X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jaka macie grupe krwi?
Odpowiedz

Jaka macie grupe krwi?

Oceń ten wątek:
  • danduda Znajoma
    Postów: 20 9

    Wysłany: 5 listopada 2013, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia2312 wrote:
    Dziewczyny zakładam taki watek.Jaka macie grype krwi??
    Ja mam grupe krwi A Rh- (ujemny). No i po 1 ciaży po łyżeczkowaniu musiałam dostac zastrzyk Immunoglobulina anty D- 150j. Z tego co mi pielęgniarka mówiła to ten zastrzyk tylko do kobiet które maja czynnik Rh ujemny. Bo ten czynnik zle wpływa na płód i dostałam juz zastrzyk w razie kolejnej ciaży.


    Wycinek z artykułu : ;)

    Anty-D

    Aby uniknąć tego rodzaju powikłań podaje się immunoglobuliny anty-D. Stosowane powszechnie u kobiet w ciąży pozwalają niemal całkowicie wyeliminować konflikt serologiczny. Podawany jest także tuż po porodzie (nie później niż po 72 godzinach) oraz kobietom, które poroniły. Podstawowym zadaniem immunoglobulin anty-D jest nie dopuszczenie do produkcji przeciwciał przez matkę, w której krwiobiegu znalazła się krew dziecka. Dzięki czemu podczas karmienia piersią dziecko dostaje od matki jedynie bezpieczne i wzmacniające go substancje. Przy poronieniach ich regularne stosowanie pozwala zabezpieczyć kolejną ciążę i uniknąć straty dziecka.
    Ja też mam A Rh(-), i jak na złość konflikt z mężem ale z tego co wiem to medycyna już jest dosyć dobrze rozwinięta w tej kwestii więc nie martwię się :)

  • angi_o Ekspertka
    Postów: 195 50

    Wysłany: 13 listopada 2013, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam B Rh (+), a mąż B Rh (-).

    zrp0egz2shs65ya0.png
    24.11.2018 1 IUI :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2013, 00:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam B Rh(+) i mężu też :D

    Aga_Andzia lubi tę wiadomość

  • Kajoni Autorytet
    Postów: 2084 2912

    Wysłany: 14 listopada 2013, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja i mąż mamy A RH+ :)

    Aga_Andzia lubi tę wiadomość

    relgi09k4o218c6j.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2013, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam A Rh- a Piotrek ma AB Rh- :)

  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 14 listopada 2013, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga_Andzia wrote:
    Ja mam B Rh-
    Mężulek tez ma B Rh-

    Po poronieniu nie wiedzieli czy mi dać zastrzyk czy nie, bo twierdzili że raz na ileś tam tysięcy zdarza się, że małżonkowie mają tę samą grupę krwi i że muszą to skonsultować ze stacją krwiodawstwa oraz jakimś tam specjalistą. Jak już obdzwonili kogo trzeba to zastrzyk jednak dostałam i będę musiała go powtarzać w każdej ciąży.


    P.S. Wszyscy lekarze się ze mnie śmieją, że męża po szpitalach szukałam pytając o grupę krwi :P





    Kochana ja mam A Rh- i mój maż też A Rh - :)

    Aga_Andzia lubi tę wiadomość

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2013, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia2312 wrote:
    Kochana ja mam A Rh- i mój maż też A Rh - :)

    Czyli Wy też jesteście "jedni na milion" :D :D

    P.S. Nie wiem na ile to prawda, ale ja w to uwierzyłam - ot tak dla poprawy nastroju sobie powtarzam, że jesteśmy jedni na milion :D heh

  • misia1 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 14 listopada 2013, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 0rh+ a muj mąż ma 0rh-

    misia1
  • jaszczurka Autorytet
    Postów: 521 534

    Wysłany: 18 listopada 2013, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AB rh+ ( dawca krwi od 1,5 roku )

    ukdyj44j93kc68pw.png
    82doj44jzrzxx8po.pnggyxwj44jol7dh729.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 19 listopada 2013, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wpadam ze swoim A rh (+). P ma A rh (-)

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ