X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jak Długo staracie się o dzidzie
Odpowiedz

Jak Długo staracie się o dzidzie

Oceń ten wątek:
  • mgiełka Przyjaciółka
    Postów: 63 26

    Wysłany: 1 marca 2014, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ginekolog tez mi powiedziala ze narazie nie robimy nic wiecej bo wyglada wszystko dobrze pierwsze co zleci teraz to badanie nasienia bo mezczyzne najlatwiej zdiagnozowac a potem ewentualnie szukac przyczyny braku ciazy u mnie.. ale narazie to jeszcze nie czas przynajmniej rok musimy sie starac..

  • mrth666 Autorytet
    Postów: 338 353

    Wysłany: 1 marca 2014, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My się staramy 10 cykl. Jeszcze nigdy w ciąży nie byłam.
    Wyniki hormonalne są dobre, jedynie mam podwyższoną prolaktynę którą leczę ale nie blokuje mi ona owulacji. Owulację co miesiąc mam potwierdzoną monitoringami, cykle regularne. Mąż wykonywał niedawno badanie nasienia i też ma silne żołnierzyki i dobre wyniki więc już nie mam zielonego pojęcia w czym problem :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2014, 11:44

    Nataszka2200 lubi tę wiadomość

    w57vkrntb2ql331t.png[/link]1usa15nmbx89ymoj.png
    20120421560114.png
  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja się się staram 3 lata i 4 miesiące właśnie zaczęłam 40 cykl starań od 1,5 roku latam po lekarzach w sumie po roku zaczęłam ale ktoś porządnie zareagował i zaczął coś robić 1,5 roku temu... na razie cudu nie oczekuje mimo ze nie jestem na żadnych lekach, nie ma nic co by blokowało ( z medycznego punktu widzenia) nie mówię o mojej psychice to odrębna sprawa. Jeszcze nie doszłam do momentu "daj sobie z tym spokój to najlepsza metoda"

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Chyba na tym wątku jestem rekordzistką za mną już około 60 cykli (ponad 4 lata) już nawet straciłam rachubę :/

    kochana nie jesteś weteranką bo ja się 8lat już staram:-(((

    Nataszka2200 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W temacie po 35 -pierwsze dziecko jakas dziewczyna napisała ze po 7 latach sie udało..jak dobrze pamietam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2015, 14:30

  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześc dziewczyny ja staram się ponad 4 lata- udało się nie wiadomo jak i czemu, ale poronienie w 13 tyg.
    ja też mam 32lata, i już najwyższa pora. ale nadal nic...
    moje badania w normie, męża nasienie też, niepłodnośc idiopatyczna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2015, 17:41

    Malina15 lubi tę wiadomość

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
  • illusiona Debiutantka
    Postów: 15 13

    Wysłany: 20 maja 2015, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! My z mężem zaczęliśmy się starać w obecnym cyklu, i chyba dobrze nam poszło jak na pierwszy raz bo dwie kreseczki są :)

    Liskova lubi tę wiadomość

  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 21 maja 2015, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam też się udało w 1cs :)

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • asiun Ekspertka
    Postów: 297 84

    Wysłany: 18 sierpnia 2015, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Na OF jestem od roku, ale ten rok miałam strasznie pokręcony więc właściwie nie staraliśmy się, bo zawsze było coś "ważniejszego". Właśnie rozpoczyna sie mój drugi cs... i jestem załamana, że nie udało się za pierwszym razem, kurcze jaka ja naiwna byłam... myślałam, że to takie proste będzie, nawet nie przyjmowałam takiej opcji, że może to dłużej potrwać.
    Sama nie wiem po co to pisze, chyba liczę na jakieś słowo pocieszenia...

    ex2bhdge30jzhj6n.png

    bfaregz2kmplzbid.png
  • Kokilka Przyjaciółka
    Postów: 100 28

    Wysłany: 19 sierpnia 2015, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja 11 lat z tym samym partnerem, bez zabezpieczenia
    5 lat po ślubie
    co najmniej 3 lata intensywnych starań
    od jakichś 2 lat badania i latanie po lekarzach
    wiele wypróbowanych strategii
    i ciągle nie wiadomo co jest nie tak

    ;-(

  • 83xxx Autorytet
    Postów: 666 605

    Wysłany: 19 sierpnia 2015, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2016, 16:53

    n5bjdmw.png
    sbo114n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2015, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, my się staramy dopiero drugi cykl. Jakoś myślałam, że będzie łatwiej :) Ale staranie się o dziecko jest bardzo przyjemne, więc do roboty :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2015, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my sie staralismy z meżem 6 lat w 5 roku starań trafiłam na fajna lekarke która powiedziała co i jak było leczenie potem zabieg najłuwania jajników diagnoza zespół policystycznych jajników załamka totalna ale miesiąc później byłam w ciąży niestety w 7 tyg poroniłam :( 8 miesięcy później gdy kompletnie sobie odpusciliśmy stracłam nadzieję że kiedykolwiek bedziemy rodzicami niewiadomo jak i kiedy 12 września 2011 roku okazało sie że jestem w ciązy :) szpital i dmuchanie na zimne nie było łatwo srednio co 2 miesiące szpital ale udało sę i 18 maja 3 dni po naszej 2 rocznicy slubu na swiat przyszła nasza córeczka dzś ma już 3 latka i 4 miesiące i walczymy o braciszka lub siostrzyczkę dla niej wierzę że nie bedziemy musieli sie starac tak długo bo to juz by było za póżno mąż kończy w przyszłym roku 40 lat ja 31 mam nadzieję że do końca roku zobaczę upragnione 2 kreseczki i tego zycze i Wam i sobie

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 30 września 2015, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My staramy się już 15 cykli. Czasem wydaje mi się, że to koszmarnie długo a czasem, że może nie jest jeszcze tak źle. Teraz mamy 3 cykl z clo. jak po clo się nie udaje, to już naprawdę mnie załamuje :(

  • Gwiazda38 Debiutantka
    Postów: 6 8

    Wysłany: 30 września 2015, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was serdecznie
    Jestem tu zupełnie nowa i nie do końca rozumiem pewne rzeczy, co to jest clo o którym mowa u Płatka Szkarłatnego, ja poroniłam w czerwcu i chciałabym już ponownie zobaczyć dwie kreski na teście więc dużo czytam i boję się że mi się nie uda

    Gwiazda38
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 6 października 2015, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    clo to skrót od clostilbelgyt. To lek stymulujący owulację. Stosuje się go jak dziewczyny nie mają owulacji, np. przy PCO albo tak jak u mnie z powodu niepłodności idiopatycznej.

    Gwiazda, czemu ma się nie udać? Nie nastawiaj się negatywnie. Raz zaszłaś to uda się i kolejny raz.

  • Helix Znajoma
    Postów: 22 31

    Wysłany: 27 października 2015, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My staralismy sie z mezem 2 lata...wyniki dobre,wszystko ok, jedno dziecko juz 8 lat.Pomogly oklady z borowiny, agnus castus i aspiryna w dniu owu ;-)
    powaga.
    I sa blizniaki w drodze, bez insyminacji ,bez udrozniania( juz mialam sie umawiac)
    powodzenia!!!!!!

    8p3ovfxmjeo2ns40.png
  • arturowa Autorytet
    Postów: 1506 595

    Wysłany: 27 października 2015, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2016, 22:41

    5 lat starań, IO, pcos, niedoczynność tarczycy, hashimoto, hiperprolaktynemia + ALLOmlr 48%(z20), kir AA + oligosperma/azoospermia męża = cztery ciąże biochem.

    Starania od czerwca 2014.
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    arturowa, wiele razy czytałam tu historię dziewczyn, które zachodziły w ciążę naturalnie mimo, że wydawało się to nieprawdopodobne.
    Czasem sama zastanawiałam się jak to jest możliwe, że te pary mają dziecko z takimi wynikami a my nie :(.

  • coffee Autorytet
    Postów: 478 173

    Wysłany: 21 grudnia 2015, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My sie staramy okolo 16 miesiecy, w tym jedno poronienie, liczymy na kolejny cud ale juz z happy endem :)

    xnw4s65g22n4tloi.png
    18.05.15 (*) Irenka
‹‹ 25 26 27 28 29
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ