X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jod podczas starań o dziecko
Odpowiedz

Jod podczas starań o dziecko

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Bergo Autorytet
    Postów: 500 917

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 00:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, bylam u endokrynologa, bo mam podejrzenie problemów z tarczycą. Zlecił mi badania, ale też nie czekając na wynik przepisał preparat Jodid. Mówił, że są zalecenia, aby kobiety starające się o dziecko zażywały jod dodatkowo. Czy słyszałyście o tym?

    82dox1hpp90q2hqw.png
    3jgxskjocnbkynze.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 00:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja przymuje jod pod postacia plynu lugola(smaruje sobie na nadgarstek tam gdzie cienka skora) organizm pobiera tyle ile potrzebuje:)

    Chanela, weronika86 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a u Ciebie podejzenie nadczynnosci czy niedoczynnosci?

  • Bergo Autorytet
    Postów: 500 917

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 00:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nie mam pojęcia czego podejrzenie. Pan doktor powiedział, że każda kobieta starająca się o dziecko powinna brac jod, że takie są zalecenia...

    82dox1hpp90q2hqw.png
    3jgxskjocnbkynze.png
  • Bergo Autorytet
    Postów: 500 917

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z Was dostała jod na tej samej zasadzie co łykamy kwas foliowy?

    82dox1hpp90q2hqw.png
    3jgxskjocnbkynze.png
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez zaczynam przygode z plynem lugola :)
    Wczoraj zrobilam test i plama zniknela juz po kilku godz wiec mam wielkie niedobory.
    Mam wysokie tsh wiec pewnie podejrzenie niedoczynnosci.

    Podobno jodu nie powinno sie stosowac przy nadczynnosci i napewno przy hasimoto...

    weronika86 lubi tę wiadomość

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno zbyt duza zawartosc jodu powoduje nadczynnosc tarczycy wiec trzeba tez uwazac z tym przy niedoczynnosci i poziomie tsh powyzej 5 jest zalecane tak mi mowila moja endo swego czasu teraz mialam 1,84 tsh i lekarz powiedzial zebym nie brala ..- tez mialam przepisany Jodid

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Bergo Autorytet
    Postów: 500 917

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i jestem w kropce, nie wiem czy brać. Przepisał mi to jak witaminy, jak kwas foliowy. Wyniki badań będę miała dopiero za kilka dni.

    82dox1hpp90q2hqw.png
    3jgxskjocnbkynze.png
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 3,05 i w sumie to mieści się w normie. Ale do starań jest zbyt wysokie (co nie znaczy że niemożliwe do zajścia)i po nowym roku będę szła do endokrynologa żeby sobie zbić.

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bergo wrote:
    No i jestem w kropce, nie wiem czy brać. Przepisał mi to jak witaminy, jak kwas foliowy. Wyniki badań będę miała dopiero za kilka dni.
    pLyn lugola aplikuje sie na skore, wiec nie mozna przedobrzyc, organizm pobiera tyle ile potrzebuje.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam tsh 3.5, lekka niedoczynnosc i czuje sie super po tym...pierwszy dzien czulam sie zle bardzo a teraz mam mnostwo energii, nie odczuwam tak strasznie czasu poowulacyjnego. Pierwszy dzien jak nalozylam plyn to zniknal po 45minutach a juz ogromny niedobor jest jak zniknie ponizej 10hrs! teraz biore go juz od ok 40 dni codziennie i teraz wchlania sie dopiero po okolo 6 godzinach. Czyli postep jest, ale aby bylo dobrze powinien utzrymywac sie od 18-26 godzin. Dla porownania nalozylam plyn na 11stoletniego synka- utzrymywalo sie 28 godzin. czyli wszystko w porzadku!

    Paula55 lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bergo wrote:
    Dziewczyny, bylam u endokrynologa, bo mam podejrzenie problemów z tarczycą. Zlecił mi badania, ale też nie czekając na wynik przepisał preparat Jodid. Mówił, że są zalecenia, aby kobiety starające się o dziecko zażywały jod dodatkowo. Czy słyszałyście o tym?

    witam :) ja mam niedoczynność tarczycy i początkowo endo kazał mi przyjmować tylko jod (tabletki o nazwie jodid 100), po miesiącu badania wykazayły, że tsh nie spadło i dołączył Euthyrox 50, następnie eythyrox 75. także teraz starając się o maluszka biorę euthyrox 75 plus jodid 100 - jak zajdę w ciążę automatycznie mam zwiększyć dawkę o 1/4 :)

    ale Bergo ja bym jodu nie brała bez badań, bo na pewno nie jest zalecany przy nadczynności i hashimoto!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bergo wrote:
    Dziewczyny, bylam u endokrynologa, bo mam podejrzenie problemów z tarczycą. Zlecił mi badania, ale też nie czekając na wynik przepisał preparat Jodid. Mówił, że są zalecenia, aby kobiety starające się o dziecko zażywały jod dodatkowo. Czy słyszałyście o tym?

    witam :) ja mam niedoczynność tarczycy i początkowo endo kazał mi przyjmować tylko jod (tabletki o nazwie jodid 100), po miesiącu badania wykazayły, że tsh nie spadło i dołączył Euthyrox 50, następnie eythyrox 75. także teraz starając się o maluszka biorę euthyrox 75 plus jodid 100 - jak zajdę w ciążę automatycznie mam zwiększyć dawkę o 1/4 :)

    ale Bergo ja bym jodu nie brała bez badań, bo na pewno nie jest zalecany przy nadczynności i hashimoto!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chanela wrote:
    Ja mam 3,05 i w sumie to mieści się w normie. Ale do starań jest zbyt wysokie (co nie znaczy że niemożliwe do zajścia)i po nowym roku będę szła do endokrynologa żeby sobie zbić.


    wg mojego endo, aby bezpiecznie zajść w ciąże trzeba mieć wynik około 1, ponieważ płód potrzebuje dużo hormonów tarczycy a mamusi wtdey tsh od razu skacze w góre. więc lepiej zejść jak najniżej około wyniki 1 :) oczywiście z tsh na poziomie 3 możesz zajść w ciąże, moja siostra miała 5 i zaszła, ale synek mam niestety niedoczynność od urodzenia ;/

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    masz racje przy nadczynnosci czy hashimoto jod jest bardzo niebezpieczny. Ja bralam kelp wlasnie z jodem i wogole mi nie pomogl, natomisat po plynie logola czuje sie super i trace wage, odkad wcieram ten plyn schudlam o 2 rozmiary z 16stki na 14stke!

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane ja mam Haschimoto i pytałam lekarza endokrynologa o jod w witaminach prenatalnych jest tam jodu około 100 jednostek> lekarz powiedział,ze jeżeli kobieta w tym czasie z tą chorobą stara sie o dziecko to powinna jeśc jod ale góra 150 jednostek nie wiecej a jak już sie jej uda zajsć wciaże to góra do 200 a dlatego,ze dziecko potrzebuje bardzo jodu do odpowiedniego rozwoju i wzrostu a czesto kobiety czy nawet lekarze zapominają o tym. Dlatego kobieta biorąc takie dawki jodu mimo choroby bo dziecko w tym czasie jest najważniejsze po urodzeniu dziecka zmniejsza sie dawke jodu podczas karmienia jeszce sie zaleca brać a potem już całkowicie odstawić.

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Kochane ja mam Haschimoto i pytałam lekarza endokrynologa o jod w witaminach prenatalnych jest tam jodu około 100 jednostek> lekarz powiedział,ze jeżeli kobieta w tym czasie z tą chorobą stara sie o dziecko to powinna jeśc jod ale góra 150 jednostek nie wiecej a jak już sie jej uda zajsć wciaże to góra do 200 a dlatego,ze dziecko potrzebuje bardzo jodu do odpowiedniego rozwoju i wzrostu a czesto kobiety czy nawet lekarze zapominają o tym. Dlatego kobieta biorąc takie dawki jodu mimo choroby bo dziecko w tym czasie jest najważniejsze po urodzeniu dziecka zmniejsza sie dawke jodu podczas karmienia jeszce sie zaleca brać a potem już całkowicie odstawić.

    wlasnie chodzi o to ze dzidzia potrzebuje jodu, jednak wlasnie tak jak ty inessko przy hashimoto czy nadczynnosci poradzilabym sie lekarza...widac np po badaniach jak duzo dziecko ZUZYWA tarczyce...np majac tsh 1,2 przy staraniach w ciazy mozna miec nawet 6.5...zawsze podwyzsza sie w czasie ciazy czyli widac ze tarczyca mega sie siluje.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Bergo Autorytet
    Postów: 500 917

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są już widoczne moje wyniki. Wszystko w normie. Po co mi więc ten Jodid? Weronika jak to było ze schudnięciem? Ja nie wiem co się ze mną dzieje. W ostatnim roku utyłam 9kg, mam trądzik na plecach, buzia się przetłuszcza... Myślałam, że to tarczyca, ale wszystko w normie...

    82dox1hpp90q2hqw.png
    3jgxskjocnbkynze.png
  • rastafanka Autorytet
    Postów: 304 445

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Kochane ja mam Haschimoto i pytałam lekarza endokrynologa o jod w witaminach prenatalnych jest tam jodu około 100 jednostek> lekarz powiedział,ze jeżeli kobieta w tym czasie z tą chorobą stara sie o dziecko to powinna jeśc jod ale góra 150 jednostek nie wiecej a jak już sie jej uda zajsć wciaże to góra do 200 a dlatego,ze dziecko potrzebuje bardzo jodu do odpowiedniego rozwoju i wzrostu a czesto kobiety czy nawet lekarze zapominają o tym. Dlatego kobieta biorąc takie dawki jodu mimo choroby bo dziecko w tym czasie jest najważniejsze po urodzeniu dziecka zmniejsza sie dawke jodu podczas karmienia jeszce sie zaleca brać a potem już całkowicie odstawić.
    Ja też mam hashimoto i dostałam od lekarza jodid 200 i euthyrox 25, ze wskazaniem, że jak tylko zajdę w ciążę to mam się zgłosić.

    l22ndf9hcnybk1rg.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bergo wrote:
    Są już widoczne moje wyniki. Wszystko w normie. Po co mi więc ten Jodid? Weronika jak to było ze schudnięciem? Ja nie wiem co się ze mną dzieje. W ostatnim roku utyłam 9kg, mam trądzik na plecach, buzia się przetłuszcza... Myślałam, że to tarczyca, ale wszystko w normie...

    a sprawdzaas testoesteron?

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ