X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jakie witaminy zażywać przed ciążą? Jakie badania wykonać przed ciążą?
Odpowiedz

Jakie witaminy zażywać przed ciążą? Jakie badania wykonać przed ciążą?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2014, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim wrote:
    Herbata zielona nie jest zalecana podczas starań ;)
    hehe a kto Ci to powiedział kochana?


    Czy starający się o dziecko mogą sięgać po zieloną herbatę czy inne napary?

    Dr Piotr Pierzyński: Jeżeli chodzi o zieloną herbatę, to nie ma na jej temat żadnych wyników opartych na dowodach, które wskazywałyby na jej powiązanie z płodnością. Trzeba mieć świadomość, że lekarze muszą opierać się na danych udowodnionych w bardzo ścisły sposób - czyli, by pokazać, że zielona herbata zwiększa płodność należałoby np. wykonać badanie na 2000 parach, które mają problem z zajściem w ciążę i połowie dawać do picia zieloną herbatę, a drugiej połowie placebo. Uczestnicy badania ani nadzorujący nie mogliby mieć wiedzy co podają/ piją, a wyniki (czyli odsetki ciąż w obu grupach) powinny być przeanalizowane przez ośrodek niezależny. Jak widać, w odniesieniu do suplementów, herbat etc. wykazanie takiego związku jest bardzo trudne - im słabszy efekt, tym badana grupa musi być większa. Jeżeli dodatkowo wyobrazimy sobie, że prowadzenie takiego badania to ogromne koszty, do poniesienia których są zdolne jedynie koncerny farmaceutyczne, a np. zielonej herbaty nie da się opatentować (czyli koszty badania się nie zwrócą) - to widać, dlaczego nie ma takich badań (i pewnie nie będzie).

    Z drugiej jednak strony, nie ma też danych mówiących o jakimkolwiek działaniu toksycznym tej herbaty, więc, jeżeli kogoś relaksuje picie herbaty i wierzy, że będzie ona pomagać w podniesieniu płodności, to może ją oczywiście pić. Działanie jednak jest bardziej kwestią wiary i tzw. efektu placebo (bardzo silnego w każdej dziedzinie medycyny). Jeżeli więc moi pacjenci pytają mnie o tego typu zabiegi etc., zawsze mówię, by próbowali i że nie ma z punktu widzenia medycznego żadnych danych mówiących, że to szkodzi. Dodaję również, że nie udowodniono, że działa, ale biorąc pod uwagę wymogi współczesnego świata medycznego wiele rzeczy udowodnić jest bardzo trudno.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2014, 18:06

  • Agnes81 Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 23 listopada 2014, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania82186 wrote:
    my dopiero zaczęliśmy się starać ... jem folic owoce I warzywa .. a co mogę podawac mojemu partnerowi ?

    Mój partner przyjmował kwas foliowy, bo gdzieś wyczytałam, że mężczyzna tęż powinien go przyjmować. Natomiast ostatnio gdzieś na stronie widziałam witaminy dla przyszłych ojców. Mężczyzna też powinien zadbać o swoje zdrowie, bo zdrowie przyszłego dzieciaczka leży po dwóch stronach, a nie tylko po jednej.
    Całe szczęście ja miałam ułatwione zadanie, bo mój luby jadł wszystko co mu pod nos podałam :D

  • miszkaaa Autorytet
    Postów: 2605 778

    Wysłany: 23 listopada 2014, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    hehe a kto Ci to powiedział kochana?


    Czy starający się o dziecko mogą sięgać po zieloną herbatę czy inne napary?

    Dr Piotr Pierzyński: Jeżeli chodzi o zieloną herbatę, to nie ma na jej temat żadnych wyników opartych na dowodach, które wskazywałyby na jej powiązanie z płodnością. Trzeba mieć świadomość, że lekarze muszą opierać się na danych udowodnionych w bardzo ścisły sposób - czyli, by pokazać, że zielona herbata zwiększa płodność należałoby np. wykonać badanie na 2000 parach, które mają problem z zajściem w ciążę i połowie dawać do picia zieloną herbatę, a drugiej połowie placebo. Uczestnicy badania ani nadzorujący nie mogliby mieć wiedzy co podają/ piją, a wyniki (czyli odsetki ciąż w obu grupach) powinny być przeanalizowane przez ośrodek niezależny. Jak widać, w odniesieniu do suplementów, herbat etc. wykazanie takiego związku jest bardzo trudne - im słabszy efekt, tym badana grupa musi być większa. Jeżeli dodatkowo wyobrazimy sobie, że prowadzenie takiego badania to ogromne koszty, do poniesienia których są zdolne jedynie koncerny farmaceutyczne, a np. zielonej herbaty nie da się opatentować (czyli koszty badania się nie zwrócą) - to widać, dlaczego nie ma takich badań (i pewnie nie będzie).

    Z drugiej jednak strony, nie ma też danych mówiących o jakimkolwiek działaniu toksycznym tej herbaty, więc, jeżeli kogoś relaksuje picie herbaty i wierzy, że będzie ona pomagać w podniesieniu płodności, to może ją oczywiście pić. Działanie jednak jest bardziej kwestią wiary i tzw. efektu placebo (bardzo silnego w każdej dziedzinie medycyny). Jeżeli więc moi pacjenci pytają mnie o tego typu zabiegi etc., zawsze mówię, by próbowali i że nie ma z punktu widzenia medycznego żadnych danych mówiących, że to szkodzi. Dodaję również, że nie udowodniono, że działa, ale biorąc pod uwagę wymogi współczesnego świata medycznego wiele rzeczy udowodnić jest bardzo trudno.

    wynika z tego, że nie szkodzi. ja piję zieloną bo lubię. ma lepsze właściwości zdrowotne od czarnej herbaty, oczyszcza z toksyn, ma więcej antyoksydantów. nigdy nie słyszałam, żeby pomagała zajść w ciążę albo w tym przeszkadzała. jedynie na forum przeczytałam, że może obniżać temperaturę co może przeszkodzić w dokładnym wyznaczeniu owulacji, ale to też nie jest udowodnione naukowo.

    wredota lubi tę wiadomość

    ex2bmg7yxswzkwmo.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 23 listopada 2014, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie pamiętam już gdzie to przeczytałam, ale była wzmianka o unikaniu zielonej herbaty zaraz przy kawie, czarnej herbacie i napojach zawierających kofeinę. Kobietom starającym się zalecali zamiast herbat pić zioła ;) Wcale się przy tym nie upieram i nawet nie zamierzam :) We wszystkim trzeba mieć umiar

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 23 listopada 2014, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona herbata podobno osłabia wchłanianie kwasu foliowego, ale w naprawdę dużej dawce ;) Bezpieczna dzienna dawka to bodajże 3 filiżanki, więc nie ma się czym stresować ;)

    lilirose lubi tę wiadomość

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 26 listopada 2014, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakie polecałybyście mi badania wykonać ? Mam zawyżone TSH,prolaktynę i androstendion. Przeciwciała tarczycowe w normie,progesteron również,usg narządów rodnych prawidłowe bez żadnych zaburzeń,mięśniaków,bez obrazu PCOS.

    Muszę wykonać usg:
    -piersi
    -tarczycy
    -brzucha

    Czy mogę je wykonać jeśli obecnie jestem chora ?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 26 listopada 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2018, 09:14

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 26 listopada 2014, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam podobną długość cykli i mi ginekolog kazał zrobić w 26dc ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 26 listopada 2014, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2018, 09:14

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 26 listopada 2014, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim wrote:
    Dziewczyny jakie polecałybyście mi badania wykonać ? Mam zawyżone TSH,prolaktynę i androstendion. Przeciwciała tarczycowe w normie,progesteron również,usg narządów rodnych prawidłowe bez żadnych zaburzeń,mięśniaków,bez obrazu PCOS.

    Muszę wykonać usg:
    -piersi
    -tarczycy
    -brzucha

    Czy mogę je wykonać jeśli obecnie jestem chora ?

    Fatim, chyba choroba nie przeszkadza w USG. Gorzej, że mogą Cię poprosić o przeniesienie ze względu na możliwość zarażenia personelu. Przynajmniej u mnie w przychodni i u lekarzy pryw. są takie kartki, że jak ktoś jest chory to powinien wizytę przenieść.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 27 listopada 2014, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie zastanawialam sie czy tarczyca sie nie powieksza jak ktos jest chory...

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 30 listopada 2014, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lepiej jak sie jest zdrowym wyniki beda wiarygodniejsze

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • Lulusia Debiutantka
    Postów: 7 3

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jakie bierzecie suplementy, by przygotować się do ciąży? ja nie brałam nic, ale mojej siostrze gina poleciła coś takiego-> www.nowafarmacja.pl/femibion-natal-1-30tabletek
    nie słyszałyśmy wcześniej o tym preparacie. zastanawia mnie, czemu jest tylko do 12. tygodnia, inne chyba można brać przed i przez całą ciążę, to czym się różnią?

    Wanda lub Kamil
  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim wrote:
    nie pamiętam już gdzie to przeczytałam, ale była wzmianka o unikaniu zielonej herbaty zaraz przy kawie, czarnej herbacie i napojach zawierających kofeinę. Kobietom starającym się zalecali zamiast herbat pić zioła ;) Wcale się przy tym nie upieram i nawet nie zamierzam :) We wszystkim trzeba mieć umiar

    Jakieś konkretne ziółka?
    Ja ostatnio piję melisę, bo dużo napięcia mam w pracy.

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim tez będę chciala zrobić usg piersi ciekawa jestem czy jest ok czy nie rosną mi guzki. Ja biorę kwas foliowy i magnez b6 ale muszę się zaopatrzyć w więcej witamin mój bierze witaminę c i czasami magnez daje próbuje mojego skłonić do rzucenia palenia ale się nie da. Mojemu tez muszę kupić więcej witamin np. Selen wit e.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ