Forum Starając się - ogólne Jak nie zwariować, gdy wszystko idzie nie tak
Odpowiedz

Jak nie zwariować, gdy wszystko idzie nie tak

Oceń ten wątek:
  • Adry Autorytet

Wysłany: 3 lutego, 17:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida, od dzisiaj Ty jesteś moim guru :) edukuj się edukuj... :P tylko, że albo ja muszę zainstalować fb, albo Ty messangera :D

CPyIp2.png
  • Frida91 Autorytet

Wysłany: 3 lutego, 17:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry teraz podobno można mieć messenger i bez fb. Spiszemy sie na priv.
    Co do tego nazywania emocji to bardzo dobry pomysł. Ja w pracy też jak pracowalam z tzw.trudnymi dziećmi to też często starałam się rozmawiać o emocjach,dlaczego to w Tobie wywołuje takie emocje, co to znaczy. Jak można inaczej spróbować je wyrażać, nazywać. Jak rozładować złość nie robiąc krzywdy innym. Szukaliśmy razem sposobów na wyrażenie złości itd. Najgorzej jest negować te emocje i prawo do nich, albo krzyczeć. Wtedy tylko powstaje błędne koło.
    Natomiast co do histerii u kilkulatków to nie wiem czy prawidłowo ale ja zazwyczaj przeczekiwałam to aż się uspokoją i dopiero próbowałam rozmawiać. Jak dziecko rzuca się po podłodze i drze to i tak nic do niego zwykle nie dotrze.
    Czasem trzeba się zastanowić co nam by pomogło w sytuacji złości, frustracji kiedy nie dostaliśmy tego na czym nam zależało itp. Dzieci az tak bardzo się od nas nie różnią :)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego, 17:34

Adry lubi tę wiadomość

U9J5p1.png
  • Adry Autorytet

Wysłany: 3 lutego, 17:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak tak, wiesz nie da się streścic historii zycia w 5 słowach :) pisałam tak ogólnie, są sytuacje, że do rozmowy można przystapic od razu, a sa takie że trzeba poczekać albo obok, albo nawet wyjsc z pokoju i działać za chwilę. wszystko na wyczucie, a z czasem coraz łatwiej ocenić.
    nazywanie emocji i uczenie się sposobów radzenia sobie z nimi jest ważne... bardzo ważne, ale gdyby wszyscy to umieli, to instytucja psychologa nie byłaby potrzebna :)

U nas sa lepsze i gorsze dni, ale generalnie naprawdę nie mogę narzekać )

ok, zgadamy się na priv, poznym wieczorem sprawdze tego messengera, bo zaraz lece z męzem na randke. hehe

CPyIp2.png
  • malutka_mycha Autorytet

Wysłany: 3 lutego, 17:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    OwaOrzeszkowa wrote:
    Arienka coś się chyba dawno nie odzywała, czy może odzywała, a ja przegapiłam?
    Też ostatnio na to zwróciłam uwagę, nie odzywała się

f1d9680377.png

Wysłany: 3 lutego, 18:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry nic nie jest czarno białe. Tak jak nie można zwalać wszystkiego na charakter tak w "strategii" nie można pominąć jego roli. Każdy dorosły też inaczej reaguje na sytuację stresowe. Ja zamykam się w sobie i nie mam ochoty a jakakolwiek rozmowę a są tacy którzy muszą to przegadać z kilkunastoma osobami. I tak jest ze wszystkim. Najważniejsze by znalezc taka metodę która będzie pasować nam i dziecku.

Adry lubi tę wiadomość

f1d9680377.png
  • Adry Autorytet

Wysłany: 3 lutego, 18:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Najważniejsze by znalezc taka metodę która będzie pasować nam i dziecku.

Tak jest!!!. Amen :)

malutka_mycha lubi tę wiadomość

CPyIp2.png
  • Adry Autorytet

Wysłany: 3 lutego, 18:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam, mam takie ograniczenia czasowe, że nie jestem w stanie zawrzeć wszystkich zagadnień i wszystkiego wyjaśnic.

malutka_mycha lubi tę wiadomość

CPyIp2.png
  • Adry Autorytet

Wysłany: 3 lutego, 18:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najwyżej wyjdzie kwas. Już się przyzwyczaiłam hahahaha :)

CPyIp2.png
  • Adry Autorytet

Wysłany: 3 lutego, 18:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy sami na sali dla 200 osób .... Korzystać? Czy oglądać film ....grrrrrrr
    Ale czad!

Frida91, OwaOrzeszkowa lubią tę wiadomość

CPyIp2.png

Wysłany: 3 lutego, 18:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry wrote:
    Jesteśmy sami na sali dla 200 osób .... Korzystać? Czy oglądać film ....grrrrrrr
    Ale czad!
    Haha, film możesz obejrzeć później w domu :)

OwaOrzeszkowa, Promyk89, Adry lubią tę wiadomość

f1d9680377.png
  • OwaOrzeszkowa Autorytet

Wysłany: 3 lutego, 18:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Też ostatnio na to zwróciłam uwagę, nie odzywała się
    Kurcze dziwne- tak zniknęła bez słowa i dość długo jej nie ma. Mam nadzieje, że wszystko w porządku.

25.11.2019 pozytywny test:)
    26.11.2019 - Bhcg 87,88 ;)
    28.11.2019 - Bhcg 295,92 ;)
    03.12.2019 - Bhcg 2924,65 ;D
    12.12.2019 - 💓
    27.01.2020 - USG prenatalne, Orzeszek ma 7cm2mm;)
    26.02.2020 - synek😊 18cm "wzrostu", waga 200g ❤️
    24.04.2020- 34cm i 1kg wagi❤️
    0d1yhqvkh8q7wx0u.png
  • OwaOrzeszkowa Autorytet

Wysłany: 3 lutego, 18:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry- IDŹ NA CAŁOŚĆ! 😂

Adry lubi tę wiadomość

25.11.2019 pozytywny test:)
    26.11.2019 - Bhcg 87,88 ;)
    28.11.2019 - Bhcg 295,92 ;)
    03.12.2019 - Bhcg 2924,65 ;D
    12.12.2019 - 💓
    27.01.2020 - USG prenatalne, Orzeszek ma 7cm2mm;)
    26.02.2020 - synek😊 18cm "wzrostu", waga 200g ❤️
    24.04.2020- 34cm i 1kg wagi❤️
    0d1yhqvkh8q7wx0u.png
  • Lavende86 Autorytet

Wysłany: 3 lutego, 19:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie. Gdzie jesteś Arienko? Odezwij się! 😉

gwGAp2.png
    KTV0p2.png
  • Frida91 Autorytet

Wysłany: 3 lutego, 19:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Multi ja myślę że warto tłumaczyć tak czy siak. Z czasem zrozumie :) Że nie zostawiałaś go wyjącego to też dobrze. Z czasem nauczy się zasypiać, przecież nie będzie Cie do tego potrzebował mając 15 lat :D
    Ja też małej dużo mówię i opowiadam, czytam książeczki, śpiewam. Co z tego że też nie rozumie :P Mam nadzieję że wyjdzie jej to i tak na dobre.
    Co do krzyku to chyba każdemu się zdarzają chwile słabości,przemęczenie, bezsilność. Zwłaszcza jak samej sie ciagle siedzi z dzieckiem. Też miewam takie kryzysy a potem wyrzuty sumienia. No ale to jednak nie jakiś codzienny sposób reagowania ;)

Multiwitamina lubi tę wiadomość

U9J5p1.png
  • Frida91 Autorytet

Wysłany: 3 lutego, 20:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde a moja mała ciągle ma taką sucha skórę, na nogach i w zgięciach miewa takie suche placki. Muszę smarowac czasem 2-3 razy dziennie wtedy znikają. Daję olejki do kąpieli co jakiś czas. Nie wiem czy to kwestia twardej wody czy jakaś alergia czy ki diabeł... Fakt że mamy bardzo twardą wodę.

U9J5p1.png
  • Lavende86 Autorytet

Wysłany: 3 lutego, 20:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida - ale w zgięciach łokci i kolan to ma?

Nam mówili na szkole rodzenia, żeby nie myć w samej wodzie bo wtedy skóra się wysusza bo właśnie woda twarda, chlor itd. Niby jak dodasz jakiegoś środka natłuszczającego do mycia to lepiej. Nie wiem jak Wam mówili? Ja zwykle dodaję czegoś. Teraz mam od siostry Oillan to odrobinkę dolewam. A tak to myję hippem lub babydream.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego, 20:27

gwGAp2.png
    KTV0p2.png
  • Frida91 Autorytet

Wysłany: 3 lutego, 20:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavende teraz ma na łydce z przodu i pod pachą. Jakiś czas temu były pod kolanami.
    Do kąpieli dodaje na zmiane albo delikatny żel do mycia ale doslownie kapkę albo oliwke Babydream tą niebieska. A smaruje kremem Linomag tym różowym. Widzę że muszę smarowac ją codziennie bo wystarczy ze kilka dni tego nie zrobię i znowu się pojawia...
    Nie wydaje mi się z jednej strony żeby to była alergia bo nie ma żadnych innych objawow...

U9J5p1.png

Wysłany: 3 lutego, 21:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida pytanko mam. Jak ćwiczysz i robisz Powiedzmy pompki, deskę lub inne ćwiczenie brzuchem w dół to uwypukla Ci się brzuch na środku? Zastanawiam się czy nie mam rozejścia mięśni prostych, źle to wg mnie wygląda. W środę będę pytać trenerkę czy coś takiego kwalifikuje się na fizjo ale pomyslalam że i Ciebie spytam. Zestresowało mnie to i będę teraz do środy rozkminiac.
    Wiem że te miesnie są słabsze ale nie wiem czy aż tak. Jak napinam leżąc na plecach delikatnie brzuch i wkładam palec w przerwę między mięśniami to mieści mi się tylko jeden palec a rozejście jest od kilku. No ale nie przekonuje mnie ten test.

f1d9680377.png
  • Frida91 Autorytet

Wysłany: 3 lutego, 21:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Multi też mam tą próbkę. Spróbuję :)

Mycha no lekko to chyba zawsze się coś uwypukla ale to chyba każdemu tak się trochę robi? To chyba bardziej skóra /tkanka tłuszczowa u mnie. Sama nie wiem. Przy tym rozejściu chyba robi się taki jakby trójkąt. A w ciąży nie zwróciłaś na to uwagi?

Znalazłam coś takiego:
    "Za fizjologiczną sytuację przyjmuje się rozejście mięśnia prostego brzucha nie większe niż 2-2,5 cm. Jednak w niektórych sytuacjach rozejście może być znacznie większe - nawet do 5–6 cm. Niewielkie wypuklenie na przedniej ścianie brzucha do roku po porodzie jest dopuszczalne."

Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego, 21:20

U9J5p1.png

Wysłany: 3 lutego, 21:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży nie miałam trójkąta, zwracałam na to uwagę. Może po prostu te miesnie są bardzo osłabione, u mnie jak ten brzuch zwisa w dół to sporo opada. Przejdę się do fizjo dla spokoju ducha, już mam namiary. Najwyżej pokaże mi ćwiczenia żeby wzmocnić miesnie.

f1d9680377.png
‹‹ 1797 1798 1799 1800 1801 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.