X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne in vitro nasieniem dawcy - moralne dylematy
Odpowiedz

in vitro nasieniem dawcy - moralne dylematy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Paulcia28 Autorytet
    Postów: 5527 4506

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Skąd ja sto znam mi było głupio przez 1,5 roku mój mąż tyle czekał az wreszcie podjęłam decyzję ;)

    Niestety temat dawstwa w Polsce to chyba jeszcze większe tabu jak IVF :( jest mało par które przyznają że skorzystali z dawstwa - dlatego też ważne aby osoby myślace o dawstwie mogły znależć nawet takie tematy gdzie pojawiaja się wątpliwości :)

    My osobiście od małego małemu przeplatamy opowiadania związane z dawstewem , adopcja - bardziej na zasadzie otwierania się na inne możliwości tak aby w przyszłości nasz syn wiedział ze korzystając z dawcy nasienia jestemy taka sama rodzina jak inne rodzinki :) i tak samo go kochamy :)
    Dziękuję Aniu ❤
    Powoli zaczynam wierzyć ze walczę o szczęście a nie o byle co. To ciężka decyzja Ale czytając wasze historie wiem że nie zalujecie i ja chyba też nie pożałuje :-)

    Diagnoza:Azoospermia
    3x ICSI (2018/19). 6 zarodków
    3x crio , 1 świeży transfer
    29.3.18 😞 26.4.18 😁(12*)
    13.09.18😞15.03.19😭

    -12/19 naturalny cud- cb
    -Aniołki (8*)2015 (12*)2018
    -Amh 2,74
    -Tsh 1,30 L-Thyroxin 25 mg
    21.10.19 histeroskopia
    -Zespół Ashermana
    -Usunięty polip
    9.11- histero , drożność i laparoskopia 😁😁😁
    Zero zrostow, jajowody drożne
    Torbiel 😬
    02.2022 rozwód i początek nowego życia...
    Może kiedyś uda mi się spełnić marzenie o macierzyństwie ale póki co czas zacząć żyć dla siebie
  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 czytałam dużo Twoich postów. To właśnie Twoja historia m. in. pomogła mi podjąć tą decyzję :). Dobrze, że jest takie miejsce, gdzie można się podzielić wątpliwościami, przemyśleniami oraz wieloma innymi informacjami. Gdyby nie to forum to chyba rozerwałoby mnie od środka ;). W realu poza mężem nie mam z kim o tym porozmawiać.

    Paulcia28 lubi tę wiadomość

  • Paulcia28 Autorytet
    Postów: 5527 4506

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    Ania_84 czytałam dużo Twoich postów. To właśnie Twoja historia m. in. pomogła mi podjąć tą decyzję :). Dobrze, że jest takie miejsce, gdzie można się podzielić wątpliwościami, przemyśleniami oraz wieloma innymi informacjami. Gdyby nie to forum to chyba rozerwałoby mnie od środka ;). W realu poza mężem nie mam z kim o tym porozmawiać.
    Ja mam ten sam problem co Ty. Zresztą ja nie chcę by ktoś poza moja mama o tym wiedział, tego nie da się zrozumieć jeśli samemu sie tego nie przechodzi

    Diagnoza:Azoospermia
    3x ICSI (2018/19). 6 zarodków
    3x crio , 1 świeży transfer
    29.3.18 😞 26.4.18 😁(12*)
    13.09.18😞15.03.19😭

    -12/19 naturalny cud- cb
    -Aniołki (8*)2015 (12*)2018
    -Amh 2,74
    -Tsh 1,30 L-Thyroxin 25 mg
    21.10.19 histeroskopia
    -Zespół Ashermana
    -Usunięty polip
    9.11- histero , drożność i laparoskopia 😁😁😁
    Zero zrostow, jajowody drożne
    Torbiel 😬
    02.2022 rozwód i początek nowego życia...
    Może kiedyś uda mi się spełnić marzenie o macierzyństwie ale póki co czas zacząć żyć dla siebie
  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wie tylko teściowa. Wspiera nas od początku, rozumie i akceptuje naszą decyzję. Moi rodzice, rodzeństwo i 3 koleżanki wiedzą tylko ogólnie, że mamy problem i się leczymy. Nie zrozumieliby tego. Dla nich słowo in vitro to kosmos a co dopiero dawstwo. Uważam, że im mniej osób wie tym lepiej. Przynajmniej na razie. Może kiedyś podejście ludzi się zmieni ale to chyba prędko nie nastąpi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2019, 16:27

    Paulcia28 lubi tę wiadomość

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ