tak powiem rozprzestrzenilo bardziej ale na poczatku takei imiona wlasnie nadawali ludzie ktorzy z malego miasteczka lub wsi wyjechali czesto bez znajomosci angielskiego na dorobek na Wyspy. Wrocili, wybudowali chalupe a Dzesika z Kewinem chodza teraz do Polskiego przedszkola.

    Imiona ktore napisalas sa bardzo ciekawe. Niektore mi sie bardzo podobaja. Ja uwielbiam imie Mercedes ale kurcze chyba jednak sie nie odwaze i nie zrobie tego dziecku.

    Wklejam z jakiegos bloga. Nie hejtujcie mnei za to bo to nei moj tekst ;). I tez jak dla mnie jest zbyt ostro napisany ale oddaje jednak w jakis sposob to o czym mowie.

    "Panna Alicja: Wymyślne imiona a patologia
    I oto znów fejsbukowa dyskusja zainspirowała mnie na tyle, by porozwodzić się na pewien temat. Zbychu zainstalował na fejsie linka do ciekawego artykułu z "Gazety Prawnej" - a mianowicie zestawienia setki najczęściej nadawanych imion w RP w roku ubiegłym.

    Imiona damskie zaczynają się Julią, Mają i Zuzanną (faktycznie, sporo takich dziewczątek). Już na miejscu dziesiątym nieledwie o apopleksję przyprawiła mnie NIKOLA.

    U chłopaków nieco lepiej, dopiero na 25-tym miejscu pojawia się pretensjonalny Oliwier, chociaż on jakoś jeszcze ujdzie. Gorzej z miejscem 34-tym, bo tam zagnieździł się ALAN.

    Wedle badań socjologów Jurgena Gerhardsa i Stanleya Liebersona takie imiona - związane z idolami popkultury (w przypadku Polski rozszerzyłabym tę kategorię na imiona pachnące "zachodniościom") - nadają swoim latoroślom rodzice z niższych warstw społecznych. To przypomniało mi tezę, której hołdowałam od zawsze - debilnie wymyślne i "zagramaniczne" miana (Gracjana, Nikola, Dżesika, Kewin, Alan, Tina) oznaczają bachora z patologii.

    Niższe warstwy poprzed nadanie dzieciakowi serialowego imienia pragną podarować mu inny start (wydaje się takim rodzicom, że lepszy). Imię ma wznieść dzieciaka poza szarość życia w bloku z wielkiej płyty na najgorszej dzielnicy, wzieść ponad inne brudne dzieciaki z osiedla, ponad ubóstwo czy beznadzieję codzienności, wulgarności i braku zainteresowań ich rodzicieli.

    Jakoś nie zdarza się, by Kewiny, Wanessy czy Brajany (za samą chęć nadania dziecku imienia Brajan powinno się moim zdaniem odbierać prawa rodzicielskie) występowały w rodzinach ludzi z wyższym wykształceniem. Pewnie nie zdarzają się również nagminnie rodzicom ze średnim, chociaż mogą się trafić, co jest wówczas przejawem skrywanego kołtuństwa. Ale córka fryzjerki z przedmieścia na Nikolę już może liczyć. Jako że patologia najczęściej wyrasta z braku wykształcenia i biedy, ogłaszam niniejszym kolejny *szufladkujący i niesprawiedliwy pogląd Alicji - wymyślne imię równa się patologia.* Kiedy słyszę, że ktoś nazywa się Alan czy Nikola, spierdalam jak najszybciej. Nie chce mi się poznawac takiej osoby, zresztą - do tej pory osoby z idiotycznymi imionami, które zdarzyło mi się przelotnie poznać, dziwnym trafem były albo typem "fura, skóra i komóra", albo "mam białe rękawiczki i jadem na manieczki", albo "zasnęłam w solarium na kilka godzin, ale potem jebnęłam sobie mega tipsy". Pato. Po prostu pato.

    P.S. Ciekawa sprawa jest też z imiona klasy pseudowyższej. Ci za nic nie nadadzą dziecku imienia Dżesika, no bo nie są debilami. Małgorzata jednak też się u nich nie uchowa, o nie! To za pospolite, nie można dzieciaka nazwac tak, żeby wszyscy myśleli, że to ten sam motłoch. Ci ludzie z reguły nadają dzieciakom imiona bardzo tradycyjne, żeby podkreślić, że nie boją się takich, a za to są nobliwi i wysoce wyształceni, może nawet szlachta (yhy, jaaasne). I tak powstają młodzi Franciszkowie, Stanisławowie, Szymony, Gabriele oraz Antoniny (ostatnio był prawdziwy wysyp, każda mamuśka aspirująca do wyższej klasy chciała mieć Tosię).

    Jedno żałosne i drugie żałosne. Jedno patologia (osoba nazywająca się Brajan, podkreślę jeszcze raz, nie może NIE wywodzić się z patologii), drugie karierowiczostwo i zadzieranie nosa.

    P.S.2. Kiedy w zeszłe lato siedziałam w parku, zorientowałam się w piaskownicy nieopodal bawią się trzy Oliwie w podobnym wieku. Pato.

    Nie krzywdźmy dzieci. Jeśli bardzo kusi egzotyczne imię, dajmy je progeniturze jako drugie. Wtedy da się z tym żyć.

    *EDIT - pamiętajmy, że ktoś może nazwać syna Franciszek nie dla szpanu, ale na przykład na cześć dziadka, prawujka czy inszego przodka. To jest akurat w pełni zrozumiałe. Za to z Brajanami sprawa prosta. Nizina."

    A ja chcę syna nazwać Franek. No kurde, jak nic jestem motłoch aspirujący do szlachty. :P

    Ania_XxX, Lenuś lubią tę wiadomość

  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka wrote:
    Ja powiem coś od siebie . Nie rozumiem tych którzy wybierają imiona a jak się urodzi u kogoś dziecko i nadadzą to imię to się rezygnuje.

    Ja jestem takiego zdania że jeśli wybieram imię i podoba się mi i mojemu narzeczonemu to choćby w rodzinie były 4 takie imiona czy gdzieś u sąsiadów czy u znajomych to i tak bym tak dała na imię .
    To jest nasze dziecko i wybieramy jakie chcemy .
    Tak jak np. że ktoś w rodzinie się nie zgadza na takie imię . No to jego problem . Czyje dziecko ten daje imiona koniec kropka. Takie moje zdanie .

    Ostatnio teściowa mi coś o dziecku mówiła i że jak się dziewczynka urodzi Zuzia to będzie ją bawiła itd. A ja mówię że nie Zuzia tylko Nikola a ona na to że u sasiadów jest i gdzieś tam jeszcze a ja na to że mi sie takie podoba mojemu też i tak zostanie .
    Nie rozumiem jak ktoś może rządzić jak mam dziecku dać na imię .

    Ot tyle z mojej strony :)

    Misty Wiktoria ładnie :) I Daniel :)
    Vanessa kochana zobaczysz ze nadasz każde z tych imion zobaczysz <3

    A jeśli chodzi o nadawanie 1 czy 2 to my damy po 2 :)
    Ja mam dwa i mój też wiec chce dziecku też dwa nadać :)

    Zupełnie się z Tobą zgadzam, jak byś miała patrzeć czy nigdzie nie ma takiego imienia to w końcu nazwała byś dziecko Indyrydybafion żeby nikt takiego nie miał. :)

    Poza tym to Wasza decyzja jak nazwiecie dziecko. :)

    Ja miałam byc ponoć Kaśka, Magda i jakoś tam jeszcze ale każdy w rodzinie miał coś do powiedzenia i mieli obiekcje więc rodzice dali mi inne imię. Lubię swoje imię ale po co się tak oglądać na innych?

  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krokodylica wrote:
    A ja chcę syna nazwać Franek. No kurde, jak nic jestem motłoch aspirujący do szlachty. :P
    czytaj ze zrozumieniem;)

    kapturnica lubi tę wiadomość

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
‹‹ 15 16 17 18 19 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 sposobów jak zwiększyć inteligencję swojego dziecka jeszcze w brzuchu!

Czy wiesz, że na poziom inteligencji swojego dziecka możesz mieć już wpływ podczas ciąży? Połączenia nerwowe w mózgu dziecka tworzą się już na etapie życia płodowego. Stymulację neuronów w mózgu dziecka mogą zwiększać pewne aktywności. Sprawdź, co robić lub czego unikać, aby zadbać o optymalny rozwój mózgu Twojego dziecka! 

CZYTAJ WIĘCEJ