X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 1 maja 2021, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 wrote:
    Tak.
    Napewno Was poinformuję jak dostanę 😃

    Pia, będziesz miała transfer na cyklu naturalnym? Tak jakoś zrozumiałam Twój wpis na wątku Angeliusa 😊 nie mam pojęcia co to za lek, który dostałaś.

    Pia88 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2021, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Allende, ten lek ma spowodować, że owulacja z następnego cyklu zostanie zablokowana. Będę podchodzić na cyklu sztucznym (taki był plan od początku). Miałam się zjawić w 1dc, ale dziś pojechałam na wizytę, bo stuknął 35dc a ja nadal mam tylko plamienia. Okazało się, że mam torbiel po niepękniętym pęcherzyku. Teraz mam czekać na okres i zjawić się w 5 dc żeby sprawdzić czy torbiel się wchłonęła. Jeśli tak to dostanę Estrofem i działamy. 💪🏻

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 1 maja 2021, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 wrote:
    Hej Allende, ten lek ma spowodować, że owulacja z następnego cyklu zostanie zablokowana. Będę podchodzić na cyklu sztucznym (taki był plan od początku). Miałam się zjawić w 1dc, ale dziś pojechałam na wizytę, bo stuknął 35dc a ja nadal mam tylko plamienia. Okazało się, że mam torbiel po niepękniętym pęcherzyku. Teraz mam czekać na okres i zjawić się w 5 dc żeby sprawdzić czy torbiel się wchłonęła. Jeśli tak to dostanę Estrofem i działamy. 💪🏻

    To mamy całkiem podobne sytuacje, z tym że ja na wchłonięcie torbieli dostałam antykoncepcję. Może dlatego, że torbiel nie zablokowała @. Ja mam iść na podgląd 5 maja, jeśli się wchłonęła to odstawiam antyki, czekam na @ i później estrofem. Ciekawe, będę się śmiała, jak się jednak zejdziemy czasowo 😃

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2021, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    To mamy całkiem podobne sytuacje, z tym że ja na wchłonięcie torbieli dostałam antykoncepcję. Może dlatego, że torbiel nie zablokowała @. Ja mam iść na podgląd 5 maja, jeśli się wchłonęła to odstawiam antyki, czekam na @ i później estrofem. Ciekawe, będę się śmiała, jak się jednak zejdziemy czasowo 😃

    Tak, idziemy łeb w łeb. Nawet nasze jajniki umówiły się na torbiele. 🤪
    Ja już miałam kilka razy taką sytuację, że pecherzyki nie pękały, ale okres dostawałam normalnie, a torbiele znikały.

    A od którego dc masz brać estrofem?
    Ja właśnie dzięki Diphereline już mam zablokowaną owulke, więc zaczniemy po krwawieniu.

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 2 maja 2021, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 wrote:
    Tak, idziemy łeb w łeb. Nawet nasze jajniki umówiły się na torbiele. 🤪
    Ja już miałam kilka razy taką sytuację, że pecherzyki nie pękały, ale okres dostawałam normalnie, a torbiele znikały.

    A od którego dc masz brać estrofem?
    Ja właśnie dzięki Diphereline już mam zablokowaną owulke, więc zaczniemy po krwawieniu.

    Nie chciałam tego głośno mówić, ale trochę żeśmy poczarowały 🤪
    Ja też miewałam niepękające pęcherzyki raz na czas, ale wchłaniały się do następnego cyklu. Teraz, po stymulacji rosły dwa pęcherzyki, przy czy ten drugi był mały - ok10 mm, kiedy dominujący był już do pęknięcia. Lekarz ocenił, że ten mały nie dojrzeje, że się wchłonie. A jednak się cholernik zabrał i dorósł do 36 mm i spitolił wszystko 😉
    Mam brać estrofem od 2 dc.

    Pia88 lubi tę wiadomość

  • olka89 Przyjaciółka
    Postów: 119 79

    Wysłany: 2 maja 2021, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Wszystkim, nie mogłam się dostać na konto, hasło mi nie zapamiętało, jestem po drugiej becie wyszła 1129, przyrost był wiec to mnie ucieszyło , jednak miałam bóle w podbrzuszu mocniejsze jak w pierwszej ciąży po bokach , wiec odrazu obzduralam sobie ciąże pozamaciczna ( już wcześniej przechodziłam) poszłam do mojego ginekologa, ale na szczęście pęcherzyk w macicy siedział,to mi wstarczy - uspokoiłam się. To mój był mój drugi cykl stymulowany lametta 3-7 dzień , po pierwszy miałam takie krwawienie ze nie wiedziałam jak poradzic do tego skrzepy , okropne , ale lekarz wtedy stwierdził ze reaguje na lek , w tym cyklu w którym mi się udało zaczęłam brać lametta chyba o 1 dzień wcześniej czyli od 2 ( nie umiałam zdefiniować kiedy zaczęłam cykl bo miałam plamienia od paru dni ) pytałam go - stwierdził ze skoro pomogło to najważniejsze , wcześniej również nie miałam owulacji albo bardzo rzadko, Pozatym miałam już operacje na brzuchu wiec możliwe zrosty potem ta ciąża pozamaciczna.Gdy byłam stymulowana nie robił mi monitoringu , nie dawał zaszczyku na pęknięcie , w sierpniu miałam już być przygotowana na laparoskopię, o wynikach męża dowiedzieliśmy się mies temu morfologia 1% ,nie wiem czy to znów jakieś cholerne szczęście bo jak dla mnie moja sytuacja również nie była ciekawa, ale udało się ,!! bardzo wam życzę tego dziewyczny nie poddawajcie się , czasem to porostu się dzieje mimo najczarniejszych myśli organizm kobiety jest tak nieprzewidywalny, jesTescie takie dzielne ! Trzymam mocno kciuki za Was

    kłot, Syla87, Izi lubią tę wiadomość

    f2w3qqmz53tqp6av.png
    f2w3j48afnvhphsa.png
    2014- ciąża pozamaciczna Hiperprolaktynemia-> Dostinex
    02.03.2018 Igusia na świecie (3cs)
    08.2020 misja rodzeństwo ( 2021zaś.
    02.01.22- II --> rośnij <3

  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 3 maja 2021, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka wow niesamowite, gratulacje 😁 to prawda, organizm kobiety jest niesamowity, moja przyjaciółka zaszła w ciążę a mowila że to cud. Co porada nie starali się ale to był jeden jedyny raz i to stosunek przerywany...
    Anusla tak jesteśmy na mm od 6 mca życia. I to na specjalnym bo mój synek ma alergie na białko mleka krowiego. Miałam przejścia bo mam implanty piersiowe i okazało się że jeden był pęknięty, musiałam zatrzymać laktacje i miałam operacje 6 tyg temu. Najgorsze było to że nie mogłam wziąć małego na ręce przez ten czas,oczywiście nie mogłam się powstrzymać i już po 4 tyg od operacji brałam go na ręce...

    olka89 lubi tę wiadomość

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2021, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Nie chciałam tego głośno mówić, ale trochę żeśmy poczarowały 🤪
    Ja też miewałam niepękające pęcherzyki raz na czas, ale wchłaniały się do następnego cyklu. Teraz, po stymulacji rosły dwa pęcherzyki, przy czy ten drugi był mały - ok10 mm, kiedy dominujący był już do pęknięcia. Lekarz ocenił, że ten mały nie dojrzeje, że się wchłonie. A jednak się cholernik zabrał i dorósł do 36 mm i spitolił wszystko 😉
    Mam brać estrofem od 2 dc.

    Hej Allende, jak tam sytuacja? Ja dostałam dziś okres. Jadę na wizytę w poniedziałek.

    Allende lubi tę wiadomość

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 6 maja 2021, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 wrote:
    Hej Allende, jak tam sytuacja? Ja dostałam dziś okres. Jadę na wizytę w poniedziałek.

    Wow, no to wychodzisz na prowadzenie (hehe) nie no żartuję, cieszę się oczywiście, że wreszcie się wyklarowało, bo trzymało w napięciu. U mnie czysto, więc jest zielone światło, aczkolwiek mam pociągnąć antyki do piątku, sama nie wiem czemu. Wtedy pewnie w pon przyjdzie @. Zmieniło się o tyle, że chyba jednak pójdę cyklem naturalnym. Jeszcze rozważam, ale mam możliwość dokonania wyboru. I korci 😉
    A powiedz mi, bo ja nie ogarniam tych szczepionkowych spraw, kiedy który rocznik może się zapisywać... Jak z tym u Ciebie? Pytam, bo sama nie wiem co robić, niby miałabym możliwość, ale musiałabym transfer odroczyć 🙄 a nie chcę...no i tak 🥴

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2021, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Wow, no to wychodzisz na prowadzenie (hehe) nie no żartuję, cieszę się oczywiście, że wreszcie się wyklarowało, bo trzymało w napięciu. U mnie czysto, więc jest zielone światło, aczkolwiek mam pociągnąć antyki do piątku, sama nie wiem czemu. Wtedy pewnie w pon przyjdzie @. Zmieniło się o tyle, że chyba jednak pójdę cyklem naturalnym. Jeszcze rozważam, ale mam możliwość dokonania wyboru. I korci 😉
    A powiedz mi, bo ja nie ogarniam tych szczepionkowych spraw, kiedy który rocznik może się zapisywać... Jak z tym u Ciebie? Pytam, bo sama nie wiem co robić, niby miałabym możliwość, ale musiałabym transfer odroczyć 🙄 a nie chcę...no i tak 🥴

    Oj ja nie lubię takich dylematów. Ja napewno idę cyklem sztucznym, bo Diphereline którą dostałam w zeszłym tygodniu właśnie blokuje owulację.
    Czyli rozumiem, że dziś odstawiasz tabsy i czekasz na okres? No to jesteś niedaleko za mną.

    Co do szczepienia to doktor Paliga powiedziała, że teraz nie mogę.

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 7 maja 2021, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 wrote:
    Oj ja nie lubię takich dylematów. Ja napewno idę cyklem sztucznym, bo Diphereline którą dostałam w zeszłym tygodniu właśnie blokuje owulację.
    Czyli rozumiem, że dziś odstawiasz tabsy i czekasz na okres? No to jesteś niedaleko za mną.

    Co do szczepienia to doktor Paliga powiedziała, że teraz nie mogę.

    No to powiem Ci, że mnie pocieszyłaś. Ale wiesz może czy później, w ciąży da zezwolenie?
    U mnie się kicha wszystko bo zaczął mnie tak boleć nadgarstek, że chyba zabieg chirurgiczny nieunikniony, a termin na konsultację mam na 14go więc...pewnie muszę pociągnąć antyki, żeby zabieg nie zbiegł się z transferem. Bo później pewnie nie można znieczulać? O litości, zawsze pod górkę 😔

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2021, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    No to powiem Ci, że mnie pocieszyłaś. Ale wiesz może czy później, w ciąży da zezwolenie?
    U mnie się kicha wszystko bo zaczął mnie tak boleć nadgarstek, że chyba zabieg chirurgiczny nieunikniony, a termin na konsultację mam na 14go więc...pewnie muszę pociągnąć antyki, żeby zabieg nie zbiegł się z transferem. Bo później pewnie nie można znieczulać? O litości, zawsze pod górkę 😔

    Może spróbujesz jeszcze terapią manualną?
    Miałas jakąś kontuzję?
    No ja bym chyba pozałatwiała wszystkie sprawy przed transferem.

  • olka89 Przyjaciółka
    Postów: 119 79

    Wysłany: 7 maja 2021, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    No to powiem Ci, że mnie pocieszyłaś. Ale wiesz może czy później, w ciąży da zezwolenie?
    U mnie się kicha wszystko bo zaczął mnie tak boleć nadgarstek, że chyba zabieg chirurgiczny nieunikniony, a termin na konsultację mam na 14go więc...pewnie muszę pociągnąć antyki, żeby zabieg nie zbiegł się z transferem. Bo później pewnie nie można znieczulać? O litości, zawsze pod górkę 😔
    hej tyle się mogę wypowiedzieć że mi powiedział ze WHO na ten moment zezwala na szczepienia COVID dopiero w II trymestrze bo tez pytałam, wiec , ja dopiero koniec czerwca jak dobrze pójdzie wszystko, pozdrawiam miłego weekendu

    Allende lubi tę wiadomość

    f2w3qqmz53tqp6av.png
    f2w3j48afnvhphsa.png
    2014- ciąża pozamaciczna Hiperprolaktynemia-> Dostinex
    02.03.2018 Igusia na świecie (3cs)
    08.2020 misja rodzeństwo ( 2021zaś.
    02.01.22- II --> rośnij <3

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 7 maja 2021, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 wrote:
    Może spróbujesz jeszcze terapią manualną?
    Miałas jakąś kontuzję?
    No ja bym chyba pozałatwiała wszystkie sprawy przed transferem.

    To jest taki typowy ganglion, tylko kilka lat sobie był i tylko wizualnie kłuł w oczy. A teraz cholerstwo zaczęło tak boleć, że dziś praktycznie nie ruszam ręką. Mam po znajomości termin u chirurga na konsultację 14 go maja. Więc do wtedy pewnie pociągnę antyki, a potem zobaczę co mi powie ...
    Dawaj znać co u Ciebie. No i nadal jestem ciekawa co Paliga na szczepienia w ciąży mówi? Czy jeszcze nie poszlyście tak daleko z ustaleniami?

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 7 maja 2021, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka89 wrote:
    hej tyle się mogę wypowiedzieć że mi powiedział ze WHO na ten moment zezwala na szczepienia COVID dopiero w II trymestrze bo tez pytałam, wiec , ja dopiero koniec czerwca jak dobrze pójdzie wszystko, pozdrawiam miłego weekendu

    Tak wiem, to ogólne zalecenia. Ale interesują mnie jeszcze indywidualne opinie lekarzy 😊
    Wszystkiego dobrego, oby bez komplikacji żadnych 😘

  • olka89 Przyjaciółka
    Postów: 119 79

    Wysłany: 10 maja 2021, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej , u mnie weekend minął średnio włączyly mi się jakieś plamienia od soboty , w poprzedniej ciąży takich nie miałam, brzuch mnie nie boli , staram się nie panikować, ale nie Wiem co będzie , Ehh jutro do lekarza idę, już jestem na progesteronie 2x + acard wiec raczej nie wyrobka hormonalna to nie jest ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2021, 12:09

    f2w3qqmz53tqp6av.png
    f2w3j48afnvhphsa.png
    2014- ciąża pozamaciczna Hiperprolaktynemia-> Dostinex
    02.03.2018 Igusia na świecie (3cs)
    08.2020 misja rodzeństwo ( 2021zaś.
    02.01.22- II --> rośnij <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2021, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola, trzymam kciuki żeby to nie było nic poważnego.

    Ja zaczynam przygotowania do transferu.
    Dziś dostałam rozpiskę leków i 20go maja podgląd.

    Izi, Allende, olka89 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2021, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende, jak tam sytuacja?

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 16 maja 2021, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 wrote:
    Allende, jak tam sytuacja?

    W piątek byłam u chirurga i wyznaczył mi termin na usunięcie tej narośli z nadgarstka na 21 mają, więc odstawiłam antyki i czekam na @. Tak wyliczyłam, że powinno wszystko się zgrać czasowo. Mam tylko nadzieje, że znieczulenie miejscowe nie wpływa w żaden sposób na cykl (nic nie zaburzy) albo na transfer. Nie wiesz nic przypadkiem na takie tematy?
    Ach, gdybym wiedziała, że tak szybko dostanę termin na ten zabieg to bym odstawiła wcześniej...
    A Ty jak? Już jakoś się zbliżasz powoli do czasu transferu 😍

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2021, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    W piątek byłam u chirurga i wyznaczył mi termin na usunięcie tej narośli z nadgarstka na 21 mają, więc odstawiłam antyki i czekam na @. Tak wyliczyłam, że powinno wszystko się zgrać czasowo. Mam tylko nadzieje, że znieczulenie miejscowe nie wpływa w żaden sposób na cykl (nic nie zaburzy) albo na transfer. Nie wiesz nic przypadkiem na takie tematy?
    Ach, gdybym wiedziała, że tak szybko dostanę termin na ten zabieg to bym odstawiła wcześniej...
    A Ty jak? Już jakoś się zbliżasz powoli do czasu transferu 😍

    Oj nie wiem, ale nie wydaje mi się, żeby to miało wpływ. Trzymam kciuki!
    Ja jadę na podgląd endometrium w czwartek i wtedy może dowiem się kiedy transfer.

    Allende lubi tę wiadomość

‹‹ 373 374 375 376 377 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ