X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Invitro- obawa akceptacji
Odpowiedz

Invitro- obawa akceptacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kanapkizhajsem Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 25 lutego, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobiety będące biorczyniami, jak poradziłyście sobie ze świadomością, że tak naprawdę dziecko, które Wam się urodzi „nie będzie Wasze”, że nie będzie miało z Wami praktycznie nic wspólnego, że będzie dzieckiem Waszego partnera i jakiejś obcej kobiety, albo w ogóle nawet nie będzie dzieckiem Waszego partnera a Wy mimo to będziecie je nosić? Nie mogę mieć dzieci, nie mam komórek jajowych, moje AMH to <0,01, mam przedwczesne zanikanie czynności jajników od wielu lat, przy czym do 30 roku życia mam jeszcze kilka ładnych lat a instynkt macierzyński się odzywa, chciałabym być matką, ale rzeczy wyżej wypisane powodują niechęć. Chciałabym być matką swojego dziecka. Dziecka, które będzie miało moje geny, będzie do mnie podobne. Chciałabym mieć pewność, że jeżeli już będę w ciąży, uwzględniając możliwość invitro, to nie będę miała wątpliwości. Boję się, że nie będę sobie w stanie psychicznie poradzić noszeniem „nie swojego” dziecka i możliwością narażenia się na komplikacje/ problemy zdrowotne.

  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 1938 1804

    Wysłany: 25 lutego, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że przy takich myślach powinnaś po prostu iść do psychologa/terapeuty i sobie to przegadać.
    Dla mnie osobiście najważniejszy jest fakt bycia w ciąży i posiadania dziecka, nawet jeżeli pół Materiału genetycznego nie było by moje. Uważam, że istotne jest to że będę je kochać i wychowam na dobrego człowieka.
    Ale każda z nas jest inna i ma inne możliwości akceptacji. I chyba ciężko się porównywać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego, 18:36

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I niech się dzieje magia
  • Kessa Autorytet
    Postów: 1933 2320

    Wysłany: 25 lutego, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zajrzyj sobie na wątki o adopcji zarodków czy komórek od dawczyń... Na dziale starając się z pomocą medyczną. Tak jest mnóstwo dziewczyn i pewnie nie jedna miała jakieś rozterki w związku z tym wszystkim...może coś tam Ci to pomoże.

    kanapkizhajsem lubi tę wiadomość

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️ Na feriach ❄️❄️❄️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰
    13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸
    21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀
    25+2 -> 903g małej królewny 🥰
    30+0 -> 1730g pannicy ♥️

    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ