X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jak Długo staracie się o dzidzie
Odpowiedz

Jak Długo staracie się o dzidzie

Oceń ten wątek:
  • misiaczk25 Autorytet
    Postów: 311 341

    Wysłany: 8 lutego 2014, 00:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    8 cykli za nami 9 w trakcie :/ Może kiedyś się uda :)

    https://www.maluchy.pl/li-69555.png
  • Jakucja Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 8 lutego 2014, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misiaczk25 wrote:
    8 cykli za nami 9 w trakcie :/ Może kiedyś się uda :)
    To tak jak my...

    misiaczk25 lubi tę wiadomość

    wrogi śluz
    2016 - synuś
    010i9n73j0e5nmga.png
  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 8 lutego 2014, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba już kiedyś wpisywałam się na ten wątek, ale ponieważ czas leci...

    14 cykl świadomych starań (wcześniejszych nawet nie liczę) i za każdym razem mam wrażenie, że już więcej nie dam rady! I o dziwo nadchodzą kolejne i gdzieś znajduję nową nadzieję.

    Bardzo mnie uspokaja myśl, że dziecko na pewno się pojawi i jest to tylko kwestia czasu. Najpóźniej za 5lat. Wiem to na 100% ponieważ co by się w naszym życiu nie działo zdecydowaliśmy się na adopcję. Czyli teraz musimy uzyskać odpowiedni staż małżeński, odbyć szkolenie i odczekać swoje. Z obliczeń wychodzi mi właśnie równo 5lat :)

    a może w między czasie zdarzy się nam także cud biologiczny?

    Ania_84, paaulla84 lubią tę wiadomość

    atdck6nlmznf5qze.png
  • dżona Autorytet
    Postów: 899 1243

    Wysłany: 8 lutego 2014, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ita życze Ci mimo wszystko tego cudu i możliwości noszenia brzuszka, podziwiam Cię za taki plan, ja na razie jeszcze nie wiem czy zdecydowałabym się na adopcję, wciąż mam nadzieję...
    My właśnie zaczynamy świadomy 17cykl, za nami 12 intensywnych cykli z badaniami, lekami, laparoskopią i niestety stratą miesiąc temu :(

    100 cykl 09.2020 STOP - już nie liczę...
    🛑😔 92zOvuFdiend.pl
    Niedrożne jajowody? PCOS(2011), niedoczynność tarczycy(2014), hiperinsulinemia(2015), hiperprolaktynemia cz(2015), wysokie LH, znikomy śluz 😐
    *08.2018 ... psychoterapia
    *1,5 roku z Naprotechnologią
    *kilkanaście cykli z Letrozolem
    * mąż 2% morfologia, 86 ml/ml koncentracja
    *01.2017 - SHSG Lublin - PJ udrożniono, LJ udrożniono na 2/3 długości
    *10.2016- laparoskopia -NIEDROŻNOŚĆ OBUSTRONNA 😔PCOS-kauteryzacja jajników
    *06.2014-03.2015- 8 cykli z Clostilbergyt
    *07.2014- histeroskopia-lewe ujście jajowodu niedrożne, prawe drożne, macica i szyjka ok
    *10.2013- laparoskopia- niedrożność PJ, kauteryzacja jajników
    *Aniołek [*] 13.01.2014 ♥ 6+3t 😔
    *Starania o pierwszą ciąże od 09.2012
    "Każdego dnia, dostajemy od życia kamienie, ale to od nas zależy czy zbudujemy z nich mur, czy most."

    j36regz2ei8e5moa.png
  • M4DZI4 Autorytet
    Postów: 556 830

    Wysłany: 8 lutego 2014, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wspólczuję dżona :( U mnie ponad 20 cykli starań bez badań i lekarzy.Teraz to 7 cykl z tabletkami stymulującymi owulkę...więc tylko patrzec jak 3 lata miną i ciągle nic, a mlodsza nie będę..czas ucieka a co miesiąc rozczarowanie :(

    relgh371ssmqv4f3.png
  • kasiuleks Autorytet
    Postów: 266 172

    Wysłany: 9 lutego 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to nasz 26 cs, mam nadzieje ze w koncu sie uda ... I za was dziewczynki tez trzymam kciuki :)

    h44e3e3kpp3ne81z.png
    03.08.11 - Aniolek 8tc cp
    22.01.15 - Aniolek 7tc
    19.06.15 - Aniolek - 5tc
    11.11.15 Aniolek - 6tc
    12.12.16 Aniołek - 7tc
  • apaczka Autorytet
    Postów: 1763 4120

    Wysłany: 10 lutego 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My właśnie 11 cykl, podstawowe badania zrobione i ok. Jak teraz się nie uda to chyba pora na następny krok - specjalistę ds.niepłodności. Chociaż nie spieszy mi się...

    9f7jpx9i1ln9kxb1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2014, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam, w listopadzie podjęliśmy decyzję o staraniach, jednak do stycznia był to cykl stracony bezowulacyjny, także w sumie odpuściliśmy. w styczniu 1 cykl starań z nadzieją oczywiście, ale cykl bez owu. w lutym ruszam na wspomagaczach także 2 cykl starań, ale w sumie pierwszy gdzie realnie będę miała szansę na zajście :)

  • Alfetka Autorytet
    Postów: 332 170

    Wysłany: 10 lutego 2014, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ;) to w sumie mój pierwszy wpis na forum, my staramy się 5 cykl, i w sumie zaczęła mnie już powoli ogarniać frustracja. Nie sądziłam, ze to takie trudne... Moi znajomi nie mieli takich "problemów". Wczoraj byłam u koleżanki która ma termin porodu na 4 marca, więc już tuż tuż, a to poczęcie było nieplanowane. Jak ktoś się nie stara to zajdzie w ciąże (3 przypadki w moim otoczeniu) :( Chyba dochodzę do wniosku, że jest coś nie tak. ;(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2014, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam 30 lat, 6 lat antykoncepcji. Odstawiłam anty po miesiączce która przypadła 9.12.2013r. to jest 2 cykl, ale nie mam pewności czy prawidłowa owulacja wróciła. Pozdrawiam - cieszę się że tu jestem...

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 11 lutego 2014, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba na tym wątku jestem rekordzistką za mną już około 60 cykli (ponad 4 lata) już nawet straciłam rachubę :/

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 11 lutego 2014, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj widze, ze nie potrzebnie sieje panike :) my dopiero 3 cykl:) ale kurde jak słysze moje przyjaciółki które mówią, ze za pierwszym badz drugim razem to wpadam w panike :) i łapie doła :(:(:(

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • tinaaaaaa Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 11 lutego 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsza ciąża pierwszy cykl i już, niestety życie potrafi być brutalne :(
    A teraz 10 cyk i nic, ale krok do przodu zrobiony, wyniki na stole i chociaż wiadomo co dalej. Najważniejsze to się nie poddawać! UDA SIĘ... MUSI!! Powodzenia dziewczyny dla Was :) A tak dla pocieszenie moja znajoma po 10 latach starań urodziła ślicznego synka po In Vitro, da się .. da!!

    Rudasek lubi tę wiadomość

    bfarxzdvz055463r.png
    hotwjt3j8cu9nchh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Chyba na tym wątku jestem rekordzistką za mną już około 60 cykli (ponad 4 lata) już nawet straciłam rachubę :/
    Bądź silna.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2014, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudasek wrote:
    Oj widze, ze nie potrzebnie sieje panike :) my dopiero 3 cykl:) ale kurde jak słysze moje przyjaciółki które mówią, ze za pierwszym badz drugim razem to wpadam w panike :) i łapie doła :(:(:(

    ja myślałam, że to takie proste, raz bez zabezpieczenia i dzidziuś gotowy ale niestety to tak nie działa... jestem na początku drogi, bo dopiero drugi cykl będzie jak @ przyjdzie. podziwiam weteranki!

  • Tosia 1981 Autorytet
    Postów: 604 592

    Wysłany: 11 lutego 2014, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.Na tym forum jestem nowa :-) ale u mnie to już ponad 10 lat starań :-( nie licząc dwóch pierwszych jak się uda to fajnie,od jakiś dwóch lat myśl trudno nie jest nam pisane,w czerwcu tego roku dziwny okres zaczyna się i kończy i tak przez tydzień same plamienia no i myśl zrobię test bo zawsze po teście przychodziła @ a tu niespodzianka II kreseczki,niestety później nie było już tak miło POZAMACICZNA,
    i znowu TA MYŚL jeszcze mamy szansę.I znowu zaczynam walkę

    1 ICSI :-( 4 x crio :-( 2 ICSI :-( 07.04.16 crio :-(
    17.05 scratching 3 ICSI :-) 11/2017 zabieramy ostatnie śnieżynki do domu 7 dpt beta 55,98 9dpt 149,50 czekamy na Alicję :)
    1usa20mmw64c3yjj.png
  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 11 lutego 2014, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tosia 1981 wrote:
    Witam.Na tym forum jestem nowa :-) ale u mnie to już ponad 10 lat starań :-( nie licząc dwóch pierwszych jak się uda to fajnie,od jakiś dwóch lat myśl trudno nie jest nam pisane,w czerwcu tego roku dziwny okres zaczyna się i kończy i tak przez tydzień same plamienia no i myśl zrobię test bo zawsze po teście przychodziła @ a tu niespodzianka II kreseczki,niestety później nie było już tak miło POZAMACICZNA,
    i znowu TA MYŚL jeszcze mamy szansę.I znowu zaczynam walkę


    Tosia, badz silna! bedzie dobrze!!!!
    Musza wkpncu nadejsc te prawidłowe 2 kreski :)

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • Tosia 1981 Autorytet
    Postów: 604 592

    Wysłany: 11 lutego 2014, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudasek wrote:
    Tosia, badz silna! bedzie dobrze!!!!
    Musza wkpncu nadejsc te prawidłowe 2 kreski :)
    Taka właśnie odżyła we minie nadzieja:-)i na to liczę.dlatego znowu podejmuję WALKĘ z myślą że w końcu musi się udać

    1 ICSI :-( 4 x crio :-( 2 ICSI :-( 07.04.16 crio :-(
    17.05 scratching 3 ICSI :-) 11/2017 zabieramy ostatnie śnieżynki do domu 7 dpt beta 55,98 9dpt 149,50 czekamy na Alicję :)
    1usa20mmw64c3yjj.png
  • Paula90. Znajoma
    Postów: 23 7

    Wysłany: 12 lutego 2014, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    za mną już 7 cs. z pierwszą ciążom starałam się 3c a potem odpuściłam bo męczyła mnie myśl że nic nie wychodzi i po miesiącu @ nie było a na teście dwie kreski :) może w tym jest jakaś zasada że ciągłe myślenie o dziecku nie pomaga.

    Paula90
  • Alfetka Autorytet
    Postów: 332 170

    Wysłany: 12 lutego 2014, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula90. wrote:
    za mną już 7 cs. z pierwszą ciążom starałam się 3c a potem odpuściłam bo męczyła mnie myśl że nic nie wychodzi i po miesiącu @ nie było a na teście dwie kreski :) może w tym jest jakaś zasada że ciągłe myślenie o dziecku nie pomaga.

    Twój post jest na prawdę budujący, jestem na etapie - po 5 cyklach starań - bezskutecznych , że może nie będziemy się strać i może się uda - tak jak Tobie;)

‹‹ 24 25 26 27 28 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ