X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jest sens iść do lekarza?
Odpowiedz

Jest sens iść do lekarza?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • assiunia Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 4 października 2016, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny?

    Mam pytanie do bardziej doświadczonych. Dzwoniłam dzisiaj do mojego lekarza i okazało się, że do 17.10 ma urlop. Czyli do 17 dnia mojego cyklu... W 8 dniu cyklu będę w Polsce i mogę tam też iść do lekarza. Owulkę mam zazwyczaj 14 dnia cyklu. Powiedzcie mi proszę, czy jest sens iść do jednego, albo drugiego w tym cyklu? Czy w 8 dniu będzie stanie stwierdzić, czy pęcherzyki rosną, albo w 17 dniu zobaczy czy pękły?

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 5 października 2016, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zalezy w jakim celu chcesz iść do lekarza.
    Jeżeli chcesz sprawdzic czy masz owulacje to takie rozwiązanie nie jeste dobre bo nawet jeżeli 8 dc miałabyś pecherzyk a nie sprawdzisz czy nadal rośnie a potem czy peknie to nie będziesz mieć pewności co się stało. Natomiast w 17 dc nawet jeżeli lekarz zobaczy ciałko żółte to nie będzie wiadomo czy to pekniety pecherzyk czy zlutenizowany po nie peknietym pęcherzyku bo tak niestety tez sie dzieje.
    Najlepiej jest monitorować na bieżąco jak rośnie i potem można wyłapać kiedy pękł jeżli peknie a jeżli nie peka to widac co sie dzieje.

    assiunia lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • assiunia Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 5 października 2016, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za naświetlenie mi sytuacji. W związku z tym zacznę monitoring od przyszłego cyklu! ;)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ