X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kiedy rozpocząć badania?
Odpowiedz

Kiedy rozpocząć badania?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2019, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staramy się z mężem o ciążę od lipca 2018. W lutym 2019 udało mi się zajść w ciążę, ale poroniłam w 9 tc. Ponowne starania rozpoczęliśmy właściwie od razu. Aktualnie jest 7 cykl starań i nadal nic.. Kiedy udać się do lekarza i powiedzieć, że mamy problem?

  • zakochanaaw Autorytet
    Postów: 443 326

    Wysłany: 2 listopada 2019, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym poszła już.

    Beti82 lubi tę wiadomość

    Starania od 01.2017 o pierwsze maleństwo...
    Ona 24l. - Brak owulacji, io, tsh, mutacje MTHFR_677C>T i MTHFR_1298A>C i PAI-1 4G układy heterozygotyczne...
    On 35l. - 04.19 teratozoospermia - 0%/10.19 - 3-4%/7.04 - 3%/10.06 - 0%, usg jąder i badania krwi - ok.
    15.06. - laparoskopia, histeroskopia i hsg.
    niedrożne obydwa jajowody - UDROŻNIONE <3
    03.11 - hematolog
    16.11 - klinika leczenia niepłodności
    cykle stymulowane... bez efektów :(
    04.01.21-decyzja o próbie inseminacji a później in vitro
    21.01.21- beta 12,5
    01.02- mamy pęcherzyk!
    09.02 - mamy zarodek!
    15.02- mamy serduszko!!
    Nasz naturalny cud 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie tez nie ma co czekać. Im szybciej pójdziesz, tym szybciej bedziesz zdiagnozowana i będziesz wiedziała na czym stoisz.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leczę się na niedoczynność tarczycy. Biorę Letrox i kwas foliowy oraz witaminę D3. Takie mam zalecenia od lekarza. Lekarz mówi, żeby starać się cały czas, ale nie wspomina o dodatkowych badaniach. A ja wiem, że diagnozowanie niepłodności zaczyna się po roku starań o dziecko. Więc nie wiem, czy to nie za wcześnie. Za dwa miesiące kończę 30 lat, więc najmłodsza też już nie jestem...

  • zakochanaaw Autorytet
    Postów: 443 326

    Wysłany: 2 listopada 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyciak wrote:
    Leczę się na niedoczynność tarczycy. Biorę Letrox i kwas foliowy oraz witaminę D3. Takie mam zalecenia od lekarza. Lekarz mówi, żeby starać się cały czas, ale nie wspomina o dodatkowych badaniach. A ja wiem, że diagnozowanie niepłodności zaczyna się po roku starań o dziecko. Więc nie wiem, czy to nie za wcześnie. Za dwa miesiące kończę 30 lat, więc najmłodsza też już nie jestem...

    Idź już lepiej i powiedz lekarzowi, że chciałbyś zacząć jakaś diagnostykę, na początek podstawą morfologia, TSH, lh, testosteron, prolaktyna, krzywą cukrową i insulinową itp. i warto by partner też zrobił badanie nasienia bo też u niego może być jakiś problem, a czasem to coś mało istotnego może hamować i robić problemy, jak dla mnie nie ma na co czekać, ja mam 23 lata i mam parę problemów które przeszkadzają i leczę je. Idź, powiedz lekarzowi, że czas leci i nie ma na co czekać bo może się coś poważnego okazać co leczenie wymaga czasu a młodsi się nie zrobicie.

    Starania od 01.2017 o pierwsze maleństwo...
    Ona 24l. - Brak owulacji, io, tsh, mutacje MTHFR_677C>T i MTHFR_1298A>C i PAI-1 4G układy heterozygotyczne...
    On 35l. - 04.19 teratozoospermia - 0%/10.19 - 3-4%/7.04 - 3%/10.06 - 0%, usg jąder i badania krwi - ok.
    15.06. - laparoskopia, histeroskopia i hsg.
    niedrożne obydwa jajowody - UDROŻNIONE <3
    03.11 - hematolog
    16.11 - klinika leczenia niepłodności
    cykle stymulowane... bez efektów :(
    04.01.21-decyzja o próbie inseminacji a później in vitro
    21.01.21- beta 12,5
    01.02- mamy pęcherzyk!
    09.02 - mamy zarodek!
    15.02- mamy serduszko!!
    Nasz naturalny cud 🥰
  • StarającaSię Autorytet
    Postów: 731 540

    Wysłany: 2 listopada 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyciak wrote:
    Leczę się na niedoczynność tarczycy. Biorę Letrox i kwas foliowy oraz witaminę D3. Takie mam zalecenia od lekarza. Lekarz mówi, żeby starać się cały czas, ale nie wspomina o dodatkowych badaniach. A ja wiem, że diagnozowanie niepłodności zaczyna się po roku starań o dziecko. Więc nie wiem, czy to nie za wcześnie. Za dwa miesiące kończę 30 lat, więc najmłodsza też już nie jestem...
    Przy niedoczynności niestety nie jest tak łatwo o ciążę.A jak twoje wyniki?
    U mnie skacze tsh raz w gòre raz w dòł,przy wyższych wartościach tsh mam cykle bezowulacyjne

    4x córka😁❤️🤪

    ex2bzbmhtxo2wcnz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podzielam zdanie zakochanej. Podstawowe badania i na pierwszy rzut nasienie męża. Nie ten lekarz, to inny. Mam wrażenie, że często gęsto zwykli ginekolodzy bagatelizują takie problemy. Zaczynąc swoją przygodę ze staraniami i chodząc do "zwykłych" ginekologów, zawsze mówiłam, że staram się więcej niż jest w rzeczywistości.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2019, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TSH mam ustabilizowane od dłuższego czasu, wynosi około 0,5
    Właśnie podejrzewam, że mogę mieć cykle bezowulacyjne... Czasami robię testy owulacyjne i wychodzą negatywnie, od niedawna mierzę temperaturę..

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ