X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne IMIONA DLA DZIECI
Odpowiedz

IMIONA DLA DZIECI

Oceń ten wątek:
  • Mika85 Autorytet
    Postów: 499 710

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Aleksandra lub Michał.

    Fedra lubi tę wiadomość

    20130921310117.png
    7d80510a16.png
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robotka1 wrote:
    czytaj ze zrozumieniem;)

    Ja mysle ze on dobrze to odczytala ;)

    kapturnica lubi tę wiadomość

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • Ania_XxX Koleżanka
    Postów: 33 41

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co dziewczyny, wg mnie to chyba tylko ludzie prości, potrafią stwierdzić, że dane imię - cytuję: "oznacza bachora z patologii"...
    Ja bym nie śmiała o jakimkolwiek dziecku tak powiedzieć na podstawie podanego imienia i nie ważne czy dane imię mi się podoba czy też nie. Tyle na ten temat. Pozdrawiam ;)

    Krokodylica, Fedra lubią tę wiadomość

    82do20mmeofbbylm.png
  • sara_nar Autorytet
    Postów: 1527 2097

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z imion ostatnio spodobały mi się również : Olaf, Nikodem i po pradziadku Feliks (M. pradziadek też tak miał na imię)
    dla dziewczynki zaś Sabina (moja i M. babcia mają to imię, z tym, że M. babcia jest okropną kobietą, więc nie chcę żeby myślała, że imię wybraliśmy ze względu na nią) Matylda też mi bardzo się podoba i po prababci Wiktoria ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 maja 2014, 14:31

    kapturnica, kalitria, Fedra lubią tę wiadomość

    relgh371g4so40bs.png
    klz9krhmiwshxnlc.png
  • pleasure Autorytet
    Postów: 1414 354

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2015, 18:17

    Fedra lubi tę wiadomość

    Marzec x 2 <3 <3
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_XxX wrote:
    Dziewczyny: KotkaPsotka; Robotka1



    A Wy dziewczyny sądzicie, że imię Brajan wywołuje ironię i współczucie na przyszłość dziecku, które je nosi?:(

    Mam kumpla..Ma na imie Ariel..Teraz przypomnijcie sobie slawetna reklame proszku..I pomyslcie co on musial czuc i przejsc od rowniesnikow... w czasie jej najwiekszej emisji ....Imie sie ma na cale zycie i naprawde powinno sie ej dobrze przemyslec by nie skrrzywdzic wlasnego dziecka tak naprawde juz na starcie....
    Moda na smiesznie brzmiace imiona az razi wg mnie..Czekam tylko kiedy na ulicy zaczne slyszec arabskie ali , kalify , omary i inne saddamy...
    A w naszym ojczystym jezyku jest tyle pieknych zapomnianych imion.ehhh.....

    ilenka, Fedra lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Agnieszka GreenApple Autorytet
    Postów: 311 157

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muszę się częściowo zgodzić - rodzice nadają dziecku imię z jakiegoś powodu - tradycji rodzinnych, chwilowej mody, ciekawych konotacji, czy słabości do osoby o danym imieniu - myślę, że ocenianie tych pobudek jest nie do końca uczciwe.
    bo jaka różnica, czy dam córce imię po babci - Antonina, czy dam jej tak na imię, bo właśnie zapanowała moda na Tośkę - czy to ma jakiekolwiek znaczenie w grupie przedszkolnej? szkole podstawowej ? gimnazjum?
    pewnie, że mieszkając w Polsce naturalnie oczekujemy polskich imion przy nazwiskach -ski -cki i tak Brajan Kowalski, Kewin Olszewski czy Denis Potocki brzmi groteskowo.
    przez pewien czas pracowałam w świetlicy środowiskowej i prawdą jest, że nigdzie indziej nie spotkałam tylu oryginalnych imion - od Denisa, Mirandy, Dżesiki i Brajana, po Sajmona, kilku Alanów i Waneskę.
    ale tak, jak nie oceniam ludzi po wyglądzie, tak samo nie oceniam po nazwisku czy imieniu.

    Krokodylica, samira lubią tę wiadomość

    od początku 2014 starania z pomocą med
    23.04.16 IUI/18.06.16 IUI/12.07.16 IUI/ 07.09.16 IUI
    09.17 IVF 9tc [*]
  • Januszkowa Autorytet
    Postów: 1664 1888

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia
    Natasza
    Kamila
    Faustyna

    Kamil
    Szymon - górą <3

    sara_nar, Fedra lubią tę wiadomość

    16.02.2015 Powitaliśmy na świecie Natalkę :)
    z789jaq.png
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_XxX wrote:
    Wiecie co dziewczyny, wg mnie to chyba tylko ludzie prości, potrafią stwierdzić, że dane imię - cytuję: "oznacza bachora z patologii"...
    Ja bym nie śmiała o jakimkolwiek dziecku tak powiedzieć na podstawie podanego imienia i nie ważne czy dane imię mi się podoba czy też nie. Tyle na ten temat. Pozdrawiam ;)
    Agnieszka GreenApple wrote:
    muszę się częściowo zgodzić - rodzice nadają dziecku imię z jakiegoś powodu - tradycji rodzinnych, chwilowej mody, ciekawych konotacji, czy słabości do osoby o danym imieniu - myślę, że ocenianie tych pobudek jest nie do końca uczciwe.
    bo jaka różnica, czy dam córce imię po babci - Antonina, czy dam jej tak na imię, bo właśnie zapanowała moda na Tośkę - czy to ma jakiekolwiek znaczenie w grupie przedszkolnej? szkole podstawowej ? gimnazjum?
    pewnie, że mieszkając w Polsce naturalnie oczekujemy polskich imion przy nazwiskach -ski -cki i tak Brajan Kowalski, Kewin Olszewski czy Denis Potocki brzmi groteskowo.
    przez pewien czas pracowałam w świetlicy środowiskowej i prawdą jest, że nigdzie indziej nie spotkałam tylu oryginalnych imion - od Denisa, Mirandy, Dżesiki i Brajana, po Sajmona, kilku Alanów i Waneskę.
    ale tak, jak nie oceniam ludzi po wyglądzie, tak samo nie oceniam po nazwisku czy imieniu.


    Aniu ja nie twierdze ( w przeciwienstwie do autorki zacytowanego przezemnie tekstu) , ze wszystkie dzieci z angielsko brzmiacymi imionami to patologia ale poprostu wiele takich jest co czesto poprostu rzuca cien na obraz wszystkich. To jest niesprawiedliwe ale tak jest. Moze jak twoj Brajan bedzie mial same 6tki w szkole i zda wzorowo mature to da dobry przyklad:). Ale i tak moze byc ze ludzie beda na niego patrzec przez pryzmat wlasnie takiej patologii. Popatrz co napisala Agnieszka GranPeace - niby nie chce szufladkowac a jednak doswiadczenei pokazuje, ze jest wlasnie tak a nie inaczej.
    To tak jak z cyganami. Niby kazdy czlowiek jest inny i napewno jest wielu dobrych i uczyciwych ale jednak na slowo cygan masz juz wyrobiona opinie o czlowieku.

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KotkaPsotka wrote:
    *EDIT - pamiętajmy, że ktoś może nazwać syna Franciszek nie dla szpanu, ale na przykład na cześć dziadka, prawujka czy inszego przodka. To jest akurat w pełni zrozumiałe. Za to z Brajanami sprawa prosta. Nizina."

    Krokodylica wrote:
    A ja chcę syna nazwać Franek. No kurde, jak nic jestem motłoch aspirujący do szlachty. :P

    Robotka1 wrote:
    czytaj ze zrozumieniem;)
    KotkaPsotka wrote:
    Ja mysle ze on dobrze to odczytala ;)


    wiem Kotka PSotka już o co chodzi;) ja glównie zwróciłam uwagę na to ostatnie zdanie z tego artykułu;)które tu przytoczyłam.
    ale wiem że nie koniecznie o to chodzi;)
    pozdrawiam wszystkie mamusie, te obecne i te przyszłe:)

    kapturnica lubi tę wiadomość

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krokodylica wrote:
    A ja chcę syna nazwać Franek. No kurde, jak nic jestem motłoch aspirujący do szlachty. :P

    witaj w klubie :)

    Krokodylica lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też bardzo chciałam Franka, nawet była kłótnia o to z bratem bo tez chciał tak nazwać syna, ale odwidziało mi się.
    pełno Franków wkoło już się zrobiło... :(

    Fedra lubi tę wiadomość

  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KotkaPsotka wrote:
    Ja mysle ze on dobrze to odczytala ;)

    Dziękuję bardzo KotkaPsotka. :)

    Robotka1 Studiowałam polonistykę i czytanie ze zrozumieniem nie jest mi obce.
    Coś takiego jak sarkazm również. :) (Patrz moja poprzednia wypowiedź).

    Pani która nazywa dzieci "bachorami z patologii" nie znając ich na pewno jest baaardzooo wykształcona.
    "Godne" cytowania. :)

    Ania_XxX, Fedra lubią tę wiadomość

  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robotka1 wrote:
    wiem Kotka PSotka już o co chodzi;) ja glównie zwróciłam uwagę na to ostatnie zdanie z tego artykułu;)które tu przytoczyłam.
    ale wiem że nie koniecznie o to chodzi;)
    pozdrawiam wszystkie mamusie, te obecne i te przyszłe:)

    Także może ja Tobie powinnam napisać - czytaj ze zrozumieniem? :)

  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krokodylica wrote:
    Także może ja Tobie powinnam napisać - czytaj ze zrozumieniem? :)
    niekoniecznie
    a ja mam doktorat z polonistyki:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2014, 16:14

    kapturnica lubi tę wiadomość

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Świetnie. Masz doktorat, ale jednak nie doczytałaś. :)
    Po prostu zanim następnym razem napiszesz coś niemiłego zastanów się dwa razy. :)

  • ilenka Ekspertka
    Postów: 173 66

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nie lubię jakiś takich wymyślnych imion, jak np. Victoria, Nicola, Vanessa, Jessika itp. Jest tyle pięknych polskich imion:) cieszy mnie to, że moda na te imiona powoli zanika :)

    A ja ostatnio dowiedziałam się, że istnieje takie imię jak Żyraf :D Haha Żyrafy muszą mieć ciekawe życie z takim imieniem :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2014, 18:15

    samira, kapturnica, Fedra lubią tę wiadomość

    0fc3fc2ab00918b1e6c0fdac37a9dda7.png
  • Agnieszka GreenApple Autorytet
    Postów: 311 157

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pamiętam artykuł o dziewczynie, która miała na imię Oralia, a jej siostra Edeltraudia...

    od początku 2014 starania z pomocą med
    23.04.16 IUI/18.06.16 IUI/12.07.16 IUI/ 07.09.16 IUI
    09.17 IVF 9tc [*]
  • ilenka Ekspertka
    Postów: 173 66

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka GreenApple wrote:
    pamiętam artykuł o dziewczynie, która miała na imię Oralia, a jej siostra Edeltraudia...

    Ja mam znajomą Jessikę a ona natomiast ma siostrę Erykę, ot takie imiona sobie wymyślił ich ojciec ;) Obydwie nie bardzo są zadowolone z tych imion, ze względu na to, że dzieciaki w szkołach zawsze się z ich imion śmiały i głupio było im się przedstawiać takim imieniem. Myślę, że takie wymyślne imiona też są w jakimś sensie uciążliwe dla dziecka, przynajmniej za młodu.
    Dlatego gdy słyszę, że ktoś chce tak nietypowo nazwać swoje dziecko, to już mu współczuję ;)

    kapturnica lubi tę wiadomość

    0fc3fc2ab00918b1e6c0fdac37a9dda7.png
  • Fasia Autorytet
    Postów: 7870 11063

    Wysłany: 1 maja 2014, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    A mnie się bardzo podobają takie imiona :

    - Hanna
    - Julian
    - Ignacy :)

    Fedra lubi tę wiadomość

    7.04.2015r. - 39+1 tc. 3400g i 51cm szczęścia! <3
    9f7j9vvj6vasnid9.png

    Aniołek - 26.06.2013r
‹‹ 16 17 18 19 20 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ