Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kiedy rozpocząć badania?
Odpowiedz

Kiedy rozpocząć badania?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2019, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staramy się z mężem o ciążę od lipca 2018. W lutym 2019 udało mi się zajść w ciążę, ale poroniłam w 9 tc. Ponowne starania rozpoczęliśmy właściwie od razu. Aktualnie jest 7 cykl starań i nadal nic.. Kiedy udać się do lekarza i powiedzieć, że mamy problem?

  • zakochanaaw Autorytet
    Postów: 443 326

    Wysłany: 2 listopada 2019, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym poszła już.

    Beti82 lubi tę wiadomość

    Starania od 01.2017 o pierwsze maleństwo...
    Ona 24l. - Brak owulacji, io, tsh, mutacje MTHFR_677C>T i MTHFR_1298A>C i PAI-1 4G układy heterozygotyczne...
    On 35l. - 04.19 teratozoospermia - 0%/10.19 - 3-4%/7.04 - 3%/10.06 - 0%, usg jąder i badania krwi - ok.
    15.06. - laparoskopia, histeroskopia i hsg.
    niedrożne obydwa jajowody - UDROŻNIONE <3
    03.11 - hematolog
    16.11 - klinika leczenia niepłodności
    cykle stymulowane... bez efektów :(
    04.01.21-decyzja o próbie inseminacji a później in vitro
    21.01.21- beta 12,5
    01.02- mamy pęcherzyk!
    09.02 - mamy zarodek!
    15.02- mamy serduszko!!
    Nasz naturalny cud 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie tez nie ma co czekać. Im szybciej pójdziesz, tym szybciej bedziesz zdiagnozowana i będziesz wiedziała na czym stoisz.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leczę się na niedoczynność tarczycy. Biorę Letrox i kwas foliowy oraz witaminę D3. Takie mam zalecenia od lekarza. Lekarz mówi, żeby starać się cały czas, ale nie wspomina o dodatkowych badaniach. A ja wiem, że diagnozowanie niepłodności zaczyna się po roku starań o dziecko. Więc nie wiem, czy to nie za wcześnie. Za dwa miesiące kończę 30 lat, więc najmłodsza też już nie jestem...

  • zakochanaaw Autorytet
    Postów: 443 326

    Wysłany: 2 listopada 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyciak wrote:
    Leczę się na niedoczynność tarczycy. Biorę Letrox i kwas foliowy oraz witaminę D3. Takie mam zalecenia od lekarza. Lekarz mówi, żeby starać się cały czas, ale nie wspomina o dodatkowych badaniach. A ja wiem, że diagnozowanie niepłodności zaczyna się po roku starań o dziecko. Więc nie wiem, czy to nie za wcześnie. Za dwa miesiące kończę 30 lat, więc najmłodsza też już nie jestem...

    Idź już lepiej i powiedz lekarzowi, że chciałbyś zacząć jakaś diagnostykę, na początek podstawą morfologia, TSH, lh, testosteron, prolaktyna, krzywą cukrową i insulinową itp. i warto by partner też zrobił badanie nasienia bo też u niego może być jakiś problem, a czasem to coś mało istotnego może hamować i robić problemy, jak dla mnie nie ma na co czekać, ja mam 23 lata i mam parę problemów które przeszkadzają i leczę je. Idź, powiedz lekarzowi, że czas leci i nie ma na co czekać bo może się coś poważnego okazać co leczenie wymaga czasu a młodsi się nie zrobicie.

    Starania od 01.2017 o pierwsze maleństwo...
    Ona 24l. - Brak owulacji, io, tsh, mutacje MTHFR_677C>T i MTHFR_1298A>C i PAI-1 4G układy heterozygotyczne...
    On 35l. - 04.19 teratozoospermia - 0%/10.19 - 3-4%/7.04 - 3%/10.06 - 0%, usg jąder i badania krwi - ok.
    15.06. - laparoskopia, histeroskopia i hsg.
    niedrożne obydwa jajowody - UDROŻNIONE <3
    03.11 - hematolog
    16.11 - klinika leczenia niepłodności
    cykle stymulowane... bez efektów :(
    04.01.21-decyzja o próbie inseminacji a później in vitro
    21.01.21- beta 12,5
    01.02- mamy pęcherzyk!
    09.02 - mamy zarodek!
    15.02- mamy serduszko!!
    Nasz naturalny cud 🥰
  • StarającaSię Autorytet
    Postów: 731 540

    Wysłany: 2 listopada 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyciak wrote:
    Leczę się na niedoczynność tarczycy. Biorę Letrox i kwas foliowy oraz witaminę D3. Takie mam zalecenia od lekarza. Lekarz mówi, żeby starać się cały czas, ale nie wspomina o dodatkowych badaniach. A ja wiem, że diagnozowanie niepłodności zaczyna się po roku starań o dziecko. Więc nie wiem, czy to nie za wcześnie. Za dwa miesiące kończę 30 lat, więc najmłodsza też już nie jestem...
    Przy niedoczynności niestety nie jest tak łatwo o ciążę.A jak twoje wyniki?
    U mnie skacze tsh raz w gòre raz w dòł,przy wyższych wartościach tsh mam cykle bezowulacyjne

    4x córka😁❤️🤪

    ex2bzbmhtxo2wcnz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podzielam zdanie zakochanej. Podstawowe badania i na pierwszy rzut nasienie męża. Nie ten lekarz, to inny. Mam wrażenie, że często gęsto zwykli ginekolodzy bagatelizują takie problemy. Zaczynąc swoją przygodę ze staraniami i chodząc do "zwykłych" ginekologów, zawsze mówiłam, że staram się więcej niż jest w rzeczywistości.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2019, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TSH mam ustabilizowane od dłuższego czasu, wynosi około 0,5
    Właśnie podejrzewam, że mogę mieć cykle bezowulacyjne... Czasami robię testy owulacyjne i wychodzą negatywnie, od niedawna mierzę temperaturę..

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ