X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jestem załamana i wchodzę w fazę depresji :(
Odpowiedz

Jestem załamana i wchodzę w fazę depresji :(

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Lizamichelle Przyjaciółka
    Postów: 88 29

    Wysłany: 6 maja 2020, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaMaria wrote:

    Co do wizji L4, to też doskonale Cię rozumiem! Też mi się wydawało, że niedługo zejdę w ciążę i z takim nastawieniem zaczęłam ten rok. Lubię swoją pracę, spełniam się w niej, jest ciekawa i naprawdę wymarzona, ale...jak już sobie zafiksowałam w głowie, że niedługo pójdę na macierzyński to straciłam motywację. Nie chcę mi się do niej wstawać, zaczynać nowych zadań. Nad tym muszę popracować, bo starania mogą potrwać jeszcze trochę, a ja się zachowuję, jakby za chwilę miało mnie tam nie być. Póki co pracuję zdalnie, ale to jeszcze bardziej rozleniwia i odrywa od pracy. Trzymaj się dziewczyno!

    Też tak mam. Mam wymarzoną pracę , a praca zdalna mnie tylko dobija. Zeszła ciąża pracowałam do 2msc przed porodem...

    KarolinaMaria, Madouc_92 lubią tę wiadomość

  • Lizamichelle Przyjaciółka
    Postów: 88 29

    Wysłany: 6 maja 2020, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też widzę kreskę. Ale jeśli to po czasie to trzeba powtórzyć. Mi kreski po czasie też wychodziły ale to było nic .. reakcja chemiczna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2020, 11:56

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2020, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Belladonna wrote:
    Dziękuję wam za wszystkie rady :) w następnym miesiącu zacznę poszerzać diagnostykę :) Kitka, oprócz ferrytyny nie miałam żadnego z tych badań. Tylko takie podstawowe (a i tak lekarze mówią że za bardzo drobiazgowo 😅)

    Jak zrobię rachunek sumienia to nie za bardzo uprawiam jakąkolwiek aktywność fizyczna oprócz pracy... W której jestem cały dzień w biegu, na nogach, w lekkim podświadomym stresie. Brrr szczerze to nie lubię swojej pracy i już od kilku miesięcy obiecuje sobie, że poszukam czegoś innego ale wiecie jaka jest sytuacja 😕 wcześniej chociaż miałam złudzenie że zajdę w ciąże i niedługo pójdę na L4 ale przeszło mi... Muszę ustabilizować swoją formę psych. Rozmowa z przychologiem może dobrze by mi zrobiła?

    Lizamichelle, to smutne co piszesz. Mogę wiedzieć co się stało, że wpadłaś w dołek i czy korzystałas z pomocy specjalisty?

    I jaką miałaś ferrytynę?

    Sport sportem, ale ja będziesz miała problemy wewnętrzne to niestety, ale będzie to blokować.

    To są naprawdę ważne badania, które Tobie podałam. Oczywiście to Twoja sprawa czy się zbadasz czy nie, ja tylko doradzam. Bądź co bądź ładne hormony i cykle owulacyjne to nie jedyny klucz do sukcesu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2020, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lizamichelle wrote:
    Tak, w trakcie ciąży okazało się że synek za wolno rósł w brzuszku. Między nim a mną zaczęły zaburzać się przepływy (w skrócie dziecko chciało rosnąć ale coś hamowało połączenie i mój organizm robił wszystko żeby dziecko przybierało na wadze - efekt taki że mi zaczęło rosnąć ciśnienie i wysiadać nerki -- stan przedrzucawkowy, to stan zagrażający życiu i matki i dziecka). Syn urodził się przedwcześnie (ciecie na cito) mały ale zdrowy.
    Dezinformacja ze strony lekarzy, brak kompetencji i empatii.


    Nie korzystałam. Rozważałam. Co jakiś czas mam "nawroty" lękowe. Generalnie to co mnie najbardziej bolało że diagnoza zajęła duzo czasu i wszyscy wokół twierdzili że coś sobie wymyśliłam. A na koniec okazało się że miałam intuicje

    O masakra. Dużo razem przeszliście... Szczerze współczuję. Dobrze, że maluszek dobrze się czuje! Lekarze gdy nie wiedzą jak postępować sieją dezinformacje...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2020, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj PO POŁUDNIU (niestety o świcie musialam lecieć do pracy i nie miałam czasu) powtórzyłam TEST (to też mądre 😅). Znowu po kilkunastu godzinach pojawiła się cieniutka kreska. Tym razem test firmy Pink. Na świeżo wyszedł cały biały ale! Miałam wrażenie, że mam zwidy i gdy bardzo mrużylam oczy widziałam jakaś poświatę.

    https://zapodaj.net/1aaf710f63941.jpg.html

    Czy jest jakaś szansa, że to może być cb jeśli dostanę @ ? Nigdy nie wychodzily mi kreski po czasie. 27 DC

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 7 maja 2020, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bym testowała w dniu @ lub jak się spóźnia to nawet później. Wcześniej to będą biele lub ledwo widoczne kreski.

    Widzę kreskę na tym linku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2020, 16:42

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2020, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni wrote:
    Bym testowała w dniu @ lub jak się spóźnia to nawet później. Wcześniej to będą biele lub ledwo widoczne kreski.

    Widzę kreskę na tym linku.

    Zdjęcie jest akurat z dzisiaj. Wiesz co, chodzi mi bardziej o to, czy takie kreski po wielu godzinach odstania mogłyby świadczyć o bardzo małej becie, która utrzymuje się po poronieniu przed terminem miesiączki. Ja na ciążę się nie nastawiam ale może jest nadzieja że chociaż dochodzi do połączenia komórki z plemnikiem :)

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 7 maja 2020, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po wielu godz się już nie patrzy bo może fałszywie pokazać.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Lizamichelle Przyjaciółka
    Postów: 88 29

    Wysłany: 7 maja 2020, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Belladonna wrote:
    O masakra. Dużo razem przeszliście... Szczerze współczuję. Dobrze, że maluszek dobrze się czuje! Lekarze gdy nie wiedzą jak postępować sieją dezinformacje...

    Syn wbrew wszystkiemu okazało się że jest okazem zdrowia 😃

  • MonikaMonika Nowa
    Postów: 2 2

    Wysłany: 9 maja 2020, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Belladonna wrote:
    Witam Was kochane forumowiczki. Do tej pory byłam tylko bierną czytelniczką ale stwierdziłam, że już nie wytrzymam ani dnia dłużej i muszę się gdzieś wypłakać ;(
    Nie mam nawet żadnej przyjaciółki, której mogłabym się szczerze wygadać. Wszystkie moje znajome są w ciąży. Wszystkie, z którymi miałam kontakt. Stwierdziłam ostatnio, że odnowię stare kontakty i napiszę do koleżanki ze studiów. Jak nożem w serce, temat numer 1 była jej ciąża i macierzyństwo (nie wiedziałam o tym). Oczywiście, że się cieszę szczęściem koleżanki ale ból w sercu mocno kłuje. Postanowiłam, że wyluzuje. Było to jeszcze w lutym, przed Covid-19 w Polsce. Zbierało się na fajne spotkanie towarzyskie. Owszem, na domówce była jedna bliższa znajoma (jeszcze pół roku temu przeżywałam jej ciążę) oraz dalsza koleżanka w ciąży, ale pomyślałam, że poplotkuję z jedną K. o czymś co nie jest związane z ciążą. I jak nożem w serce. Okazało się, że ona też jest w ciąży. Więc myślami była bliżej z ciężarnymi. Piły nawet razem wino bezalkoholowe, w takich samych kieliszkach..:(
    Wchodzę na facebooka. A tam inna moja znajoma dodaje zdjęcie z sesji ciążowej. W ramach odreagowania piszę do innej koleżanki, która to chyba na pewno nie jest w ciąży (nie ma chłopaka). A tu niespodzianka, pisze mi, czy słyszałam, że nasza wspólna koleżanka A. spodziewa się córeczki. Zaraz, zaraz. Dopiero co był ślub. Już? Kolejna?!
    A ja?
    Załamka.
    Naprawdę, nie wiem jak mam się zachować. Do publiczności się uśmiecham, w samotności gubię łzy. Niby jestem zdrowa. Ale ile można się starać? Pierwszy, trzeci, piąty, dziesiąty, trzynasty, piętnasty, siedemnasty cykl starań. I nic. Za każdym razem, za cholernym 29-dniowym razem (jak w zegarku) biel vizira. Byłam już u trzech różnych, świetnych i polecanych lekarzy. Żaden z nich nie widzi u mnie problemu. Każdy mówi, że trzeba się bardziej starać. To kolejny cios w serce. Jak to bardziej starać?? Wyniki męża są okej. Był badany kilkukrotnie, w Warszawie, w klinice niepłodności (sam zapisał się tam na badania, widząc moje łzy). Moje badania też są prawidłowe, jedna ginekolog to była nawet pod wrażeniem, jakie ładne pęcherzyki. Wyniki laboratoryjne też świetne. Z racji wieku (28 lat) brak jakichkolwiek zaleceń. Bardziej się starać.
    A ja nie wiem jak bardziej się starać. Już nawet próbowałam odpuścić ale nic z tego.
    Tak bardzo zazdroszczę swoim koleżankom. Nie dość, że są w ciąży, to teraz odpoczywają w domach a ja muszę jutro zapier... do pracy :( W pracy w ostatnim roku też było bardzo ciążowo, dwie najbliższe współpracownice zaszły w ciążę (w tym jedna jeszcze przed ślubem), na ich miejsce przyszła taka jedna wredna laska :/

    Aaaa wiecie o czym zapomniałam? O mojej sąsiadce. Ona też właśnie zaszła w ciąże. No i tak od wielu miesięcy wypytuje kiedy my. W końcu nie wytrzymałam i odparłam, że chyba natura dla NAS nie jest łaskawa, a ona na to, że rozumie, ale jak chcemy, możemy do niej wpadać PONIAŃCZYĆ jej dzieci.

    Tak. Właśnie tak. Tym o to kończę, jeśli któraś z Was będzie chciała, proszę o słowo wsparcia :( ja już na skraju wytrzymania. Buziaki.
    Czytam i jakbym czytała o sobie. Też mam 28 lat i podobno wszystko pod względem medycznym przynajmniej na tym podstawowym etapie jest ok. Teraz zaczynam przygodę z INVCTĄ. Też serce mi pęka jak dowiaduję się, że ktoś z moich znajomych jest w ciąży. Boli bardziej jak są to osoby, które od razu w tą ciąże zachodzą. Gdzie jest sprawiedliwość!? rozumiem Twój ból, bo mam tak samo. Mam lepsze i gorsze momenty. ale myślę, że nie ma co się karać za nasze stany, bo no kurczę mamy prawo czuć się źle. Nie ma co na siłę udawać niezniszczalną. Czasem lepiej popłakać, wyrzucić ten smutek żeby zaraz potem wstać i powiedzieć " dam radę- będę w ciąży chociażby los chciał inaczej, to ja mu pokażę, że się da". :) :)

    werni, Madouc_92 lubią tę wiadomość

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 9 maja 2020, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika dobre masz nastawienie. :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Dominika 30 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 4 lipca 2020, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny znalazlam to forum wczoraj. Minely juz 4 lata. Nie mam juz sily. Na prawde. Jestem w tak kiepskim stanie psychicznym ze jestem przekonana ze w tym miesiacu ze wzgledu na moje negatywne nastawienie nic z tego nie bedzie. Od lutego chodze do nowego lekarza. Jest postep bo znalazl przyczyne: zbyt wysoka prolaktyna oraz bakteria gardnerella i e colla. Skonczylam leczenie ponowilam badania okazalo sie ze nadal jest gardnerella. Ponowilam leczenie i teoretycznie ten miesiac ma byc juz tym szczesliwym. Ostatnie dwa miesiace nie mialam owulacji (wg testow) co przez ostatnie 4 lata sie nie zdarzalo. Jestem potwornie zestresowana ze znow teraz nie bedzie owulacji. Dobila mnie informacja ze znajomi bez zadnych staran sa w ciazy. Nie jestem w stanie wyjsc do ludzi. Chce zapasc sie pod ziemie. Nigdy w zyciu nie bylam az tak znerwicowana. Nie umiem tego inaczej opisac. Nie mam komu tego powiedziec. Nikt mnie nie rozumie.

  • Kate28 Autorytet
    Postów: 310 136

    Wysłany: 4 lipca 2020, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika 30 wrote:
    Czesc dziewczyny znalazlam to forum wczoraj. Minely juz 4 lata. Nie mam juz sily. Na prawde. Jestem w tak kiepskim stanie psychicznym ze jestem przekonana ze w tym miesiacu ze wzgledu na moje negatywne nastawienie nic z tego nie bedzie. Od lutego chodze do nowego lekarza. Jest postep bo znalazl przyczyne: zbyt wysoka prolaktyna oraz bakteria gardnerella i e colla. Skonczylam leczenie ponowilam badania okazalo sie ze nadal jest gardnerella. Ponowilam leczenie i teoretycznie ten miesiac ma byc juz tym szczesliwym. Ostatnie dwa miesiace nie mialam owulacji (wg testow) co przez ostatnie 4 lata sie nie zdarzalo. Jestem potwornie zestresowana ze znow teraz nie bedzie owulacji. Dobila mnie informacja ze znajomi bez zadnych staran sa w ciazy. Nie jestem w stanie wyjsc do ludzi. Chce zapasc sie pod ziemie. Nigdy w zyciu nie bylam az tak znerwicowana. Nie umiem tego inaczej opisac. Nie mam komu tego powiedziec. Nikt mnie nie rozumie.
    Kochana, każda z nas długoterminowych staraczek prędzej czy później doświadcza zwątpienia. Nie ma się czego wstydzić jesteśmy tylko ludźmi i tak jak każdy mamy chwilę słabości, czujemy wielką niesprawiedliwość że innym się udaje a nam nie. Nie zamykaj się przed światem, nie duś w sobie tego co przeżywasz... najlepszym lekarstwem na poradzenie sobie z obawami jest rozmowa. Porozmawiaj z partnerem o tym co cię nurtuje, porozmawiaj o swoich lekach, potrzebach, dziel się z nim swoimi emocjami. Jesteście w tym razem.
    Przesyłam Ci wirtualnego przytulasa 😘

    💔 Aniołek - 05.11.2018 - 7tyg

    👩🏼
    ✅ TSH 1,170 μIU/ml,
    ✅ FT3 3,40 pg/ml,
    ✅ FT4 1,18 ng/dl,
    ✅ Toxoplazma gondi IgM 0.2 COI,
    ✅ Toxoplazma gondi IgG <0.1IU/ml,
    ✅ OB 4.0 mm/h,
    ✅ Glukoza 4,81 mmol/l,
    ✅ Morfologia -> leukocyty 4,90.
    ✅Progesteron,
    ✅Cytologia (grupa II),
    ✅Prolaktyna 10,00
    ✅FHS 9,63
    ✅LH 7,54
    ✅Estradiol 75,10,
    ✅Testosteron 30,50.

    🧔🏼:
    ✅FSH 5,05
    ✅ LH 7,59
    ✅Testosteron 570
    ✅TSH 1,569
    ✅Prolaktyna 11,86.
    ❌Morfologia 1%


    💊kwas foliowy

    ,,Ciężko jest czekać na coś, co może się nigdy nie przydarzyć. Ale jeszcze ciężej jest z tego zrezygnować, kiedy wiesz, że to jedyna rzecz, której pragniesz"
  • Dominika 30 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 4 lipca 2020, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję. Staram sie dzielic z mezem tym co czuje ale nie daje mi to ukojenia. Do tego dochodza straszne kompleksy. Kiedys bylam dosc pewna siebie akceptowalam sie. Teraz.. Czy wy tez tak macie? Ogolnie prosze poradzcie co robicie? Jak sobie radzicie z tymi zlymi emocjami?

  • Kate28 Autorytet
    Postów: 310 136

    Wysłany: 4 lipca 2020, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika 30 wrote:
    Dziękuję. Staram sie dzielic z mezem tym co czuje ale nie daje mi to ukojenia. Do tego dochodza straszne kompleksy. Kiedys bylam dosc pewna siebie akceptowalam sie. Teraz.. Czy wy tez tak macie? Ogolnie prosze poradzcie co robicie? Jak sobie radzicie z tymi zlymi emocjami?

    Dążenie do czegoś, robienie wszystkiego żeby to mieć a skutków nie widać, robi swoje... Człowiek zaczyna mieć do siebie pretensje, zadawać sobie pytania ,co jest nie tak?' i w końcu traci pewność siebie, zaczyna mieć kompleksy i znowu nasuwa się myśl ,czy aby ja napewno jestem stuprocentową kobietą?'.

    Nie załamuj sie... Masz męża, który Cię kocha, akceptuję Cię taka jaka jesteś. Jesteście z sobą na dobre i złe. Ten czas niepowodzeń jest tylko chwilowy... Po burzy zawsze wstaje dzień, pamiętaj o tym ☺️

    💔 Aniołek - 05.11.2018 - 7tyg

    👩🏼
    ✅ TSH 1,170 μIU/ml,
    ✅ FT3 3,40 pg/ml,
    ✅ FT4 1,18 ng/dl,
    ✅ Toxoplazma gondi IgM 0.2 COI,
    ✅ Toxoplazma gondi IgG <0.1IU/ml,
    ✅ OB 4.0 mm/h,
    ✅ Glukoza 4,81 mmol/l,
    ✅ Morfologia -> leukocyty 4,90.
    ✅Progesteron,
    ✅Cytologia (grupa II),
    ✅Prolaktyna 10,00
    ✅FHS 9,63
    ✅LH 7,54
    ✅Estradiol 75,10,
    ✅Testosteron 30,50.

    🧔🏼:
    ✅FSH 5,05
    ✅ LH 7,59
    ✅Testosteron 570
    ✅TSH 1,569
    ✅Prolaktyna 11,86.
    ❌Morfologia 1%


    💊kwas foliowy

    ,,Ciężko jest czekać na coś, co może się nigdy nie przydarzyć. Ale jeszcze ciężej jest z tego zrezygnować, kiedy wiesz, że to jedyna rzecz, której pragniesz"
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ