X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jakie witaminy zażywać przed ciążą? Jakie badania wykonać przed ciążą?
Odpowiedz

Jakie witaminy zażywać przed ciążą? Jakie badania wykonać przed ciążą?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Agnes81 Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 16 listopada 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny możecie napisać jakie witaminy zażywacie przed ciążą, suplementy itp? Aby poprawić funkcjonowania organizmu, uzupełnić w ewentualne niedobory.
    Jakie witaminy warto zażywać by zwiększyć płodność u kobiety, jak i u mężczyzny?
    I jakie badania warto wykonać przed planowaniem ciąży?

    Będę wdzięczna za wszelkie informacje :)



  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2392 1944

    Wysłany: 16 listopada 2014, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli chodzi o badania to napewno hormony : tsh , estriadol, fsh, prolaktyna i progesteron ( takie ja robilam )
    KOniecznie wizyta u gina - czy tam w srodku jest wszystko ok :)

    a co do witamin i suplementow to nie wiem - ja np biore kwas foliowy i mace :)

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 16 listopada 2014, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kobieta kwas foliowy, witaminy z grupy B oraz D jeśli masz niedobory
    mężczynza selen z witaminą E
    badania: usg i sprawdzenie czy masz owulacje, estradiol czy pęcherzyk rośnie, tarczyca tsh, ft4 prolaktyna z obiążeniem i bez obciążenia i na koniec cyklu progresteron po owulacji :)

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 16 listopada 2014, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaa no i oczywiście dobrze się odżywiać i uprawiać jakiś sport :)

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 16 listopada 2014, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes81 wrote:
    Dziewczyny możecie napisać jakie witaminy zażywacie przed ciążą, suplementy itp? Aby poprawić funkcjonowania organizmu, uzupełnić w ewentualne niedobory.
    Jakie witaminy warto zażywać by zwiększyć płodność u kobiety, jak i u mężczyzny?
    I jakie badania warto wykonać przed planowaniem ciąży?

    Będę wdzięczna za wszelkie informacje :)
    Ale chodzi Ci o badania, witaminy itp. jeżeli są trudności z zajściem czy profilaktycznie chcecie zacząć starania i tym samym chcesz sie do ciąży dobrze przygotować? Bo jeżeli to drugie to raczej nie ma co przesadzać i np. biegać na monitoring i sprawdzać czy jest owulka jeżeli jeszcze sie nie staraliście.

    Mnie lekarz zlecił przed ciążą (nie w ramach diagnozy dlaczego nie mogę zajść) przeciwciała p/toxoplazmozie i różyczce, wit. D3 (bo miałam spory niedobór i też miałam spr. jej poziom bo w ciąży powinien być dobry) no i łykać kw. foliowy.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2014, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja poszłam na wizytę do ginekologa i powiedziałam, że chcemy się starać to dała mi skierowanie na badanie ogólne moczu, grupę krwi (mimo że już miałam robioną), toksoplazmozę, glukozę i ogólną morfologię. Poza tym mówiła, żeby iść do endokrynologa i spr co z tarczycą bo musi być wyregulowana. Przed wizytą u endo zrobiłam sobie TSH, FT 3 i FT4... Z leków ginka powiedziała żeby brać tylko kwas foliowy ale ja dodatkowo biorę magnez z witaminą b6 i piję olej lniany ;) jeśli nie pomoże to raczej nie zaszkodzi... Zamiast leków staram się postawić na naturalne wspomagacze jak np. czerwone wino, ananasy, suszone morele... ponoć to wszytko w jakiś sposób może pomóc ;) no i zakupiłam żel conceive plus.. zobaczymy co z tego będzie ;)

  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2392 1944

    Wysłany: 17 listopada 2014, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na co ten ananas? :-)

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • Agnes81 Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 17 listopada 2014, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Ale chodzi Ci o badania, witaminy itp. jeżeli są trudności z zajściem czy profilaktycznie chcecie zacząć starania i tym samym chcesz sie do ciąży dobrze przygotować? Bo jeżeli to drugie to raczej nie ma co przesadzać i np. biegać na monitoring i sprawdzać czy jest owulka jeżeli jeszcze sie nie staraliście.

    Mnie lekarz zlecił przed ciążą (nie w ramach diagnozy dlaczego nie mogę zajść) przeciwciała p/toxoplazmozie i różyczce, wit. D3 (bo miałam spory niedobór i też miałam spr. jej poziom bo w ciąży powinien być dobry) no i łykać kw. foliowy.

    Chodziło mi o profilaktykę. Jeszcze nie staramy się długo, więc profilaktyka w zupełności wystarczy. Robiłam już pewne badania, ale byłam ciekawa czy może warto zrobić coś dodatkowego i jakie są wasze zdania w tym temacie.
    Dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam

  • Agnes81 Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 17 listopada 2014, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    estrella wrote:
    Jak ja poszłam na wizytę do ginekologa i powiedziałam, że chcemy się starać to dała mi skierowanie na badanie ogólne moczu, grupę krwi (mimo że już miałam robioną), toksoplazmozę, glukozę i ogólną morfologię. Poza tym mówiła, żeby iść do endokrynologa i spr co z tarczycą bo musi być wyregulowana. Przed wizytą u endo zrobiłam sobie TSH, FT 3 i FT4... Z leków ginka powiedziała żeby brać tylko kwas foliowy ale ja dodatkowo biorę magnez z witaminą b6 i piję olej lniany ;) jeśli nie pomoże to raczej nie zaszkodzi... Zamiast leków staram się postawić na naturalne wspomagacze jak np. czerwone wino, ananasy, suszone morele... ponoć to wszytko w jakiś sposób może pomóc ;) no i zakupiłam żel conceive plus.. zobaczymy co z tego będzie ;)

    Ja również zakupiłam conceive plus + inofolic. Sporo tych badań miałaś robionych, ja miałam tylko jakąś uboga podstawę, ale upomnę się przy najbliższej wizycie o coś dodatkowego. Odnośnie oleju lnianego, to również go pije, ma podobno świetne właściwości na cały organizm :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie same pozytywne opinie słyszałam o oleju wiec postanowiłam go pić :-) a ananas ponoć sprzyja zagniezdzeniu zarodka podobnie jak suszone morele :-)

  • Agnes81 Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 17 listopada 2014, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za ananasami nie przepadam, ale suszone morele - brzmi smacznie :)
    Uwielbiam smak oleju lnianego, często robię go z twarogiem, tak jak powinno się gu używać, bo wtedy ma największą wchłanialność, ale w sałatkach jest równie smaczny :)

    estrella lubi tę wiadomość

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 17 listopada 2014, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z witamin kwas foliowy. Z badań TSH (ma być w okolicach 1-1,5), morfologia, mocz, cytologia, glukoza, różyczka, jeśli masz kontakt z kotami to toksoplazmozę. Ja robiłam jeszcze cytomegalię. Warto też wyleczyć zęby.

    ania82186 lubi tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • ania82186 Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 17 listopada 2014, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my dopiero zaczęliśmy się starać ... jem folic owoce I warzywa .. a co mogę podawac mojemu partnerowi ?

    Ania
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2014, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa zapomniałam, że wydałam też sporo kaski na wyleczenie wszystkich zębów i cytologię mi ginka też zrobiła ;) ja się początkowo do smaku oleju nie mogłam przekonać ale teraz już polubiłam ;)

  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2392 1944

    Wysłany: 18 listopada 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do oleju to kwestia przyzwyczajenia. ja przed maca miałam opory na początku bo ma specyficzny smak a teraz już bez problemu biorę i w proszku i w tabletkach :-)

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1573 1225

    Wysłany: 18 listopada 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam przygotowywać się do ciąży jakoś pół roku czyli robiłam badania krew, mocz,tokso,różyczke, tsh,i cytologie, juz od tamtej pory brałam kwas foliowy. Ale badania tokso,rózyczkę i tsh płaciłam nie są refundowane, ale teraz w ciąży nie musiałam ponownie robić bo wyniki były ok:)
    Mężowi dawałam kwas foliowy bo wzmacnia plemniki:)

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2014, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż tak jak ja bierze kwas foliowy, magnez z b6 i olej lniany ;) no i rzucił palenie :D :D :D wzbogaciłam mu dietę w warzywa i owoce... myślę, że na początku to wystarczy... :)

  • miszkaaa Autorytet
    Postów: 2605 778

    Wysłany: 22 listopada 2014, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka250 wrote:
    Ja zaczęłam przygotowywać się do ciąży jakoś pół roku czyli robiłam badania krew, mocz,tokso,różyczke, tsh,i cytologie, juz od tamtej pory brałam kwas foliowy. Ale badania tokso,rózyczkę i tsh płaciłam nie są refundowane, ale teraz w ciąży nie musiałam ponownie robić bo wyniki były ok:)
    Mężowi dawałam kwas foliowy bo wzmacnia plemniki:)

    u mnie wygląda podobnie, zaczęłam przygotowania od zmiany sposoby żywienia, kawę kofeinową zamieniłam na zbożową, herbatę czarną na zieloną, biorę Falvit mama bo ma dużo kwasu foliowego i wszystkie niezbędne witaminy oraz wyciąg z żurawiny (jest dobry na drogi moczowe). a jeśli chodzi o męża to podaję mu Salfazin- wspomaga działanie gruczołu krokowego u mężczyzn tym samym poprawia jakość plemników :-)

    wredota lubi tę wiadomość

    ex2bmg7yxswzkwmo.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 22 listopada 2014, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Herbata zielona nie jest zalecana podczas starań ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • miszkaaa Autorytet
    Postów: 2605 778

    Wysłany: 22 listopada 2014, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim wrote:
    Herbata zielona nie jest zalecana podczas starań ;)
    jak to?! nie wiedziałam

    ex2bmg7yxswzkwmo.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ