X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Ach, powodów znalazłoby się kilka, ale ten ostatni i najważniejszy to covid, który wtargnął do rodziny. Jeśli się nie rozhula za bardzo, to nastawiam się na start już teraz. Mam nadzieję, że to się wyjaśni na dniach.
    Ciekawi mnie co dostałaś ? Ja estrofem i lenzetto, a Twoja pani doktor jaki ma przepis na sztuczny cykl?
    Allende ja mam corcie z cyklu na estrofemie i lenzetto😄

    Allende lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Allende ja mam corcie z cyklu na estrofemie i lenzetto😄

    😍😍😍😍😍 To ja poproszę synusia tak do parki, bo mnie się tak marzy 😍😍👍😘

    Anuśla lubi tę wiadomość

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 wrote:
    Ja mam wrażenie, że mój był teraz bezowulacyjny i znając szczęście to wszystko się przesunie.

    Miałabyś takiego pecha, żeby po stymulacji był pusty cykl, kiedy hormony są rozhuśtane? A czemu tak myślisz? Nie byłaś na żadnym monitoringu, skoro mówisz o wrażeniu? Ja za to snuję domysły czy drugi pęcherzyk nie dorósł później, bo miałam śluz jakby płody teraz, niedawno. Jako drugi raz w tym cyklu 🙄

  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No faktycznie mało się dzieje u nas na wątku 😅 ja też co jakiś czas zerkam tutaj 🙂

    Dziewczyny powodzenia, na wątku Bozenkowym zaciazaja, oby i tutaj się zaroiło od ciąż 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 15:23

    Pia88, Anuśla, Allende, Nowastaraczka lubią tę wiadomość

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Miałabyś takiego pecha, żeby po stymulacji był pusty cykl, kiedy hormony są rozhuśtane? A czemu tak myślisz? Nie byłaś na żadnym monitoringu, skoro mówisz o wrażeniu? Ja za to snuję domysły czy drugi pęcherzyk nie dorósł później, bo miałam śluz jakby płody teraz, niedawno. Jako drugi raz w tym cyklu 🙄

    Bo zawsze bardzo boleśnie przechodzę owulację. Teraz nie czułam nic. I tak jak Ty miałam kilka dni temu śluz płodny.
    Tak czy siak przebieram nóżkami :)

    Allende lubi tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzymam za was kciuki! Będą emocje!

    Allende, Pia88 lubią tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia, ja chyba Cię wyprzedzę. Wczoraj plamienie, dziś spadek temperatury...a to dopiero 23 dc. Cóż, u mnie tak właśnie bywa. Choć to najkrótszy cykl w mojej historii będzie. Tak dziwnie jakoś, po stymulacji. A korciło mnie, żeby namówić Panią doktor na cykl naturalny, głupia ja 🙄
    Ty wiesz czy będziesz obstawiona jakimiś lekami ? Tu mam na myśli komórki NK, immunologię, coś o czym ja jeszcze pojęcia nie mam? To mój pierwszy transfer będzie i wydaje mi się, że pani doktor nic nie planuje. No i żadnych badań w tym kierunku nie miałam. Trochę się boję, że ten pierwszy zarodek pójdzie na marne. Gdzieś w głębi podejrzewam jakiś problem z zagnieżdżeniem...

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Jakiś czas sobie podpatruję ten wątek mogę sobie tu u Was przycupnąć?

    Powiem coś o sobie na przywitanie:
    Za niecały miesiąc skończę 26 lat, mój mąż (od lipca) w tym roku 29.
    Zaczęliśmy starania w styczniu, a w sumie w lutym tak świadomiej. W tym miesiącu zaczynamy podstawowe badania dla swojego komfortu psychicznego i żeby nie starać się rok po czym wyjdzie że te starania to miały nikłe szanse. Na ten moment dostałam wynik podwyższonej prolaktyny, nie za ciekawy stosunek LH/FSH, zobaczymy jak reszta.

    W Krakowie jestem od ponad 5 lat.
    Od razu witam się pytaniem - jakie i gdzie zrobić na wstępie badania nasienia?

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • Lena887 Autorytet
    Postów: 942 550

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Widzę że niektóre z Was korzystają z usług klinik niepłodności. Czy możecie polecić jakąś klinikę w Krakowie? Nie jestem z Krakowa, a opinie w internecie o różnych klinikach są bardzo podzielone

    Ona: 34, podejrzenie enodmetriozy, trombofilia
    On: 36, morfo 2%, zbyt wysoka fragmentacja
    Eurofertil Ostrava
    Listopad 2021 start stymulacji
    4 zarodki klasy A, po PGT-A tylko jeden ❄️
    Styczeń 2022 transfer
    6 dpt - beta 40
    10 dpt - beta 455
    14 dpt - beta 2400
    7+2 - 12mm, ❤️155
    nifty - OK
    prenatalne - OK
    12+1 - 66mm, ❤️168
    20+1 - połówkowe 370 g, ❤️ 143
    26+3 - 960 g
    30+2 - 1500 g
    33+4 - 2100 g
    36+3 - 2700 g
    38+1 - 3000 g
    38+4 - CC, 3100 g, 54 cm 👣
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izi wrote:
    Cześć dziewczyny :)
    Jakiś czas sobie podpatruję ten wątek mogę sobie tu u Was przycupnąć?

    Powiem coś o sobie na przywitanie:
    Za niecały miesiąc skończę 26 lat, mój mąż (od lipca) w tym roku 29.
    Zaczęliśmy starania w styczniu, a w sumie w lutym tak świadomiej. W tym miesiącu zaczynamy podstawowe badania dla swojego komfortu psychicznego i żeby nie starać się rok po czym wyjdzie że te starania to miały nikłe szanse. Na ten moment dostałam wynik podwyższonej prolaktyny, nie za ciekawy stosunek LH/FSH, zobaczymy jak reszta.

    W Krakowie jestem od ponad 5 lat.
    Od razu witam się pytaniem - jakie i gdzie zrobić na wstępie badania nasienia?

    Hej, witaj.
    Podziwiam Cię, jeśli uda Ci się zmusić męża do badania nasienia na tak początkowym etapie starań. Od lutego? To raptem dwie próby.
    Ja nie pomogę za bardzo bo to akurat badanie robiliśmy w klinice, w której się leczymy na niepłodność.

    Izi, Pia88 lubią tę wiadomość

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena887 wrote:
    Cześć Dziewczyny! Widzę że niektóre z Was korzystają z usług klinik niepłodności. Czy możecie polecić jakąś klinikę w Krakowie? Nie jestem z Krakowa, a opinie w internecie o różnych klinikach są bardzo podzielone

    Cześć. Jeśli mój wpis coś pomoże, to ja jestem w Macierzyństwie. Nie jestem w stanie porównać z innymi klinikami bo nie byłam w żadnej innej, a tam trafiłam z powodu wyboru lekarza a nie samej kliniki w sobie. Ale mają na pewno świetne laboratorium i embriologów, tak słyszałam a teraz sama mogę potwierdzić. Pytanie tylko na czym Tobie zależy, bo jeśli nie myślisz o ivf to raczej wybór lekarza się bardziej liczy.

    Lena887 lubi tę wiadomość

  • Klaudia9212 Autorytet
    Postów: 330 156

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izi wrote:
    Cześć dziewczyny :)
    Jakiś czas sobie podpatruję ten wątek mogę sobie tu u Was przycupnąć?

    Powiem coś o sobie na przywitanie:
    Za niecały miesiąc skończę 26 lat, mój mąż (od lipca) w tym roku 29.
    Zaczęliśmy starania w styczniu, a w sumie w lutym tak świadomiej. W tym miesiącu zaczynamy podstawowe badania dla swojego komfortu psychicznego i żeby nie starać się rok po czym wyjdzie że te starania to miały nikłe szanse. Na ten moment dostałam wynik podwyższonej prolaktyny, nie za ciekawy stosunek LH/FSH, zobaczymy jak reszta.

    W Krakowie jestem od ponad 5 lat.
    Od razu witam się pytaniem - jakie i gdzie zrobić na wstępie badania nasienia?

    My robiliśmy seminogram w Parens (maja laboratorium na miejscy). Wyniki były nieciekawe, ale lekarz mówił, ze nie jest złe. Później androlog kazał powtórzyć badanie i wykonac jeszcze badanie fragmentacji chromatyny plemnikowej (bodajże DFI) 😊

    Izi lubi tę wiadomość

    11.01.2022 8t3d (6t1d) 😔💔
    01.21 CB 😔💔
  • Lena887 Autorytet
    Postów: 942 550

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Cześć. Jeśli mój wpis coś pomoże, to ja jestem w Macierzyństwie. Nie jestem w stanie porównać z innymi klinikami bo nie byłam w żadnej innej, a tam trafiłam z powodu wyboru lekarza a nie samej kliniki w sobie. Ale mają na pewno świetne laboratorium i embriologów, tak słyszałam a teraz sama mogę potwierdzić. Pytanie tylko na czym Tobie zależy, bo jeśli nie myślisz o ivf to raczej wybór lekarza się bardziej liczy.

    Dziękuje Allende. Póki co myślę o wstępnej konsultacji bo w tym cyklu stuknie nam rok starań, także nawet nie mam przyczyny ustalonej. A możesz polecić konkretnego lekarza z macierzyństwa?

    Izi lubi tę wiadomość

    Ona: 34, podejrzenie enodmetriozy, trombofilia
    On: 36, morfo 2%, zbyt wysoka fragmentacja
    Eurofertil Ostrava
    Listopad 2021 start stymulacji
    4 zarodki klasy A, po PGT-A tylko jeden ❄️
    Styczeń 2022 transfer
    6 dpt - beta 40
    10 dpt - beta 455
    14 dpt - beta 2400
    7+2 - 12mm, ❤️155
    nifty - OK
    prenatalne - OK
    12+1 - 66mm, ❤️168
    20+1 - połówkowe 370 g, ❤️ 143
    26+3 - 960 g
    30+2 - 1500 g
    33+4 - 2100 g
    36+3 - 2700 g
    38+1 - 3000 g
    38+4 - CC, 3100 g, 54 cm 👣
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena887 wrote:
    Dziękuje Allende. Póki co myślę o wstępnej konsultacji bo w tym cyklu stuknie nam rok starań, także nawet nie mam przyczyny ustalonej. A możesz polecić konkretnego lekarza z macierzyństwa?

    Wiem, że najbardziej oblegany jest dr Przybycień i dr Knafel. Nie wiem jak z terminami do nich, mogą być kosmiczne. Z tego powodu dziewczyny jeżdżą do Tarnowa do dr Przybycienia, bo tam podobno łatwiej się dostać.

    Lena887, Pia88 lubią tę wiadomość

  • olka89 Przyjaciółka
    Postów: 119 79

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, u nas nastąpił przełom w sierpniu 2020 postanowiliśmy przystapić do działania ponownie, * moja pierwsza ciaża na tym forum od strony 15 do 35-nieziemski fart , wracając miały miesiące n3 miesiace mineły naturalnie nie udawało sie od listopada zaczęłam brać dostinex - prawie na własn prośbę , moja prolaktyna jak przed poprzednią ciążą była za wysoka udało mi się ja zbić w grudniu ale niestety nam sie nie udawało od lutego miałam również niski progesteron ledwo 11,6 zaczełam się stymulować pierwszy cykl nic , teraz mija minął drugi cykl, który zluzowałam nie liczyłam ani nie sprawdzałam kiedy LH skoczyło, 11/04 miałam poztywny ovu tylko raz sprawdziłam, wiec myśle ze jestem dopiero 10 dpo ale od paru dni czułam większy głód, bóle głowy no i ból piersi temp w ciagu dnia 37 , 36,8 , I.....zrobiłam test dzis rano, sa DWIE II , wczoraj wieczorem juz widziałam ale ledwo myslałam ze to linia oczu , ale dziś są leciutka II ale jest, .........kiedy iśc na bete napewno po terminie miesiączki? Jestem w szoku , 9 cykli stresów pozmienialiśmy plany na następny rok a tu mnie taki szok dziś spotkał...co do , seminogramu robiliśmy 62, Kazimierza Wielkiego odrazu w ten sam dzien wyniki-polecam

    f2w3qqmz53tqp6av.png
    f2w3j48afnvhphsa.png
    2014- ciąża pozamaciczna Hiperprolaktynemia-> Dostinex
    02.03.2018 Igusia na świecie (3cs)
    08.2020 misja rodzeństwo ( 2021zaś.
    02.01.22- II --> rośnij <3

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena887 wrote:
    Cześć Dziewczyny! Widzę że niektóre z Was korzystają z usług klinik niepłodności. Czy możecie polecić jakąś klinikę w Krakowie? Nie jestem z Krakowa, a opinie w internecie o różnych klinikach są bardzo podzielone
    Ja bylam i w Parens i w Artvimedzie. Parens moge polecic na początek. Artvimed juz na samo ivf ale Ty jeszcze nie na tym etapie z tego co piszesz.

    Lena887 lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Hej, witaj.
    Podziwiam Cię, jeśli uda Ci się zmusić męża do badania nasienia na tak początkowym etapie starań. Od lutego? To raptem dwie próby.
    Ja nie pomogę za bardzo bo to akurat badanie robiliśmy w klinice, w której się leczymy na niepłodność.

    Powiem szczerze, że ja nawet bym jeszcze poczekała z tym pewnie kilka cykli ale sam chce i mówi, że pójdzie po tym cyklu jak porobi sobie podstawowe badania teraz bo chce wiedzieć co i jak.
    Pewnie jak przyjdzie po kilku cyklach rezygnacja to będzie z nim ciężej 😂

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Przyszłam się przywitać :) mój synek ma już ponad 7 miesięcy... Jak ten czas leci! 😯
    Jestem w nim totalnie zakochana, już teraz wiem co to znaczy miłość matki do dziecka, myślałam że to tylko takie gadanie. Życzę każdej takiego szczęścia!
    Mieliśmy trochę chwil grozy i załamania bo miał bardzo zła morfologie i oczywiście jak czytaliśmy w necie to wszędzie z takimi wynikami pisali ze kilka miesięcy życia, że białaczka itd... Miałam dzień że nie mogłam się pozbierać ale w głębi serca czułam że to niemożliwe. Mieliśmy konsultacje z różnymi lekarzami i w końcu znany hematolog powiedział że to całkiem normalne wyniki jak na jego wiek, aczkolwiek trzeba sprawdzić za parę miesięcy bo ma b. Niskie neutrofile ale jeśli żadnych infekcji nie ma (a nie ma) to nie ma czym się martwic...
    Allende powodzenia 😍

    Pia88, Allende, olka89 lubią tę wiadomość

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Pia, ja chyba Cię wyprzedzę. Wczoraj plamienie, dziś spadek temperatury...a to dopiero 23 dc. Cóż, u mnie tak właśnie bywa. Choć to najkrótszy cykl w mojej historii będzie. Tak dziwnie jakoś, po stymulacji. A korciło mnie, żeby namówić Panią doktor na cykl naturalny, głupia ja 🙄
    Ty wiesz czy będziesz obstawiona jakimiś lekami ? Tu mam na myśli komórki NK, immunologię, coś o czym ja jeszcze pojęcia nie mam? To mój pierwszy transfer będzie i wydaje mi się, że pani doktor nic nie planuje. No i żadnych badań w tym kierunku nie miałam. Trochę się boję, że ten pierwszy zarodek pójdzie na marne. Gdzieś w głębi podejrzewam jakiś problem z zagnieżdżeniem...

    Allende, rozkręciło się?
    U mnie cisza jak makiem zasiał.
    W ciąży nie jestem, więc to raczej rozregulowanie po stymulacji.
    Co do immunologii to nie mam zbadane nic.

    Kłot, kojarzę Cię :)
    Kiedy starania o drugie? :P

    Izi, jak dla mnie to stanowczo za wcześnie na badania.
    Po co od razu ta spina?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2021, 17:17

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wolimy wiedzieć teraz niż za rok, po 4 miesiącach, a w sumie w maju mąż je planuje robić więc po 5 miesiącach a nie po roku. Nie spinamy się jakoś bardzo raczej po prostu nie widzimy powodów żeby nie zrobić badań profilaktycznie teraz i dla spokoju myśli tym bardziej, że ostatnie lata medycznie dały nam trochę w kość.
    Mąż chciał jeszcze przed staraniami hoho sobie zrobić żeby zobaczyć z ciekawości jak to wygląda u niego ale kazałam mu się wstrzymać do czasu starań, teraz od paru tygodni nieśmiało coś przebąkuje o badaniach i jak widzę jak zaprząta sobie tym głowę czasami to wolę go zapisać na badania żeby miał wyniki i przestał się zastanawiać skoro tak bardzo chce :)

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
‹‹ 371 372 373 374 375 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ