Forum Starając się - ogólne Jaka macie grupe krwi?
Odpowiedz

Jaka macie grupe krwi?

Oceń ten wątek:
  • danduda Znajoma

Wysłany: 5 listopada 2013, 14:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia2312 wrote:
    Dziewczyny zakładam taki watek.Jaka macie grype krwi??
    Ja mam grupe krwi A Rh- (ujemny). No i po 1 ciaży po łyżeczkowaniu musiałam dostac zastrzyk Immunoglobulina anty D- 150j. Z tego co mi pielęgniarka mówiła to ten zastrzyk tylko do kobiet które maja czynnik Rh ujemny. Bo ten czynnik zle wpływa na płód i dostałam juz zastrzyk w razie kolejnej ciaży.

Wycinek z artykułu : ;)

Anty-D

Aby uniknąć tego rodzaju powikłań podaje się immunoglobuliny anty-D. Stosowane powszechnie u kobiet w ciąży pozwalają niemal całkowicie wyeliminować konflikt serologiczny. Podawany jest także tuż po porodzie (nie później niż po 72 godzinach) oraz kobietom, które poroniły. Podstawowym zadaniem immunoglobulin anty-D jest nie dopuszczenie do produkcji przeciwciał przez matkę, w której krwiobiegu znalazła się krew dziecka. Dzięki czemu podczas karmienia piersią dziecko dostaje od matki jedynie bezpieczne i wzmacniające go substancje. Przy poronieniach ich regularne stosowanie pozwala zabezpieczyć kolejną ciążę i uniknąć straty dziecka.
    Ja też mam A Rh(-), i jak na złość konflikt z mężem ale z tego co wiem to medycyna już jest dosyć dobrze rozwinięta w tej kwestii więc nie martwię się :)

• angi_o Ekspertka

Wysłany: 13 listopada 2013, 22:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam B Rh (+), a mąż B Rh (-).

zrp0egz2shs65ya0.png
    24.11.2018 1 IUI :(
  • nick nieaktualny

Wysłany: 14 listopada 2013, 00:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam B Rh(+) i mężu też :D

Aga_Andzia lubi tę wiadomość

• Kajoni Autorytet

Wysłany: 14 listopada 2013, 08:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja i mąż mamy A RH+ :)

relgi09k4o218c6j.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 14 listopada 2013, 12:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam A Rh- a Piotrek ma AB Rh- :)

• Agusia2312 Autorytet

Wysłany: 14 listopada 2013, 12:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga_Andzia wrote:
    Ja mam B Rh-
    Mężulek tez ma B Rh-

Po poronieniu nie wiedzieli czy mi dać zastrzyk czy nie, bo twierdzili że raz na ileś tam tysięcy zdarza się, że małżonkowie mają tę samą grupę krwi i że muszą to skonsultować ze stacją krwiodawstwa oraz jakimś tam specjalistą. Jak już obdzwonili kogo trzeba to zastrzyk jednak dostałam i będę musiała go powtarzać w każdej ciąży.

P.S. Wszyscy lekarze się ze mnie śmieją, że męża po szpitalach szukałam pytając o grupę krwi :P

Kochana ja mam A Rh- i mój maż też A Rh - :)

w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • nick nieaktualny

Wysłany: 14 listopada 2013, 15:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia2312 wrote:
    Kochana ja mam A Rh- i mój maż też A Rh - :)

Czyli Wy też jesteście "jedni na milion" :D :D

P.S. Nie wiem na ile to prawda, ale ja w to uwierzyłam - ot tak dla poprawy nastroju sobie powtarzam, że jesteśmy jedni na milion :D heh

• misia1 Nowa

Wysłany: 14 listopada 2013, 22:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 0rh+ a muj mąż ma 0rh-

misia1
  • jaszczurka Autorytet

Wysłany: 18 listopada 2013, 23:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    AB rh+ ( dawca krwi od 1,5 roku )

ukdyj44j93kc68pw.png
    82doj44jzrzxx8po.pnggyxwj44jol7dh729.png
  • FeliceGatto Autorytet

Wysłany: 19 listopada 2013, 07:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wpadam ze swoim A rh (+). P ma A rh (-)

http://szogunowmatka.blogspot.com/
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ